www.svethardware.cz
>
>
>
>

Gigabyte Aorus RAID SSD dosáhl na PCIe 4.0 přes 19 GB/s

Gigabyte Aorus RAID SSD dosáhl na PCIe 4.0 přes 19 GB/s
, , aktualita
Na veletrhu CES 2020 prezentovala společnost Gigabyte výkon své nové SSD karty Aorus RAID SSD s kapacitou 2 TB využívající nové rozhraní PCI-Express 4.0 x8. V testu překonala rychlost 19 GB/s.
K oblíbeným
reklama
Gigabyte se začíná věnovat i SSD diskům a technologiím okolo nich. Jednou z novinek je PCIe karta Aorus RAID SSD, která je postavena na rozhraní PCI-Express 4.0 x8 NVMe 1.3. Uvnitř jsou čtyři velmi rychlé 512GB SSD disky zapojené do diskového pole RAID 0, takže celková kapacita řešení vzroste na 2 TB. A spolu s tím i přenosové rychlosti celého řešení. Vždyť tyto jednotlivé disky s 3D TLC pamětmi mají nabídnout rychlosti přes 5 GB/s.
 
Gigabyte Aorus RAID SSD
 
Využit je řadič Phison E12 a cílem testu bylo překonat Aorus Gen4 AIC z loňska, který dosahuje 15 GB/s. A to se skutečně podařilo. V benchmarku CrystalDiskMark bylo totiž u sekvenčního čtení naměřeno 19031 MB/s a u sekvenčního zápisu 15580 MB/s. To jsou opravdu extrémně vysoké hodnoty. Otázkou nyní zůstává, jaká bude cena (starší Aorus Gen4 2TB s rychlostí 5000/4400 MB/s vyjde na 11.500 Kč s DPH).
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Aaeon PICO-WHU4: "konkurent" Raspberry Pi s Core i5 Aaeon PICO-WHU4: "konkurent" Raspberry Pi s Core i5
Malinké počítače jako Raspberry Pi dostaly velmi zajímavou konkurenci, Aaeon PICO-WHU4. Při malých rozměrech překvapí velmi výkonným hardwarem. Je tu totiž 4jádrový procesor Intel Core i5 a podporuje až 16 GB paměti RAM.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
QNAP uvádí QTS 4.4.2: vyšší zabezpečení a TL USB/SATA JBOD QNAP uvádí QTS 4.4.2: vyšší zabezpečení a TL USB/SATA JBOD
QNAP uvádí novou verzi svého operačního systému QTS 4.4.2 pro své NASy. Ten vylepšuje zabezpečení NASu a přináší také podporu TL SATA JBOD a TL USB JBOD pro připojení dalších disků k zařízení.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Vychází Firefox 74.0.1, opravuje dvě zero-day chyby Vychází Firefox 74.0.1, opravuje dvě zero-day chyby
Mozilla přichází s novou verzí internetového prohlížeče Firefox 74.0.1. Ta opravuje dvě vážné zero-day chyby typu use-after-free, které dovolovaly spuštění škodlivého kódu a už byly využívány i k praktickým útokům.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
NASA pro start Dragonu s posádkou využije své ikonické "červí" logo NASA pro start Dragonu s posádkou využije své ikonické "červí" logo
Nyní se už opravdu můžeme těšit na to, že společnost SpaceX vstoupí do historie jako první soukromý subjekt, jemuž se povedlo umístit člověka na oběžnou dráhu. Participovat v tom bude pochopitelně i NASA, která si zvolila své staré logo. 
3.4.2020, aktualita, Jan Vítek
Ghost Recon: Breakpoint a nárůst výkonu díky Vulkanu Ghost Recon: Breakpoint a nárůst výkonu díky Vulkanu
Tom Clancy’s Ghost Recon: Breakpoint byl vypuštěn na trh už loni v říjnu, ale nedávno tato hra dostala podporu API Vulkan v rámci aktualizace na verzi 2.0. Server Kitguru se tak podíval na to, co to přinese s ohledem na výkon 
3.4.2020, aktualita, Jan Vítek4 komentáře