Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Asus ohlásil modulární klávesnici ROG Claymore II

20.5.2021, Jan Vítek, aktualita
Asus ohlásil modulární klávesnici ROG Claymore II
Společnost Asus si připravila novou verzi své modulární klávesnice, se kterou navazuje na model z roku 2016. Jde o ROG Claymore II, která si své označení zaslouží především díky samostatnému numerickému bloku. 
Asus ROG Claymore II tak přichází jako náhrada za původní model Claymore z roku 2016, která nabídla také samostatný numerický blok, přičemž nová verze přináší to samé a navíc ještě drátové i bezdrátové rozhraní, které nabízí na jedno nabití baterie až 43 hodin práce. To je na klávesnici pozoruhodně málo, ovšem jde o 43 hodin se zapnutým RGB LED podsvícením, což už odpovídá (bez podsvícení to je 6 dní). Asus také v tomto případě už přešel z mechanických tlačítek Cherry MX na svá optomechanická Asus ROG RX. 
 
 
Klávesnici tvoří celkem tři hlavní části, a to TKL základ, k němuž můžeme z levé či pravé strany napojit numerickou klávesnici a pod obě části lze umístit měkkou podložku pod zápěstí. Takováto konfigurace může velice vyhovovat třeba levorukým uživatelům nebo prostě těm, kteří jsou zvyklí na zadávání čísel levou rukou, ale také právě i hráčům, kteří tak budou mít po ruce umístěné na výchozí pozici WASD v dosahu další množství kláves. Na numpadu jsou přitom navíc i čtyři programovatelná tlačítka a válečkový ovladač podobný kolečku na myši, přičemž bohužel není možné jej využít zcela samostatně. Musí být připojen ke klávesnici na jedné z jejích stran.  
 
 
Na výběr zde budeme mít mezi tlačítky ROG RX Red a Blue, jejichž vlastnosti zhruba odpovídají protějškům z řad Cherry MX. Red tak mají lehčí lineární stisk a Blue jsou "klikací" s hmatovou odezvou. Obě verze mají shodně vydržet 100 milionů stisků a slibují stabilitu, rychlé vracení do výchozí pozice a jak můžeme vidět z okolních snímků, umí dobře prosvětlit především střed kláves. Stejná tlačítka Asus mimochodem využívá i na své ROG Strix Scope RX. 
 
 
Na drátovém i bezdrátovém rozhraní má tato klávesnice dosáhnout dotazovací frekvence 1 ms. Zabudována je tu 4000mAh baterie, kterou můžeme nechat nabíjet třeba jen 30 minut pro 18 hodin použití, ovšem bez podsvícení. Vedle toho klávesnice nabízí také průchozí port USB A. Samozřejmostí je zde palubní paměť pro uložení profilů s makry a dále byl slíben plný anti-ghosting a NKRO. 
 
Asus ROG Claymore II už je oficiálně na trhu za 250 USD. 
 
Zdroj: Hexus.net