www.svethardware.cz
>
>
>

Asus potvrdil hackerský útok, ale nelíbí se mu čísla firmy Kaspersky

Asus potvrdil hackerský útok, ale nelíbí se mu čísla firmy Kaspersky
, , aktualita
Poté, co se informace společnosti Kaspersky Labs dostaly na veřejnost, si už Asus nedal moc na čas, aby přispěchal i se svou reakcí. Potvrzuje v ní napadení serverů Live Update, které rozesílaly malware, ale nesouhlasí s udávanými čísly.
K oblíbeným
reklama
Asus už sám přiznal, že byly napadeny jeho servery pro Live Update, které tak rozesílaly malware, ovšem oficiálně reaguje až nyní, co se tato skutečnost dostala do médií. Firmě se ale nelíbí udávaný počet počítačů jejích zákazníků, které byly a jsou ohroženy útokem ShadowHammer. 
 
podíly napadených počítačů dle zemí
 
Dle Kaspersky Lab bylo cílem útoku především cca 600 konkrétních PC, která byla malwarem jednoznačně zaměřena pomocí v něm zakódovaných MAC adres. Nicméně před 57 tisíc lidí produktů firmy Kaspersky si na své PC mělo nainstalovat backdoory distribuované servery Asusu. Odhad tak zněl, že celkově bylo napadeno na jeden milion počítačů, což se zdá celkem rozumné, když počítáme i s tím, že jde o období mezi červencem a listopadem 2018. A právě tento milion počítačů se má nacházet především v Rusku, Německu, Francii, Itálii či USA. Česká republika do tohoto výčtu nepatří. 
 
Asus nyní tvrdí, že celkově byly napadeny sotva stovky počítačů a rozhodně ne milion, jak předpokládá společnost Kaspersky. Jenomže rozsah udávaný Asusem vůbec nesedí s tím, co říká Kaspersky Lab o napadení jen svých zákazníků a už minule jsme také zmiňovali potvrzení útoku firmou Symantec, která hlásila, že bylo napadeno alespoň 13 tisíc uživatelů jejího softwaru. Asus by tím také v podstatě říkal, že jeho Live Update téměř nikdo nepoužívá, však jde o firmu prodávající hardware po milionech. 
 
Nyní se Asus nechal slyšet, že svůj systém vybavil "rozšířeným end-to-end šifrovacím mechanismem" a posílil ochranu celého distribučního řetězce od serveru k zákazníkovi, aby se takové útoky neopakovaly. Reakce je to velice pohotová, tedy alespoň na články v médiích, takže firma na svém řešení určitě už nějakou dobu pracovala. 
 
Uživatelé systému Live Update by se nyní měli ubezpečit, že využívají nejnovější verzi 3.6.8 a případně na ni aktualizovat, nebo celkově zvážit její přínos. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Kontroverzní TikTok se dohodl s rodiči, žaloba skončila za pouhý den Kontroverzní TikTok se dohodl s rodiči, žaloba skončila za pouhý den
Sociální síť TikTok, to je jeden problém za druhým. Jde zejména o získávání osobních údajů od dětí. Skupina rodičů tak na síť podala žalobu, která ale neměla dlouhého trvání. Za pouhý jeden den došlo k dohodě.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Microsoft 365 Life, předplatné W10 i Office pro běžné spotřebitele už na jaře Microsoft 365 Life, předplatné W10 i Office pro běžné spotřebitele už na jaře
Microsoft nabízí už několik balíčků Microsoft 365, které kombinují operačním systém Windows 10, kancelářský balík Office a další funkce v jednom předplatném. Nově má být i pro běžné spotřebitele.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Nové snímky: největší černá díra i "galaxie v galaxii" Nové snímky: největší černá díra i "galaxie v galaxii"
Astronomům se povedlo díky sledování hvězd v cizí galaxii určit hmotnost tamní černé díry, která se ukázala jako dosud největší, jakou se podařilo najít. Hubble se vedle toho podíval na známý Hoagův objekt.
Včera, aktualita, Jan Vítek
G11 Iris Plus: 10nm grafika v herních testech G11 Iris Plus: 10nm grafika v herních testech
Server Techspot si vyzkoušel mobilní grafiku v procesoru Core i7-1065G7 generace Ice Lake. Jedná se o třídu G11 Iris Plus, která představuje to nejlepší, co Intel mezi iGPU dosud vyrobil. Jak se ukáže ve hrách?
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Cestování Uberem o život? Za minulý rok 9 vražd a 3045 sexuálních útoků Cestování Uberem o život? Za minulý rok 9 vražd a 3045 sexuálních útoků
Služba Uber zveřejnila svou bezpečnostní zprávu za uplynulé dva roky. Bohužel nebylo vše bez problémů a jen v USA se objevily tisíce případů sexuálních útoků, desítky úmrtí při nehodách a několik vražd.
Včera, aktualita, Milan Šurkala