www.svethardware.cz
>
>
>

Asus potvrdil hackerský útok, ale nelíbí se mu čísla firmy Kaspersky

Asus potvrdil hackerský útok, ale nelíbí se mu čísla firmy Kaspersky
, , aktualita
Poté, co se informace společnosti Kaspersky Labs dostaly na veřejnost, si už Asus nedal moc na čas, aby přispěchal i se svou reakcí. Potvrzuje v ní napadení serverů Live Update, které rozesílaly malware, ale nesouhlasí s udávanými čísly.
K oblíbeným
reklama
Asus už sám přiznal, že byly napadeny jeho servery pro Live Update, které tak rozesílaly malware, ovšem oficiálně reaguje až nyní, co se tato skutečnost dostala do médií. Firmě se ale nelíbí udávaný počet počítačů jejích zákazníků, které byly a jsou ohroženy útokem ShadowHammer. 
 
podíly napadených počítačů dle zemí
 
Dle Kaspersky Lab bylo cílem útoku především cca 600 konkrétních PC, která byla malwarem jednoznačně zaměřena pomocí v něm zakódovaných MAC adres. Nicméně před 57 tisíc lidí produktů firmy Kaspersky si na své PC mělo nainstalovat backdoory distribuované servery Asusu. Odhad tak zněl, že celkově bylo napadeno na jeden milion počítačů, což se zdá celkem rozumné, když počítáme i s tím, že jde o období mezi červencem a listopadem 2018. A právě tento milion počítačů se má nacházet především v Rusku, Německu, Francii, Itálii či USA. Česká republika do tohoto výčtu nepatří. 
 
Asus nyní tvrdí, že celkově byly napadeny sotva stovky počítačů a rozhodně ne milion, jak předpokládá společnost Kaspersky. Jenomže rozsah udávaný Asusem vůbec nesedí s tím, co říká Kaspersky Lab o napadení jen svých zákazníků a už minule jsme také zmiňovali potvrzení útoku firmou Symantec, která hlásila, že bylo napadeno alespoň 13 tisíc uživatelů jejího softwaru. Asus by tím také v podstatě říkal, že jeho Live Update téměř nikdo nepoužívá, však jde o firmu prodávající hardware po milionech. 
 
Nyní se Asus nechal slyšet, že svůj systém vybavil "rozšířeným end-to-end šifrovacím mechanismem" a posílil ochranu celého distribučního řetězce od serveru k zákazníkovi, aby se takové útoky neopakovaly. Reakce je to velice pohotová, tedy alespoň na články v médiích, takže firma na svém řešení určitě už nějakou dobu pracovala. 
 
Uživatelé systému Live Update by se nyní měli ubezpečit, že využívají nejnovější verzi 3.6.8 a případně na ni aktualizovat, nebo celkově zvážit její přínos. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Razer uvádí své první chytré brýle Anzu. Nahradí sluchátka Razer uvádí své první chytré brýle Anzu. Nahradí sluchátka
Razer Anzu jsou chytré brýle v nenápadném designu, které po spárování se smartphonem umožňují hlavně poslech hudby nebo telefonování. Fungují také jako sluneční brýle, i když čočky lze vyměnit za dioptrické.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
AOC uvádí novou řadu monitorů V4: atraktivní design za rozumnou cenu AOC uvádí novou řadu monitorů V4: atraktivní design za rozumnou cenu
Na trh příští měsíc vstoupí čtveřice monitorů od AOC z nové řady V4: U27V4EA, Q32V4, Q27V4EA3 a Q24V4EA. Nabízí modely s rozlišením QHD či UHD a úhlopříčkami od 23,8" do 31,5". Zaujmout by mohly hlavně zákazníky zaměřené na design a cenu.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik2 komentáře
Upcycling v praxi: baterky z koloběžek Lime skončí v reproduktorech Gomi Upcycling v praxi: baterky z koloběžek Lime skončí v reproduktorech Gomi
Doprava přechází na elektřinu a s tím se také objevují otázky, co s akumulátory, které už dosloužily. V případě elektrických koloběžek Lime je jednou z možností upcycling. Svůj druhý život mají najít v Bluetooth reproduktorech Gomi.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Samsung dosáhl rekordních 5,23 Gbps na 5G síti Samsung dosáhl rekordních 5,23 Gbps na 5G síti
Společnosti Samsung se povedlo překonat rekord v přenosové rychlosti na 5G síti. Konkrétně jde o přenos na jedno zařízení, kdy bylo dosaženo 5,23 Gbps. Navíc šlo o běžně dostupný telefon na trhu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
JWST prošel 17denními finálními funkčními testy, říjnový start stále platí JWST prošel 17denními finálními funkčními testy, říjnový start stále platí
Čím více se blíží říjnový termín startu James Webb Space Telescope (JWST), tím pravděpodobnější je, že už nenastane žádné další zdržení. Nyní navíc přichází dobrá zpráva, a sice potvrzení o dokončení finálních funkčních testů. 
Včera, aktualita, Jan Vítek9 komentářů