www.svethardware.cz
>
>
>

Asus potvrdil hackerský útok, ale nelíbí se mu čísla firmy Kaspersky

Asus potvrdil hackerský útok, ale nelíbí se mu čísla firmy Kaspersky
, , aktualita
Poté, co se informace společnosti Kaspersky Labs dostaly na veřejnost, si už Asus nedal moc na čas, aby přispěchal i se svou reakcí. Potvrzuje v ní napadení serverů Live Update, které rozesílaly malware, ale nesouhlasí s udávanými čísly.
K oblíbeným
reklama
Asus už sám přiznal, že byly napadeny jeho servery pro Live Update, které tak rozesílaly malware, ovšem oficiálně reaguje až nyní, co se tato skutečnost dostala do médií. Firmě se ale nelíbí udávaný počet počítačů jejích zákazníků, které byly a jsou ohroženy útokem ShadowHammer. 
 
podíly napadených počítačů dle zemí
 
Dle Kaspersky Lab bylo cílem útoku především cca 600 konkrétních PC, která byla malwarem jednoznačně zaměřena pomocí v něm zakódovaných MAC adres. Nicméně před 57 tisíc lidí produktů firmy Kaspersky si na své PC mělo nainstalovat backdoory distribuované servery Asusu. Odhad tak zněl, že celkově bylo napadeno na jeden milion počítačů, což se zdá celkem rozumné, když počítáme i s tím, že jde o období mezi červencem a listopadem 2018. A právě tento milion počítačů se má nacházet především v Rusku, Německu, Francii, Itálii či USA. Česká republika do tohoto výčtu nepatří. 
 
Asus nyní tvrdí, že celkově byly napadeny sotva stovky počítačů a rozhodně ne milion, jak předpokládá společnost Kaspersky. Jenomže rozsah udávaný Asusem vůbec nesedí s tím, co říká Kaspersky Lab o napadení jen svých zákazníků a už minule jsme také zmiňovali potvrzení útoku firmou Symantec, která hlásila, že bylo napadeno alespoň 13 tisíc uživatelů jejího softwaru. Asus by tím také v podstatě říkal, že jeho Live Update téměř nikdo nepoužívá, však jde o firmu prodávající hardware po milionech. 
 
Nyní se Asus nechal slyšet, že svůj systém vybavil "rozšířeným end-to-end šifrovacím mechanismem" a posílil ochranu celého distribučního řetězce od serveru k zákazníkovi, aby se takové útoky neopakovaly. Reakce je to velice pohotová, tedy alespoň na články v médiích, takže firma na svém řešení určitě už nějakou dobu pracovala. 
 
Uživatelé systému Live Update by se nyní měli ubezpečit, že využívají nejnovější verzi 3.6.8 a případně na ni aktualizovat, nebo celkově zvážit její přínos. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Další IT útok na nemocnice, napaden byl americký řetězec UHS Další IT útok na nemocnice, napaden byl americký řetězec UHS
Není to dávno, co jsme zaznamenali útok pomocí ransomwaru na německou nemocnici, v důsledku čehož měla zemřít jedna pacientka. Nyní byl napaden řetězec mnoha nemocnic od UHS ve Spojených státech.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Xbox si rezervuje 20 % z SSD pro systém, Microsoft s vývojem konzolí nekončí Xbox si rezervuje 20 % z SSD pro systém, Microsoft s vývojem konzolí nekončí
Zákazníci se musí připravit na to, že nové konzole Xbox si rezervují nezanedbatelné procento ze svého 1TB SSD pro systém. Vedle toho se podíváme i na téma dalšího vývoje herních konzolí a jejich možný konec.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
AOC uvádí velká LCD série E2 s FreeSync AOC uvádí velká LCD série E2 s FreeSync
Společnost AOC si připravila trojici nových monitorů série E2, které sice vyloženě nepatří mezi herní modely, ale i tak všechny podporují Adaptive-Sync, čili primárně FreeSync. Jde o 31,5" a 34" panely. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Folding@Home dostal podporu CUDA s nárůstem výkonu až o 30 % Folding@Home dostal podporu CUDA s nárůstem výkonu až o 30 %
Z nové tiskové zprávy se dozvídáme, že Folding@home získává přímou podporu technologie NVIDIA CUDA, z čehož si můžeme slibovat výkonnostní bonus mezi 15 a 30 procenty. Vyšší výkon tak bude k dispozici i pro hledání léku na Covid-19. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Gigabyte reaguje na otázku kondenzátorů na kartách RTX 3000 Gigabyte reaguje na otázku kondenzátorů na kartách RTX 3000
Dosud jsme se věnovali mnohým z výrobců grafických karet, kteří mohou mít problémy s napájením a stabilitou RTX 3080 i RTX 3090. Mluví se ale především o RTX 3080 a nyní tu máme reakci dosud opomíjeného Gigabytu.
Dnes, aktualita, Jan Vítek7 komentářů