Asus přidal do nabídky dvě Mini-ITX desky pro Ryzen

Asus přidal do nabídky dvě Mini-ITX desky pro Ryzen
, , aktualita
Asus se rozhodl rozšířit svou nabídku malých desek formátu Mini-ITX, a to pomocí dvou modelů pro procesory Ryzen. Jedná se o desky ROG STRIX X370-I a STRIX B350-I GAMING, jež se tak liší už svým čipsetem.
K oblíbeným
reklama
Dá se říci, že pro malé desky formátu Mini-ITX je čipová sada formátu B350 zcela postačující. Oproti sadě X370 má jen o dvě linky PCIe 2.0 méně a stejně tak o dva porty SATA 6 Gb/s a jinak má stejnou nabídku USB portů a také podporuje přetaktování. Nicméně v případě Asusu si můžeme vybrat, zda koupit model ROG STRIX X370-I se sadou X370, nebo právě STRIX B350-I GAMING s B350. Nicméně v obou případech získáte stejný počet portů SATA, a to čtyři a pak není ani jasné, zda Asus využil dvě linky PCIe 2.0, které má navíc daný čipset X370. Spíše to ale vypadá, že ten je na desce ROG STRIX X370-I jen zbytečný luxus. 
 
STRIX B350-I GAMING s B350
 
I ostatní specifikace desek jsou velice podobné, jako je třeba slot pro M.2 SSD s integrovaným chladičem s grafikou ROG nebo audio SupremeFX s jistým kodekem S1220A, což není nic jiného než obvyklý Realtek ALC1220. Obě desky také nabízí podsvícení Aura Sync, Wi-Fi 802.11ac a dokonce mají i stejnou nabídku USB portů, mezi něž patří také dvojice moderních USB 3.1, respektive USB 3.1 Gen 2, s 10 Gbs/s propustností. 
 
 
Specifikace desek jsou tak spíše totožné a osobně jsem v nich našel jen jeden rozdíl, který by stál za zmínku, a to ESD Guards chránící na modelu s X370 porty rozhraní LAN, Audio, KBMS a USB portů. Jenomže ty jsou na desce s B350 také a ukazuje se, že Asus je jen ve specifikacích modelu s X370 zmiňuje dvakrát. 
 
Desky tak shodně podporují i paměti DDR4 do frekvence 3600 MHz, nabízí funkce 5-way Optimization využitelné i pro snadný overclocking a dokonce i stejné šestifázové napájení procesoru. Je ale naprosto zřejmé, že model X370-I bude dražší než B350-I a lze očekávat, že by to mohlo být podobné jako u desek ASRock Fatal1ty AB350 Gaming-ITX/ac a ASRock Fatal1ty X370 Gaming-ITX/ac, kde druhý model začíná s cenou v českých obchodech tam, kde končí první a v průměru jde o rozdíl cca 1000 Kč. A dávat tisícovku jen za to, že se můžeme pokochat "lepším" čipsetem, který nám v praxi nic nepřinese, to nevypadá jako vhodná investice, ale počkejme si na ceny, které Asus jestě nezveřejnil. Však on sám je ve své zprávě označuje za téměř identická dvojčata. 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Age of Empires IV: Mongolové útočí na Angličany Age of Empires IV: Mongolové útočí na Angličany
Microsoft ohlásil vývoj titulu Age of Empires IV už před více než dvěma roky, ale dosud toho bylo k vidění jen velice málo. Nyní se ale můžeme mrknout na video, které ukazuje především to, jak bude vypadat prostředí této hry. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
AMD představuje procesor Ryzen 5 3500, ale ne pro volný prodej AMD představuje procesor Ryzen 5 3500, ale ne pro volný prodej
Recenzemi nového procesoru Ryzen 9 3950X je zastíněna zpráva o tom, že AMD vypustilo do světa model Ryzen 5 3500, o který by ale jistě mělo zájem daleko více zákazníků. Samostatně si jej ale nekoupíme. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Curiosity na Marsu detekoval nevysvětlené nárůsty koncentrace kyslíku Curiosity na Marsu detekoval nevysvětlené nárůsty koncentrace kyslíku
Už dlouho se mluví o metanu na Marsu jako o plynu, který by mohl být tvořen životem, ale stejně tak dobře i geologickými procesy. Nyní jde ale o měnící se koncentraci kyslíku, která zaměstnává hlavy v NASA. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Xboxové novinky: xCloud, Halo: Reach, Wasteland 3 a další Xboxové novinky: xCloud, Halo: Reach, Wasteland 3 a další
Microsoft na události X019 představil řadu novinek, na něž se nyní podíváme. Jsou tu hry od Obsidian a Rare, novinky pro Project xCloud, Halo: Reach, multiplayerové hry od Obsidian i Ninja Theory a také Wasteland 3. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
SpaceX otestovala nouzové motory Dragonu, zelenou ještě nemá SpaceX otestovala nouzové motory Dragonu, zelenou ještě nemá
Společnost SpaceX provedla další důležitý krok na cestě k prvnímu startu své rakety a lodi s posádkou. Ve statickém testu vyzkoušela nouzové motory lodi Dragon, které by měly dostat astronauty do bezpečí v případě problémů s raketou.
Dnes, aktualita, Jan Vítek