www.svethardware.cz
>
>
>
>

Asus připravil novou kartu pro spojení čtyř M.2 SSD

Asus připravil novou kartu pro spojení čtyř M.2 SSD
, , aktualita
Asus si připravil kartu Hyper M.2 x16 Card v2, která nastoupí za model Hyper M.2 x16 V2 NVMe RAID Card. Umožní nám spojit síly čtyř M.2 SSD a zajistí rovněž jejich chlazení, což se může hodit. 
K oblíbeným
reklama
Asus Hyper M.2 x16 Card v2 nám tak umožní zapojit do jednoho slotu PCIe x16 až čtyři M.2 SSD najednou, která pak mohou využít propustnost až 16 GB/s, pokud dané linky budou k dispozici. Naposledy jsme přitom mluvili už o SSD, která zvládnou rozhraní PCIe 4.0 s propustností 2 GB/s na linku, ovšem nyní jde stále o verzi PCIe 3.0 s poloviční propustností. Ostatně rozhraní PCIe 4.0 zatím nabídnou ve světě PC pouze procesory Ryzen 3000, nicméně na druhou stranu se právě v jejich případě může hodit vyšší propustnost, když se karty pro SSD budou muset dělit o linky z procesoru s grafickou kartou. Tedy nebudou muset, ale pokud bychom měli využít slot napojený na čipset, nemělo by to smysl. 
 
 
Nová verze Asus Hyper M.2 x16 Card v2 podporuje technologii Intel VROC (Virtual RAID on CPU), která nám umožní využít linky PCIe v procesoru pro vytvoření bootovatelného pole RAID z několika M.2 SSD. A i zde při využití rozhraní PCIe 3.0 platí a uvádí to i Asus, že díky tomu se nebudeme muset spokojit s omezenou propustností rozhraní DMI 3.0, která se rovná 4 GB/s. V takovém případě by nemělo téměř žádnou cenu se pokoušet o navýšení propustnosti konfigurací SSD do stripovacího RAIDu. 
 
 
SSD budou naskládána jako obvykle vedle sebe a my je budeme moci pomocí teplovodivých podložek přitisknout ke kovovému chladiči, který slouží i jako kryt. Průvan skrz vzniklý tunel pak vytvoří malý radiální ventilátor. Asus také udává, že každé z napojených SSD si může vzít až 14 W, což je více než dost. Ostatně i odkazovaný Aorus NVMe Gen4 SSD dodávaný s masivním měděným chladičem má mít nejvyšší spotřebu kolem 8 W. 
 
 
Nová karta má rozměry 202 x 96 x 13 mm a výrobce garantuje její funkčnost s VROC na deskách s čipsety Intel X299, Z370 a Z390, přičemž podmínkou je ještě využití SSD od Intelu. Vedle toho ji můžeme využít také na čipsetech AMD X399/X470/B450/X370/B350.
 
 
Zdroj: Asus


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
John Carmack omezí Oculus, chce vyvíjet AI srovnatelnou s člověkem John Carmack omezí Oculus, chce vyvíjet AI srovnatelnou s člověkem
John Carmack, muž, který stojí za legendárními hrami Doom a Quake, se v posledních letech soustředil na vývoj virtuální reality pro Oculus. Toho chce ale nechat, hodlá totiž vyvinout obecnou AI se schopnostmi učení srovnatelnou s člověkem.
15.11.2019, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Age of Empires IV: Mongolové útočí na Angličany Age of Empires IV: Mongolové útočí na Angličany
Microsoft ohlásil vývoj titulu Age of Empires IV už před více než dvěma roky, ale dosud toho bylo k vidění jen velice málo. Nyní se ale můžeme mrknout na video, které ukazuje především to, jak bude vypadat prostředí této hry. 
15.11.2019, aktualita, Jan Vítek7 komentářů
AMD představuje procesor Ryzen 5 3500, ale ne pro volný prodej AMD představuje procesor Ryzen 5 3500, ale ne pro volný prodej
Recenzemi nového procesoru Ryzen 9 3950X je zastíněna zpráva o tom, že AMD vypustilo do světa model Ryzen 5 3500, o který by ale jistě mělo zájem daleko více zákazníků. Samostatně si jej ale nekoupíme. 
15.11.2019, aktualita, Jan Vítek6 komentářů
Curiosity na Marsu detekoval nevysvětlené nárůsty koncentrace kyslíku Curiosity na Marsu detekoval nevysvětlené nárůsty koncentrace kyslíku
Už dlouho se mluví o metanu na Marsu jako o plynu, který by mohl být tvořen životem, ale stejně tak dobře i geologickými procesy. Nyní jde ale o měnící se koncentraci kyslíku, která zaměstnává hlavy v NASA. 
15.11.2019, aktualita, Jan Vítek
Xboxové novinky: xCloud, Halo: Reach, Wasteland 3 a další Xboxové novinky: xCloud, Halo: Reach, Wasteland 3 a další
Microsoft na události X019 představil řadu novinek, na něž se nyní podíváme. Jsou tu hry od Obsidian a Rare, novinky pro Project xCloud, Halo: Reach, multiplayerové hry od Obsidian i Ninja Theory a také Wasteland 3. 
15.11.2019, aktualita, Jan Vítek