www.svethardware.cz
>
>
>
>

Asus připravil novou kartu pro spojení čtyř M.2 SSD

Asus připravil novou kartu pro spojení čtyř M.2 SSD
, , aktualita
Asus si připravil kartu Hyper M.2 x16 Card v2, která nastoupí za model Hyper M.2 x16 V2 NVMe RAID Card. Umožní nám spojit síly čtyř M.2 SSD a zajistí rovněž jejich chlazení, což se může hodit. 
K oblíbeným
reklama
Asus Hyper M.2 x16 Card v2 nám tak umožní zapojit do jednoho slotu PCIe x16 až čtyři M.2 SSD najednou, která pak mohou využít propustnost až 16 GB/s, pokud dané linky budou k dispozici. Naposledy jsme přitom mluvili už o SSD, která zvládnou rozhraní PCIe 4.0 s propustností 2 GB/s na linku, ovšem nyní jde stále o verzi PCIe 3.0 s poloviční propustností. Ostatně rozhraní PCIe 4.0 zatím nabídnou ve světě PC pouze procesory Ryzen 3000, nicméně na druhou stranu se právě v jejich případě může hodit vyšší propustnost, když se karty pro SSD budou muset dělit o linky z procesoru s grafickou kartou. Tedy nebudou muset, ale pokud bychom měli využít slot napojený na čipset, nemělo by to smysl. 
 
 
Nová verze Asus Hyper M.2 x16 Card v2 podporuje technologii Intel VROC (Virtual RAID on CPU), která nám umožní využít linky PCIe v procesoru pro vytvoření bootovatelného pole RAID z několika M.2 SSD. A i zde při využití rozhraní PCIe 3.0 platí a uvádí to i Asus, že díky tomu se nebudeme muset spokojit s omezenou propustností rozhraní DMI 3.0, která se rovná 4 GB/s. V takovém případě by nemělo téměř žádnou cenu se pokoušet o navýšení propustnosti konfigurací SSD do stripovacího RAIDu. 
 
 
SSD budou naskládána jako obvykle vedle sebe a my je budeme moci pomocí teplovodivých podložek přitisknout ke kovovému chladiči, který slouží i jako kryt. Průvan skrz vzniklý tunel pak vytvoří malý radiální ventilátor. Asus také udává, že každé z napojených SSD si může vzít až 14 W, což je více než dost. Ostatně i odkazovaný Aorus NVMe Gen4 SSD dodávaný s masivním měděným chladičem má mít nejvyšší spotřebu kolem 8 W. 
 
 
Nová karta má rozměry 202 x 96 x 13 mm a výrobce garantuje její funkčnost s VROC na deskách s čipsety Intel X299, Z370 a Z390, přičemž podmínkou je ještě využití SSD od Intelu. Vedle toho ji můžeme využít také na čipsetech AMD X399/X470/B450/X370/B350.
 
 
Zdroj: Asus


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
EA mění plány vývoje hry Anthem, chystá se ji přepracovat EA mění plány vývoje hry Anthem, chystá se ji přepracovat
Titul Anthem za sebou nemá dobrý start. Po jeho vypuštění bylo jasně patrné, že přišel nedokončený a nebylo ani jasné, kam a jak jej tvůrci chtějí rozvíjet. Postupně se to vyjasnilo, ale nyní přichází zásadní změna. Co nám ale ukazuje?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Corsair iCue 465X RGB: chytrá skříň? Corsair iCue 465X RGB: chytrá skříň?
Corsair si připravil počítačovou skříň iCue 465X, kterou označil za Smart Case, čili chytrou skříň. My se tak podíváme i na to, čím si to měl tento model zasloužit, ale také na jiné jeho vlastnosti.  
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Rockstar Games nabízí svůj herní launcher pro Windows PC s bonusem zdarma Rockstar Games nabízí svůj herní launcher pro Windows PC s bonusem zdarma
Společnost Rockstar Games vyvíjí hry především pro konzole, nicméně to by se mohlo změnit. Aktuálně čekáme především na to, zda a spíše kdy přijde PC verze Red Dead Redemption 2 a zatím tu máme nový launcher a navíc hru zdarma.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Dell EMC ukazuje servery PowerEdge s novými AMD EPYC Dell EMC ukazuje servery PowerEdge s novými AMD EPYC
Společnost Dell EMC přichází na trh s novými servery PowerEdge, které jsou založeny na nové generaci 7nm procesorů AMD EPYC. Výrobce se už chlubí nově dosaženými rekordy a AMD zase zájmem předního výrobce.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
HP S430c: 43,4" monitor, který nahradí KVM switch HP S430c: 43,4" monitor, který nahradí KVM switch
HP dnes představilo velmi zajímavý monitor EliteDisplay S430c. Jde o velký 43,4" zahnutý monitor, který podporuje vstupy ze dvou různých zařízení najednou. Dokonce lze s pomocí monitoru mezi nimi kopírovat soubory.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala