www.svethardware.cz
>
>
>
>

Asus připravil novou kartu pro spojení čtyř M.2 SSD

Asus připravil novou kartu pro spojení čtyř M.2 SSD
, , aktualita
Asus si připravil kartu Hyper M.2 x16 Card v2, která nastoupí za model Hyper M.2 x16 V2 NVMe RAID Card. Umožní nám spojit síly čtyř M.2 SSD a zajistí rovněž jejich chlazení, což se může hodit. 
K oblíbeným
reklama
Asus Hyper M.2 x16 Card v2 nám tak umožní zapojit do jednoho slotu PCIe x16 až čtyři M.2 SSD najednou, která pak mohou využít propustnost až 16 GB/s, pokud dané linky budou k dispozici. Naposledy jsme přitom mluvili už o SSD, která zvládnou rozhraní PCIe 4.0 s propustností 2 GB/s na linku, ovšem nyní jde stále o verzi PCIe 3.0 s poloviční propustností. Ostatně rozhraní PCIe 4.0 zatím nabídnou ve světě PC pouze procesory Ryzen 3000, nicméně na druhou stranu se právě v jejich případě může hodit vyšší propustnost, když se karty pro SSD budou muset dělit o linky z procesoru s grafickou kartou. Tedy nebudou muset, ale pokud bychom měli využít slot napojený na čipset, nemělo by to smysl. 
 
 
Nová verze Asus Hyper M.2 x16 Card v2 podporuje technologii Intel VROC (Virtual RAID on CPU), která nám umožní využít linky PCIe v procesoru pro vytvoření bootovatelného pole RAID z několika M.2 SSD. A i zde při využití rozhraní PCIe 3.0 platí a uvádí to i Asus, že díky tomu se nebudeme muset spokojit s omezenou propustností rozhraní DMI 3.0, která se rovná 4 GB/s. V takovém případě by nemělo téměř žádnou cenu se pokoušet o navýšení propustnosti konfigurací SSD do stripovacího RAIDu. 
 
 
SSD budou naskládána jako obvykle vedle sebe a my je budeme moci pomocí teplovodivých podložek přitisknout ke kovovému chladiči, který slouží i jako kryt. Průvan skrz vzniklý tunel pak vytvoří malý radiální ventilátor. Asus také udává, že každé z napojených SSD si může vzít až 14 W, což je více než dost. Ostatně i odkazovaný Aorus NVMe Gen4 SSD dodávaný s masivním měděným chladičem má mít nejvyšší spotřebu kolem 8 W. 
 
 
Nová karta má rozměry 202 x 96 x 13 mm a výrobce garantuje její funkčnost s VROC na deskách s čipsety Intel X299, Z370 a Z390, přičemž podmínkou je ještě využití SSD od Intelu. Vedle toho ji můžeme využít také na čipsetech AMD X399/X470/B450/X370/B350.
 
 
Zdroj: Asus


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Elon Musk slibuje delší testovací dráhu pro příští soutěže Hyperloopů Elon Musk slibuje delší testovací dráhu pro příští soutěže Hyperloopů
Elon Musk a jeho společnost SpaceX pořádá soutěž, ve které spolu soupeří vozy pro systém Hyperloop. Pro příští ročník se Musk rozhodl, že vybuduje novou a delší testovací dráhu. Ta by měla být dlouhá deset kilometrů. 
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková
Origin Big O: desktop kombinující PC, Xbox One X, PS4 Pro i Nintendo Switch Origin Big O: desktop kombinující PC, Xbox One X, PS4 Pro i Nintendo Switch
Origin Big O by se dal marketingovou řečí označit za ultimátní herní stanici, která v sobě kombinuje čtyři platformy, abychom se nemuseli rozhodovat, k čemu se posadíme. Máme tu tak jednak výkonné PC a k němu tři konzole. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
AMD Ryzen 5 3400G: nejvýkonnější APU v testu, vyplatí se? AMD Ryzen 5 3400G: nejvýkonnější APU v testu, vyplatí se?
Mezi novými 7nm procesory Ryzen 3000 byla do stejné série propašována také dvě nová 12nm APU, z nichž to lepší v podobě Ryzen 5 3400G je zároveň nejvýkonnější APU, jaké je k dispozici. Co nabídne?
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Temné hvězdy: vodík a trošku temné hmoty jako zárodek supermasivních černých děr? Temné hvězdy: vodík a trošku temné hmoty jako zárodek supermasivních černých děr?
Teorie o mladém vesmíru zahrnují exotické objekty, mezi něž rozhodně patří i temné hvězdy. Tyto hypotetické objekty by se mohly stát zárodky pozdějších supermasivních černých děr jako vůbec první hvězdy vesmíru. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
AMD: NVIDIA nám spadla do cenové pasti AMD: NVIDIA nám spadla do cenové pasti
Dle vyjádření jednoho z vedoucích pracovníků firmy AMD byly ceny nových Radeonů s jejich pozdějším snížením ještě před vypuštěním na trh předem pečlivě připravená akce. Alespoň to se dozvídáme z úst Scotta Herkelmana. 
Včera, aktualita, Jan Vítek11 komentářů