www.svethardware.cz
>
>
>
>

Asus připravil novou kartu pro spojení čtyř M.2 SSD

Asus připravil novou kartu pro spojení čtyř M.2 SSD
, , aktualita
Asus si připravil kartu Hyper M.2 x16 Card v2, která nastoupí za model Hyper M.2 x16 V2 NVMe RAID Card. Umožní nám spojit síly čtyř M.2 SSD a zajistí rovněž jejich chlazení, což se může hodit. 
K oblíbeným
reklama
Asus Hyper M.2 x16 Card v2 nám tak umožní zapojit do jednoho slotu PCIe x16 až čtyři M.2 SSD najednou, která pak mohou využít propustnost až 16 GB/s, pokud dané linky budou k dispozici. Naposledy jsme přitom mluvili už o SSD, která zvládnou rozhraní PCIe 4.0 s propustností 2 GB/s na linku, ovšem nyní jde stále o verzi PCIe 3.0 s poloviční propustností. Ostatně rozhraní PCIe 4.0 zatím nabídnou ve světě PC pouze procesory Ryzen 3000, nicméně na druhou stranu se právě v jejich případě může hodit vyšší propustnost, když se karty pro SSD budou muset dělit o linky z procesoru s grafickou kartou. Tedy nebudou muset, ale pokud bychom měli využít slot napojený na čipset, nemělo by to smysl. 
 
 
Nová verze Asus Hyper M.2 x16 Card v2 podporuje technologii Intel VROC (Virtual RAID on CPU), která nám umožní využít linky PCIe v procesoru pro vytvoření bootovatelného pole RAID z několika M.2 SSD. A i zde při využití rozhraní PCIe 3.0 platí a uvádí to i Asus, že díky tomu se nebudeme muset spokojit s omezenou propustností rozhraní DMI 3.0, která se rovná 4 GB/s. V takovém případě by nemělo téměř žádnou cenu se pokoušet o navýšení propustnosti konfigurací SSD do stripovacího RAIDu. 
 
 
SSD budou naskládána jako obvykle vedle sebe a my je budeme moci pomocí teplovodivých podložek přitisknout ke kovovému chladiči, který slouží i jako kryt. Průvan skrz vzniklý tunel pak vytvoří malý radiální ventilátor. Asus také udává, že každé z napojených SSD si může vzít až 14 W, což je více než dost. Ostatně i odkazovaný Aorus NVMe Gen4 SSD dodávaný s masivním měděným chladičem má mít nejvyšší spotřebu kolem 8 W. 
 
 
Nová karta má rozměry 202 x 96 x 13 mm a výrobce garantuje její funkčnost s VROC na deskách s čipsety Intel X299, Z370 a Z390, přičemž podmínkou je ještě využití SSD od Intelu. Vedle toho ji můžeme využít také na čipsetech AMD X399/X470/B450/X370/B350.
 
 
Zdroj: Asus


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Vědcům v Koreji se podařilo vytvořit akumulátory s křemíkovou anodou Vědcům v Koreji se podařilo vytvořit akumulátory s křemíkovou anodou
Center for Energy Storage Research v Korea Institute of Science and Technology (KIST) je jedním z mnoha týmů, které se snaží vyvíjet lepší akumulátory. Vyvinuli baterie s křemíkovou anodou, která slibuje větší kapacitu i rychlejší nabíjení.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
THQ Nordic přepracuje původní Gothic THQ Nordic přepracuje původní Gothic
Na konci předchozího roku studio THQ Nordic přineslo překvapivé demo přepracovaného původního dílu hry Gothic. Vývojáři tímto způsobem sondovali, zda by o případný remake byl mezi hráči dostatečný zájem. Byl. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Specifikace PCIe 6.0 jsou ve verzi 0.5, příští rok budou dokončeny Specifikace PCIe 6.0 jsou ve verzi 0.5, příští rok budou dokončeny
Dlouhé roky jsme si vystačili s rozhraním PCIe 3.0 a popravdě řečeno, většina uživatelů ani nemá důvod chtít novější PCIe 4.0. Nejde ovšem pouze o PC, které může z rychlejšího PCIe těžit, respektive PC jsou v tomto ohledu spíše na okraji zájmu.
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Nové fámy o Ampere: obrovské 7nm čipy s dvojnásobkem CUDA na jeden SM Nové fámy o Ampere: obrovské 7nm čipy s dvojnásobkem CUDA na jeden SM
NVIDIA by mohla už přibližně za měsíc představit svou novou grafickou architekturu a s ní i konkrétní produkty. Podívejme se tak na to, co se říká o údajném 7nm čipu GA100, čili vlajkovém modelu generace Ampere. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek6 komentářů
GeForce NOW nově ztrácí i Bethesdu, až na jediný titul GeForce NOW nově ztrácí i Bethesdu, až na jediný titul
Takovýto úvod do provozu služba GeForce NOW rozhodně nepotřebovala. Krátce po jejím spuštění byla zákazníkům upřena nabídka firmy Activision Blizzard a nyní se nově stahuje i Bethesda, a to až na jeden titul. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář