www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

ASUS ROG Mothership: mobilní desktop s velmi slušným výkonem

ASUS ROG Mothership: mobilní desktop s velmi slušným výkonem
, , aktualita
Asus se nejspíše inspiroval u moderních tabletů a přišel s počítačem ROG Mothership. Jde o mobilní desktop, čili počítač, který nebude problém přenést někam jinam, ale lze počítat i s baterií? 
reklama
Zdálo by se, že baterie by u počítače jako Asus ROG Mothership byla omezující a v podstatě zbytečná, protože takový stroj bychom si na cestách těžko položili na klín a pokud bychom už našli místo, použitý hardware by kapacitu dokázal vycucnout velice rychle. Nicméně Mothership ji dle stránek firmy Asus i tak bude obsahovat. 
 
 
Mothership je v podstatě počítač All-in-One (AIO), ale klade důraz na větší mobilitu. V podstatě jde o přerostlý tablet s vestavěnou opěrnou nohou, k němuž se pak samostatně dodává RGB podsvícená klávesnice s dotykovou plochou, která může sloužit také jako numerický blok a celá klávesnice je tvořena v polovině přehnutým krytem displeje, takže poslouží i jako ochrana na cestách. RGB podsvícení samozřejmě nemůže chybět ani na samotném počítači. K připojení klávesnice slouží 2,4GHz rádiové rozhraní (nebo USB), což nepřekvapí, ale překvapí spíše to, že Asus v tomto případě nenabídl spíše myš než dotykovou plochu na klávesnici, s níž si moc kvalitně nezahrajeme. 
 
 
Obrázek o velikosti celého zařízení nám poskytne informace o úhlopříčce displeje 17,3". Ten nabídne rozlišení Full HD, obnovovací frekvenci 144 Hz řízenou pomocí NVIDIA G-Sync a odezvu 4 ms. Už z tohoto je zřejmé, že nepůjde o levnou záležitost. 
 
Pod kapotou navíc máme procesor Intel Core i9-8950K kombinovaný s GPU NVIDIA GeForce RTX 2080, takže se opravdu můžeme těšit na to, že displej ve hrách často pojede na frekvenci nad 100 Hz, zvláště když procesor i grafickou kartu budeme moci přetaktovat. Vedle toho tu máme 64 GB paměti DDR4 a celkem tři SSD pro PCIe/NVMe zapojená v RAID 0. 
 
Ostatní specifikace čítají webkameru s podporou Windows Hello, rozhraní USB-C s Thunderbolt 3 a další standardní USB-C vedle čtyř USB-A, HDMI, čtečkou karet SD a Ethernetem. Zajímavý je systém napájení, který čítá dva konektory pro 280W zdroje, takže můžeme počítat s tím, že budeme mít pod stolem dvě cihličky. 
 
Cenu snad ani vědět nechceme, ale Asus ji stejně ještě neprozradil. 
 
Zdroj: wccftech


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
3D tisk: jak funguje a kde začít? 3D tisk: jak funguje a kde začít?
Tisk 3D modelů byl ještě nedávno okrajovou technologií pro nadšence. V posledních letech se však dostává do všech odvětví. Tisknou se díly do letadel, aut nebo dočasné zubní náhrady. Jaké jsou technologie 3D tisku?
Dnes, článek, redakce SHW
Výzkumníci přišli s parou poháněnou vesmírnou sondou. Opravdu Výzkumníci přišli s parou poháněnou vesmírnou sondou. Opravdu
Věk páry může být možná oficiálně za námi, ale sonda WINE ukazuje, že se i tak může dostat do kosmického věku a navíc do kosmu samotného. Jedná se navíc o prototyp zařízení, které by si mohlo samo doplňovat palivo. Tedy spíše vařivo.
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Firefox 69 ve výchozím nastavení vypne Adobe Flash Firefox 69 ve výchozím nastavení vypne Adobe Flash
Adobe Flash skomírá, ale stále je mezi námi a prohlížeče postupně upouštějí od jeho podpory, ve výchozím nastavení jej blokují a podobně. To se brzy stane i u Firefoxu, který jej plánuje běžně nezobrazovat od verze Firefox 69.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
3D tisk může být stonásobně rychlejší díky pryskyřici tvrzené světlem 3D tisk může být stonásobně rychlejší díky pryskyřici tvrzené světlem
Hned na úvod je třeba upřesnit, že máme na mysli klasický 3D tisk, oproti němuž by nová metoda měla být stokrát rychlejší. To znamená postupné nanášení roztaveného plastu pomocí trysek. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
In Win ukázal svou "supervěž" 928 In Win ukázal svou "supervěž" 928
Na CES 2019 byla k vidění také počítačová skříň 928 Super Tower od společnosti In Win, na niž se nyní v krátkosti podíváme. Název naznačuje, že by mělo jít o masivní skříň pro náročné uživatele. 
Včera, aktualita, Jan Vítek