www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

ASUS ROG Mothership: mobilní desktop s velmi slušným výkonem

ASUS ROG Mothership: mobilní desktop s velmi slušným výkonem
, , aktualita
Asus se nejspíše inspiroval u moderních tabletů a přišel s počítačem ROG Mothership. Jde o mobilní desktop, čili počítač, který nebude problém přenést někam jinam, ale lze počítat i s baterií? 
K oblíbeným
reklama
Zdálo by se, že baterie by u počítače jako Asus ROG Mothership byla omezující a v podstatě zbytečná, protože takový stroj bychom si na cestách těžko položili na klín a pokud bychom už našli místo, použitý hardware by kapacitu dokázal vycucnout velice rychle. Nicméně Mothership ji dle stránek firmy Asus i tak bude obsahovat. 
 
 
Mothership je v podstatě počítač All-in-One (AIO), ale klade důraz na větší mobilitu. V podstatě jde o přerostlý tablet s vestavěnou opěrnou nohou, k němuž se pak samostatně dodává RGB podsvícená klávesnice s dotykovou plochou, která může sloužit také jako numerický blok a celá klávesnice je tvořena v polovině přehnutým krytem displeje, takže poslouží i jako ochrana na cestách. RGB podsvícení samozřejmě nemůže chybět ani na samotném počítači. K připojení klávesnice slouží 2,4GHz rádiové rozhraní (nebo USB), což nepřekvapí, ale překvapí spíše to, že Asus v tomto případě nenabídl spíše myš než dotykovou plochu na klávesnici, s níž si moc kvalitně nezahrajeme. 
 
 
Obrázek o velikosti celého zařízení nám poskytne informace o úhlopříčce displeje 17,3". Ten nabídne rozlišení Full HD, obnovovací frekvenci 144 Hz řízenou pomocí NVIDIA G-Sync a odezvu 4 ms. Už z tohoto je zřejmé, že nepůjde o levnou záležitost. 
 
Pod kapotou navíc máme procesor Intel Core i9-8950K kombinovaný s GPU NVIDIA GeForce RTX 2080, takže se opravdu můžeme těšit na to, že displej ve hrách často pojede na frekvenci nad 100 Hz, zvláště když procesor i grafickou kartu budeme moci přetaktovat. Vedle toho tu máme 64 GB paměti DDR4 a celkem tři SSD pro PCIe/NVMe zapojená v RAID 0. 
 
Ostatní specifikace čítají webkameru s podporou Windows Hello, rozhraní USB-C s Thunderbolt 3 a další standardní USB-C vedle čtyř USB-A, HDMI, čtečkou karet SD a Ethernetem. Zajímavý je systém napájení, který čítá dva konektory pro 280W zdroje, takže můžeme počítat s tím, že budeme mít pod stolem dvě cihličky. 
 
Cenu snad ani vědět nechceme, ale Asus ji stejně ještě neprozradil. 
 
Zdroj: wccftech


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Apple uvádí kreditní kartu Apple Card Apple uvádí kreditní kartu Apple Card
Apple se snaží výrazně rozšířit portfolio svých služeb. Jednou z novinek, které byly uvedeny na dnešní keynote, jsou i kreditní karty Apple Card. Ty nabídnou nevídané podmínky a až 3% zpětnou odměnu za nákup.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Hackeři na soutěži hackli Teslu Model 3 a vyhráli ji Hackeři na soutěži hackli Teslu Model 3 a vyhráli ji
Jedním ze sponzorů hackerské soutěže Pwn2Own byla letos i Tesla. Ta slíbila, že komu se podaří prolomit jeden ze systémů vozu, může jej získat. Týmu Fluoroacetate se to povedlo a celkem si i z dalších soutěží odnesl 375 tisíc USD.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Mars 2020 si přiveze i malou helikoptéru, jak se bude navigovat? Mars 2020 si přiveze i malou helikoptéru, jak se bude navigovat?
Až Mars 2020 odstartuje na cestu, poveze si s sebou i malého pomocníka v podobě helikoptéry. Ta bude první zařízení vyslané na cizí planetu, které (snad) bude schopné opětovného letu a přistání. Jak byla vyřešena navigace?
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
ASUS a ASRock zmiňují první desky s čipsetem AMD X570 ASUS a ASRock zmiňují první desky s čipsetem AMD X570
X570 by měl být na rozdíl od předchozích verzí dané řady čipsetů vyvinut samotným AMD a my o něm víme jako zatím o jediném, který přijde po boku desktopových procesorů Ryzen 3000. Nyní už své desky zmiňují dva známí výrobci. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Microsoft Edge založený na Chromiu se ukázal Microsoft Edge založený na Chromiu se ukázal
Loni v prosinci jsme se dozvěděli, že Microsoft rezignuje na vývoj svého enginu EdgeHTML a raději přejde pod Chromium, což už udělali třeba i vývojáři Opery. Nyní už bylo pomalu na čase, aby se objevila první verze a taky že ano.
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře