www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

ASUS ROG STRIX GeForce RTX 3080 OC dostala turbo 1935 MHz

ASUS ROG STRIX GeForce RTX 3080 OC dostala turbo 1935 MHz
, , aktualita
Vypadá to, že ani série RTX 3000 nepřijde o nabídku výrazně přetaktovaných modelů, i když bude ještě nějakou dobu trvat, než se dostanou na trh a bude je možné běžně koupit. Nyní tu máme jako ukázku ASUS ROG STRIX GeForce RTX 3080 OC.
K oblíbeným
reklama
Asus ROG STRIX GeForce RTX 3080 OC je tak přetaktovaný model už dle svého označení, přičemž nejde jen o nějaké nesmělé navýšení frekvence o pár desítek megahertz, které v podstatě nic neznamená. V OC režimu tato karta nabídne jednak velice vysoké turbo svého GPU, a to 1935 MHz a navíc také přetaktované paměti na 19,5 GHz, jaké nabízí ve svém základu karta RTX 3090. 
 
 
Kartu ROG STRIX GeForce RTX 3080 OC tak můžeme považovat za vlajkový model firmy Asus (alespoň nyní), který bude mít velice pravděpodobně pod svým chladičem jedno z pečlivě vybraných GPU, které zvládne vyšší takty. Vedle ní je v nabídce také model ROG STRIX GeForce RTX 3080 s takty 1695 MHz (Gaming) a 1725 MHz (OC), čili v jejím případě se takt Gaming pohybuje dokonce pod referenční hodnotou 1710 MHz. 
 
Později ale Asus může nabídnout ještě lepší kartu s označením TOP, ale její nástup zatím nebyl potvrzen a sama se objevila pouze v seznamu EEC a tam se běžně dostávají modely, které nikdy nepřijdou na trh. 
 
Uvidíme, zda právě Asus bude nabízet v rámci ROG STRIX GeForce RTX 3080 OC tu nejvýkonnější, z továrny přetaktovanou verzi karty RTX 3080. Zatím tomu tak je, neboť řada výrobců ještě nezveřejnila takty svých výkonných modelů, jako například Gigabyte v případě své AORUS GeForce RTX 3080 MASTER 10G.


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Linuxová distribuce Fedora 33 přináší několik zásadních novinek Linuxová distribuce Fedora 33 přináší několik zásadních novinek
Vývojáři tento týden vypustili do světa linuxovou distribuci Fedora ve verzi 33, která představuje jednu z největších aktualizací v historii systému. Nabízí souborový systém Btrfs jako výchozí a designové změny díky prostředí GNOME 3.38.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Windows 10 čeká v roce 2021 proměna UI. Co přinese projekt „Sun Valley“? Windows 10 čeká v roce 2021 proměna UI. Co přinese projekt „Sun Valley“?
Microsoft pro příští rok chystá snad největší změny vzhledu Windows 10 od jeho vydání. Projekt s kódovým označením „Sun Valley“ údajně promění Průzkumníka souborů, nabídku Start i další součásti.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik9 komentářů
Opět se proslýchá, že Apple pracuje na vlastním vyhledávači Opět se proslýchá, že Apple pracuje na vlastním vyhledávači
Už roky se spekuluje, že Apple chystá vlastní vyhledávač, který by narušil dominanci společnosti Google. Nyní se objevují další informace, které tyto dohady zesilují a Applebot by se snad mohl stát základem nového vyhledávače.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
NASA Perseverance je v půli své cesty na Mars NASA Perseverance je v půli své cesty na Mars
NASA hlásí, že vesmírné plavidlo s roverem Perseverance na palubě už má za sebou půlku své cesty, která vede k Marsu. Už mu tak zbývá urazit "pouze" 235 milionů kilometrů, než vstoupí do atmosféry a půjde na přistání. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
RTX 3070 se chystají k prodeji, Gigabyte představuje své modely RTX 3070 se chystají k prodeji, Gigabyte představuje své modely
Dnes vstoupí do prodeje grafická karta GeForce RTX 3070, což bude možná trošku zastíněno dozvuky včerejší prezentace nových Radeonů, ale to plným právem. Gigabyte již své modely představil, ovšem jak jsou na tom zásoby v obchodech? 
Včera, aktualita, Jan Vítek