www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

ASUS ROG Strix GL12: jedna z cest, jak se dostat k výkonné grafice

ASUS ROG Strix GL12: jedna z cest, jak se dostat k výkonné grafice
, , aktualita
V dnešní době, která vůbec nepřeje stavbě domácího herního počítače, je jednou z možností jak se dostat k výkonné sestavě koupě hotového PC. Tím může být třeba Asus ROG Strix GL12 obsahující grafiku GeForce GTX 1080. 
K oblíbeným
reklama
Na kryptománii vydělávají především firmy v dodavatelském a prodejním řetězci spíše než samotní výrobci hardwaru, i když ti se mohou zase těšit z toho, že bez problémů udají každý kus výkonné grafické karty, který se jim podaří vyrobit. Lidé mající zájem o výkonné herní PC mají stále možnosti, jak se k němu dostat. Včera jsme uvedli mimo jiné i to, že externí boxy s grafickou kartou jsou výrazně levnější než samostatné grafiky a navíc jsou i dostupné, vedle toho se prodávají balíčky karet s monitory či základními deskami a další možnost je pořízení celého herního počítače.
 
To však není řešení pro lidi, kteří prostě jen potřebují grafickou kartu, a to třeba kvůli tomu, že ta jejich odešla do křemíkového nebe. Takoví lidé mají prostě smůlu, pokud se nerozhodnou přeci jen koupit ještě něco navíc. 
 
 
Dá se říci, že herní počítače jako Strix GL12 by měly být relativně dobře dostupné, i když to záleží především na výrobci, kolik jich pošle na trh. Jde ale o to, že těžaři o ně zájem mít nebudou, a tak zbývají už jen hráči, kteří by tak mohli mít o podobné produkty naopak vyšší zájem než obvykle. 
 
My tu máme od Asusu nové PC založené na procesoru Intel Core i7-8700K z generace Coffee Lake, který je v tomto případě z továrny přetaktován na 4,8 GHz. A pak je tu především grafika NVIDIA GeForce GTX 1080 a to v menší skříňce, která zcela nepřekvapivě nese barevné LED podsvícení Aura Sync. 
 
Vedle toho se už dozvíme pouze o 2,5" SSD rámečku, který je snadno vyjímatelný, a to s podporou hot-swap, takže při zapojování a vypojování SSD není třeba vypínat systém. Pochopitelně se v něm bude moci využít také mobilní pevný disk a vedle toho má počítač připraven prostor pro dva desktopové pevné disky a chladí se pomocí dvou skříňových ventilátorů. 
 
Více nám toho tiskovka neprozradila, ale Asus už má připraveny na svých stránkách specifikace, z nichž se dozvíme, že se Strix GL12 bude dodávat i s Core i7-8700 či s Core i5-8400, kartami GTX 1070, GTX 1060 3/6GB a GTX 1050. Operační paměti může být až 64 GB DDR4-2666 MHz a vedle 2,5" SSD lze využít také dvě M.2 SSD. Zajímavé je, že PC samotné dle specifikací hovořících o napájecích adaptérech nenese svůj aktivní zdroj, i když to bude možná chyba. Však do skříně s rozměry 180 x 400 x 457 mm by se měl vejít vcelku pohodlně. 
 
Zdroj: Asus


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Doporučené PC sestavy: leden 2020 Doporučené PC sestavy: leden 2020
V tomto článku se podíváme na doporučené konfigurace vhodné pro různá využití. Od levných, malých a úsporných nettopů přes sestavy OFFICE a HOME až po herní a vysoce výkonné sestavy GAME a TOP.
Dnes, návod, Jan Vítek
Matrox začne vyrábět novou řadu grafických karet s čipy NVIDIA Matrox začne vyrábět novou řadu grafických karet s čipy NVIDIA
O společnosti Matrox se poslední dobou moc nemluví. To však neznamená, že by už nyní nevyráběla grafické karty. Zaměřila se na embedded nasazení, přičemž nyní u nové řady karet využije i čipy společnosti Nvidia.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Asus ROG Bezel-Free Kit nechá zmizet rámečky mezi monitory Asus ROG Bezel-Free Kit nechá zmizet rámečky mezi monitory
Asus si připravil velice zajímavou sadu pro zákazníky, kteří využívají nebo by rádi využívali třímonitorovou sestavu, a to především pro hraní. Trnem v oku jim přitom mohou být hluchá místa daná rámečky monitorů. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
CM MasterAir G200P: nízkoprofilové chlazení s ovladačem CM MasterAir G200P: nízkoprofilové chlazení s ovladačem
Cooler Master si pod označením MasterAir G200P připravil nový nízkoprofilový chladič procesorů AMD a Intel. Ten tak zabere na výšku jen několik málo centimetrů a nabídne také ovladač pro své podsvícení. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
TSMC věří ve velký úspěch 5nm technologie, navýší náklady o další miliardu USD TSMC věří ve velký úspěch 5nm technologie, navýší náklady o další miliardu USD
Společnost TSMC se blíží k momentu zařazení 5nm procesu do běžné výroby, jak sama nedávno potvrdila. Věří přitom v to, že bude velice úspěšný a rozhodla se k tomu, že na kapitálové náklady určí miliardu dolarů navíc. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář