www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

ASUS ROG STRIX Radeon RX 5700 XT: podrobné informace i test

ASUS ROG STRIX Radeon RX 5700 XT: podrobné informace i test
, , aktualita
Server VideoCardz se už dostal k tzv. review kitu karty ASUS ROG STRIX Radeon RX 5700 XT. Máme tak k dispozici podrobné informace o specifikacích této karty a stejně tak se můžeme podívat na testy od výrobce. 
K oblíbeným
reklama
ROG STRIX Radeon RX 5700 XT bude vlajkový model společnosti ASUS, která už asi vzorky rozesílá pro otestování, neboť se na svět dostal i review kit, čili doprovodné materiály pro recenzenty, aby věděli, co jim tato karta může nabídnout a mohli i třeba lépe odhalit případný problém s vlastními testy jejich porovnáním s výsledky testů provedených výrobcem. Nicméně v tomto případě jde pouze o jeden test ve 3DMarku 11. 
 
 
My začneme tím základním a sice nabízenými takty této karty. Referenční verze Radeonu RX 5700 XT jsou 1605 - 1755 - 1905 MHz (základ - turbo - max. turbo). Tato karta nabídne základ 1840, "herní" turbo 1965 a max. turbo 2035 MHz, což je opravdu velice slušný nárůst frekvencí. 
 
 
 
Karta zabírá téměř tři sloty (výrobce uvádí 2,7) a využívá 11+3fázové napájení, takže i díky tomu si ASUS může dovolit jít s takty tak vysoko. Dále tu máme dvojitý BIOS, a to jeden pro tichý provoz a jeden pro výkon a samozřejmostí je u takovéhoto modelu zastavení ventilátorů, což se děje v případě, že teplota GPU klesne pod 60 °C. 
 
ASUS tvrdí, že tato karta bude ve 3DMarku 11 o 4,7 % výkonnější než referenční model, přičemž od tak navýšených frekvencí bychom mohli očekávat více. Ale to jen ukazuje na fakt, že referenční karty sice možná mají základní takt 1605 MHz, ale ve skutečnosti mohou pracovat na frekvencích výrazně bližších těm, které si nastavuje i ROG STRIX Radeon RX 5700 XT. 
 
VideoCardz také potvrzuje, že tato karta už byla rozeslána pro otestování, ovšem redaktor slyšel, že množství těchto kusů je velice omezené. Lze jen doufat, že to samé nebude platit i o kartách určených pro trh. Celý review kit naleznete ve zdrojovém článku
 
Zdroj: VideoCardz


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
NVIDIA přináší speciální ovladače GeForce 436.02 Gamescom NVIDIA přináší speciální ovladače GeForce 436.02 Gamescom
NVIDIA zařadila do nabídky GeForce 436.02 Gamescom Special Graphics Drivers, ostatně sama má na Gamescomu v Kolíně silné zastoupení. Těšit se můžeme na optimalizace, nevyhlazované škálování obrazu a další novinky. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Binance chystá vlastní kryptoměnu: Project Venus Binance chystá vlastní kryptoměnu: Project Venus
Chystá se další kryptoměna, jako by jich zatím nebylo málo. Novinku bude mít na svědomí kryptoměnová burza Binance, která chce v tomto případě vytvořit stablecoin. Zatím nese název Project Venus a bojovat bude i proti Facebooku a jeho Libře.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Corsair nabízí bezdrátovou herní klávesnici K57 RGB Corsair nabízí bezdrátovou herní klávesnici K57 RGB
Corsair si pro návštěvníky Gamescomu připravil představení klávesnice K57 RGB Wireless Gaming Keyboard, která je první vybavená rozhraním Slipstream Wireless a RGB LED Capellix. Co to znamená?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Externí SSD i HDD WD_BLACK přichází pro herní konzole i PC Externí SSD i HDD WD_BLACK přichází pro herní konzole i PC
Společnost Western Digital si připravila novou produktovou řadu WD_BLACK, která se skládá z externích pevných disků i SSD určených pro počítače PC i herní konzole. Vybaveny jsou rychlým rozhraním a zaujmout chtějí i svým designem. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Intel Tiger Lake-U s grafikou 12. generace spatřen Intel Tiger Lake-U s grafikou 12. generace spatřen
Na světlo světa se dostaly záznamy o raných vzorcích procesorů generace Intel Tiger Lake, které by se měly objevit někdy v příštím roce. Vybaveny přitom mají být už 12. generací grafiky Intel, čili Xe. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře