www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

ASUS ROG STRIX Radeon RX 5700 XT: podrobné informace i test

ASUS ROG STRIX Radeon RX 5700 XT: podrobné informace i test
, , aktualita
Server VideoCardz se už dostal k tzv. review kitu karty ASUS ROG STRIX Radeon RX 5700 XT. Máme tak k dispozici podrobné informace o specifikacích této karty a stejně tak se můžeme podívat na testy od výrobce. 
K oblíbeným
reklama
ROG STRIX Radeon RX 5700 XT bude vlajkový model společnosti ASUS, která už asi vzorky rozesílá pro otestování, neboť se na svět dostal i review kit, čili doprovodné materiály pro recenzenty, aby věděli, co jim tato karta může nabídnout a mohli i třeba lépe odhalit případný problém s vlastními testy jejich porovnáním s výsledky testů provedených výrobcem. Nicméně v tomto případě jde pouze o jeden test ve 3DMarku 11. 
 
 
My začneme tím základním a sice nabízenými takty této karty. Referenční verze Radeonu RX 5700 XT jsou 1605 - 1755 - 1905 MHz (základ - turbo - max. turbo). Tato karta nabídne základ 1840, "herní" turbo 1965 a max. turbo 2035 MHz, což je opravdu velice slušný nárůst frekvencí. 
 
 
 
Karta zabírá téměř tři sloty (výrobce uvádí 2,7) a využívá 11+3fázové napájení, takže i díky tomu si ASUS může dovolit jít s takty tak vysoko. Dále tu máme dvojitý BIOS, a to jeden pro tichý provoz a jeden pro výkon a samozřejmostí je u takovéhoto modelu zastavení ventilátorů, což se děje v případě, že teplota GPU klesne pod 60 °C. 
 
ASUS tvrdí, že tato karta bude ve 3DMarku 11 o 4,7 % výkonnější než referenční model, přičemž od tak navýšených frekvencí bychom mohli očekávat více. Ale to jen ukazuje na fakt, že referenční karty sice možná mají základní takt 1605 MHz, ale ve skutečnosti mohou pracovat na frekvencích výrazně bližších těm, které si nastavuje i ROG STRIX Radeon RX 5700 XT. 
 
VideoCardz také potvrzuje, že tato karta už byla rozeslána pro otestování, ovšem redaktor slyšel, že množství těchto kusů je velice omezené. Lze jen doufat, že to samé nebude platit i o kartách určených pro trh. Celý review kit naleznete ve zdrojovém článku
 
Zdroj: VideoCardz


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Radeony RX 5500 XT přijdou za 169 a 199 USD Radeony RX 5500 XT přijdou za 169 a 199 USD
Společnost AMD se chystá vypustit na trh dlouho očekávané karty Radeon RX 5500 XT, které přijdou skoro až pozdě na to, aby mohly zasáhnout do předvánoční nákupní sezóny. Nicméně jaké budou jejich ceny?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Apple varuje, LCD s nanovrstvou snesou jen originální hadříky Apple varuje, LCD s nanovrstvou snesou jen originální hadříky
Apple včera uvedl do prodeje nové profesionální desktopové stanice a s nimi také monitory Pro Display XDR. Ty stojí v základu pět tisíc dolarů a za další tisícovku dostaneme verzi se speciální nanovrstvou. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Výzkumníci vytvořili tranzistory fungující i pro ukládání dat Výzkumníci vytvořili tranzistory fungující i pro ukládání dat
Tranzistory jsou součástí logických obvodů počítačových čipů, ovšem výzkumníci na Purdue University vytvořili takové, které dokáží současně data i ukládat. Jde o funkční křemíkové tranzistory s feroelektrickou RAM. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Microsoft bude na celé obrazovce varovat před koncem podpory Windows 7 Microsoft bude na celé obrazovce varovat před koncem podpory Windows 7
Kdyby si toho opravdu někdo doposud nevšiml, pak Microsoft se takovým lidem chystá opravdu nepřehlédnutelným způsobem sdělit, že podpora operačního systému Windows 7 se chýlí ke konci. 
Včera, aktualita, Jan Vítek7 komentářů
NVIDIA rozšiřuje seznam monitorů kompatibilních s G-Sync na rovných 60 NVIDIA rozšiřuje seznam monitorů kompatibilních s G-Sync na rovných 60
NVIDIA začala brzy v tomto roce nabízet kompatibilitu monitorů vybavených systémem Adaptive-Sync se svou technologií G-Sync. Nejdříve to bylo pouze tucet modelů, ovšem nyní už jich je rovná kopa, čili 60. 
Včera, aktualita, Jan Vítek