www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

ASUS ROG STRIX Radeon RX 5700 XT: podrobné informace i test

ASUS ROG STRIX Radeon RX 5700 XT: podrobné informace i test
, , aktualita
Server VideoCardz se už dostal k tzv. review kitu karty ASUS ROG STRIX Radeon RX 5700 XT. Máme tak k dispozici podrobné informace o specifikacích této karty a stejně tak se můžeme podívat na testy od výrobce. 
K oblíbeným
reklama
ROG STRIX Radeon RX 5700 XT bude vlajkový model společnosti ASUS, která už asi vzorky rozesílá pro otestování, neboť se na svět dostal i review kit, čili doprovodné materiály pro recenzenty, aby věděli, co jim tato karta může nabídnout a mohli i třeba lépe odhalit případný problém s vlastními testy jejich porovnáním s výsledky testů provedených výrobcem. Nicméně v tomto případě jde pouze o jeden test ve 3DMarku 11. 
 
 
My začneme tím základním a sice nabízenými takty této karty. Referenční verze Radeonu RX 5700 XT jsou 1605 - 1755 - 1905 MHz (základ - turbo - max. turbo). Tato karta nabídne základ 1840, "herní" turbo 1965 a max. turbo 2035 MHz, což je opravdu velice slušný nárůst frekvencí. 
 
 
 
Karta zabírá téměř tři sloty (výrobce uvádí 2,7) a využívá 11+3fázové napájení, takže i díky tomu si ASUS může dovolit jít s takty tak vysoko. Dále tu máme dvojitý BIOS, a to jeden pro tichý provoz a jeden pro výkon a samozřejmostí je u takovéhoto modelu zastavení ventilátorů, což se děje v případě, že teplota GPU klesne pod 60 °C. 
 
ASUS tvrdí, že tato karta bude ve 3DMarku 11 o 4,7 % výkonnější než referenční model, přičemž od tak navýšených frekvencí bychom mohli očekávat více. Ale to jen ukazuje na fakt, že referenční karty sice možná mají základní takt 1605 MHz, ale ve skutečnosti mohou pracovat na frekvencích výrazně bližších těm, které si nastavuje i ROG STRIX Radeon RX 5700 XT. 
 
VideoCardz také potvrzuje, že tato karta už byla rozeslána pro otestování, ovšem redaktor slyšel, že množství těchto kusů je velice omezené. Lze jen doufat, že to samé nebude platit i o kartách určených pro trh. Celý review kit naleznete ve zdrojovém článku
 
Zdroj: VideoCardz


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Microsoft uvádí Secure-core PC, prevenci proti infekcím firmwaru Microsoft uvádí Secure-core PC, prevenci proti infekcím firmwaru
Společnost Microsoft spustila novou iniciativu Secure-core PC, která by měla zajišťovat vyšší bezpečnost počítačů. Má zajistit to, že operační systém naběhne s ověřeným firmwarem, který nebyl napaden malwarem.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
NordVPN potvrdilo napadení "svého" datového centra NordVPN potvrdilo napadení "svého" datového centra
Oblíbená aplikace NordVPN zaznamenala v minulém roce nepříjemnou událost. Jedno z datových center bylo napadeno a útočníci se dostali k TLS klíčům, což mohlo mít velmi vážné důsledky na bezpečnost.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Bohatý podzim: kdy přijdou nové procesory a grafické karty? Bohatý podzim: kdy přijdou nové procesory a grafické karty?
Během příštích dvou týdnů bude představena či rovnou i vypuštěna na trh řada nových produktů a my se nyní v krátkosti podíváme na to, co to bude a kdy to bude. Jde o produkty firem AMD, NVIDIA i Intel. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Specifikace GTX 1660 Super jsou na světě: za kolik a kdy bude k dispozici? Specifikace GTX 1660 Super jsou na světě: za kolik a kdy bude k dispozici?
Aktualizováno: NVIDIA by snad již dnes měla vypustit na trh přinejmenším novou GeForce GTX 1660 Super, která by měla lépe zachytit nástup nových Radeonů, i když není zrovna jasné, co můžeme od AMD čekat. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Velká Británie vyšle na Měsíc pavoučího robota Velká Británie vyšle na Měsíc pavoučího robota
Velká Británie, respektive přesněji londýnská společnost Spacebit, se chystá vypustit na Měsíc chodícího robota, který bude chodit v pavoučím stylu. Namísto osmi končetin však bude mít čtyři, což jej řadí spíše vedle Spider Mastermind.
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře