www.svethardware.cz
>
>
>

Asus ROG Strix XG17: 240Hz přenosný monitor

Asus ROG Strix XG17: 240Hz přenosný monitor
, , aktualita
Asus se rozhodl, že nám nabídne monitor s velice vysokou obnovovací frekvencí, který bude navíc přenosný, takže si jej můžete snadno vzít ven, do postele či kamkoliv jinam. Vedle toho tu máme i 4K monitor s mini LED a HDR.
K oblíbeným
reklama
Asus ROG Strix XG17 si tak můžeme vzít skutečně kamkoliv, protože je vybaven rovněž vlastní baterií s kapacitou 7800 mAh, což bude stačit pro napájení jeho 17,3" panelu cca po dobu tří hodin. Záležet bude i na tom, při jaké obnovovací frekvenci bude monitor pracovat, přičemž rozpětí tu může být skutečně široké. Ale jako obvykle bude samozřejmě výdrž nejvíce záviset na jasu. 
 
 
Monitor nabídne stojan ve stylu tabletů, takže jde primárně o kryt obrazovky, který se může nadvakrát přeložit, aby se o něj monitor mohl opřít, a to i na výšku či na šířku. Kdyby tu však byl výklopný kus panelu, bylo by si možné i lépe zvolit sklon, zatímco takto tu máme v podstatě jen jednu polohu. 


 
Na 17,3" displeji typu IPS máme rozlišení 1920 x 1080, přičemž odezva je 3 ms a obnovovací frekvence mezi 48 a 240 Hz řízenými pomocí technologie Adaptive-Sync. Panel má antireflexní matný povrch a krom něj má monitor pro základní ozvučení také 1W reproduktory (stereo). Využít jej můžeme pro svůj notebook, desktop, herní konzoli nebo i telefon a krmit jej pomocí Micro HDMI 2.0 a dvou USB C, které zvládnou také napájení či dobíjení.  
 
Dále tu máme už normální stolní monitor Asus PG27UQ s 27" panelem s rozlišením 4K a obnovovací frekvencí až 144 Hz řízenou pomocí G-Sync. Tento velice dobře vybavený a bezesporu i velice drahý monitor má přímé podsvícení pomocí celkem 2304 mini LED, které tvoří celkem 576 samostatně ovladatelných zón.
 
 
Monitor díky nim také dokáže dosáhnout podsvícení 1000 cd/m2, takže nepřekvapí certifikace DisplayHDR 1000. Dále tu máme 99% pokrytí prostoru AdobeRGB, 97% pokrytí DCI-P3 a také je tu jedna specialitka. Pokud máme desku Asus, která danou funkci podporuje, budeme si moci přímo pomocí monitoru řídit systémové ventilátory. 
 
Asus si ale také připravil přenosný monitor ZenScreen Touch MB16AMT, který už můžeme počítat mezi běžné typy. Jde o 15,6" Full HD model s dotykovou obrazovkou (10 bodů), který se chlubí panelem typu IPS s tenkými okraji (NanoEdge). Tento model můžeme připojit přes USB C nebo micro HDMI a využít stereo reproduktory. Tlustý je jen 9 mm a váží necelý kilogram a vybaven je také svou 7800mAh baterií pro až 4 hodiny práce. 
 
 
Ceny obou produktů jsou neznámé a víme jen to, že ZenScreen přijde v červnu. 
  
Zdroj: Hexus.net 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Elon Musk slibuje delší testovací dráhu pro příští soutěže Hyperloopů Elon Musk slibuje delší testovací dráhu pro příští soutěže Hyperloopů
Elon Musk a jeho společnost SpaceX pořádá soutěž, ve které spolu soupeří vozy pro systém Hyperloop. Pro příští ročník se Musk rozhodl, že vybuduje novou a delší testovací dráhu. Ta by měla být dlouhá deset kilometrů. 
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková
Origin Big O: desktop kombinující PC, Xbox One X, PS4 Pro i Nintendo Switch Origin Big O: desktop kombinující PC, Xbox One X, PS4 Pro i Nintendo Switch
Origin Big O by se dal marketingovou řečí označit za ultimátní herní stanici, která v sobě kombinuje čtyři platformy, abychom se nemuseli rozhodovat, k čemu se posadíme. Máme tu tak jednak výkonné PC a k němu tři konzole. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
AMD Ryzen 5 3400G: nejvýkonnější APU v testu, vyplatí se? AMD Ryzen 5 3400G: nejvýkonnější APU v testu, vyplatí se?
Mezi novými 7nm procesory Ryzen 3000 byla do stejné série propašována také dvě nová 12nm APU, z nichž to lepší v podobě Ryzen 5 3400G je zároveň nejvýkonnější APU, jaké je k dispozici. Co nabídne?
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Temné hvězdy: vodík a trošku temné hmoty jako zárodek supermasivních černých děr? Temné hvězdy: vodík a trošku temné hmoty jako zárodek supermasivních černých děr?
Teorie o mladém vesmíru zahrnují exotické objekty, mezi něž rozhodně patří i temné hvězdy. Tyto hypotetické objekty by se mohly stát zárodky pozdějších supermasivních černých děr jako vůbec první hvězdy vesmíru. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
AMD: NVIDIA nám spadla do cenové pasti AMD: NVIDIA nám spadla do cenové pasti
Dle vyjádření jednoho z vedoucích pracovníků firmy AMD byly ceny nových Radeonů s jejich pozdějším snížením ještě před vypuštěním na trh předem pečlivě připravená akce. Alespoň to se dozvídáme z úst Scotta Herkelmana. 
Včera, aktualita, Jan Vítek11 komentářů