www.svethardware.cz
>
>
>

Asus ROG Strix XG17: 240Hz přenosný monitor

Asus ROG Strix XG17: 240Hz přenosný monitor
, , aktualita
Asus se rozhodl, že nám nabídne monitor s velice vysokou obnovovací frekvencí, který bude navíc přenosný, takže si jej můžete snadno vzít ven, do postele či kamkoliv jinam. Vedle toho tu máme i 4K monitor s mini LED a HDR.
K oblíbeným
reklama
Asus ROG Strix XG17 si tak můžeme vzít skutečně kamkoliv, protože je vybaven rovněž vlastní baterií s kapacitou 7800 mAh, což bude stačit pro napájení jeho 17,3" panelu cca po dobu tří hodin. Záležet bude i na tom, při jaké obnovovací frekvenci bude monitor pracovat, přičemž rozpětí tu může být skutečně široké. Ale jako obvykle bude samozřejmě výdrž nejvíce záviset na jasu. 
 
 
Monitor nabídne stojan ve stylu tabletů, takže jde primárně o kryt obrazovky, který se může nadvakrát přeložit, aby se o něj monitor mohl opřít, a to i na výšku či na šířku. Kdyby tu však byl výklopný kus panelu, bylo by si možné i lépe zvolit sklon, zatímco takto tu máme v podstatě jen jednu polohu. 


 
Na 17,3" displeji typu IPS máme rozlišení 1920 x 1080, přičemž odezva je 3 ms a obnovovací frekvence mezi 48 a 240 Hz řízenými pomocí technologie Adaptive-Sync. Panel má antireflexní matný povrch a krom něj má monitor pro základní ozvučení také 1W reproduktory (stereo). Využít jej můžeme pro svůj notebook, desktop, herní konzoli nebo i telefon a krmit jej pomocí Micro HDMI 2.0 a dvou USB C, které zvládnou také napájení či dobíjení.  
 
Dále tu máme už normální stolní monitor Asus PG27UQ s 27" panelem s rozlišením 4K a obnovovací frekvencí až 144 Hz řízenou pomocí G-Sync. Tento velice dobře vybavený a bezesporu i velice drahý monitor má přímé podsvícení pomocí celkem 2304 mini LED, které tvoří celkem 576 samostatně ovladatelných zón.
 
 
Monitor díky nim také dokáže dosáhnout podsvícení 1000 cd/m2, takže nepřekvapí certifikace DisplayHDR 1000. Dále tu máme 99% pokrytí prostoru AdobeRGB, 97% pokrytí DCI-P3 a také je tu jedna specialitka. Pokud máme desku Asus, která danou funkci podporuje, budeme si moci přímo pomocí monitoru řídit systémové ventilátory. 
 
Asus si ale také připravil přenosný monitor ZenScreen Touch MB16AMT, který už můžeme počítat mezi běžné typy. Jde o 15,6" Full HD model s dotykovou obrazovkou (10 bodů), který se chlubí panelem typu IPS s tenkými okraji (NanoEdge). Tento model můžeme připojit přes USB C nebo micro HDMI a využít stereo reproduktory. Tlustý je jen 9 mm a váží necelý kilogram a vybaven je také svou 7800mAh baterií pro až 4 hodiny práce. 
 
 
Ceny obou produktů jsou neznámé a víme jen to, že ZenScreen přijde v červnu. 
  
Zdroj: Hexus.net 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Corsair iCue 465X RGB: chytrá skříň? Corsair iCue 465X RGB: chytrá skříň?
Corsair si připravil počítačovou skříň iCue 465X, kterou označil za Smart Case, čili chytrou skříň. My se tak podíváme i na to, čím si to měl tento model zasloužit, ale také na jiné jeho vlastnosti.  
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Rockstar Games nabízí svůj herní launcher pro Windows PC s bonusem zdarma Rockstar Games nabízí svůj herní launcher pro Windows PC s bonusem zdarma
Společnost Rockstar Games vyvíjí hry především pro konzole, nicméně to by se mohlo změnit. Aktuálně čekáme především na to, zda a spíše kdy přijde PC verze Red Dead Redemption 2 a zatím tu máme nový launcher a navíc hru zdarma.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Dell EMC ukazuje servery PowerEdge s novými AMD EPYC Dell EMC ukazuje servery PowerEdge s novými AMD EPYC
Společnost Dell EMC přichází na trh s novými servery PowerEdge, které jsou založeny na nové generaci 7nm procesorů AMD EPYC. Výrobce se už chlubí nově dosaženými rekordy a AMD zase zájmem předního výrobce.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
HP S430c: 43,4" monitor, který nahradí KVM switch HP S430c: 43,4" monitor, který nahradí KVM switch
HP dnes představilo velmi zajímavý monitor EliteDisplay S430c. Jde o velký 43,4" zahnutý monitor, který podporuje vstupy ze dvou různých zařízení najednou. Dokonce lze s pomocí monitoru mezi nimi kopírovat soubory.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
PicoBox odhalil miniaturní napájecí zdroj pro ATX PicoBox odhalil miniaturní napájecí zdroj pro ATX
Není o moc větší než samotný konektor potřebný pro napojení na základní desku uzpůsobenou pro napájení z ATX zdrojů. Jde o PicoBox Z2, k němuž nicméně budeme potřebovat na vstupu stejnosměrných 12 V.
Dnes, aktualita, Jan Vítek