www.svethardware.cz
>
>
>

ASUS ROG Strix XG32VQR: 32 palců, 144 Hz a FreeSync 2 HDR

ASUS ROG Strix XG32VQR: 32 palců, 144 Hz a FreeSync 2 HDR
, , aktualita
Tentokrát pro sestavy s grafickými kartami od AMD si Asus připravil nový monitor ROG Strix XG32VQR. Jedná se o 32palcový panel s HDR dosahující obnovovací frekvence 144 Hz, která bude řízená pomocí FreeSync 2. 
K oblíbeným
reklama
ASUS ROG Strix XG32VQR bude klást slušné požadavky na majitelovu sestavu, aby ten dokázal využít předností svého monitoru. Však má nativní rozlišení 2560 x 1440 pixelů a obnovovací frekvenci 48 až 144 Hz s Low Framerate Compensation (LFC), takže budeme potřebovat v případě AMD ideálně hi-end, čili Vegu 64. Ostatně karty jako RX 580 či RX 590 by na takové rozlišení v případě AAA her už nemusely stačit. Na druhou stranu, při 32" rozlišení by už pouhé Full HD bylo trošku málo. 
 
 
Máme tu prohnutý panel typu VA (poloměr 1800R), který umožní dosáhnout 4ms odezvy (šedá-šedá) a nabízí také HDR v rámci FreeSync 2 HDR a DisplayHDR 400. Maximální jas tak dosahuje konkrétně 450 cd/m2
 
 
Další obrázek nám také ukáže nabídku portů, což je DisplayPort 1.2 a dva HDMI 2.0, dále sluchátkový jack a dvouportový hub s USB 3.0. Pak je tu i podsvícení Asus Aura Sync RGB s promítaným logem pod stojanem, který umožní nastavení výšky v rozsahu 100 mm, natočení i naklopení. Na závěr se ještě dozvíme o 94procenntím pokrytí barevného prostoru DCI-P3. 
 
Oficiální cena ohlášena nebyla, ale monitor se už dostal do nabídky obchodu NewEgg za 490 dolarů. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
SK Hynix začíná se sériovou výrobou LPDDR5 s 18 GB pro Asus SK Hynix začíná se sériovou výrobou LPDDR5 s 18 GB pro Asus
Telefony s Androidem mají poslední dobou takové množství operační paměti RAM, že by se za to nemuselo stydět ani solidní PC. SK Hynix nyní začalo sériovou výrobu 18GB setů pamětí LPDDR5 pro telefony Asus ROG Phone.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Muž měl vydávat PlayStation 5 za Wi-Fi router, aby oklamal manželku Muž měl vydávat PlayStation 5 za Wi-Fi router, aby oklamal manželku
Těžko uvěřitelný případ se měl odehrát ve Vietnamu. Muž si chtěl koupit herní konzoli, ale jeho manželka s tím nesouhlasila. Svůj nový PS5 proto vydával za Wi-Fi router. Dokonce jej nechal nainstalovat zaměstnancem v uniformě telefonní společnosti.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
Po vydání Diabla II Resurrected Blizzard skončí s remastery, vyvine nové hry Po vydání Diabla II Resurrected Blizzard skončí s remastery, vyvine nové hry
Už dobře víme, že na konec letošního roku si Blizzard chystá remasterovanou verzi hry Diablo II: Resurrected. Ta ale bude také poslední takovou hrou a do budoucna se Blizzard chce věnovat vývoji nových her.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Hogwarts Legacy: nekorektní hra přidá transgender postavy, hlavní designér mizí Hogwarts Legacy: nekorektní hra přidá transgender postavy, hlavní designér mizí
Připravovaná hra Harry Potter: Hogwarts Legacy to nemá jednoduché. Vše v podstatě začalo několika tweety a esejí od J. K. Rowlingové na transgender téma. I když ta s hrou nemá nic společného, nyní je potřeba zajistit, aby hra byla politicky korektní.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů
Seagate: do roku 2030 budou 100TB disky a běžně využijí nezávislá ramena Seagate: do roku 2030 budou 100TB disky a běžně využijí nezávislá ramena
Dle společnosti Seagate nebudou pevné disky ještě dlouho patřit do starého železa. Díky novým technologiím má přijít výrazný růst jejich kapacit a také se má z technologie Multi-Actuator stát standard. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář