www.svethardware.cz
>
>
>

ASUS ROG Strix XG32VQR: 32 palců, 144 Hz a FreeSync 2 HDR

ASUS ROG Strix XG32VQR: 32 palců, 144 Hz a FreeSync 2 HDR
, , aktualita
Tentokrát pro sestavy s grafickými kartami od AMD si Asus připravil nový monitor ROG Strix XG32VQR. Jedná se o 32palcový panel s HDR dosahující obnovovací frekvence 144 Hz, která bude řízená pomocí FreeSync 2. 
K oblíbeným
reklama
ASUS ROG Strix XG32VQR bude klást slušné požadavky na majitelovu sestavu, aby ten dokázal využít předností svého monitoru. Však má nativní rozlišení 2560 x 1440 pixelů a obnovovací frekvenci 48 až 144 Hz s Low Framerate Compensation (LFC), takže budeme potřebovat v případě AMD ideálně hi-end, čili Vegu 64. Ostatně karty jako RX 580 či RX 590 by na takové rozlišení v případě AAA her už nemusely stačit. Na druhou stranu, při 32" rozlišení by už pouhé Full HD bylo trošku málo. 
 
 
Máme tu prohnutý panel typu VA (poloměr 1800R), který umožní dosáhnout 4ms odezvy (šedá-šedá) a nabízí také HDR v rámci FreeSync 2 HDR a DisplayHDR 400. Maximální jas tak dosahuje konkrétně 450 cd/m2
 
 
Další obrázek nám také ukáže nabídku portů, což je DisplayPort 1.2 a dva HDMI 2.0, dále sluchátkový jack a dvouportový hub s USB 3.0. Pak je tu i podsvícení Asus Aura Sync RGB s promítaným logem pod stojanem, který umožní nastavení výšky v rozsahu 100 mm, natočení i naklopení. Na závěr se ještě dozvíme o 94procenntím pokrytí barevného prostoru DCI-P3. 
 
Oficiální cena ohlášena nebyla, ale monitor se už dostal do nabídky obchodu NewEgg za 490 dolarů. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Elon Musk tvrdí, že kdo používá lidar, míří do záhuby Elon Musk tvrdí, že kdo používá lidar, míří do záhuby
Na Autonomy Day, kde automobilka Tesla hovořila o svých autonomních technologiích, se Elon Musk vyjádřil nelichotivě i na adresu lidaru. Podle něj je tento senzor pro autonomní auta cestou k záhubě.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Zaklínač 3 může díky novým nástrojům nabídnout ambiciózní modifikace Zaklínač 3 může díky novým nástrojům nabídnout ambiciózní modifikace
Pokud jde o modifikace nadšených fanoušků her, titul Zaklínač 3 na tom nikdy nebyl tak, jako třeba Skyrim ze série The Elder Scrolls. Modifikace to tak byly spíše kosmetické, ale nyní se otevírá úplně nová cesta. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Tesla se zbavila NVIDIE, už má nasazeny vlastní AI čipy Tesla se zbavila NVIDIE, už má nasazeny vlastní AI čipy
Vypadá to, že Tesla se s konečnou platností zbaví hardwaru firmy NVIDIA pro své AI systémy pro řízení vozů. Mluvilo se o tom už minulý rok a nyní tu máme informace o čipu Tesla FSD, který má nabídnout 21násobek výkonu NVIDIA DGX. 
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Výroční Ryzen 7 2700X potvrzen, přijde i speciální Radeon VII Výroční Ryzen 7 2700X potvrzen, přijde i speciální Radeon VII
Samotná společnost AMD už potvrdila, že se opravdu chystá oslavit své 50leté výročí i pomocí speciální edice procesorů Ryzen 7 2700X. Navíc se dozvídáme, že k nim přibudou také karty Radeon VII, ale ukázalo se konečně, v čem budou zvláštní?
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
NASA chystá misi na Psyche, jeden z nejzajímavějších známých asteroidů NASA chystá misi na Psyche, jeden z nejzajímavějších známých asteroidů
Už dříve jsme se mohli dozvědět o misi Discovery, která se týká asteroidu 16 Psyche, což by mohlo být ve skutečnosti jádro protoplanety. Jde o asteroid typu M, který je tak i potenciálním zdrojem surovin v hodnotě kvadrilionů dolarů.
Včera, aktualita, Jan Vítek