www.svethardware.cz
>
>
>

ASUS ROG Strix XG32VQR: 32 palců, 144 Hz a FreeSync 2 HDR

ASUS ROG Strix XG32VQR: 32 palců, 144 Hz a FreeSync 2 HDR
, , aktualita
Tentokrát pro sestavy s grafickými kartami od AMD si Asus připravil nový monitor ROG Strix XG32VQR. Jedná se o 32palcový panel s HDR dosahující obnovovací frekvence 144 Hz, která bude řízená pomocí FreeSync 2. 
K oblíbeným
reklama
ASUS ROG Strix XG32VQR bude klást slušné požadavky na majitelovu sestavu, aby ten dokázal využít předností svého monitoru. Však má nativní rozlišení 2560 x 1440 pixelů a obnovovací frekvenci 48 až 144 Hz s Low Framerate Compensation (LFC), takže budeme potřebovat v případě AMD ideálně hi-end, čili Vegu 64. Ostatně karty jako RX 580 či RX 590 by na takové rozlišení v případě AAA her už nemusely stačit. Na druhou stranu, při 32" rozlišení by už pouhé Full HD bylo trošku málo. 
 
 
Máme tu prohnutý panel typu VA (poloměr 1800R), který umožní dosáhnout 4ms odezvy (šedá-šedá) a nabízí také HDR v rámci FreeSync 2 HDR a DisplayHDR 400. Maximální jas tak dosahuje konkrétně 450 cd/m2
 
 
Další obrázek nám také ukáže nabídku portů, což je DisplayPort 1.2 a dva HDMI 2.0, dále sluchátkový jack a dvouportový hub s USB 3.0. Pak je tu i podsvícení Asus Aura Sync RGB s promítaným logem pod stojanem, který umožní nastavení výšky v rozsahu 100 mm, natočení i naklopení. Na závěr se ještě dozvíme o 94procenntím pokrytí barevného prostoru DCI-P3. 
 
Oficiální cena ohlášena nebyla, ale monitor se už dostal do nabídky obchodu NewEgg za 490 dolarů. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Britská MET hackerovi zabavila Bitcoiny za 920.000 GBP, vrátí je obětem Britská MET hackerovi zabavila Bitcoiny za 920.000 GBP, vrátí je obětem
Mladý hacker Grant West souhlasil s tím, aby se jemu zabavené Bitcoiny prodaly a s jejich pomocí vyplatily prostředky zpět obětem, které hackersky napadl. Jinak by totiž ve vězení strávil ještě několik let navíc.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Čínská společnost chystá vlastní GPU s PCIe 4.0 a cílí na výkon GeForce GTX 1080 Čínská společnost chystá vlastní GPU s PCIe 4.0 a cílí na výkon GeForce GTX 1080
Ze všemožných výrobců grafických čipů pro PC nám zůstaly už jen dvě společnosti, které udávají krok a ty zde není třeba jmenovat. Nicméně jedna čínská firma se bude snažit o to, aby se mezi ne protlačila. 
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Lian Li TU150: vskutku přenosná skříň Lian Li TU150: vskutku přenosná skříň
Společnost Lian Li specializující se na hliníkové skříně nám přináší v obvyklém černém a stříbrném provedení nové skříně, a to TU150. Jde o základ pro skutečně přenosné počítače, což poznáme dle vestavěného madla. 
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
UniverseMachine na superpočítači simulovala vývoj 8 milionů vesmírů UniverseMachine na superpočítači simulovala vývoj 8 milionů vesmírů
Superpočítač Ocelote na Univerzitě v Arizoně posloužil pro vytvoření tzv. Universe Machine. Ta vytvořila miliony virtuálních vesmírů a sledovala jejich vývoj, aby se výsledky daly porovnat s tím, co můžeme vidět na vlastní oči. 
Včera, aktualita, Jan Vítek6 komentářů
Partneři Microsoftu naslouchali záznamům pořízeným Xboxy, je to ovšem problém? Partneři Microsoftu naslouchali záznamům pořízeným Xboxy, je to ovšem problém?
Už od roku 2014 dodavatelé společnosti Microsoft, kteří měli co do činění s Xboxem, nahrávali audio záznamy pořízené v domácnostech herními konzolemi. To probíhalo ve snaze vylepšit funkce hlasových příkazů, ovšem ne vždy.
Včera, aktualita, Jan Vítek