www.svethardware.cz
>
>
>

ASUS ROG Strix XG32VQR: 32 palců, 144 Hz a FreeSync 2 HDR

ASUS ROG Strix XG32VQR: 32 palců, 144 Hz a FreeSync 2 HDR
, , aktualita
Tentokrát pro sestavy s grafickými kartami od AMD si Asus připravil nový monitor ROG Strix XG32VQR. Jedná se o 32palcový panel s HDR dosahující obnovovací frekvence 144 Hz, která bude řízená pomocí FreeSync 2. 
reklama
ASUS ROG Strix XG32VQR bude klást slušné požadavky na majitelovu sestavu, aby ten dokázal využít předností svého monitoru. Však má nativní rozlišení 2560 x 1440 pixelů a obnovovací frekvenci 48 až 144 Hz s Low Framerate Compensation (LFC), takže budeme potřebovat v případě AMD ideálně hi-end, čili Vegu 64. Ostatně karty jako RX 580 či RX 590 by na takové rozlišení v případě AAA her už nemusely stačit. Na druhou stranu, při 32" rozlišení by už pouhé Full HD bylo trošku málo. 
 
 
Máme tu prohnutý panel typu VA (poloměr 1800R), který umožní dosáhnout 4ms odezvy (šedá-šedá) a nabízí také HDR v rámci FreeSync 2 HDR a DisplayHDR 400. Maximální jas tak dosahuje konkrétně 450 cd/m2
 
 
Další obrázek nám také ukáže nabídku portů, což je DisplayPort 1.2 a dva HDMI 2.0, dále sluchátkový jack a dvouportový hub s USB 3.0. Pak je tu i podsvícení Asus Aura Sync RGB s promítaným logem pod stojanem, který umožní nastavení výšky v rozsahu 100 mm, natočení i naklopení. Na závěr se ještě dozvíme o 94procenntím pokrytí barevného prostoru DCI-P3. 
 
Oficiální cena ohlášena nebyla, ale monitor se už dostal do nabídky obchodu NewEgg za 490 dolarů. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Apple ztrácí titul největšího inovátora, padá na 17. místo Apple ztrácí titul největšího inovátora, padá na 17. místo
Společnost Apple má za sebou zvláštní období. Finančně je na tom dobře, ale prodeje iPhonů dost spadly a v tradičně vyhlašovaném seznamu nejvíce inovativních společností se nyní propadla z 1. na 17. místo.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
NVIDIA oficiálně představila GeForce GTX 1660 Ti, jak si vede? NVIDIA oficiálně představila GeForce GTX 1660 Ti, jak si vede?
Dle očekávání se dnes, a to úderem 15. hodiny našeho času dostaly na svět informace o kartě GeForce GTX 1660 Ti. Téměř vše už bylo řečeno, ale zbývalo vyřešit podstatné věci kolem výkonu a také podpory technologií. Takže jak to je? 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
NVIDIA GeForce GTX 1180: chyba, nebo reálná karta? NVIDIA GeForce GTX 1180: chyba, nebo reálná karta?
V dokumentaci firmy HP byla spatřena karta GTX 1180, která vyvolala nové spekulace a otázky o tom, jestli se nám NVIDIA chystá opravdu zamotat hlavu. Karta se měla dostat do počítačů HP Obelisk GTX 1180.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
SK Hynix zveřejnil detaily o pamětech DDR5, investovat bude přes 100 miliard USD SK Hynix zveřejnil detaily o pamětech DDR5, investovat bude přes 100 miliard USD
Na obzoru už je nová generace pamětí nejen pro naše počítače. Jde o DDR5, od nichž očekáváme logicky především vyšší pracovní frekvence, a tedy i propusnost při sníženém napětí a spotřebě. Co k tomu může říci SK Hynix?
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Prodeje NAND Flash se propadly, není poptávka Prodeje NAND Flash se propadly, není poptávka
Stejně jako v případě pamětí DRAM si mohou výrobci stěžovat na nízkou poptávku zákazníků po pamětech NAND Flash. Jejich prodeje se na konci minulého roku propadly a z toho bychom měli těžit právě my, zákazníci. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek