www.svethardware.cz
>
>
>

Asus TUF Gaming VG32VQ: první na světě s redukcí rozmazání a synchronizací

Asus TUF Gaming VG32VQ: první na světě s redukcí rozmazání a synchronizací
, , aktualita
Asus si připravil LCD monitor TUF Gaming VG32VQ, který má být jako první na světě vybaven panelem redukujícím rozmazání objektů v kombinaci s technologií Adaptive-Sync. Bude tak jistě i velice rychlý. 
K oblíbeným
reklama
Asus TUF Gaming VG32VQ má tak funkci Motion Blur Reduction, již kombinuje s Adaptive-Sync, a tedy i FreeSync na svém 32palcovém panelu VA s obnovovací frekvencí až 144 Hz. Asus nám tak slibuje velice ostrý obraz v rozlišení Quad HD (2560 x 1440), takže na jeho nakrmení ve vysokých snímkovacích frekvencích budeme potřebovat spíše silnější hardware. Vedle toho tento monitor nabízí dle svých také podporu HDR, ale zatím se nedozvíme, jaký je jeho maximální jas. 
 

 
Asus zde konkrétně mluví o technologii ELMB-SYNC, čili kombinaci synchronizace obrazu s Extreme Low Motion Blur, která má zajistit velice ostré podání i rychle se pohybujících objektů. ELMB je založeno na stroboskopicky stmívaném podsvícení, které podsvícení monitoru vždy na kratinký čas vypne, abychom nemohli zaregistrovat nedokonalosti nově vykreslovaného snímku. Poté se podsvícení zase zapne a celé se to stále opakuje.
 
 
ELMB ale také znamená, že jde v podstatě o regulaci jasu na základě tvrdých pulzů a my tento jas celkově vnímáme jako nižší, než jaký ve skutečnosti v zapnutém stavu je. Pokud se to však spojí s technologiemi synchronizace, může dojít k tomu, že intenzita jasu bude z našeho pohledu kolísat s tím, jak bude kolísat i počet snímků vykreslovaných za sekundu. Asus se tak rozhodl, že bude s ohledem na to dynamicky upravovat intenzitu podsvícení, aby tento nechtěný efekt kompenzoval. Co ale jistě zůstane, je poblikávání obrazu, které sice možná nemusíme vnímat, ale to neznamená, že nemůže být škodlivé pro oči. 
 
Dále můžeme ještě uvést, že TUF Gaming VG32VQ má také prohnutou obrazovku s poloměrem 1800R, odezvu MPRT jen 1 ms a to je zatím vše. Úplné specifikace tak ještě nebyly odhaleny a neznáme ani cenu či datum uvedení na trh.
 
Zdroj: wccftech


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Elon Musk slibuje delší testovací dráhu pro příští soutěže Hyperloopů Elon Musk slibuje delší testovací dráhu pro příští soutěže Hyperloopů
Elon Musk a jeho společnost SpaceX pořádá soutěž, ve které spolu soupeří vozy pro systém Hyperloop. Pro příští ročník se Musk rozhodl, že vybuduje novou a delší testovací dráhu. Ta by měla být dlouhá deset kilometrů. 
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková
Origin Big O: desktop kombinující PC, Xbox One X, PS4 Pro i Nintendo Switch Origin Big O: desktop kombinující PC, Xbox One X, PS4 Pro i Nintendo Switch
Origin Big O by se dal marketingovou řečí označit za ultimátní herní stanici, která v sobě kombinuje čtyři platformy, abychom se nemuseli rozhodovat, k čemu se posadíme. Máme tu tak jednak výkonné PC a k němu tři konzole. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
AMD Ryzen 5 3400G: nejvýkonnější APU v testu, vyplatí se? AMD Ryzen 5 3400G: nejvýkonnější APU v testu, vyplatí se?
Mezi novými 7nm procesory Ryzen 3000 byla do stejné série propašována také dvě nová 12nm APU, z nichž to lepší v podobě Ryzen 5 3400G je zároveň nejvýkonnější APU, jaké je k dispozici. Co nabídne?
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Temné hvězdy: vodík a trošku temné hmoty jako zárodek supermasivních černých děr? Temné hvězdy: vodík a trošku temné hmoty jako zárodek supermasivních černých děr?
Teorie o mladém vesmíru zahrnují exotické objekty, mezi něž rozhodně patří i temné hvězdy. Tyto hypotetické objekty by se mohly stát zárodky pozdějších supermasivních černých děr jako vůbec první hvězdy vesmíru. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
AMD: NVIDIA nám spadla do cenové pasti AMD: NVIDIA nám spadla do cenové pasti
Dle vyjádření jednoho z vedoucích pracovníků firmy AMD byly ceny nových Radeonů s jejich pozdějším snížením ještě před vypuštěním na trh předem pečlivě připravená akce. Alespoň to se dozvídáme z úst Scotta Herkelmana. 
Včera, aktualita, Jan Vítek11 komentářů