www.svethardware.cz
>
>
>

Asus TUF Gaming VG32VQ: první na světě s redukcí rozmazání a synchronizací

Asus TUF Gaming VG32VQ: první na světě s redukcí rozmazání a synchronizací
, , aktualita
Asus si připravil LCD monitor TUF Gaming VG32VQ, který má být jako první na světě vybaven panelem redukujícím rozmazání objektů v kombinaci s technologií Adaptive-Sync. Bude tak jistě i velice rychlý. 
K oblíbeným
reklama
Asus TUF Gaming VG32VQ má tak funkci Motion Blur Reduction, již kombinuje s Adaptive-Sync, a tedy i FreeSync na svém 32palcovém panelu VA s obnovovací frekvencí až 144 Hz. Asus nám tak slibuje velice ostrý obraz v rozlišení Quad HD (2560 x 1440), takže na jeho nakrmení ve vysokých snímkovacích frekvencích budeme potřebovat spíše silnější hardware. Vedle toho tento monitor nabízí dle svých také podporu HDR, ale zatím se nedozvíme, jaký je jeho maximální jas. 
 

 
Asus zde konkrétně mluví o technologii ELMB-SYNC, čili kombinaci synchronizace obrazu s Extreme Low Motion Blur, která má zajistit velice ostré podání i rychle se pohybujících objektů. ELMB je založeno na stroboskopicky stmívaném podsvícení, které podsvícení monitoru vždy na kratinký čas vypne, abychom nemohli zaregistrovat nedokonalosti nově vykreslovaného snímku. Poté se podsvícení zase zapne a celé se to stále opakuje.
 
 
ELMB ale také znamená, že jde v podstatě o regulaci jasu na základě tvrdých pulzů a my tento jas celkově vnímáme jako nižší, než jaký ve skutečnosti v zapnutém stavu je. Pokud se to však spojí s technologiemi synchronizace, může dojít k tomu, že intenzita jasu bude z našeho pohledu kolísat s tím, jak bude kolísat i počet snímků vykreslovaných za sekundu. Asus se tak rozhodl, že bude s ohledem na to dynamicky upravovat intenzitu podsvícení, aby tento nechtěný efekt kompenzoval. Co ale jistě zůstane, je poblikávání obrazu, které sice možná nemusíme vnímat, ale to neznamená, že nemůže být škodlivé pro oči. 
 
Dále můžeme ještě uvést, že TUF Gaming VG32VQ má také prohnutou obrazovku s poloměrem 1800R, odezvu MPRT jen 1 ms a to je zatím vše. Úplné specifikace tak ještě nebyly odhaleny a neznáme ani cenu či datum uvedení na trh.
 
Zdroj: wccftech


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
AMD Radeon Navi se konečně objevují v online benchmarcích AMD Radeon Navi se konečně objevují v online benchmarcích
Nedočkavci už dlouho pročesávají online databáze známých benchmarků, zda v nich nezachytí testy chystaných GPU Navi od AMD. Nyní se takové čipy objevily s označením 731F:C1 a 7310:00, takže o co konkrétního jde?
Včera, aktualita, Jan Vítek
Aktivní chlazení čipových sad se vrací s nástupem X570 Aktivní chlazení čipových sad se vrací s nástupem X570
Základní desky pro nové procesory AMD Ryzen 3000 budou mít v řadě případů aktivně chlazenou čipovou sadu X570. Donedávna se objevila pouze jedna, ale nyní už tu máme dvě další, které ukazují na to, že takové chlazení rozhodně nebude výjimečné.
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Bethesda z Rage 2 odstranila Denuvo Bethesda z Rage 2 odstranila Denuvo
Bethesda Softworks se sama zasloužila o to, že se ihned po vypuštění titulu Rage 2 na trh mohly na internetu objevit její fungující pirátské kopie. Doslova obejít Denuvo v tomto případě bylo velice snadné, a to tak nyní zmizí i ze steamové verze.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Gigabyte na deskách s X470 a B450 nabídne podporu PCIe 4.0 Gigabyte na deskách s X470 a B450 nabídne podporu PCIe 4.0
Můžeme očekávat, že společnost Gigabyte nebude či už není sama, která nabídne na svých starších deskách podporu moderního rozhraní PCI Express 4.0. V případě modelů Gigabyte s X470 a B450 k tomu stačí jen nový BIOS. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Akce Epic Mega Sale odstartovala, 2K Games v reakci stáhli z nabídky Borderlands 3 Akce Epic Mega Sale odstartovala, 2K Games v reakci stáhli z nabídky Borderlands 3
Společnost Epic na svém herním obchodu o víkendu odstartovala vůbec první svou akci Mega Sale, která pro hráče představuje velice zajímavou nabídku. Ale asi ne tak zajímavou pro firmu 2K Games, která z ní aktuálně stáhla své Borderlands 3.
Včera, aktualita, Jan Vítek10 komentářů