www.svethardware.cz
>
>
>

Asus TUF Gaming VG32VQ: první na světě s redukcí rozmazání a synchronizací

Asus TUF Gaming VG32VQ: první na světě s redukcí rozmazání a synchronizací
, , aktualita
Asus si připravil LCD monitor TUF Gaming VG32VQ, který má být jako první na světě vybaven panelem redukujícím rozmazání objektů v kombinaci s technologií Adaptive-Sync. Bude tak jistě i velice rychlý. 
K oblíbeným
reklama
Asus TUF Gaming VG32VQ má tak funkci Motion Blur Reduction, již kombinuje s Adaptive-Sync, a tedy i FreeSync na svém 32palcovém panelu VA s obnovovací frekvencí až 144 Hz. Asus nám tak slibuje velice ostrý obraz v rozlišení Quad HD (2560 x 1440), takže na jeho nakrmení ve vysokých snímkovacích frekvencích budeme potřebovat spíše silnější hardware. Vedle toho tento monitor nabízí dle svých také podporu HDR, ale zatím se nedozvíme, jaký je jeho maximální jas. 
 

 
Asus zde konkrétně mluví o technologii ELMB-SYNC, čili kombinaci synchronizace obrazu s Extreme Low Motion Blur, která má zajistit velice ostré podání i rychle se pohybujících objektů. ELMB je založeno na stroboskopicky stmívaném podsvícení, které podsvícení monitoru vždy na kratinký čas vypne, abychom nemohli zaregistrovat nedokonalosti nově vykreslovaného snímku. Poté se podsvícení zase zapne a celé se to stále opakuje.
 
 
ELMB ale také znamená, že jde v podstatě o regulaci jasu na základě tvrdých pulzů a my tento jas celkově vnímáme jako nižší, než jaký ve skutečnosti v zapnutém stavu je. Pokud se to však spojí s technologiemi synchronizace, může dojít k tomu, že intenzita jasu bude z našeho pohledu kolísat s tím, jak bude kolísat i počet snímků vykreslovaných za sekundu. Asus se tak rozhodl, že bude s ohledem na to dynamicky upravovat intenzitu podsvícení, aby tento nechtěný efekt kompenzoval. Co ale jistě zůstane, je poblikávání obrazu, které sice možná nemusíme vnímat, ale to neznamená, že nemůže být škodlivé pro oči. 
 
Dále můžeme ještě uvést, že TUF Gaming VG32VQ má také prohnutou obrazovku s poloměrem 1800R, odezvu MPRT jen 1 ms a to je zatím vše. Úplné specifikace tak ještě nebyly odhaleny a neznáme ani cenu či datum uvedení na trh.
 
Zdroj: wccftech


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Toshiba končí s počítači Dynabook, i zbytek divize prodala Sharpu Toshiba končí s počítači Dynabook, i zbytek divize prodala Sharpu
Společnost Toshiba se úplně zbavuje divize počítačů Dynabook. Výrazně většinový podíl tu už nějakou dobu měl Sharp a nyní mu prodala i zbývající pětinu. Toshiba tak končí s produkty, které ji pomohly proslavit.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Apple Mac šlo hacknout přes zazipovaný dokument z Microsoft Office Apple Mac šlo hacknout přes zazipovaný dokument z Microsoft Office
Bezpečnostní výzkumník Patrick Wardle, který kdysi pracoval v NSA, objevil chybu v operačním systému macOS i kancelářském balíku Microsoft Office. Spolu dokázaly nabídnout hackerům cestu do systému.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Další únik potvrzuje DDR5 pro Intel Alder Lake, mohl by tak předběhnout AMD Další únik potvrzuje DDR5 pro Intel Alder Lake, mohl by tak předběhnout AMD
Intel připravuje mnoho nových generací procesorů a jednou z novinek bude Alder Lake. Nyní se objevil další únik, který opětovně potvrdil, že by tyto procesory měly podporovat paměti DDR5 a mít je tak dříve než AMD.
7.8.2020, aktualita, Milan Šurkala10 komentářů
Intel zpět ve světě 5G díky společnému modemu MediaTek T700 Intel zpět ve světě 5G díky společnému modemu MediaTek T700
V listopadu minulého roku se Intel nechal slyšet, že bude spolupracovat s firmou MediaTek na vývoji 5G modemů. Nyní se objevil první plod společné práce, nový 5G modem MediaTek T700 pro laptopy s procesory Intel.
7.8.2020, aktualita, Milan Šurkala
Robot Pepper skenuje obličeje a žádá lidi o nasazení roušky Robot Pepper skenuje obličeje a žádá lidi o nasazení roušky
Roboti pomáhají v době poznamenané pandemií onemocnění covid-19 různými způsoby. Humanoidní robot Pepper například dostal aktualizaci, aby byl schopen rozpoznávat lidské tváře s rouškou a bez roušky.
7.8.2020, aktualita, Kateřina Hoferková4 komentáře