www.svethardware.cz
>
>
>

Asus TUF Gaming VG32VQ: první na světě s redukcí rozmazání a synchronizací

Asus TUF Gaming VG32VQ: první na světě s redukcí rozmazání a synchronizací
, , aktualita
Asus si připravil LCD monitor TUF Gaming VG32VQ, který má být jako první na světě vybaven panelem redukujícím rozmazání objektů v kombinaci s technologií Adaptive-Sync. Bude tak jistě i velice rychlý. 
K oblíbeným
reklama
Asus TUF Gaming VG32VQ má tak funkci Motion Blur Reduction, již kombinuje s Adaptive-Sync, a tedy i FreeSync na svém 32palcovém panelu VA s obnovovací frekvencí až 144 Hz. Asus nám tak slibuje velice ostrý obraz v rozlišení Quad HD (2560 x 1440), takže na jeho nakrmení ve vysokých snímkovacích frekvencích budeme potřebovat spíše silnější hardware. Vedle toho tento monitor nabízí dle svých také podporu HDR, ale zatím se nedozvíme, jaký je jeho maximální jas. 
 

 
Asus zde konkrétně mluví o technologii ELMB-SYNC, čili kombinaci synchronizace obrazu s Extreme Low Motion Blur, která má zajistit velice ostré podání i rychle se pohybujících objektů. ELMB je založeno na stroboskopicky stmívaném podsvícení, které podsvícení monitoru vždy na kratinký čas vypne, abychom nemohli zaregistrovat nedokonalosti nově vykreslovaného snímku. Poté se podsvícení zase zapne a celé se to stále opakuje.
 
 
ELMB ale také znamená, že jde v podstatě o regulaci jasu na základě tvrdých pulzů a my tento jas celkově vnímáme jako nižší, než jaký ve skutečnosti v zapnutém stavu je. Pokud se to však spojí s technologiemi synchronizace, může dojít k tomu, že intenzita jasu bude z našeho pohledu kolísat s tím, jak bude kolísat i počet snímků vykreslovaných za sekundu. Asus se tak rozhodl, že bude s ohledem na to dynamicky upravovat intenzitu podsvícení, aby tento nechtěný efekt kompenzoval. Co ale jistě zůstane, je poblikávání obrazu, které sice možná nemusíme vnímat, ale to neznamená, že nemůže být škodlivé pro oči. 
 
Dále můžeme ještě uvést, že TUF Gaming VG32VQ má také prohnutou obrazovku s poloměrem 1800R, odezvu MPRT jen 1 ms a to je zatím vše. Úplné specifikace tak ještě nebyly odhaleny a neznáme ani cenu či datum uvedení na trh.
 
Zdroj: wccftech


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Anthem se dostal do levné nabídky předplacené služby Origin Access Basic Anthem se dostal do levné nabídky předplacené služby Origin Access Basic
Titulu Anthem, který měl zachránit zbytek reputace studia Bioware, kdekdo ještě před vypuštěním na trh věštil neslavný konec. A ten nyní svým způsobem také přišel a zaslouženě dle toho, jaký zájem a ohlas hra vyvolala.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Aktualizované Windows 10 mají problémy se zvukem, jak je vyřešit? Aktualizované Windows 10 mají problémy se zvukem, jak je vyřešit?
O uběhlém víkendu se řešily problémy Windows 10 s nejnovějšími záplatami, které mnohým uživatelům rozvrtaly zvuk v systému. A jako obvykle se tyto potíže lišily případ od případu, ovšem týkají se konkrétní aktualizace: KB4515384.
Dnes, aktualita, Jan Vítek7 komentářů
Výkon karet v Borderlands 3 prozkoumán, jaké jsou nároky? Výkon karet v Borderlands 3 prozkoumán, jaké jsou nároky?
Nový titul Borderlands 3 bude asi ještě nějakou dobu probírán kvůli přístupu vydavatele k recenzentům i kvůli chybám, s nimiž se hráči od minulého pátku potýkají. My se nyní můžeme podívat alespoň na to, jak si vedou grafické karty.
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Stíny nad Borderlands 3: problémy napříč platformami a kontroverzní přístup 2K Games Stíny nad Borderlands 3: problémy napříč platformami a kontroverzní přístup 2K Games
Titul Borderlands 3 si už můžeme od konce minulého týdne vesele hrát, ovšem kromě toho, jak dobrá je samotná hra se probírají i její problémy s výkonem napříč platformami a bohužel i velice kontroverzní přístup 2K Games k recenzentům.
Dnes, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Přichází PC VR headset HTC Vive Cosmos, co nabídne a kdy bude? Přichází PC VR headset HTC Vive Cosmos, co nabídne a kdy bude?
PC systémy virtuální reality tvoří stále spíše jen okrajový trh a zatím nic nenapovídá tomu, že by se to mohlo brzy zlepšit. Tuto oblast je však zajímavé přinejmenším sledovat, respektive její vývoj a ten zajistí i nový HTC Vive Cosmos.
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře