www.svethardware.cz
>
>
>
>

Asus uvádí dvoupaticovou desku i pro 28jádrové Xeony

Asus uvádí dvoupaticovou desku i pro 28jádrové Xeony
, , aktualita
Asus si připravil bohatě vybavenou a velkou desku určenou pro pracovní stanice, která na sobě nese hned dvě patice LGA 3647 pro moderní procesory Intel Xeon. Mluvit tak budeme o základní desce Asus WS C621E SAGE. 
K oblíbeným
reklama
Asus WS C621E SAGE tak není zrovna model pro běžné PC sestavy, což je zřejmé už jen z jejích dvou patic LGA 3647, které podporují novou rodinu procesorů Xeon Scalable s TDP až 205 W. To znamená, že do desky můžeme umístit i dva procesory Xeon Platinum 8180 s 28 jádry, a získáme tak opravdu výkonný server či pracovní stanici. 
 
 
Asus také ve specifikacích uvádí podporu až čtyřcestného NVIDIA SLI a AMD CrossFireX, možnost přetaktování procesorů Xeon (to nejspíše jako zatím první a jediná deska svého typu na světě), moderní rozhraní jako U.2, M.2, USB 3.1 na konektoru C i A a snadnou správu desky s využitím softwaru Asus Control Centert (ACC). 
 
Deska má pro každý procesor připraveno sedmifázové napájení a energii získá z 24pin ATX konektoru a pak ze dvou 8pinových konektorů. Jak můžete sami vidět, je velice široká, a tak nespadá už ani mezi desky EATX, ale do formátu EEB. I tak se na ni však procesorové patice s nezbytnými paměťovými sloty sotva vejdou.  
 
 
Paměťových slotů je zde celkem 12, a to pochopitelně pro moduly DDR4. Dané procesory mají přitom šestikanálové řadiče, takže tu máme jeden DIMM na kanál. Celkem můžeme do desky nacpat ECC moduly s kapacitou 768 GB, a to typ RDIMM či LR-DIMM na 2666 a 2400 MHz- 
 
Ve spodní části pak máme celkem sedm slotů PCIe 3.0 x16, jež mají mít všechny možnost využít plných 16 linek, i když je otázka, zda najednou. Pak má WS C621E SAGE ve výbavě také celkem deset portů SATA 6 Gbps, čtyři U.2 32Gb/s a jeden M.2 se stejnou propustností. Deska také přímo podporuje zapojení NVMe a PCIe SSD do pole RAID 0 a v jejím balení .najdeme HW klíč VROC. O síť se postarají dva 1Gb/s LAN čipy od Intelu a o zvuk pak 7.1kanálový kodek Realtek S1220A. 
 
 
Asus WS C621E SAGE přijde na trh koncem tohoto měsíce za dosud neuvedenou cenu. 
 
Zdroj: wccftech


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Turecko má bojový dron Songar s kulometem Turecko má bojový dron Songar s kulometem
Turecko vyvinulo nový armádní dron Songar, který dokáže plnit nejen průzkumné funkce, ale i bojové. Je totiž vybaven kulometem, který dokáže vystřelit až 200 dávek nábojů. Navíc má být velmi přesný.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Samsung údajně vyvíjí 5nm mobilní čip Exynos 1000 Samsung údajně vyvíjí 5nm mobilní čip Exynos 1000
Samsung sice zrušil vývoj svých vlastních procesorových jader pro procesory Exynos, ale  procesory této řady chce vyvíjet i nadále. Tentokrát ale mají být údajně plně založeny na jádrech ARM Cortex. Nový Exynos 1000 má využívat Cortex-A78.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Pirate Bay spouští streamovací službu BayStream na torrentech Pirate Bay spouští streamovací službu BayStream na torrentech
Nechvalně známá stránka The Pirate Bay se pouští do nových pirátských vod. Zavádí totiž streamovací službu BayStream, která bude umožňovat rovnou streamovat videa sdílená na torrentových sítích.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Toshiba uvádí 4TB a 6TB pevné disky P300 Toshiba uvádí 4TB a 6TB pevné disky P300
Toshiba nadále vyrábí pevné disky a nyní rozšiřuje nabídku 3,5" modelů P300 o vyšší kapacity 4 TB a 6 TB. Ty budou mít nově dvoustupňový pohon a zdvojnásobila se také kapacita vyrovnávacího bufferu.
13.12.2019, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
NICER pomohl vytvořit první mapu neutronové hvězdy s nečekaným závěrem NICER pomohl vytvořit první mapu neutronové hvězdy s nečekaným závěrem
NICER jako Neutron star Interior Composition Explorer má studium neutronových hvězd přímo v názvu a právě toto zařízení americké NASA nám poskytlo první mapu či detailní pohled na jeden z takových objektů. 
13.12.2019, aktualita, Jan Vítek4 komentáře