www.svethardware.cz
>
>
>

Asus uvádí ROG Swift PG43UQ: 4K na 43 palcích se 144 Hz

Asus uvádí ROG Swift PG43UQ: 4K na 43 palcích se 144 Hz
, , aktualita
Společnost Asus zařazuje do své nabídky monitor, na nějž čekala jistě řada lidí, kteří mají zájem o herní hi-end. Na to ukazují už základní specifikace o úhlopříčce 43 palců, rozlišení Ultra HD a obnovovací frekvenci 144 Hz. 
K oblíbeným
reklama
Nejde však o jeden z prvních ohlášených monitorů, které nabídnou rozhraní HDMI 2.1, neboť tu máme stále verzi 2.0 vedle DisplayPortu 1.4. Rozlišení Ultra HD při 144 Hz přitom zvládá díky VESA Display Stream Compression (DSC), ostatně i s HDMI 2.1 by bez komprese nabídl při Ultra HD jen 120 Hz. Asus ROG Swift PG43UQ tak v základní výbavě disponuje 43palcovým panelem typu VA, který přitom není prohnutý a má (již klasický) poměr stran 16:9. 
 
 
Dále tu máme nativní kontrast 4000:1, maximální jas 1000 cd/m2, odezvu 1 ms MPRT a 90% pokrytí prostoru DCI-P3. Ještě nedávno bychom přitom očekávali, že takový monitor přijde vybaven modulem pro G-Sync, ale jak to vypadá, tato technologie už začíná být pro výrobce monitorů nezajímavá, a to i v případě drahých modelů. Máme tu tak podporu FreeSync a G-Sync Compatible s rozsahem 48 až 144 Hz. 
 
 
Do výbavy dále patří rozhraní HDMI 2.0 x2, DisplayPort 1.4 x2, audio in/out a USB 3.0 x2, k tomu ještě dva 10W reproduktory, podsvícení Aura Sync a vcelku jednoduchý stojan nabízející pouze naklopení panelu, takže podpora VESA 100 x 100 se může velice hodit. 
 
 
Asus dále nabízí různé herní funkce jako funkce GamePlus (Crosshair/Timer/FPS Counter/Display Alignment) nebo přednastavené režimy GameVisual (Scenery/Racing/Cinema/RTS/RPG/FPS/sRGB Modes/MOBA Mode/User Mode). GameFast Input má zase za úkol snížit vstupní zpoždění a Shadow Boost zase zesvětlit tmavá místa obrazu. Dále tu máme režim PbP, různé HDR režimy a také podporu aplikace Asus DisplayWidget pro nastavení monitoru namísto OSD menu. 
 
Asus ROG Swift PG43UQ by měl být zakrátko k dispozici na trhu, což ovšem platí pro Severní Ameriku. Uvidíme, jestli se dostane také v dohledné době i do Evropy. Cena byla stanovena na 1499 USD. 
 
Zdroj: Hexus


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Ukončení spouštění Adobe Flash nadělalo problémy železnici v Číně Ukončení spouštění Adobe Flash nadělalo problémy železnici v Číně
Adobe Flash se s námi před dvěma týdny rozloučil a poslední aktualizace vypnula možnost jeho přehrávání. To zatopilo těm, kteří ani po několika letech varování, že tento den přijde, nepřešli na jinou platformu. Třeba železniční systém v čínském Ta-lienu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Ministerstvu shořel server pro žádosti kvůli COVIDu, neběžel přes 1,5 dne Ministerstvu shořel server pro žádosti kvůli COVIDu, neběžel přes 1,5 dne
Český Internet baví další problém při řešení koronavirové krize. Nečekané chyby vykazují systémy pro registraci k očkování i server pro podávání kompenzačních žádostí. Ten to ve čtvrtek vzdal a shořel.
Včera, aktualita, Milan Šurkala7 komentářů
Microsoft bude vyvíjet autonomní auta s GM a Cruise Microsoft bude vyvíjet autonomní auta s GM a Cruise
Microsoft je další společností, která se chce podílet na vývoji autonomních vozů. Své síly spojí s projektem Cruise, za kterým stojí automobilka General Motors a spolupracuje např. i s japonskou Hondou.
22.1.2021, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Malwarebytes napadeno stejnými hackery, kteří stojí za hackem na SolarWinds Malwarebytes napadeno stejnými hackery, kteří stojí za hackem na SolarWinds
Nedávno jsme se dozvěděli o velkém hacku serverů firmy SolarWinds, která pak nevědomky přibalovala ke své aplikaci Orion malware. Stejná skupina hackerů napadla i systémy společnosti Malwarebytes.
22.1.2021, aktualita, Milan Šurkala
NVIDIA potvrzuje, že nebude žádná RTX 3060 Founders Edition NVIDIA potvrzuje, že nebude žádná RTX 3060 Founders Edition
NVIDIA se opravdu nechystá vypustit do světa svou vlastní verzi karty GeForce RTX 3060 Founders Edition, takže tu budou pouze modely od AIB partnerů této společnosti. Můžeme se také ptát, jestli vůbec bude platit stanovená cena.
22.1.2021, aktualita, Jan Vítek