www.svethardware.cz
>
>
>

Asus uvádí rychlý, velký a herní LCD monitor s Ultra HD

Asus uvádí rychlý, velký a herní LCD monitor s Ultra HD
, , aktualita
Společnost Asus vysílá na trh nový herní LCD monitor, který se může pochlubit rychlou odezvou, panelem s úhlopříčkou 28 palců a rozlišením Ultra HD. Určen je především pro majitele Radeonů. reklama
Slušelo by se říci, že Asus VP28UQG je určen především pro ty hráče, kteří ještě čekají na uvedení nových grafických karet AMD RX Vega, neboť teprve ty budou mít výkon na to, aby zvládly moderní hry na rozlišení Ultra HD/4K a využily k tomu synchronizaci. Pokud vám ale na synchronizaci obrazu nezáleží, samozřejmě není problém tento monitor napojit také na kartu s čipem GeForce. 
 
 
Asus VP28UQG však zklame ty uživatele, kteří se už poohlíží po monitoru s širokými pozorovacími úhly a kvalitním podáním barev, které se nemění právě s úhlem pohledu. Jde totiž o TN panel, jenž se ale na druhou stranu může pochlubit jen 1ms odezvou (Grey to Grey).
 
Na druhou stranu ale nelze očekávat vysoké obnovovací frekvence, ale pouze standardních 60 Hz, ovšem to se dalo s přihlédnutím k rozlišení očekávat. Tato frekvence pak může díky FreeSync v případě potřeby klesnout až na 40 Hz, pokud grafika nebude zrovna schopna zajistit plných 60 FPS. 
 
Vedle toho Asus mluví o 10bitovém zpracování barev, maximálním jasu 300 cd/m2 a statickém kontrastu 1000:1. Pak tu máme již zcela obvyklé technologie pro zamezení poblikávání obrazu vlivem podsvícení a také nízké vyzařování modrého spektra. Ovládání je zajištěno pomocí pětisměrného minijoysticku, kterým budeme moci aplikovat také funkce Asus GamePlus. 
 
Zdroj signálu připojíme buď pomocí DisplayPort 1.2a nebo HDMI verze 2.0. Monitor sice nemá vlastní reproduktory, ale je vybaven 3,5mm jackem pro připojení sluchátek či jiného zařízení, přičemž zvuk je přiveden právě přes DisplayPort či HDMI. Stojan pak poskytne jen základní možnost naklopení v rozsahu -5 až +20 °, ale to může napravit podporovaný systém VESA 100x100. Cenu a dostupnost Asus nezmínil. 
 
Zdroj: Hexus.net
reklama
Nejnovější články
YouTube bojuje proti extrémistům, zájemce přesměruje na protiteroristická videa YouTube bojuje proti extrémistům, zájemce přesměruje na protiteroristická videa
YouTube byl poslední dobou kritizován za nevhodný postoj ke klipům propagujících nenávist a extrémistické názory. Nově ale proti terorismu a extrémismu bude bojovat přesměrováváním na protiteroristická videa.
Dnes,  aktualita, Milan Šurkala
Intel Movidius, akcelerátor neuronových sítí velikosti USB klíčenky Intel Movidius, akcelerátor neuronových sítí velikosti USB klíčenky
Umělá inteligence dnes hýbe světem a Intel představil malou výpočetní "USB klíčenku", která dokáže rychle a efektivně akcelerovat hluboké neuronové sítě. Nese název Movidius Neural Compute Stick.
Včera,  aktualita, Milan Šurkala
Nintendo si prý připravuje další klasiku, tentokrát N64 Nintendo si prý připravuje další klasiku, tentokrát N64
Společnost Nintendo vyvolala svými staronovými konzolemi NES a SNES Classic velkou vlnu zájmu, a tak není divu, že zatím ještě nepotvrzené informace udávají, že si chystá oživení dalšího klasického modelu. Tentokrát půjde o N64. 
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář
HBO varuje šiřitele a stahovače kopií Game of Thrones, že jsou sledováni HBO varuje šiřitele a stahovače kopií Game of Thrones, že jsou sledováni
Před několika lety připadalo zástupcům společnosti HBO jako kompliment, že série Game of Thrones trhá torrentové rekordy ve stahování. Aktuálně už ale z tohoto faktu tak nadšení nejsou, jak dokazuje jejich varování. 
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  3 komentáře
Fujitsu uvádí jednotky DLU, stane se 4. velkým hráčem na poli AI? Fujitsu uvádí jednotky DLU, stane se 4. velkým hráčem na poli AI?
Trh se specializovaným hardwarem pro umělou inteligenci zahrnuje jen pár hlavních firem, které taková řešení nabízejí. Nyní se mezi ně chce protlačit také společnost Fujitsu, která nabídne své jednotky DLU - Deep Learning Unit.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře