www.svethardware.cz
>
>
>

Asus uvádí rychlý, velký a herní LCD monitor s Ultra HD

Asus uvádí rychlý, velký a herní LCD monitor s Ultra HD
, , aktualita
Společnost Asus vysílá na trh nový herní LCD monitor, který se může pochlubit rychlou odezvou, panelem s úhlopříčkou 28 palců a rozlišením Ultra HD. Určen je především pro majitele Radeonů. reklama
Slušelo by se říci, že Asus VP28UQG je určen především pro ty hráče, kteří ještě čekají na uvedení nových grafických karet AMD RX Vega, neboť teprve ty budou mít výkon na to, aby zvládly moderní hry na rozlišení Ultra HD/4K a využily k tomu synchronizaci. Pokud vám ale na synchronizaci obrazu nezáleží, samozřejmě není problém tento monitor napojit také na kartu s čipem GeForce. 
 
 
Asus VP28UQG však zklame ty uživatele, kteří se už poohlíží po monitoru s širokými pozorovacími úhly a kvalitním podáním barev, které se nemění právě s úhlem pohledu. Jde totiž o TN panel, jenž se ale na druhou stranu může pochlubit jen 1ms odezvou (Grey to Grey).
 
Na druhou stranu ale nelze očekávat vysoké obnovovací frekvence, ale pouze standardních 60 Hz, ovšem to se dalo s přihlédnutím k rozlišení očekávat. Tato frekvence pak může díky FreeSync v případě potřeby klesnout až na 40 Hz, pokud grafika nebude zrovna schopna zajistit plných 60 FPS. 
 
Vedle toho Asus mluví o 10bitovém zpracování barev, maximálním jasu 300 cd/m2 a statickém kontrastu 1000:1. Pak tu máme již zcela obvyklé technologie pro zamezení poblikávání obrazu vlivem podsvícení a také nízké vyzařování modrého spektra. Ovládání je zajištěno pomocí pětisměrného minijoysticku, kterým budeme moci aplikovat také funkce Asus GamePlus. 
 
Zdroj signálu připojíme buď pomocí DisplayPort 1.2a nebo HDMI verze 2.0. Monitor sice nemá vlastní reproduktory, ale je vybaven 3,5mm jackem pro připojení sluchátek či jiného zařízení, přičemž zvuk je přiveden právě přes DisplayPort či HDMI. Stojan pak poskytne jen základní možnost naklopení v rozsahu -5 až +20 °, ale to může napravit podporovaný systém VESA 100x100. Cenu a dostupnost Asus nezmínil. 
 
Zdroj: Hexus.net
reklama
Nejnovější články
Uhodni a vyhraj: chladič procesoru (19.2.) Uhodni a vyhraj: chladič procesoru (19.2.)
Máte přehled v počítačovém hardwaru? Rádi stavíte počítače? Prošlo Vám rukama již mnoho komponent? V tom případě si nenechte uniknout dnešní hádanku. Pokud jako první napíšete do diskuze, jaký chladič procesoru je na fotografii, získáte jej.
Dnes, soutěž, Karel Polívka26 komentářů
AMD přichází s SoC Ryzen V1000, konkurencí i pro Intel Gemini Lake AMD přichází s SoC Ryzen V1000, konkurencí i pro Intel Gemini Lake
Společnost AMD si připravila novou řadu System on Chip, které označuje za Ryzen V1000 a my víme, že půjde o konkurenci pro Intel Gemini Lake. Uplatnit se tak mohou v nettopech, netboocích či jiných úsporných počítačích. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Tepelný rezonátor z MIT: nekonečný zdroj energie využívá změny v teplotách Tepelný rezonátor z MIT: nekonečný zdroj energie využívá změny v teplotách
Výzkumníci z MIT přišli s prototypem zařízení, které nazývají tepelný rezonátor. Ten dokáže vyrábět elektrickou energii na základě variací v okolní teplotě, čímž jde v podstatě o bezedný zdroj energie. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Remaster hry System Shock pozastaven, tvůrci "sjeli z cesty" Remaster hry System Shock pozastaven, tvůrci "sjeli z cesty"
V roce 2015 se objevil projekt, který nám měl nakonec přinést modernizovanou verzi hry System Shock. O té můžeme mluvit jako o jednom z hlavních milníků ve vývoji počítačových her, který jejich svět pomohl změnit. Nyní je ale tento projekt ohrožen.
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Astronomové mohou sledovat utišující se masivní bouři na Neptunu Astronomové mohou sledovat utišující se masivní bouři na Neptunu
Neptun je v našem systému možná trošku opomíjeným obrem, který nemá velké prstence jako Saturn a ani obrovskou skvrnu a tak úžasné zbarvení jako Jupiter. Panuje však na něm velice divoké počasí s nejrychlejšími větry, které se kdy podařilo změřit. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek