www.svethardware.cz
>
>
>

Asus uvádí rychlý, velký a herní LCD monitor s Ultra HD

Asus uvádí rychlý, velký a herní LCD monitor s Ultra HD
, , aktualita
Společnost Asus vysílá na trh nový herní LCD monitor, který se může pochlubit rychlou odezvou, panelem s úhlopříčkou 28 palců a rozlišením Ultra HD. Určen je především pro majitele Radeonů. reklama
Slušelo by se říci, že Asus VP28UQG je určen především pro ty hráče, kteří ještě čekají na uvedení nových grafických karet AMD RX Vega, neboť teprve ty budou mít výkon na to, aby zvládly moderní hry na rozlišení Ultra HD/4K a využily k tomu synchronizaci. Pokud vám ale na synchronizaci obrazu nezáleží, samozřejmě není problém tento monitor napojit také na kartu s čipem GeForce. 
 
 
Asus VP28UQG však zklame ty uživatele, kteří se už poohlíží po monitoru s širokými pozorovacími úhly a kvalitním podáním barev, které se nemění právě s úhlem pohledu. Jde totiž o TN panel, jenž se ale na druhou stranu může pochlubit jen 1ms odezvou (Grey to Grey).
 
Na druhou stranu ale nelze očekávat vysoké obnovovací frekvence, ale pouze standardních 60 Hz, ovšem to se dalo s přihlédnutím k rozlišení očekávat. Tato frekvence pak může díky FreeSync v případě potřeby klesnout až na 40 Hz, pokud grafika nebude zrovna schopna zajistit plných 60 FPS. 
 
Vedle toho Asus mluví o 10bitovém zpracování barev, maximálním jasu 300 cd/m2 a statickém kontrastu 1000:1. Pak tu máme již zcela obvyklé technologie pro zamezení poblikávání obrazu vlivem podsvícení a také nízké vyzařování modrého spektra. Ovládání je zajištěno pomocí pětisměrného minijoysticku, kterým budeme moci aplikovat také funkce Asus GamePlus. 
 
Zdroj signálu připojíme buď pomocí DisplayPort 1.2a nebo HDMI verze 2.0. Monitor sice nemá vlastní reproduktory, ale je vybaven 3,5mm jackem pro připojení sluchátek či jiného zařízení, přičemž zvuk je přiveden právě přes DisplayPort či HDMI. Stojan pak poskytne jen základní možnost naklopení v rozsahu -5 až +20 °, ale to může napravit podporovaný systém VESA 100x100. Cenu a dostupnost Asus nezmínil. 
 
Zdroj: Hexus.net
reklama
Nejnovější články
Equifax byl hacknutý již dříve a posílal lidi na phishingové stránky Equifax byl hacknutý již dříve a posílal lidi na phishingové stránky
Kauza společnosti Equifax nabývá stále obludnějších rozměrů, jak vyplývají na povrch nové a nové skutečnosti, které vypovídají o tom, jaké poměry ve firmě vládly. Nyní se dozvídáme o dalším hacku i tom, jak samotná firma odesílala lidi na phishingové stránky.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Celosvětová satelitní síť SpaceX bude možná známá jako Starlink Celosvětová satelitní síť SpaceX bude možná známá jako Starlink
Společnost SpaceX si na americkém patentovém úřadě zaregistrovala značku Starlink a my můžeme tušit, že tak chce nejspíše pojmenovat svou celosvětovou internetovou síť, kterou zajistí celá flotila satelitů. 
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Rambus připravuje DDR5 na rok 2019 Rambus připravuje DDR5 na rok 2019
Paměti DDR4 už jsou ve světě PC s procesory x86 a v podstatě i mezi mobilními zařízeními dobře zabydleny a pochopitelně tu nemohou být věčně. Připravuje se už jejich náhrada, a to v podobě DDR5 chystaných na rok 2019. 
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  5 komentářů
AMD chystá celkem třináct karet s GPU Vega 11 AMD chystá celkem třináct karet s GPU Vega 11
Společnost AMD si dle výpisu z RRA certifikace chystá celkem třináct různých karet založených na čipu Vega 11. Některé z nich mají mít za úkol nahradit aktuální GPU Polaris 10 či 20, takže co můžeme očekávat?
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář
Gigabyte potvrzuje chystanou GTX 1070 Ti Gigabyte potvrzuje chystanou GTX 1070 Ti
Gigabyte na své Facebookové stránky umístil grafickou koláž, dle níž je nad slunce jasné, že se opravdu chystá GeForce GTX 1070 Ti. Ostatně zprávy o nových kartách jsou málokdy mylné, a tak už se můžeme ptát, jaká bude a kdy bude.
Včera,  aktualita, Jan Vítek