www.svethardware.cz
>
>
>

Asus uvádí rychlý, velký a herní LCD monitor s Ultra HD

Asus uvádí rychlý, velký a herní LCD monitor s Ultra HD
, , aktualita
Společnost Asus vysílá na trh nový herní LCD monitor, který se může pochlubit rychlou odezvou, panelem s úhlopříčkou 28 palců a rozlišením Ultra HD. Určen je především pro majitele Radeonů. reklama
Slušelo by se říci, že Asus VP28UQG je určen především pro ty hráče, kteří ještě čekají na uvedení nových grafických karet AMD RX Vega, neboť teprve ty budou mít výkon na to, aby zvládly moderní hry na rozlišení Ultra HD/4K a využily k tomu synchronizaci. Pokud vám ale na synchronizaci obrazu nezáleží, samozřejmě není problém tento monitor napojit také na kartu s čipem GeForce. 
 
 
Asus VP28UQG však zklame ty uživatele, kteří se už poohlíží po monitoru s širokými pozorovacími úhly a kvalitním podáním barev, které se nemění právě s úhlem pohledu. Jde totiž o TN panel, jenž se ale na druhou stranu může pochlubit jen 1ms odezvou (Grey to Grey).
 
Na druhou stranu ale nelze očekávat vysoké obnovovací frekvence, ale pouze standardních 60 Hz, ovšem to se dalo s přihlédnutím k rozlišení očekávat. Tato frekvence pak může díky FreeSync v případě potřeby klesnout až na 40 Hz, pokud grafika nebude zrovna schopna zajistit plných 60 FPS. 
 
Vedle toho Asus mluví o 10bitovém zpracování barev, maximálním jasu 300 cd/m2 a statickém kontrastu 1000:1. Pak tu máme již zcela obvyklé technologie pro zamezení poblikávání obrazu vlivem podsvícení a také nízké vyzařování modrého spektra. Ovládání je zajištěno pomocí pětisměrného minijoysticku, kterým budeme moci aplikovat také funkce Asus GamePlus. 
 
Zdroj signálu připojíme buď pomocí DisplayPort 1.2a nebo HDMI verze 2.0. Monitor sice nemá vlastní reproduktory, ale je vybaven 3,5mm jackem pro připojení sluchátek či jiného zařízení, přičemž zvuk je přiveden právě přes DisplayPort či HDMI. Stojan pak poskytne jen základní možnost naklopení v rozsahu -5 až +20 °, ale to může napravit podporovaný systém VESA 100x100. Cenu a dostupnost Asus nezmínil. 
 
Zdroj: Hexus.net
reklama
Nejnovější články
Ataribox Joystick je oslava retra Ataribox Joystick je oslava retra
Vše nasvědčuje tomu, že chystaná Ataribox nebude jen další obyčejná znovuzrozená konzole. Naposledy jsme se dozvěděli, že AMD pro ni přichystala speciální SoC a nyní se můžeme pokochat připravovaným joystickem. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Gigabyte uvádí pro náročné X299 AORUS Gaming 7 Pro Gigabyte uvádí pro náročné X299 AORUS Gaming 7 Pro
Společnost Gigabyte představila desku X299 AORUS Gaming 7 Pro, která je určena pro nejnovější procesory Intel Core X Series pro patici LGA 2066. Budeme si tak do ní moci umístit i 18jádrový model Core i9 7980XE.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Chystá se Pip, herní konzole s Raspberry Pi na motivy Nintendo Switch Chystá se Pip, herní konzole s Raspberry Pi na motivy Nintendo Switch
Na Kickstarteru se objevila kampaň týkající se herní konzole s prostým názvem Pip. Jde o variaci na úspěšné Nintendo Switch, která je založena na hardwaru Raspberry Pi, přičemž zdaleka nepůjde pouze o samotné hraní. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
AMD Ryzen 7 1800X v obchodech výrazně zlevnil a přidává DLC ke Quake Champions AMD Ryzen 7 1800X v obchodech výrazně zlevnil a přidává DLC ke Quake Champions
V zahraničním obchodě Newegg zlevnil procesor Ryzen 7 1800X v akci Black Friday na pouhých 319 dolarů, což je slušné procento dolů ze základní ceny 500 dolarů, ovšem zrovna tento procesor aktuálně výrazně zlevňuje i u nás. Kde a o kolik?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Video: robot Atlas předvedl salto vzad Video: robot Atlas předvedl salto vzad
Boston Dynamics se nebojí schopnosti a dovednosti svých robotů ukázat velmi efektivně. Dočkali jsme se tak videa, ve kterém se předvádí již dlouhou dobu známý humanoidní robot Atlas. Tentokrát ale zvládne udělat i salto vzad. 
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář