ASUS WS X299 SAGE nabídne dvakrát 10Gb/s Ethernet

ASUS WS X299 SAGE nabídne dvakrát 10Gb/s Ethernet
, , aktualita
Společnost Asus vysílá na trh novou základní desku s celkovým označením WS X299 SAGE 10G, z nějž je zřejmé, že ta nabídne 10gigabitový Ethernet. Nejde přitom jen o jedno, ale rovnou dvě taková rozhraní. 
reklama
ASUS WS X299 SAGE 10G je tak deska s čipsetem Intel X299 určená pro procesory do patice LGA 2066, čili HEDT CPU Core. Nejde ani o zbrusu nový a neznámý model, jako spíše o vylepšenou verzi desky WS X299 SAGE, která byla na trh vypuštěná ke konci minulého roku. Ta v našich obchodech přijde na 15 tisíc korun, takže od nové verze nelze očekávat nic jiného než ještě vyšší cenu. Ostatně je to také základ pro highendové desktopy s až 18jádrovým procesorem Intel. 
 
 
Na nové desce nahrazuje dvojice 10Gb/s ethernetových rozhraní původní jednogigabitové porty, přičemž Asus si nevybral žádné levné řešení, ale kontroler Intel X550-AT2 "Sageville", který má sám o sobě cenu 80 dolarů. Za jeden takový čip bychom si tak mohli pořídit celou základní desku pro procesory Core, ale pochopitelně ne s X299, ale s low-endovým čipsetem. 
 
 
To ale není jediné vylepšení, které si Asus pro novou verzi desky připravil. Zapracoval také na VRM napájení procesoru. Jde sice o stejnou kombinaci cívek a MOSFETů jako dříve, ale nyní už s vylepšeným chlazením a dalším 8pinovým konektorem EPS, takže napájecí systém by ve výsledku měl snést vyšší zátěž.
  
Jeho chladič také viditelně zasahuje mezi zadní I/O porty, které se nyní skládají ze čtyř USB 3.0, dvou USB 3.1 (jeden z toho typu C), pak tu máme osmikanálové HD audio včetně optického S/PDIF a nakonec zmíněné dva 10GbE. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Čína na Chaj-nanu možná zruší cenzuru internetu kvůli turismu Čína na Chaj-nanu možná zruší cenzuru internetu kvůli turismu

Turisté se i na dovolené velmi rádi připojují na internet a zejména sociální sítě. Čína jim v tomto ale dost hází klacky pod nohy svým Velkým firewallem. Na ostrově Chaj-nan jej ale kvůli turistům možná vypne.

Včera, aktualita, Milan Šurkala
Mercedes-Benz testuje elektrické SUV EQC v 50°C vedru Mercedes-Benz testuje elektrické SUV EQC v 50°C vedru
Elektromobily nemají rády přílišnou zimu, ale ani přílišné vedro. Mercedes-Benz tak chystané elektrické SUV EQC v rámci testů prohnal nejen třeskutými mrazy, ale a nyní i 50stupňovými vedry ve Španělsku.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Microsoft na starších PC bez SSE2 nebude podporovat Windows 7 Microsoft na starších PC bez SSE2 nebude podporovat Windows 7
Microsoft se v posledních letech nechová moc pěkně k uživatelům starších systémů Windows i staršího hardwaru. Dokládá to i nový fakt, že nyní byla potichu utnuta důležitá bezpečnostní podpora systému Windows 7 na starším hardwaru. 
22.6.2018, aktualita, Jan Vítek10 komentářů
NVIDII se prý ve velkém vrací nepotřebná GPU Pascal, pozdrží to nástup další generace? NVIDII se prý ve velkém vrací nepotřebná GPU Pascal, pozdrží to nástup další generace?
NVIDIA se dle nejnovějších zpráv asi poněkud přepočítala s ohledem na odbyt grafických čipů GeForce, které se jí nyní ve velkém vrací jako nepotřebné. To by mohlo logicky ohrozit očekávaný nástup další generace karet.
22.6.2018, aktualita, Jan Vítek9 komentářů
Digital Key 1.0: univerzální odemykání aut smartphonem blíže realitě Digital Key 1.0: univerzální odemykání aut smartphonem blíže realitě
Automobilky i technologické společnosti se konečně spojily a vytvořily konsorcium pro vývoj digitálních klíčů pro auta. Univerzální odemykání automobilů pomocí smartphonů tak bude konečně standardizované.
22.6.2018, aktualita, Milan Šurkala