ASUS WS X299 SAGE nabídne dvakrát 10Gb/s Ethernet

ASUS WS X299 SAGE nabídne dvakrát 10Gb/s Ethernet
, , aktualita
Společnost Asus vysílá na trh novou základní desku s celkovým označením WS X299 SAGE 10G, z nějž je zřejmé, že ta nabídne 10gigabitový Ethernet. Nejde přitom jen o jedno, ale rovnou dvě taková rozhraní. 
K oblíbeným
reklama
ASUS WS X299 SAGE 10G je tak deska s čipsetem Intel X299 určená pro procesory do patice LGA 2066, čili HEDT CPU Core. Nejde ani o zbrusu nový a neznámý model, jako spíše o vylepšenou verzi desky WS X299 SAGE, která byla na trh vypuštěná ke konci minulého roku. Ta v našich obchodech přijde na 15 tisíc korun, takže od nové verze nelze očekávat nic jiného než ještě vyšší cenu. Ostatně je to také základ pro highendové desktopy s až 18jádrovým procesorem Intel. 
 
 
Na nové desce nahrazuje dvojice 10Gb/s ethernetových rozhraní původní jednogigabitové porty, přičemž Asus si nevybral žádné levné řešení, ale kontroler Intel X550-AT2 "Sageville", který má sám o sobě cenu 80 dolarů. Za jeden takový čip bychom si tak mohli pořídit celou základní desku pro procesory Core, ale pochopitelně ne s X299, ale s low-endovým čipsetem. 
 
 
To ale není jediné vylepšení, které si Asus pro novou verzi desky připravil. Zapracoval také na VRM napájení procesoru. Jde sice o stejnou kombinaci cívek a MOSFETů jako dříve, ale nyní už s vylepšeným chlazením a dalším 8pinovým konektorem EPS, takže napájecí systém by ve výsledku měl snést vyšší zátěž.
  
Jeho chladič také viditelně zasahuje mezi zadní I/O porty, které se nyní skládají ze čtyř USB 3.0, dvou USB 3.1 (jeden z toho typu C), pak tu máme osmikanálové HD audio včetně optického S/PDIF a nakonec zmíněné dva 10GbE. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Apple uvádí kreditní kartu Apple Card Apple uvádí kreditní kartu Apple Card
Apple se snaží výrazně rozšířit portfolio svých služeb. Jednou z novinek, které byly uvedeny na dnešní keynote, jsou i kreditní karty Apple Card. Ty nabídnou nevídané podmínky a až 3% zpětnou odměnu za nákup.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Hackeři na soutěži hackli Teslu Model 3 a vyhráli ji Hackeři na soutěži hackli Teslu Model 3 a vyhráli ji
Jedním ze sponzorů hackerské soutěže Pwn2Own byla letos i Tesla. Ta slíbila, že komu se podaří prolomit jeden ze systémů vozu, může jej získat. Týmu Fluoroacetate se to povedlo a celkem si i z dalších soutěží odnesl 375 tisíc USD.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Mars 2020 si přiveze i malou helikoptéru, jak se bude navigovat? Mars 2020 si přiveze i malou helikoptéru, jak se bude navigovat?
Až Mars 2020 odstartuje na cestu, poveze si s sebou i malého pomocníka v podobě helikoptéry. Ta bude první zařízení vyslané na cizí planetu, které (snad) bude schopné opětovného letu a přistání. Jak byla vyřešena navigace?
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
ASUS a ASRock zmiňují první desky s čipsetem AMD X570 ASUS a ASRock zmiňují první desky s čipsetem AMD X570
X570 by měl být na rozdíl od předchozích verzí dané řady čipsetů vyvinut samotným AMD a my o něm víme jako zatím o jediném, který přijde po boku desktopových procesorů Ryzen 3000. Nyní už své desky zmiňují dva známí výrobci. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Microsoft Edge založený na Chromiu se ukázal Microsoft Edge založený na Chromiu se ukázal
Loni v prosinci jsme se dozvěděli, že Microsoft rezignuje na vývoj svého enginu EdgeHTML a raději přejde pod Chromium, což už udělali třeba i vývojáři Opery. Nyní už bylo pomalu na čase, aby se objevila první verze a taky že ano.
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře