ASUS WS X299 SAGE nabídne dvakrát 10Gb/s Ethernet

ASUS WS X299 SAGE nabídne dvakrát 10Gb/s Ethernet
, , aktualita
Společnost Asus vysílá na trh novou základní desku s celkovým označením WS X299 SAGE 10G, z nějž je zřejmé, že ta nabídne 10gigabitový Ethernet. Nejde přitom jen o jedno, ale rovnou dvě taková rozhraní. 
reklama
ASUS WS X299 SAGE 10G je tak deska s čipsetem Intel X299 určená pro procesory do patice LGA 2066, čili HEDT CPU Core. Nejde ani o zbrusu nový a neznámý model, jako spíše o vylepšenou verzi desky WS X299 SAGE, která byla na trh vypuštěná ke konci minulého roku. Ta v našich obchodech přijde na 15 tisíc korun, takže od nové verze nelze očekávat nic jiného než ještě vyšší cenu. Ostatně je to také základ pro highendové desktopy s až 18jádrovým procesorem Intel. 
 
 
Na nové desce nahrazuje dvojice 10Gb/s ethernetových rozhraní původní jednogigabitové porty, přičemž Asus si nevybral žádné levné řešení, ale kontroler Intel X550-AT2 "Sageville", který má sám o sobě cenu 80 dolarů. Za jeden takový čip bychom si tak mohli pořídit celou základní desku pro procesory Core, ale pochopitelně ne s X299, ale s low-endovým čipsetem. 
 
 
To ale není jediné vylepšení, které si Asus pro novou verzi desky připravil. Zapracoval také na VRM napájení procesoru. Jde sice o stejnou kombinaci cívek a MOSFETů jako dříve, ale nyní už s vylepšeným chlazením a dalším 8pinovým konektorem EPS, takže napájecí systém by ve výsledku měl snést vyšší zátěž.
  
Jeho chladič také viditelně zasahuje mezi zadní I/O porty, které se nyní skládají ze čtyř USB 3.0, dvou USB 3.1 (jeden z toho typu C), pak tu máme osmikanálové HD audio včetně optického S/PDIF a nakonec zmíněné dva 10GbE. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Google+ skončí už v dubnu, našla se další díra Google+ skončí už v dubnu, našla se další díra
Před dvěma měsíci Google oznámil, že ukončí provoz sociální sítě Google+. Našla se však další bezpečnostní díra a společnost se rozhodla, že tuto síť odstaví ještě rychleji, a to už v dubnu 2019.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Tesla ukázala reakce lidí na drtivou akceleraci Roadsteru Tesla ukázala reakce lidí na drtivou akceleraci Roadsteru
Uvedení nové Tesly Roadster se pomaličku blíží. Sice to ještě nějakou dobu potrvá, nicméně automobilka prezentovala video demonstrující drtivou akceleraci vozu, kdy je na 96 km/h za pouhých 1,9 sekundy.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Nová generace atomových hodin může pomoci najít temnou hmotu Nová generace atomových hodin může pomoci najít temnou hmotu
Hon na temnou hmotu probíhá už pěknou řádku desetiletí, což je dlouho na to, že ta má tvořit většinu hmoty ve známém vesmíru. S jejím nalezením, respektive spíše detekováním by ale mohly pomoci nové typy atomových hodin. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Intel ještě více navýšil kapitálové výdaje pro tento rok Intel ještě více navýšil kapitálové výdaje pro tento rok
Intel už jednou letos navýšil své kapitálové výdaje pro rok 2018, a to o plnou miliardu dolarů. Nyní se odhodlal kvůli svým problémům s uspokojením poptávky po 14nm čipech investovat další peníze. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Jak uchovat energii? MIT navrhuje "slunce v krabici" Jak uchovat energii? MIT navrhuje "slunce v krabici"
Slunce v krabici je pouze přezdívka pro zařízení s označením Thermal Energy Grid Storage-Multi-Junction Photovoltaics, čili TEGS-MPV. Dle MIT by mohlo lépe než jiné způsoby posloužit pro uložení energie.
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář