ASUS WS X299 SAGE nabídne dvakrát 10Gb/s Ethernet

ASUS WS X299 SAGE nabídne dvakrát 10Gb/s Ethernet
, , aktualita
Společnost Asus vysílá na trh novou základní desku s celkovým označením WS X299 SAGE 10G, z nějž je zřejmé, že ta nabídne 10gigabitový Ethernet. Nejde přitom jen o jedno, ale rovnou dvě taková rozhraní. 
reklama
ASUS WS X299 SAGE 10G je tak deska s čipsetem Intel X299 určená pro procesory do patice LGA 2066, čili HEDT CPU Core. Nejde ani o zbrusu nový a neznámý model, jako spíše o vylepšenou verzi desky WS X299 SAGE, která byla na trh vypuštěná ke konci minulého roku. Ta v našich obchodech přijde na 15 tisíc korun, takže od nové verze nelze očekávat nic jiného než ještě vyšší cenu. Ostatně je to také základ pro highendové desktopy s až 18jádrovým procesorem Intel. 
 
 
Na nové desce nahrazuje dvojice 10Gb/s ethernetových rozhraní původní jednogigabitové porty, přičemž Asus si nevybral žádné levné řešení, ale kontroler Intel X550-AT2 "Sageville", který má sám o sobě cenu 80 dolarů. Za jeden takový čip bychom si tak mohli pořídit celou základní desku pro procesory Core, ale pochopitelně ne s X299, ale s low-endovým čipsetem. 
 
 
To ale není jediné vylepšení, které si Asus pro novou verzi desky připravil. Zapracoval také na VRM napájení procesoru. Jde sice o stejnou kombinaci cívek a MOSFETů jako dříve, ale nyní už s vylepšeným chlazením a dalším 8pinovým konektorem EPS, takže napájecí systém by ve výsledku měl snést vyšší zátěž.
  
Jeho chladič také viditelně zasahuje mezi zadní I/O porty, které se nyní skládají ze čtyř USB 3.0, dvou USB 3.1 (jeden z toho typu C), pak tu máme osmikanálové HD audio včetně optického S/PDIF a nakonec zmíněné dva 10GbE. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Newegg hacknut, útočníci měsíc kradli data platebních karet Newegg hacknut, útočníci měsíc kradli data platebních karet
Pokud jste během posledního měsíce nakupovali na zahraničním serveru Newegg.com, zbystřete. Hackerům se totiž povedlo napadnout platební stránku a krást údaje o použitých platebních kartách.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
V Morgan Stanley jsou zklamaní z GeForce RTX, akcie jdou dolů V Morgan Stanley jsou zklamaní z GeForce RTX, akcie jdou dolů
Morgan Stanley stahuje NVIDII kalhoty ještě daleko před brodem a na základě prvních recenzí karet GeForce RTX 2080 Ti a 2080 vyjadřuje své zklamání nad celou touto generací. Na základě toho tak klesá NVIDII hodnota akcií. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Muž zatčen po výhrůžce smrtí 11letému chlapci, který ho porazil ve Fortnite Muž zatčen po výhrůžce smrtí 11letému chlapci, který ho porazil ve Fortnite
Někteří lidé velmi nelibě nesou porážku v počítačových hrách, obzvláště byli-li poraženi jen 11letým klukem. 45letý muž v návalu zlosti začal malému chlapci vyhrožovat smrtí, což nakonec vyústilo v jeho zatčení.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Dotyková zařízení s Windows ukládají citlivá data do souboru Dotyková zařízení s Windows ukládají citlivá data do souboru
Potenciální vektor pro únik citlivých informací může pomoci vytvořit soubor WaitList.dat, který je využíván příslušnou službou na počítačích s Windows 8.1 a Windows 10. Podmínkou je, aby byly vybaveny dotykovou obrazovkou. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
WD My Cloud NAS mají vážnou bezpečnostní chybu, na niž výrobce přes rok nereagoval WD My Cloud NAS mají vážnou bezpečnostní chybu, na niž výrobce přes rok nereagoval
Tom's Hardware informuje, že produkty My Cloud NAS od Western Digital obsahují chybu, která umožní komukoliv přistupovat k datům, která na nich máme uložena, a to přes Internet. Tato chyba je stále aktuální. 
Včera, aktualita, Jan Vítek