www.svethardware.cz
>
>
>
>

Atari VCS přijde později, ale dostane Ryzen s Vegou

Atari VCS přijde později, ale dostane Ryzen s Vegou
, , aktualita
Herní konzole Atari VCS už dávno vstoupila do předprodeje, takže se dalo očekávat, že ohlášené specifikace se už nezmění. Změnily, a to k lepšímu, i když zájemci si budou muset na ni ještě chvíli počkat. 
K oblíbeným
reklama
Dle specifikací zveřejněných v minulém roce měla konzole Atari VCS využít ještě 28nm Bristol Ridge A10, čili SoC od společnosti AMD, které nese ještě starší předzenovská jádra Excavator a k tomu Radeon R7 (GCN 3. generace). Nebylo přitom upřesněno, zda jde o nějaký speciální model, ale mohli jsme očekávat, že to bude jeden z běžných mobilních čipů s konfigurovatelným TDP do 45 W. 
 
Pak byly ohlášeny 4 GB paměti DDR4 plus 32 GB eMMC pro data, HDMI 2.0, WiFi (2,4/5 GHz), Bluetooth 5.0, gigabitový Ethernet, čtyři USB 3.0 a pak to byly 4 mikrofony a v příslušenství joystick s bezdrátovým rozhraním (Bluetooth), ale napojitelný i na USB C. Celé rozměry konzole jsou 370 x 135 x 41 mm a jako OS se využije upravený Linux a především tu bude přes sto klasických her pro Atari jako součást hlavní výbavy. Většina z toho bude asi stále platit, ale namísto 28nm APU A10 tu bude něco mnohem modernějšího. 
 
 
Vývojáři konzole nyní vytroubili do světa, že namísto postaršího APU tu bude zatím nespecifikovaný čip založený na 14nm technologii. Bude mít dvě jádra Zen plus grafiku Radeon Vega. Uvidíme, co to nakonec bude, protože pokud by mělo jít o existující řadové APU, pak vzhledem k uvedenému počtu jader v úvahu připadá pouze jejich low-end s grafikou Vega 3 a jejími 192 Stream procesory. To skutečně není žádné dělo.
 
Původní slib zněl přitom tak, že Atari VCS přijde na trh ještě v roce 2018 za tržní cenu 200 až 300 dolarů, ovšem nyní je základní (Onyx) verze na IndieGoGo už za 239 dolarů A i když to zahrnuje i nějakých sto klasických her, je těžké si představit, že bychom měli takovou částku dát za konzoli s low-endovým APU na úrovni Athlonu 240GE. Takže si počkáme na to, s čím vývojáři přijdou, ostatně ti se chlubili přímou spoluprací s firmou AMD. 
 
A chvíli si ještě asi počkáme, neboť Atari VCS přijde na trh nejdříve na konci tohoto roku. V jeho průběhu by ale měly přijít alespoň další podrobnosti o použitém hardwaru a jeho výkonu. 
 
Zdroj: Hexus.net


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
NASA pátrá po zbytcích Beresheet, přežít mohlo laserové "zrcátko" NASA pátrá po zbytcích Beresheet, přežít mohlo laserové "zrcátko"
Beresheet narazil do Měsíce rychlostí, že neměl šanci přežít v celku, ovšem NASA předpokládá, že zařízení Lunar Retroreflector Array (LRA) přežít mohlo. Jeho úkolem je odrážet laserové paprsky a přesně tak se jej NASA pokusí najít.
19.4.2019, aktualita, Jan Vítek
Sega Mega Drive Mini jsou k předobjednání Sega Mega Drive Mini jsou k předobjednání
Nedávno byly představeny nové mini-retro konzole Sega Mega Drive Mini, které mají dorazit na trh během letošního září. Sega přitom změnila vývojářský tým, který na nich pracuje a slíbila další hry nad rámec těch původně slíbených. 
19.4.2019, aktualita, Jan Vítek
NASA konečně detekovala nejstarší typ molekul vesmíru NASA konečně detekovala nejstarší typ molekul vesmíru
Už dlouho se předpokládá, že pravděpodobně nejstarší typ molekul ve vesmíru byla HeH, čili prostý dvouprvkový hydrid helia. Je to celkem logické uvažování, když helium a vodík jsou nejstarší prvky. Až nyní to ale máme potvrzeno pozorováním.
19.4.2019, aktualita, Jan Vítek
Jiří Olšanský 'Rik_Leah': co to znamená být streamer? Jiří Olšanský 'Rik_Leah': co to znamená být streamer?
YouTube je sice coby platforma pro upload videí nadále velmi populární, ale v případě pravidelného streamování (živého vysílání i několik hodin v kuse) se těší větší oblibě Twitch.tv. Přinášíme vám tak rozhovor s někým, kdo se tomu už delší dobu věnuje.
19.4.2019, rozhovor, Karel Polívka
Video: Kolik robotů SpotMini od Boston Dynamics utáhne náklaďák? Video: Kolik robotů SpotMini od Boston Dynamics utáhne náklaďák?
Společnost Boston Dynamics, která je známá svými pokročilými roboty, zveřejnila na YouTube krátké video, ve němž předvádí další kousky, které jsou její stroje schopné vykonat. Tentokrát se zaměřila na celou smečku robotů SpotMini. 
18.4.2019, aktualita, Kateřina Hoferková