www.svethardware.cz
>
>
>
>

Atari VCS přijde později, ale dostane Ryzen s Vegou

Atari VCS přijde později, ale dostane Ryzen s Vegou
, , aktualita
Herní konzole Atari VCS už dávno vstoupila do předprodeje, takže se dalo očekávat, že ohlášené specifikace se už nezmění. Změnily, a to k lepšímu, i když zájemci si budou muset na ni ještě chvíli počkat. 
K oblíbeným
reklama
Dle specifikací zveřejněných v minulém roce měla konzole Atari VCS využít ještě 28nm Bristol Ridge A10, čili SoC od společnosti AMD, které nese ještě starší předzenovská jádra Excavator a k tomu Radeon R7 (GCN 3. generace). Nebylo přitom upřesněno, zda jde o nějaký speciální model, ale mohli jsme očekávat, že to bude jeden z běžných mobilních čipů s konfigurovatelným TDP do 45 W. 
 
Pak byly ohlášeny 4 GB paměti DDR4 plus 32 GB eMMC pro data, HDMI 2.0, WiFi (2,4/5 GHz), Bluetooth 5.0, gigabitový Ethernet, čtyři USB 3.0 a pak to byly 4 mikrofony a v příslušenství joystick s bezdrátovým rozhraním (Bluetooth), ale napojitelný i na USB C. Celé rozměry konzole jsou 370 x 135 x 41 mm a jako OS se využije upravený Linux a především tu bude přes sto klasických her pro Atari jako součást hlavní výbavy. Většina z toho bude asi stále platit, ale namísto 28nm APU A10 tu bude něco mnohem modernějšího. 
 
 
Vývojáři konzole nyní vytroubili do světa, že namísto postaršího APU tu bude zatím nespecifikovaný čip založený na 14nm technologii. Bude mít dvě jádra Zen plus grafiku Radeon Vega. Uvidíme, co to nakonec bude, protože pokud by mělo jít o existující řadové APU, pak vzhledem k uvedenému počtu jader v úvahu připadá pouze jejich low-end s grafikou Vega 3 a jejími 192 Stream procesory. To skutečně není žádné dělo.
 
Původní slib zněl přitom tak, že Atari VCS přijde na trh ještě v roce 2018 za tržní cenu 200 až 300 dolarů, ovšem nyní je základní (Onyx) verze na IndieGoGo už za 239 dolarů A i když to zahrnuje i nějakých sto klasických her, je těžké si představit, že bychom měli takovou částku dát za konzoli s low-endovým APU na úrovni Athlonu 240GE. Takže si počkáme na to, s čím vývojáři přijdou, ostatně ti se chlubili přímou spoluprací s firmou AMD. 
 
A chvíli si ještě asi počkáme, neboť Atari VCS přijde na trh nejdříve na konci tohoto roku. V jeho průběhu by ale měly přijít alespoň další podrobnosti o použitém hardwaru a jeho výkonu. 
 
Zdroj: Hexus.net


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Microsoft chce do Windows 10 dostat aplikace z Androidu Microsoft chce do Windows 10 dostat aplikace z Androidu
V roce 2021 by mohl světlo světa spatřit „Project Latte“ od Microsoftu. Cílem je přinést aplikace z Androidu do Windows 10. Pokud se vše povede, mohly by být aplikace dostupné v Microsoft Store.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
Apple M1X prý nabídne 12 procesorových jader Apple M1X prý nabídne 12 procesorových jader
Společnost Apple se se vší vážností pustila do vývoje vlastních procesorů založených na architektuře ARM, které mohou zcela nahradit hardware od společnosti Intel či potažmo AMD. Nyní tu máme model M1X. 
Včera, aktualita, Jan Vítek10 komentářů
Papírově silnější Xbox Series X zatím s PS5 prohrává v reálném výkonu Papírově silnější Xbox Series X zatím s PS5 prohrává v reálném výkonu
Dle specifikací je nová Xbox Series X sice výkonnější než PlayStation 5, ale jak jsme se mohli už kolikrát přesvědčit, údaje o výkonu v TFLOPS a megahertze nemusí ve výsledku rozhodovat. Na co ukazuje praxe?
Včera, aktualita, Jan Vítek
Další Super Mario Bros. zlomil rekord, hra byla vydražena za 156 tisíc USD Další Super Mario Bros. zlomil rekord, hra byla vydražena za 156 tisíc USD
Mít původní balení hry ze série Super Mario Bros. je v dnešní době velmi výnosné. Letos už některý díl této hry podruhé překonal všechny předchozí rekordy. Ten nynější se dostal na částku 156 tisíc USD, tedy zhruba 3,4 mil. Kč.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
NVIDIA prý prodala těžařům Ampere za 175 milionů dolarů NVIDIA prý prodala těžařům Ampere za 175 milionů dolarů
Těžba kryptoměn opět začíná ohrožovat trh s grafickými kartami, a to v tu nejméně vhodnou dobu. Do toho přichází zpráva, že NVIDIA měla přímo těžařům prodat nové Ampere v hodnotě 175 milionů dolarů. 
Včera, aktualita, Jan Vítek13 komentářů