www.svethardware.cz
>
>
>
>

Atari VCS přijde později, ale dostane Ryzen s Vegou

Atari VCS přijde později, ale dostane Ryzen s Vegou
, , aktualita
Herní konzole Atari VCS už dávno vstoupila do předprodeje, takže se dalo očekávat, že ohlášené specifikace se už nezmění. Změnily, a to k lepšímu, i když zájemci si budou muset na ni ještě chvíli počkat. 
K oblíbeným
reklama
Dle specifikací zveřejněných v minulém roce měla konzole Atari VCS využít ještě 28nm Bristol Ridge A10, čili SoC od společnosti AMD, které nese ještě starší předzenovská jádra Excavator a k tomu Radeon R7 (GCN 3. generace). Nebylo přitom upřesněno, zda jde o nějaký speciální model, ale mohli jsme očekávat, že to bude jeden z běžných mobilních čipů s konfigurovatelným TDP do 45 W. 
 
Pak byly ohlášeny 4 GB paměti DDR4 plus 32 GB eMMC pro data, HDMI 2.0, WiFi (2,4/5 GHz), Bluetooth 5.0, gigabitový Ethernet, čtyři USB 3.0 a pak to byly 4 mikrofony a v příslušenství joystick s bezdrátovým rozhraním (Bluetooth), ale napojitelný i na USB C. Celé rozměry konzole jsou 370 x 135 x 41 mm a jako OS se využije upravený Linux a především tu bude přes sto klasických her pro Atari jako součást hlavní výbavy. Většina z toho bude asi stále platit, ale namísto 28nm APU A10 tu bude něco mnohem modernějšího. 
 
 
Vývojáři konzole nyní vytroubili do světa, že namísto postaršího APU tu bude zatím nespecifikovaný čip založený na 14nm technologii. Bude mít dvě jádra Zen plus grafiku Radeon Vega. Uvidíme, co to nakonec bude, protože pokud by mělo jít o existující řadové APU, pak vzhledem k uvedenému počtu jader v úvahu připadá pouze jejich low-end s grafikou Vega 3 a jejími 192 Stream procesory. To skutečně není žádné dělo.
 
Původní slib zněl přitom tak, že Atari VCS přijde na trh ještě v roce 2018 za tržní cenu 200 až 300 dolarů, ovšem nyní je základní (Onyx) verze na IndieGoGo už za 239 dolarů A i když to zahrnuje i nějakých sto klasických her, je těžké si představit, že bychom měli takovou částku dát za konzoli s low-endovým APU na úrovni Athlonu 240GE. Takže si počkáme na to, s čím vývojáři přijdou, ostatně ti se chlubili přímou spoluprací s firmou AMD. 
 
A chvíli si ještě asi počkáme, neboť Atari VCS přijde na trh nejdříve na konci tohoto roku. V jeho průběhu by ale měly přijít alespoň další podrobnosti o použitém hardwaru a jeho výkonu. 
 
Zdroj: Hexus.net


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Přehled desktopových grafických čipů Přehled desktopových grafických čipů
Přinášíme komplexní přehled grafických čipů a modelů grafických karet společností ATI/AMD a NVIDIA, který průběžně doplňujeme o nové modely, abyste tak měli k dispozici i aktuální informace. Doplněno o nové Radeon RX 5500 XT a 5600 XT.
Dnes, článek, Jan Vítek, Michal Huspeka104 komentářů
Internet Explorer má vážnou zero-day chybu, oprava neexistuje Internet Explorer má vážnou zero-day chybu, oprava neexistuje
Microsoft varuje, že internetový prohlížeč Internet Explorer trpí na vážnou zero-day chybu. Ta je tedy už v praxi zneužívána, ale prozatím na ni neexistuje oprava. Jde o podobný problém, který měla před pár dny i Mozilla.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Sapphire po zlevnění RTX 2060 zrychluje svůj Radeon RX 5600 XT Sapphire po zlevnění RTX 2060 zrychluje svůj Radeon RX 5600 XT
AMD a jeho AIB partner Sapphire našlo vskutku rychlou odpověď na to, že NVIDIA výrazně zlevnila karty RTX 2060, které si ze své ceny umazaly 50 dolarů. Sapphire cenu nechává, ale přidává na výkonu karet RX 5600 XT.
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
SpaceX zvládla test přerušeného startu lodi Dragon, cesta k ISS je volná SpaceX zvládla test přerušeného startu lodi Dragon, cesta k ISS je volná
Společnost SpaceX čekala jedna hlavní závěrečná zkouška před tím, než jí NASA umožní létat s lidmi na Mezinárodní vesmírnou stanici. My se nyní můžeme podívat, jak se tento test povedl při startu rakety Falcon 9.
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Alphabet vlastnící Google dosáhl hodnoty 1 bilionu USD Alphabet vlastnící Google dosáhl hodnoty 1 bilionu USD
Společnost Alphabet, pod níž spadá i Google, je čtvrtou americkou společností, která dosáhla na hodnotu jednoho bilionu USD. Doplňuje tak předchozí trojici v podobě Applu, Amazonu a společnosti Microsoft.
18.1.2020, aktualita, Milan Šurkala11 komentářů