www.svethardware.cz
>
>
>
>

Atari VCS přijde později, ale dostane Ryzen s Vegou

Atari VCS přijde později, ale dostane Ryzen s Vegou
, , aktualita
Herní konzole Atari VCS už dávno vstoupila do předprodeje, takže se dalo očekávat, že ohlášené specifikace se už nezmění. Změnily, a to k lepšímu, i když zájemci si budou muset na ni ještě chvíli počkat. 
K oblíbeným
reklama
Dle specifikací zveřejněných v minulém roce měla konzole Atari VCS využít ještě 28nm Bristol Ridge A10, čili SoC od společnosti AMD, které nese ještě starší předzenovská jádra Excavator a k tomu Radeon R7 (GCN 3. generace). Nebylo přitom upřesněno, zda jde o nějaký speciální model, ale mohli jsme očekávat, že to bude jeden z běžných mobilních čipů s konfigurovatelným TDP do 45 W. 
 
Pak byly ohlášeny 4 GB paměti DDR4 plus 32 GB eMMC pro data, HDMI 2.0, WiFi (2,4/5 GHz), Bluetooth 5.0, gigabitový Ethernet, čtyři USB 3.0 a pak to byly 4 mikrofony a v příslušenství joystick s bezdrátovým rozhraním (Bluetooth), ale napojitelný i na USB C. Celé rozměry konzole jsou 370 x 135 x 41 mm a jako OS se využije upravený Linux a především tu bude přes sto klasických her pro Atari jako součást hlavní výbavy. Většina z toho bude asi stále platit, ale namísto 28nm APU A10 tu bude něco mnohem modernějšího. 
 
 
Vývojáři konzole nyní vytroubili do světa, že namísto postaršího APU tu bude zatím nespecifikovaný čip založený na 14nm technologii. Bude mít dvě jádra Zen plus grafiku Radeon Vega. Uvidíme, co to nakonec bude, protože pokud by mělo jít o existující řadové APU, pak vzhledem k uvedenému počtu jader v úvahu připadá pouze jejich low-end s grafikou Vega 3 a jejími 192 Stream procesory. To skutečně není žádné dělo.
 
Původní slib zněl přitom tak, že Atari VCS přijde na trh ještě v roce 2018 za tržní cenu 200 až 300 dolarů, ovšem nyní je základní (Onyx) verze na IndieGoGo už za 239 dolarů A i když to zahrnuje i nějakých sto klasických her, je těžké si představit, že bychom měli takovou částku dát za konzoli s low-endovým APU na úrovni Athlonu 240GE. Takže si počkáme na to, s čím vývojáři přijdou, ostatně ti se chlubili přímou spoluprací s firmou AMD. 
 
A chvíli si ještě asi počkáme, neboť Atari VCS přijde na trh nejdříve na konci tohoto roku. V jeho průběhu by ale měly přijít alespoň další podrobnosti o použitém hardwaru a jeho výkonu. 
 
Zdroj: Hexus.net


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Americký ban čínského Huawei ho bude stát 30 mld. USD Americký ban čínského Huawei ho bude stát 30 mld. USD
Ban Spojených států na čínskou společnost Huawei je už i vidět. Prodeje smartphonů této společnosti padají o desítky procent a firma také předpokládá snížení příjmů o hrozivých 30 miliard dolarů.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Unikly benchmarky nového AMD EPYC 7452 s 32 jádry Unikly benchmarky nového AMD EPYC 7452 s 32 jádry
Na internetu se objevily benchmarky připravovaného serverového procesoru AMD EPYC 7452. Ten má být postaven na nové 7nm architektuře Rome a OpenBenchmarking jej postavili proti 20jádrovému Intelu Xeon Gold 6148.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Nvidia: podpora CUDA-X i na superpočítačích s ARM Nvidia: podpora CUDA-X i na superpočítačích s ARM
Společnost Nvidia chystá rozšířit podporu pro HPC se svým rozhraním CUDA-X i na architekturu s procesory ARM. Cílem je pokrýt všechny hlavní architektury a nabídnout velmi úsporné řešení s vysokým výpočetním výkonem.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Facebook představuje svou kryptoměnu Libra Facebook představuje svou kryptoměnu Libra
Už dlouhou dobu se spekulovalo nad tím, že sociální síť Facebook chystá svou vlastní kryptoměnu a dnes to bylo i oficiálně potvrzeno. Založena byla finanční divize Calibra a virtuální měna ponese název Libra.
Včera, aktualita, Milan Šurkala13 komentářů
Domino's Pizza začne v Houstonu využívat autonomní vozítka Nuro Domino's Pizza začne v Houstonu využívat autonomní vozítka Nuro
Autonomní vozítka se objevují v mnoha různých kategoriích dopravy, jednou z nich je i doručování zboží zákazníkům. V Houstonu to takto už brzy rozjede Domino's Pizza s vozítky od společnosti Nuro.
Včera, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů