www.svethardware.cz
>
>
>

Ataribox Joystick je oslava retra

Ataribox Joystick je oslava retra
, , aktualita
Vše nasvědčuje tomu, že chystaná Ataribox nebude jen další obyčejná znovuzrozená konzole. Naposledy jsme se dozvěděli, že AMD pro ni přichystala speciální SoC a nyní se můžeme pokochat připravovaným joystickem. 
K oblíbeným
reklama
V době počítačů Atari, Amiga, Commodore či Sinclair se vyráběly (i na koleně) joysticky, které měly opravdu daleko k dnešním ergonomickým analogovým pákám se spoustou tlačítek a jiných ovladacích prvků, natož pak k systémům HOTAS. V případě Atari šlo spíše o krabičku, z níž koukala prostá páčka ve tvaru šestihranného válce, což byl známý Atari CX40. Chystaný joystick pro Ataribox nám má tyto doby připomenout 
 
 
Jde pochopitelně o retro v moderním pojetí, takže design je přeci jen čistší než v minulosti, ale i tak je chystaný joystick velice prostý a vévodí mu jednoduchá páčka a velké tlačítko v rohu, které si leccos zažije. Otázka je, zda půjde o jediný ovladač, který se pro Ataribox chystá, nebo jich bude více. 
 
 
Společnost Atari dle svých slov chtěla původně počkat až na představení samotné konzole, aby zveřejnila i fotografie nového joysticku, ale myslí si, že je tak podařený, že se s ním chtěla pochlubit hned. Z fotografií je přitom patrné, že krom velkého oranžového tlačítka tu jsou ještě dvě menší, a to s funkcemi Back a Home, takže ta se budou hodit především pro navigaci v menu. Z druhé fotografie to také vypadá, že po obvodu lesklé části tu bude i nějaké červené podsvícení, ale není jasné, zda to není jen nějaký odraz. Přeci jen lze očekávat, že půjde o bezdrátové zařízení a podsvícení by jen zbytečně vysilovalo baterie. Na další fotografii po něčem takovém není ani známky. 
 
 
Více informací nám Atari neprozradilo, a tak nelze ani říci, zda tento joystick bude vhodný pro veškeré hry chystající se pro Ataribox, nebo jen pro retro hry. Nezbývá tak než čekat. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Razer uvádí své první chytré brýle Anzu. Nahradí sluchátka Razer uvádí své první chytré brýle Anzu. Nahradí sluchátka
Razer Anzu jsou chytré brýle v nenápadném designu, které po spárování se smartphonem umožňují hlavně poslech hudby nebo telefonování. Fungují také jako sluneční brýle, i když čočky lze vyměnit za dioptrické.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
AOC uvádí novou řadu monitorů V4: atraktivní design za rozumnou cenu AOC uvádí novou řadu monitorů V4: atraktivní design za rozumnou cenu
Na trh příští měsíc vstoupí čtveřice monitorů od AOC z nové řady V4: U27V4EA, Q32V4, Q27V4EA3 a Q24V4EA. Nabízí modely s rozlišením QHD či UHD a úhlopříčkami od 23,8" do 31,5". Zaujmout by mohly hlavně zákazníky zaměřené na design a cenu.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik2 komentáře
Upcycling v praxi: baterky z koloběžek Lime skončí v reproduktorech Gomi Upcycling v praxi: baterky z koloběžek Lime skončí v reproduktorech Gomi
Doprava přechází na elektřinu a s tím se také objevují otázky, co s akumulátory, které už dosloužily. V případě elektrických koloběžek Lime je jednou z možností upcycling. Svůj druhý život mají najít v Bluetooth reproduktorech Gomi.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Samsung dosáhl rekordních 5,23 Gbps na 5G síti Samsung dosáhl rekordních 5,23 Gbps na 5G síti
Společnosti Samsung se povedlo překonat rekord v přenosové rychlosti na 5G síti. Konkrétně jde o přenos na jedno zařízení, kdy bylo dosaženo 5,23 Gbps. Navíc šlo o běžně dostupný telefon na trhu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
JWST prošel 17denními finálními funkčními testy, říjnový start stále platí JWST prošel 17denními finálními funkčními testy, říjnový start stále platí
Čím více se blíží říjnový termín startu James Webb Space Telescope (JWST), tím pravděpodobnější je, že už nenastane žádné další zdržení. Nyní navíc přichází dobrá zpráva, a sice potvrzení o dokončení finálních funkčních testů. 
Včera, aktualita, Jan Vítek9 komentářů