reklama
Aktuality  |  Bleskovky  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

Ataribox Joystick je oslava retra

, , aktualita
Ataribox Joystick je oslava retra
Vše nasvědčuje tomu, že chystaná Ataribox nebude jen další obyčejná znovuzrozená konzole. Naposledy jsme se dozvěděli, že AMD pro ni přichystala speciální SoC a nyní se můžeme pokochat připravovaným joystickem. 
Ataribox Joystick je oslava retra
V době počítačů Atari, Amiga, Commodore či Sinclair se vyráběly (i na koleně) joysticky, které měly opravdu daleko k dnešním ergonomickým analogovým pákám se spoustou tlačítek a jiných ovladacích prvků, natož pak k systémům HOTAS. V případě Atari šlo spíše o krabičku, z níž koukala prostá páčka ve tvaru šestihranného válce, což byl známý Atari CX40. Chystaný joystick pro Ataribox nám má tyto doby připomenout 
 
 
Jde pochopitelně o retro v moderním pojetí, takže design je přeci jen čistší než v minulosti, ale i tak je chystaný joystick velice prostý a vévodí mu jednoduchá páčka a velké tlačítko v rohu, které si leccos zažije. Otázka je, zda půjde o jediný ovladač, který se pro Ataribox chystá, nebo jich bude více. 
 
 
Společnost Atari dle svých slov chtěla původně počkat až na představení samotné konzole, aby zveřejnila i fotografie nového joysticku, ale myslí si, že je tak podařený, že se s ním chtěla pochlubit hned. Z fotografií je přitom patrné, že krom velkého oranžového tlačítka tu jsou ještě dvě menší, a to s funkcemi Back a Home, takže ta se budou hodit především pro navigaci v menu. Z druhé fotografie to také vypadá, že po obvodu lesklé části tu bude i nějaké červené podsvícení, ale není jasné, zda to není jen nějaký odraz. Přeci jen lze očekávat, že půjde o bezdrátové zařízení a podsvícení by jen zbytečně vysilovalo baterie. Na další fotografii po něčem takovém není ani známky. 
 
 
Více informací nám Atari neprozradilo, a tak nelze ani říci, zda tento joystick bude vhodný pro veškeré hry chystající se pro Ataribox, nebo jen pro retro hry. Nezbývá tak než čekat. 
 


reklama
reklama
reklama