www.svethardware.cz
>
>
>
>

Ataribox využije speciální SoC s grafikou Radeon

Ataribox využije speciální SoC s grafikou Radeon
, , aktualita
Jak to vypadá, společnost AMD si bude moci připsat další konzolový zářez, neboť už je jasné, že i připravovaná Ataribox využije jeho SoC. To bude stejně jako v případě Xbox One a PS4 specializované a vyrobené přímo na míru. 
K oblíbeným
reklama
Atari nám dávkuje informace o chystané konzoli Ataribox jako pacientovi s přísnou dietou. Na webu se už jednak objevily opravdové fotografie, ne renderované obrázky, které ukazují štíhlou konzoli s dřevěným čelem (nebo alespoň s čelem s povrchem ze dřeva). 
 
 
V interview s VentureBeat pak také zaznělo, co se dostane dovnitř samotné konzole, takže už můžeme říci, že to bude čip od AMD s grafikou Radeon. To znamená, že to prostě bude specializované APU v podobě SoC, čili čipu, který zvládne vše potřebné sám bez pomoci čipové sady. Do toho se samozřejmě nemusí počítat paměti a už vůbec ne paměť pro uložení dat. 
 
Feargal Mac Conuladh, designér konzole Ataribox, uvádí, že na té budou moci pracovat hry v kvalitě, již zvládne dnešní PC střední třídy a tituly jako Minecraft a Terraria zvládne levou zadní. Lze tak usuzovat, že v ní bude hardware srovnatelný přibližně s původními Xbox One a PS4.
 
 
Stejně tak se můžeme těšit na velkou nabídku klasických her, které budou na této konzoli fungovat. Firma přitom pro Ataribox využije operační systém Linux s příslušným faceliftem, který zajistí, abychom jej mohli ovládat i na televizoru s využitím běžných ovladačů. Firma ale také uvádí, že uživatelé budou mít přístup k celému operačnímu systému, aby si jej mohli případně sami přizpůsobit dle libosti. To tedy znamená, že konzole by měla podporovat i klávesnici a myš. Ostatně nemá jít pouze o herní konzoli, ale také o multimediální přehrávač a o zařízení pro využití internetu, do čehož patří také možnost stahování a instalace her ze Steamu. To pochopitelně platí pro ty, které podporují Linux. 
 
Tato konzole se ale ještě zdaleka nechystá na trh, neboť teprve až někdy letos na podzim chce Atari odstartovat kampaň pro její hromadné financování na IndieGogo. Ceny se pak mají pohybovat mezi 250 a 300 dolary, ale není jasné, zda jde o koncovou částku pro běžný prodej, nebo zvýhodněnou cenu pro lidi, co přispějí na její financování. 
 
Zdroj: Hexus.net
reklama
Nejnovější články
Jak bude Roman Space Telescope pátrat po osamělých černých dírách? Jak bude Roman Space Telescope pátrat po osamělých černých dírách?
NASA stále připravuje nový vesmírný teleskop, který dostal název Roman Space Telescope (RST) po "matce Hubblea", Nancy Grace Roman. Nyní se můžeme podívat na to, k čemu bude sloužit a jaký princip využije. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
G.Skill uvádí zlaté RAM: až DDR4-5333 pro čtyři kanály G.Skill uvádí zlaté RAM: až DDR4-5333 pro čtyři kanály
Společnost G.Skill se přihlásila s dalšími novými paměťmi DDR4, které jsou určeny pro ty nejnáročnější zákazníky. Jedná se o G.Skill Trident Z Royal Elite, která navazuje na nedávno představené novinky. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Imperva: za úspěchem scalperů stojí především Grinchboti Imperva: za úspěchem scalperů stojí především Grinchboti
Internetoví scalpeři se stali široce známým fenoménem zvláště ve spojení s nástupem grafických karet NVIDIA Ampere a také nových konzolí firem Microsoft a Sony. Využívali přitom především velice příhodně nazvané Grinchboty. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
AMD vnadí na Threadripper se Zen 3, ukazuje výkon EPYC Milan v Cinebench AMD vnadí na Threadripper se Zen 3, ukazuje výkon EPYC Milan v Cinebench
Společnost AMD by měla letos vyslat na trh další generaci procesorů Threadripper vybavenou jádry Zen 3. Ta by ostatně měla dovršit nabídku procesorů se Zen 3 jako vůbec poslední. Jaký výkon ale můžeme očekávat? 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
NVIDIA nevzdává boj o protitěžební ochranu na RTX 3060, přináší GA106-302 NVIDIA nevzdává boj o protitěžební ochranu na RTX 3060, přináší GA106-302
NVIDIA má dle serveru Igorslab.de skutečný zájem na tom, aby se na kartách GeForce RTX 3060 nedalo rozumným způsobem těžit Ethereum. Dle informací od jednoho tchaj-wanského výrobce grafických karet tak přichází GA106-302. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek8 komentářů