www.svethardware.cz
>
>
>

Austrálie opravuje ponorky pomocí kovového 3D tisku "cold spray"

Austrálie opravuje ponorky pomocí kovového 3D tisku "cold spray"
, , aktualita
Moderní technologie přináší kdysi nevídané možnosti. Jedním z výdobytků moderní doby je 3D tisk a obecně aditivní výroba. V Austrálii takto úspěšně zkouší technologii cold spray pro jednodušší opravy ponorek mimo doky.
K oblíbeným
reklama
3D tisk se dá použít s mnoha materiály a zdaleka to nemusí být jen plast. Používat se dá i kov, navíc mnoha různými způsoby. Můžeme mluvit o mnoha různých metodách nanášení kovového prášku, jednou z nich je i metoda nazvaná cold spray. Využívá se vyfoukávání plynů (obvykle dusíku nebo helia) pod extrémně vysokou nadzvukovou rychlostí, které obsahují kovový prášek. Kovové částečky mají tak vysokou energii, že jsou schopny se sjednotit s materiálem, na který dopadly, a vytvořit tak kovovou plochu, která zacelí poškození. Toto funguje při teplotách pod bodem tání kovů, takže nedochází ani k porušení integrity okolních oblastí.
 
 
Nyní tuto technologii začíná používat Austrálie pro své ponorky Collins Class. Díky tomu, že je zařízení pro tento typ oprav přímo na ponorce, ta si může sama opravovat díly, aniž by kvůli tomu musela podstoupit opravy v docích, které by ji odstavily z provozu na nějakou dobu. V tomto případě jde o použití niklu, který může opravovat různá poškození způsobená korozí. Společný dvouletý projekt ACS, CSIRO, DMTC Limited a dalších má pro australské námořnictvo Royal Australian Navy přinést vedle jednodušších oprav také nižší náklady. Poznamenejme, že technologii cold spray (Cold Spray Additive Manufacturing - CSAM) využívá např. i Sikorsky pro opravy některých díků vrtulníků UH-60 Blackhawk.
 
Zdroj: asc.com.au


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Těžební Nvidia CMP 50HX bude také Turing. Pouze 90HX má být Ampere Těžební Nvidia CMP 50HX bude také Turing. Pouze 90HX má být Ampere
Společnost Nvidia nedávno představila nové karty CMP pro těžbu kryptoměn. Jak se zjistilo, dva nejslabší modely budou ještě na architektuře Turing. Nyní už víme, že na Ampere bude založena jen nejsilnější verze.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Počet investorů do kryptoměn na Robinhoodu vzrostl více než 10krát Počet investorů do kryptoměn na Robinhoodu vzrostl více než 10krát
Vysoké ceny kryptoměn se pochopitelně výrazně projevily i na počtu lidí, kteří do nich nově investují. Na platformě Robinhood jejich počet stoupl na více než 10násobek a jde nyní o miliony nových drobných investorů.
Včera, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Nový Exynos 2200 s GPU AMD bude prý procesorem pro notebooky s ARM Nový Exynos 2200 s GPU AMD bude prý procesorem pro notebooky s ARM
O připravovaných procesorech Exynos s GPU od AMD se mluví už hodně dlouhou dobu. Nyní to vypadá, že by mimo jiné mělo jít i o procesory určené pro úsporné notebooky postavené na architektuře ARM.
27.2.2021, aktualita, Milan Šurkala
Fisker vzdal solid-state akumulátory, nedokáže je rozumně dokončit Fisker vzdal solid-state akumulátory, nedokáže je rozumně dokončit
Výbornou ukázkou toho, že vývoj nových typů akumulátorů není jednoduchá záležitost, je společnost Fisker. I když má solid-state akumulátory téměř hotové, nakonec jejich další vývoj zrušila. V dohledné době by je nebyla schopna dokončit.
27.2.2021, aktualita, Milan Šurkala12 komentářů
Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn
Prohlížeč Brave je zaměřen na zachovávání soukromí, současně ale je také velmi aktivní na poli kryptoměn. Vedle už používaných vlastních tokenů BAT chce přinést agregátor směnáren Decentralized EXchange (DEX).
26.2.2021, aktualita, Milan Šurkala