Australskému "kyborgovi" neprošla platba jízdného implantovaným čipem

Australskému "kyborgovi" neprošla platba jízdného implantovaným čipem
, , aktualita
Celkem 1220 australských dolarů musí zaplatit Australan, který sám sebe označuje za kyborga, neboť jako technologický nadšenec si mimo jiné do ruky implantoval čip karty Opal. Mluvit budeme konkrétně o panu Meow-Ludo Disco Gamma Meow-Meow. 
K oblíbeným
reklama
Australský kyborg a příležitostný politik si vybral jméno, které má do montypythonovského zástupce za Silly Party, pana Tarquin Fin-tim-lin-bin-whin-bim-lim-bus-stop-F'tang-F'tang-Olé-Biscuitbarrel, ještě celkem daleko. Ale dá se říci, že se jménem Meow-Ludo Disco Gamma Meow-Meow se k tomu velice blíží a ostatně má blízko i k politice. V každém případě pokutu 220 AUD si nevysloužil za své jméno, ale za to, že platil v dopravě ne kartou Opal města Sydney, ale jejím čipem, který si nechal vpravit do ruky pomocí "experta na piercing". K tomu se pak přidala ještě tisícovka dolarů za soudní výlohy. 
 
 
Při kontrole pak pochopitelně neměl po ruce potřebnou kartu Opal plnící funkci přepravního lístku a ani se jí nemohl dodatečně prokázat, ovšem pokusil se hájit před soudem. Uvedl, že v daný srpnový den předchozího roku se pomocí své ruky dostal do přepravního prostoru a na čipu měl zůstatek 14,07 AUD, což bylo pro jeho cílovou stanici dost. Obhájce se tak snažil argumentovat, že jeho klient mohl bez problémů zaplatit. Jenomže účastník přepravy prostě musí mít kartu, a tak v tomto případě nebyl nepřesvědčen ani žalobce a nakonec ani soudce: "Cokoliv bylo v ruce obžalovaného, s jistotou to nebyla karta". 
 
 
Zástupce pana Meow-Ludo Disco Gamma Meow-Meow nepochodil ani s argumentem, že dnes je bez problémů možné platit i mobilními telefony, a tak by se měla počítat i lidská ruka. Nicméně soudce se odvolal na existující zákon, dle nějž je prostě nutné s sebou nosit kartu a tu pak být schopen na požádání předložit. 
 
Meow-Meow navíc nyní chodí po světě s nefunkčním čipem, jehož platnost mu byla letos v únoru zrušena. S nadsázkou si tak postěžoval, že tímto krokem dělá dopravní podnik z celé věci krvavý příběh a přidal řečnickou otázku, jak často se mohou ve stejné větě v Sydney vidět výrazy "inovace" a "veřejná doprava". 
 
Možná že tento příběh také Meow-Ludo Disco Gamma Meow-Meow použije v příštích volbách, neboť již jednou kandidoval v doplňovacích volbách Nové Anglie za Science Party. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Intel vypustil na trh Xeon W-3300: 10nm CPU pro pracovní stanice Intel vypustil na trh Xeon W-3300: 10nm CPU pro pracovní stanice
Intel se rozhodl, že na trh vypustí 10nm procesory Xeon W-3300, které představují to nejbližší, co má tato firma k dispozici na motivy High-End Desktopů (HEDT). Jedná se ovšem spíše o konkurenci pro Threadrippery Pro, i když stále jen s omezeným výkonem.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Hot Chips 33 budou o 3D pouzdření v podání AMD, Intelu a TSMC Hot Chips 33 budou o 3D pouzdření v podání AMD, Intelu a TSMC
Uprostřed srpna proběhne konference Hot Chips 33, kde bude mezi hlavní témata patřit 3D či obecně pokročilé pouzdření počítačových čipů, a to v podání prezentujících z firem TSMC, Intel a AMD. Na co se můžeme těšit? 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
NVIDIA Ada Lovelace má nabídnout podobný skok jako Maxwell - Pascal NVIDIA Ada Lovelace má nabídnout podobný skok jako Maxwell - Pascal
Dobrá zpráva přichází od leakera zvaného Ulysses, který mluví o dalším slušném pokroku ve výkonu, který má předvést budoucí generace GeForce zvaná Ada Lovelace. Má jít totiž o podobný nárůst, jaký ukázal přechod z Maxwellu na Pascal. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Thunderbolt 5 zřejmě míří k 80 Gb/s a modulaci PAM-3 Thunderbolt 5 zřejmě míří k 80 Gb/s a modulaci PAM-3
Rozhraní Thunderbolt ve verzi 3 i 4 nabízí propustnost 40 Gb/s, čili v tomto ohledu mezigenerační pokrok nic nového nenabídl, ale právě vyvíjená verze Thunderbolt 5 by už díky PAM3 měla propustnost zdvojnásobit. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Astronomové nalezli exoplanetu vzdálenou 0,1 světelného roku od své hvězdy Astronomové nalezli exoplanetu vzdálenou 0,1 světelného roku od své hvězdy
Pokud bychom měli brát naši Sluneční soustavu jako vzor, byl by systém hvězdy COCONUTS-2 velice neobvyklý. Zahrnuje totiž velkou planetu, která obíhá daleko za hranicí, již u nás považujeme za okraj soustavy. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek