reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

Autonomní auta Cruise mají další potíž, jedno nabouralo do autobusu

, , aktualita
Autonomní auta Cruise mají další potíž, jedno nabouralo do autobusu
Autonomní auta Cruise to nemají moc lehké a byla součástí už mnoha různých menších i větších problémů. Jen za poslední týden se objevily další dva. Vjela do zákazu vjezdu a jeden z vozů také havaroval do autobusu.
Autonomní auta Cruise mají další potíž, jedno nabouralo do autobusu
V San Franciscu měla autonomní auta společnosti Cruise v posledních dnech několik nepříjemností. Po silných bouřích byly některé části města bez proudu, popadalo zde trolejové vedení i stromy a policie do některých ulic zakázala vjezd pomocí černožlutých pásek. Vozy ale pásky neviděly, a tak do těchto oblastí vjely. Některé vozy byly schopny samy také odjet, pro některé si museli přijet operátoři a odstranit je. Nebyl to však jediný problém. Jeden z vozů měl i dopravní nehodu.
 
 
Ze zatím nevysvětleného důvodu autonomní vůz zezadu naboural do autobusu a odnesl to poškozenou přední částí. Naštěstí se nikomu nic nestalo, náraz byl v relativně nízké rychlosti a vůz Cruise tou dobou nevezl žádného pasažéra. Přestože stále nevíme, co se vlastně stalo, incident opět nabourává důvěru v autonomní auta, která zde zaznamenala už několik problematických situací (přestože také současně udivují i tím, co všechno už zvládají dobře).
 
 
NHTSA vyšetřuje Cruise v několika zajímavých případech. Autonomní vozy např. příliš prudce brzdí, pokud se k nim někdo rychle přiblíží zezadu, což stálo už za třemi nehodami. Proč tato auta vybržďují ostatní, není jasné. Další vyšetřování se pak snaží zjistit, proč vozy v některých případech prostě zastaví a nehnou se z místa.
 


reklama
reklama
reklama