Autonomní Fordy budou možná mít odnímatelný volant i pedály

Autonomní Fordy budou možná mít odnímatelný volant i pedály
, , aktualita
Automobilka Ford si nechala patentovat řešení řízení pro budoucí autonomní vozidla. U nich by mělo být možné odejmout pedály i volant pro autonomní řízení a půjde je nasadit zpět, když člověk bude chtít manuálně řídit. 
K oblíbeným
reklama
Autonomní vozidla se blíží a Ford je chce mít na trhu co nevidět, konkrétně se hovoří o roku 2021. Poněvadž budou řízena umělou inteligencí, nebudou potřebovat volant ani pedály. Pokud by si ale přesto někdo rád zařídil, nový patent Fordu by mu to mohl umožnit. Pedály a volant by totiž mělo být možné opětovně nasadit.
 
Autonomní Ford Mondeo
 
Vyvstal nicméně problém s airbagem, který bývá právě ve volantu. Ford to vyřešil tak, že airbagy jsou zde dva. Jeden ve volantu, druhý pak na palubní desce kousek nad místem, kde se připojuje volant. O použití konkrétního airbagu by rozhodlo auto na základě toho, zda je připojen volant či nikoli. 
 
Odnímatelný volant ve Fordu
 
Patent byl podán v únoru 2016 a přiznán byl před pár dny. To nicméně neznamená, že se tohoto řešení opravdu dočkáme v reálných automobilech. Až budoucnost ukáže, jaké budou interiéry nových aut. Protože se už nebude vše točit kolem volantu a řidiče, naskýtají se úplně nové možnosti rozmístění. Jistě jste mnohokrát viděli koncepty, kdy jsou např. všecha sedadla otočená k sobě. Z vlastních programátorských zkušeností z automotive si nicméně nedokážu představit, že to bude moci v dohledné době nějak fungovat. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Asusu unikla nepředstavená mobilní GeForce RTX 3050 Ti Asusu unikla nepředstavená mobilní GeForce RTX 3050 Ti
Asus na svých stránkách zveřejnil informace o notebooku TUF Dash F15. To by nebylo nic až tak zvláštního, kdyby se ve specifikacích neobjevil dosud nepředstavený mobilní čip Nvidia GeForce RTX 3050 Ti.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
John McAfee obviněn z podvodu s kryptoměnami, hrozí mu 100 let vězení John McAfee obviněn z podvodu s kryptoměnami, hrozí mu 100 let vězení
Bude-li mít John McAfee smůlu, v životě už nevytáhne paty z vězení. 75letému podnikateli totiž v USA hrozí až 100letý trest v souvislosti s obviněním z podvodů s kryptoměnami. Ty měl nejprve nakoupit a poté propagovat na sociálních sítích.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Google reaguje na digitální daň: zvýší ceny reklamy o 2 % ve Francii a Španělsku Google reaguje na digitální daň: zvýší ceny reklamy o 2 % ve Francii a Španělsku
Několik států se snaží více zdanit technologické giganty, jako jsou Google nebo Facebook. Např. ve Španělsku a Francii na to Google zareaguje tím, že pro inzerenty zdraží reklamu. Ti tak za stejný počet kliků zaplatí více.
Včera, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů
Diablo II: Resurrected dovolí použít uložené pozice z původní 20 let staré hry Diablo II: Resurrected dovolí použít uložené pozice z původní 20 let staré hry
Už dobře víme, že Blizzard chystá remaster legendární hry Diablo II. Ponese název Diablo II: Resurrected a bude natolik spřízněná s původní hrou, že dokonce dovolí použít uložené pozice staré i více než 20 let.
Včera, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Razer uvádí své první chytré brýle Anzu. Nahradí sluchátka Razer uvádí své první chytré brýle Anzu. Nahradí sluchátka
Razer Anzu jsou chytré brýle v nenápadném designu, které po spárování se smartphonem umožňují hlavně poslech hudby nebo telefonování. Fungují také jako sluneční brýle, i když čočky lze vyměnit za dioptrické.
5.3.2021, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář