Autonomní létající taxi Volocopter míří do Singapuru

Autonomní létající taxi Volocopter míří do Singapuru
, , aktualita
Startup Volocopter už před rokem provedl test svého autonomního létajících taxi v Dubaji a létá i Německu. Jednou z dalších zemí, kde proběhnou testovací lety tohoto 18rotorového "dronu" pro dvě osoby, bude Singapur.
K oblíbeným
reklama
Za několik let nám nad hlavou budou patrně létat auta, resp. nějaké dopravní prostředky schopné se vznášet ve vzduchu. Jedním z mnoha projektů je startup Volocopter, do kterého už investovala i automobilka Daimler. Tvůrci vyvíjí 18rotorovou helikoptéru, která je spíše jakými přerostlým autonomním dronem, který uveze dva dospělé lidi. Ti si na tabletu navolí, kam chtějí doletět a Volocopter se vznese do vzduchu a dopraví je tam. Autoři s helikoptérou provádí testovací lety v Německu i Dubaji, kde proběhla první ukázka v září 2017. Nyní se seznam zemí rozšíří o Singapur. Zdejší testy by měly proběhnout v druhé polovině příštího roku.
 
Volocopter
 
Do té doby bude pochopitelně dále probíhat vývoj a zapracuje se na všech příslušných povoleních a opatřeních pro let. Samotná helikoptéra má dolet zhruba 30 kilometrů a díky 18 rotorům by měla být velmi spolehlivá a málo citlivá na různé turbulence, které mohou vznikat v blízkosti mrakodrapů. Výhodou by měl být i relativně malý hluk, ze vzdálenosti 100 metrů by letoun nemělo jít slyšet ve standardním ruchu velkoměsta.
 
Volocopter
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn
Prohlížeč Brave je zaměřen na zachovávání soukromí, současně ale je také velmi aktivní na poli kryptoměn. Vedle už používaných vlastních tokenů BAT chce přinést agregátor směnáren Decentralized EXchange (DEX).
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Rocket Lake-S jsou v předprodeji, na kolik nás přijdou? Rocket Lake-S jsou v předprodeji, na kolik nás přijdou?
Právě dnes jsme zjistili, že na Mindfactory se už nabízí procesor Core i7-11700K v předprodeji. Nedlouho na to se ovšem objevuje už celá řada Rocket Lake-S v nabídce jiného obchodu, takže se můžeme podívat na další ceny.
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Navi 22 "Navy Flounder": specifikace a diagramy Navi 22 "Navy Flounder": specifikace a diagramy
AMD už příští týden představí nové Radeony, a to přinejmenším model RX 6700 XT. Ten využije GPU Navi 22 známé také jako Navy Flounder a to bude do jisté míry poloviční verzí dobře známého Big Navi, čili Navi 21. 
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Sociální síť Clubhouse potvrzuje úniky audio dat na jiné webové stránky Sociální síť Clubhouse potvrzuje úniky audio dat na jiné webové stránky
Sociální síť Cluhouse zatím funguje na systému pozvánek a spousta lidí by se do ní ráda dostala. Jedna chytrá hlava tak vymyslela, jak nabízet různé audio streamy jiným a nechala rozhovory unikat ven na Internet.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
RTX 3080 coby externí GPU: má to cenu? RTX 3080 coby externí GPU: má to cenu?
Rozhraní PCI Express 4.0 může mnohým uživatelům připadat jako zbytečnost, neboť verze 3.0 stále ještě stačí. Ovšem co když použijeme verzi 3.0 a ještě navíc s jen čtyřmi linkami a navěsíme na ně výkonnou RTX 3080? To uvidíme. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář