Autonomní létající taxi Volocopter míří do Singapuru

Autonomní létající taxi Volocopter míří do Singapuru
, , aktualita
Startup Volocopter už před rokem provedl test svého autonomního létajících taxi v Dubaji a létá i Německu. Jednou z dalších zemí, kde proběhnou testovací lety tohoto 18rotorového "dronu" pro dvě osoby, bude Singapur.
K oblíbeným
reklama
Za několik let nám nad hlavou budou patrně létat auta, resp. nějaké dopravní prostředky schopné se vznášet ve vzduchu. Jedním z mnoha projektů je startup Volocopter, do kterého už investovala i automobilka Daimler. Tvůrci vyvíjí 18rotorovou helikoptéru, která je spíše jakými přerostlým autonomním dronem, který uveze dva dospělé lidi. Ti si na tabletu navolí, kam chtějí doletět a Volocopter se vznese do vzduchu a dopraví je tam. Autoři s helikoptérou provádí testovací lety v Německu i Dubaji, kde proběhla první ukázka v září 2017. Nyní se seznam zemí rozšíří o Singapur. Zdejší testy by měly proběhnout v druhé polovině příštího roku.
 
Volocopter
 
Do té doby bude pochopitelně dále probíhat vývoj a zapracuje se na všech příslušných povoleních a opatřeních pro let. Samotná helikoptéra má dolet zhruba 30 kilometrů a díky 18 rotorům by měla být velmi spolehlivá a málo citlivá na různé turbulence, které mohou vznikat v blízkosti mrakodrapů. Výhodou by měl být i relativně malý hluk, ze vzdálenosti 100 metrů by letoun nemělo jít slyšet ve standardním ruchu velkoměsta.
 
Volocopter
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Elon Musk opět potvrdil záměr letět na Mars ve 2022, s lidmi snad už ve 2024 Elon Musk opět potvrdil záměr letět na Mars ve 2022, s lidmi snad už ve 2024
Elon Musk je znám svými smělými plány a opět ukázal, že si ve vesmírném cestování dost věří. Při přebírání ceny Axel Springer Award 2020 potvrdil, že by se první cesta SpaceX na Mars měla uskutečnit už za 2 roky.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Kryptoměna Libra mění svůj název na Diem Dollar Kryptoměna Libra mění svůj název na Diem Dollar
Kryptoměna Libra, kterou původně představila společnost Facebook, nyní mění jméno. Ponese název Diem Dollar, čímž se chce zase o něco více zbavit své minulosti a problémů. Nakonec asi ani zdaleka nepůjde o tak rozsáhlý projekt, jak mělo.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
GeForce RTX 3060 Ti vstoupily na trh, jaká je dostupnost? GeForce RTX 3060 Ti vstoupily na trh, jaká je dostupnost?
Už čtvrtý model z řady GeForce Ampere se začal prodávat. Jde o GeForce RTX 3060 Ti, které mají výrobcem doporučenou cenu od 11.500 Kč s daní. Do nabídek obchodů se dostaly už dříve, ale dostupné jsou až od 15:00. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek6 komentářů
Některé PS5 jsou hlučnější než jiné, jak je to možné? Některé PS5 jsou hlučnější než jiné, jak je to možné?
Zákazníci kupující si nové konzole PlayStation 5 nevědomky hrají menší "hlukovou loterii". Chlazení všech vyrobených modelů totiž není stejné, jak uvádí francouzský server Les Numériques. V čem se liší?
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Microsoft vydal první Windows Feature Experience Pack. Co obsahuje? Microsoft vydal první Windows Feature Experience Pack. Co obsahuje?
Microsoft testuje nový způsob aktualizací, který urychlí přidávání nových funkcí do Windows 10. K běžným půlročním updatům přidá ještě nepravidelné balíčky. První z nich vychází již nyní v beta kanálu.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik