Autonomní vozy od Applu asi nebudou, firma propouští

Autonomní vozy od Applu asi nebudou, firma propouští
, , aktualita
Desítky propouštěných zaměstnanců, kteří ve firmě Apple pracovali na projektu Titan, svědčí o tom, že firma možná i zcela ruší projekt na vývoj autonomně řízených vozů. Na nich v posledních měsících pracovala v rámci projektu Titan.
K oblíbeným
reklama
Dle listu The New York Times společnost Apple propustila desítky svých zaměstnanců, jak mělo potvrdit trio informovaných lidí. Ti měli pracovat na projektu Titan, který se týká vývoje autonomních vozů a obecně se mluví prostě o "Apple car". Hlavním důvodem má být to, že celý projekt neměl slibný vývoj a zjistilo se, že Apple by oproti jiným firmám neměl co nabídnout. Své projekty ostatně ohlásila již řada automobilek a často ve spolupráci s významnými technologickými společnostmi. Popřípadě si automobilky jako Ford dopřály akvizici slibných startupů.

Dle informovaných lidí měl Apple zrušit přinejmenším část projektu Titan, a to po dvou letech výzkumu a investic. V červenci bylo také vyměněno vedení projektu a možná že právě to rozhodlo o jeho seškrtání. Není to přitom tak dávno, co se psalo o tom, jak agresivně si Apple a Tesla mezi sebou přetahují perspektivní zaměstnance, aby měly nejlepší příležitost, jak se stát vedoucí společností na tomto slibném trhu. Apple přitom chtěl vyvíjet celé řešení, čili celé automobily a vypadá to, že si ukousl moc velké sousto, zatímco firmy mu blízké (Google či NVIDIA) se raději zaměřily na rozvíjení svých schopností novým směrem, než aby se snažili vmáčknout se mezi tradiční výrobce aut.

Je tak vysoce pravděpodobné, že Apple nebude vyrábět žádná auta, ale projekt Titan nakonec nemusí být celý zahozen. Apple může jít právě cestou vývoje jednotlivých technologií, které nabídne k adopci automobilovému průmyslu. Ostatně už nyní má k dispozici své první prototypy, které právě testuje a ty se mohou stát testovací platformou pro dále vyvíjené technologie. To ještě uvidíme.

Zdroj: Hexus.net
reklama
Nejnovější články
Samsung dosáhl rekordních 5,23 Gbps na 5G síti Samsung dosáhl rekordních 5,23 Gbps na 5G síti
Společnosti Samsung se povedlo překonat rekord v přenosové rychlosti na 5G síti. Konkrétně jde o přenos na jedno zařízení, kdy bylo dosaženo 5,23 Gbps. Navíc šlo o běžně dostupný telefon na trhu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
JWST prošel 17denními finálními funkčními testy, říjnový start stále platí JWST prošel 17denními finálními funkčními testy, říjnový start stále platí
Čím více se blíží říjnový termín startu James Webb Space Telescope (JWST), tím pravděpodobnější je, že už nenastane žádné další zdržení. Nyní navíc přichází dobrá zpráva, a sice potvrzení o dokončení finálních funkčních testů. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek5 komentářů
JPR: dodávky PC v závěru předchozího roku prudce rostly, ovšem co GPU? JPR: dodávky PC v závěru předchozího roku prudce rostly, ovšem co GPU?
Společnost Jon Peddie Research vypustila do světa další přehled o stavu trhu s GPU, a to samostatnými i integrovanými. Potvrzuje se nám tu, že poptávka po PC byla opravdu vysoká, ovšem co dodávky samostatných GPU?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Těžaři se už nepokrytě zaměřili na herní notebooky Těžaři se už nepokrytě zaměřili na herní notebooky
Už nějaký ten pátek víme, že někteří těžaři kryptoměn začali využívat i celé nové herní notebooky, a to jednoduše proto, že jsou celkově dostupnější než samostatné grafiky. Nyní už je tento trend zřejmý. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Blíží se Samsung 980, SSD bez DRAM cache Blíží se Samsung 980, SSD bez DRAM cache
Nový Samsung SSD 980 Pro už je dávno na trhu, ovšem nyní se dozvídáme o modelech Samsung SSD 980, které by někdo mohl s verzí Pro snadno zaměnit. Dostal by ale SSD bez vlastní DRAM cache.   
Dnes, aktualita, Jan Vítek