www.svethardware.cz
>
>

Autopůjčovna Hertz montuje do svých aut kamery mířící do interiéru

Autopůjčovna Hertz montuje do svých aut kamery mířící do interiéru
, , aktualita
Známá autopůjčovna Hertz nyní čelí značné nevoli zákazníků, kteří zjistili, že navigační systém NeverLost 6, který montuje do některých svých aut, je vybaven i kamerou mířící do interiéru vozu. Kamery se zatím údajně nepoužívají.
K oblíbeným
reklama
Není to tak dávno, co jste si na stránkách našich serverů mohli přečíst velký cyklus článků Agent 007, který pojednával o nejrůznějších možnostech sledování včetně malých kamer. Autopůjčovna Hertz nyní trochu narazila, když začala některé své vozy vybavovat kamerami, které míří do interiérů. Zatím je takto vybavena asi osmina flotily a jedná se o součást nového navigačního systému NeverLost 6, kterými byly vozy vybavovány od roku 2014. Tento systém totiž obsahuje i malý objektiv s kamerkou. Ta by měla případně plnit funkci obrazové komunikace s dispečerem v případě nehody nebo poruchy, když auto stojí.


Hertz logo


Hertz nicméně zatím sice auta tímto systémem vybavuje, ale nepoužívá jej z technických důvodů. Nemá totiž prý prozatím schopnost přenášet takový tok dat, a proto je systém neaktivní. Zatím se ani neplánuje jeho využití do budoucna. Navíc údajně nejde zapnout na dálku, ale pouze samotným řidičem. I tak je to ale poněkud nepříjemný pocit, pokud na vás civí kamerka a řidič nemá jistotu, zda je skutečně vypnutá. Problémy s kamerami měl i Chevrolet u nové Corvette, kde plnila funkci snímání hotelových pomocníků, kteří parkují auta pro své hosty. Chevrolet pak ale vydal oznámení, aby řidiči tento systém nevyužívali, protože nemusí být ve všech zemích zrovna legální.


Navigace Hertz NeverLost 6


Zdroj: fusion.net, dailymail.co.uk
reklama
Nejnovější články
Kosmická loď Starliner od Boeingu má zpoždění, k ISS poletí 3. srpna Kosmická loď Starliner od Boeingu má zpoždění, k ISS poletí 3. srpna
Na Mezinárodní vesmírnou stanici by měl zanedlouho zamířit Starliner - kosmická loď od společnosti Boeing, která by po získání certifikace měla sloužit jako dopravní prostředek pro astronauty.
31.7.2021, aktualita, Kateřina Hoferková12 komentářů
Umělá inteligence od IBM dokáže predikovat vývoj Parkinsonovy choroby Umělá inteligence od IBM dokáže predikovat vývoj Parkinsonovy choroby
Společnost IBM se pustila do vývoje umělé inteligence, která najde své využití v oblasti zdravotnictví. Tato umělá inteligence totiž slouží pro predikování vývoje Parkinsonovy choroby u pacientů.
30.7.2021, aktualita, Kateřina Hoferková3 komentáře
Video: dvounohý robot Cassie uběhl venku 5 kilometrů Video: dvounohý robot Cassie uběhl venku 5 kilometrů
Dvounozí roboti jsou pro inženýry velkou výzvou, protože při jejich pohybu je třeba vyřešit otázku udržení rovnováhy. Tým vyvíjející robota Cassie nyní slaví úspěch, protože jejich bipední stroj zvládl uběhnout pět kilometrů.
30.7.2021, aktualita, Kateřina Hoferková5 komentářů
Počítačové čipy a hranice pokroku: kam spěje polovodičový průmysl? Počítačové čipy a hranice pokroku: kam spěje polovodičový průmysl?
Málokdo už řeší to, zda Mooreův zákon stále platí ve své obecně uznávané podobě a jde spíše o to, kam až zajde vývoj ve snaze zmenšovat tranzistory a jaké nové berličky se v něm uplatní. Jaký je tedy výhled? 
30.7.2021, článek, Jan Vítek3 komentáře
Alienware neprodává svá PC v některých státech USA kvůli limitům spotřeby Alienware neprodává svá PC v některých státech USA kvůli limitům spotřeby
Alienware je zvláště v USA oblíbená značka herních PC, která patří pod firmu Dell. Nově se na jejích stránkách ovšem objevilo upozornění o tom, že se mnohé desktopy nebudou prodávat v jistých státech kvůli regulacím spotřeby energie. 
29.7.2021, aktualita, Jan Vítek23 komentářů