www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Avast se omlouvá. Jumpshot končí a s ním i kontroverzní prodej dat uživatelů

Avast se omlouvá. Jumpshot končí a s ním i kontroverzní prodej dat uživatelů
, , aktualita
Před pár dny vypukla aféra Avastu, kdy se zjistilo, že data sbíraná bezplatnou verzí jeho antiviru prodává přes svou společnost Jumpshot dalším firmám. Tato praktika nyní končí, společnost Jumpshot se zavírá.
K oblíbeným
reklama
Je to jen pár dní, kdy se zjistilo, že český Avast využívá svůj bezplatný antivirus nejen ke sběru dat, ale i k jejich prodeji třetím stranám přes jeho společnost Jumpshot. Zatímco o sběru dat byli uživatelé obvykle informováni při instalaci (pokud jen bezmyšlenkovitě neklikají na "další"), s informací o prodeji dat to bylo horší. Kontroverzní způsob monetizace zákazníků (nicméně nijak neobvyklý) se obrátil proti společnosti a ta překvapivě rychle vyřešila celou situaci. CEO Avast, Ondřej Vlček, během velmi krátké doby oznámil, že společnost Jumpshot jednoduše zavře.
 
Avast logo
 
V otevřeném dopise se za chování Avastu omluvil a vše se snažil vysvětlit. Dle jeho slov Avast založil Jumpshot v roce 2015, aby rozšířil pole své působnosti z analýzy dat pro bezpečnost na analýzu i pro další oblasti. Tehdy bylo jasné, že bezpečnost bude i o zpracování velkých dat. Jumpshot byl nezávislou společností s vlastním vedením a dle Avastu byly produkty Avastu i Jumpshotu plně v souladu s GDPR. Vlček dále pověděl, že když se před sedmi měsíci stal CEO Avastu, byznys se sběrem uživatelských dat neshledal jako prioritní vzhledem k tomu, jakým směrem je vlastně Avast zaměřen (tedy ochrana dat a soukromí). Uzavření Jumpshotu tak považuje za správnou věc, a to i přesto, že to negativně ovlivní stovky zákazníků společnosti, kterými byly např. společnosti Microsoft, Google, Pepsi, Home Depot a spousta dalších.
 
Otázkou samozřejmě je, jak Avast získá zpět ztracenou důvěru. Ta byla nalomena už nedávným odstraněním doplňků z Mozilly právě kvůli sběru dat. Další otázkou zůstává, jak bude Avast nadále monetizovat bezplatnou verzi antiviru a zda bude i nadále k dispozici, případně, zda se nějak změní její podoba a nabídka služeb.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
AMD opravuje problematické ovladače Radeonů, uvádí verzi 20.2.2 AMD opravuje problematické ovladače Radeonů, uvádí verzi 20.2.2
Pokud máte grafickou kartu AMD Radeon a zažíváte s ovladači Radeon Software Adrenalin 2020 Edition nestabilitu, černé obrazovky a jiné chyby, má pro vás AMD řešení. Mnoho z těchto pádů má vyřešit nová verze 20.2.2.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Konečně jsou venku benchmarky mobilního CPU AMD Ryzen 7 4800H Konečně jsou venku benchmarky mobilního CPU AMD Ryzen 7 4800H
Poslední dobou uniklo mnoho benchmarků mobilních procesorů Intel, které by měly bojovat proti připravovanému Ryzenu 7 4800H, ale pořád jsme neměli výsledky tohoto procesoru od AMD. To se nyní mění a máme čísla z Geekbench 4 i 5.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
NASA otestovala motor pro příští měsíční mise NASA otestovala motor pro příští měsíční mise
Pokud se chce NASA v dohledné době vrátit na Měsíc, měla by se na to už zcela vážně připravovat. My se nyní přitom můžeme podívat na test jednoho z raketových motorů, který se má v misích Artemis uplatnit. 
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Steven Seagal dostal pokutu 314.000 USD za propagaci podvodné kryptoměny Steven Seagal dostal pokutu 314.000 USD za propagaci podvodné kryptoměny
Herec Steven Seagal bude muset zaplatit pokutu 314 tisíc dolarů za matoucí propagaci kryptoměny Bitcoiin2Gen. Stal se její tváří v roce 2018 a jen o chvíli později byla shledána jako podvod s pyramidovým schématem.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Intel testuje Command Centre a jeho funkci pro vysílání streamů Intel testuje Command Centre a jeho funkci pro vysílání streamů
Intel by měl pomalu postupovat k vydání svých prvních samostatných grafických karet po modelu 740 a k tomu bude potřebovat i příslušnou softwarovou výbavu. Nyní je tu jako novinka pro Command Centre také funkce pro streamování. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře