AVG mělo problém s Firefoxem, ztratilo uložená hesla

AVG mělo problém s Firefoxem, ztratilo uložená hesla
, , aktualita
Antivirové programy AVG a Avast se nepohodly s poslední verzí internetového prohlížeče Mozilla Firefox 67.0.2. Způsobily totiž ztrátu uložených hesel v prohlížeči. Naštěstí už existuje náprava a hesla lze získat zpět.
K oblíbeným
reklama
Zdaleka ne vždy je veškerý software kompatibilní se vším a to se nyní stalo antivirovým programům AVG (a podle zpráv uživatelů také Avastu), které měly problém s internetovým prohlížečem Mozilla Firefox 67.0.2. Pokud se objevila tato kombinace, mohlo dojít ke ztrátě uložených hesel v prohlížeči. Za problémem stojí funkce AVG Password Protection, což je v tomto případě hodně paradoxní název. K nápravě ze strany AVG došlo už během pátku v jedné z aktualizací anitiviru, takže pokud ještě máte svá hesla, aktualizujte antivirový program, abyste o ně nepřišli.
 
AVG logo
 
Nicméně pokud jste už přišli o svá hesla, je zde naštěstí postup pro jejich obnovu. Základem je opět aktualizace antiviru AVG (resp. Avast) a poté instalace doplňku Password Restore for AVG Internet Security. Ten provede obnovu a poté už nebude potřeba, takže jej lze odinstalovat. Pokud by se to ale náhodou nepovedlo, lze provést kroky, které provádí doplněk, i ručně.
 
Mozilla logo
 
Nejprve se potřebujete dostat do složky s profilem Firefoxu. To lze provést např. klikem v prohlížeči na Nápověda - Technické informace - Otevřít složku. Bez spuštěného Firefoxu můžete zmáčknout Windows+R, vložit %APPDATA%\Mozilla\Firefox\Profiles\ a odentrovat. Pokud je Firefox spuštěn, ukončete ho. Udělejte si pro jistotu zálohu obou souborů logins.json.corrupt i logins.json. Ten druhý pak smažte a logins.json.corrupt přejmenujte na logins.json. Po spuštění Firefoxu by už vše mělo běžet korektně a uložená hesla by měla být zpět.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Google: Stadia není Netflix pro hry, nabídne i exkluzivity Google: Stadia není Netflix pro hry, nabídne i exkluzivity
Zástupce firmy Google, který má přímo na starosti platformu Stadia, byl ochoten odpovídat na všetečné otázky lidí na fórech Reddit. My jsme se tak dozvěděli i to, že bychom dle jeho představ neměli o službě mluvit jako o Netflixu pro hry.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Equifax zaplatí až 700 milionů dolarů za únik dat z roku 2017 Equifax zaplatí až 700 milionů dolarů za únik dat z roku 2017
V září roku 2017 se začala odkrývat kauza, která se týkala amerických úvěrových registrů obsahujících informace o téměř polovině obyvatelů USA a její už tak od počátku obludné rozměry časem ještě narostly. Jaké je vyústění?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
První benchmarky dávají RTX 2080 SUPER téměř na úroveň TITANu V První benchmarky dávají RTX 2080 SUPER téměř na úroveň TITANu V
Na trh musí teprve ještě dorazit slíbená karta GeForce RTX 2080 SUPER, která už je ale na cestě, protože byla vyzkoušena v prvních testech. A není překvapivé, že to je zrovna benchmark z Final Fantasy XV.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Ceny DRAM šly zakrátko nahoru o pětinu, začínají růst i u nás Ceny DRAM šly zakrátko nahoru o pětinu, začínají růst i u nás
Vypadá to, že časy poklesu cen na trhu s paměťmi DRAM jsou pryč a my se dozvídáme, že příčinou je nová exportní politika Japonska vůči Jižní Koreji. Ceny přitom zakrátko vyletěly velice prudce nahoru. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Grafický tablet Wacom Cintiq 22 dostává Full HD displej Grafický tablet Wacom Cintiq 22 dostává Full HD displej
Tradiční výrobce grafických tabletů, společnost Wacom, představila 21,5” variantu svého tabletu Cintiq 22. Ta je vybavena displejem s Full HD rozlišením a 72% pokrytím barevného gamutu NTSC.
Včera, aktualita, Milan Šurkala