AVG mělo problém s Firefoxem, ztratilo uložená hesla

AVG mělo problém s Firefoxem, ztratilo uložená hesla
, , aktualita
Antivirové programy AVG a Avast se nepohodly s poslední verzí internetového prohlížeče Mozilla Firefox 67.0.2. Způsobily totiž ztrátu uložených hesel v prohlížeči. Naštěstí už existuje náprava a hesla lze získat zpět.
K oblíbeným
reklama
Zdaleka ne vždy je veškerý software kompatibilní se vším a to se nyní stalo antivirovým programům AVG (a podle zpráv uživatelů také Avastu), které měly problém s internetovým prohlížečem Mozilla Firefox 67.0.2. Pokud se objevila tato kombinace, mohlo dojít ke ztrátě uložených hesel v prohlížeči. Za problémem stojí funkce AVG Password Protection, což je v tomto případě hodně paradoxní název. K nápravě ze strany AVG došlo už během pátku v jedné z aktualizací anitiviru, takže pokud ještě máte svá hesla, aktualizujte antivirový program, abyste o ně nepřišli.
 
AVG logo
 
Nicméně pokud jste už přišli o svá hesla, je zde naštěstí postup pro jejich obnovu. Základem je opět aktualizace antiviru AVG (resp. Avast) a poté instalace doplňku Password Restore for AVG Internet Security. Ten provede obnovu a poté už nebude potřeba, takže jej lze odinstalovat. Pokud by se to ale náhodou nepovedlo, lze provést kroky, které provádí doplněk, i ručně.
 
Mozilla logo
 
Nejprve se potřebujete dostat do složky s profilem Firefoxu. To lze provést např. klikem v prohlížeči na Nápověda - Technické informace - Otevřít složku. Bez spuštěného Firefoxu můžete zmáčknout Windows+R, vložit %APPDATA%\Mozilla\Firefox\Profiles\ a odentrovat. Pokud je Firefox spuštěn, ukončete ho. Udělejte si pro jistotu zálohu obou souborů logins.json.corrupt i logins.json. Ten druhý pak smažte a logins.json.corrupt přejmenujte na logins.json. Po spuštění Firefoxu by už vše mělo běžet korektně a uložená hesla by měla být zpět.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Kosmická loď Starliner od Boeingu má zpoždění, k ISS poletí 3. srpna Kosmická loď Starliner od Boeingu má zpoždění, k ISS poletí 3. srpna
Na Mezinárodní vesmírnou stanici by měl zanedlouho zamířit Starliner - kosmická loď od společnosti Boeing, která by po získání certifikace měla sloužit jako dopravní prostředek pro astronauty.
Dnes, aktualita, Kateřina Hoferková
Umělá inteligence od IBM dokáže predikovat vývoj Parkinsonovy choroby Umělá inteligence od IBM dokáže predikovat vývoj Parkinsonovy choroby
Společnost IBM se pustila do vývoje umělé inteligence, která najde své využití v oblasti zdravotnictví. Tato umělá inteligence totiž slouží pro predikování vývoje Parkinsonovy choroby u pacientů.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková3 komentáře
Video: dvounohý robot Cassie uběhl venku 5 kilometrů Video: dvounohý robot Cassie uběhl venku 5 kilometrů
Dvounozí roboti jsou pro inženýry velkou výzvou, protože při jejich pohybu je třeba vyřešit otázku udržení rovnováhy. Tým vyvíjející robota Cassie nyní slaví úspěch, protože jejich bipední stroj zvládl uběhnout pět kilometrů.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář
Počítačové čipy a hranice pokroku: kam spěje polovodičový průmysl? Počítačové čipy a hranice pokroku: kam spěje polovodičový průmysl?
Málokdo už řeší to, zda Mooreův zákon stále platí ve své obecně uznávané podobě a jde spíše o to, kam až zajde vývoj ve snaze zmenšovat tranzistory a jaké nové berličky se v něm uplatní. Jaký je tedy výhled? 
Včera, článek, Jan Vítek2 komentáře
Alienware neprodává svá PC v některých státech USA kvůli limitům spotřeby Alienware neprodává svá PC v některých státech USA kvůli limitům spotřeby
Alienware je zvláště v USA oblíbená značka herních PC, která patří pod firmu Dell. Nově se na jejích stránkách ovšem objevilo upozornění o tom, že se mnohé desktopy nebudou prodávat v jistých státech kvůli regulacím spotřeby energie. 
29.7.2021, aktualita, Jan Vítek23 komentářů