AVG mělo problém s Firefoxem, ztratilo uložená hesla

AVG mělo problém s Firefoxem, ztratilo uložená hesla
, , aktualita
Antivirové programy AVG a Avast se nepohodly s poslední verzí internetového prohlížeče Mozilla Firefox 67.0.2. Způsobily totiž ztrátu uložených hesel v prohlížeči. Naštěstí už existuje náprava a hesla lze získat zpět.
K oblíbeným
reklama
Zdaleka ne vždy je veškerý software kompatibilní se vším a to se nyní stalo antivirovým programům AVG (a podle zpráv uživatelů také Avastu), které měly problém s internetovým prohlížečem Mozilla Firefox 67.0.2. Pokud se objevila tato kombinace, mohlo dojít ke ztrátě uložených hesel v prohlížeči. Za problémem stojí funkce AVG Password Protection, což je v tomto případě hodně paradoxní název. K nápravě ze strany AVG došlo už během pátku v jedné z aktualizací anitiviru, takže pokud ještě máte svá hesla, aktualizujte antivirový program, abyste o ně nepřišli.
 
AVG logo
 
Nicméně pokud jste už přišli o svá hesla, je zde naštěstí postup pro jejich obnovu. Základem je opět aktualizace antiviru AVG (resp. Avast) a poté instalace doplňku Password Restore for AVG Internet Security. Ten provede obnovu a poté už nebude potřeba, takže jej lze odinstalovat. Pokud by se to ale náhodou nepovedlo, lze provést kroky, které provádí doplněk, i ručně.
 
Mozilla logo
 
Nejprve se potřebujete dostat do složky s profilem Firefoxu. To lze provést např. klikem v prohlížeči na Nápověda - Technické informace - Otevřít složku. Bez spuštěného Firefoxu můžete zmáčknout Windows+R, vložit %APPDATA%\Mozilla\Firefox\Profiles\ a odentrovat. Pokud je Firefox spuštěn, ukončete ho. Udělejte si pro jistotu zálohu obou souborů logins.json.corrupt i logins.json. Ten druhý pak smažte a logins.json.corrupt přejmenujte na logins.json. Po spuštění Firefoxu by už vše mělo běžet korektně a uložená hesla by měla být zpět.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
BBC varuje před deepfakes, vytvořila umělé video s Borisem Johnsonem BBC varuje před deepfakes, vytvořila umělé video s Borisem Johnsonem
Deepfakes jsou čím dál tím větším problémem. Varuje před nimi stabice BBC, která se podílela na tvorbě falešného videa s Borisem Johnsonem a Jeremy Corbynem. Ukazuje, že je stále snazší udělat věrohodný podvrh.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
SpaceX po přestávce vypustilo další kopu satelitů Starlink SpaceX po přestávce vypustilo další kopu satelitů Starlink
Satelity Starlink jsou malé a skladné, a tak si jich jeden Falcon 9 může vzít na palubu celou kopu, čili šedesát. Nyní se přitom podařilo další takovou várku dostat na oběžnou dráhu a učinit další krok ke zprovoznění připravované sítě.
Dnes, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Noctua uvádí na trh nové ventilátory a příslušenství řady Chromax Noctua uvádí na trh nové ventilátory a příslušenství řady Chromax
Noctua nedávno dostala na trh nové procesorové chladiče Chromax Black a nyní je doplňují ventilátory a příslušenství Chromax. Máme tu konkrétně modely NF-A20, NF-A12x15, NF-A9, NF-A9x14 či NF-A8.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
InWin 925: mohutný tower se silným chlazením pro E-ATX InWin 925: mohutný tower se silným chlazením pro E-ATX
InWin si připravuje pod prostým označením 925 velkou skříň formátu Full Tower, která je tak určena pro výkonné PC sestavy. Sama nabídne krom potřebného místa mohutné tělo z broušeného hliníku. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Acer Predator CG437K P: 43 palců s velice dobrou výbavou Acer Predator CG437K P: 43 palců s velice dobrou výbavou
Acer na trh přináší monitor Predator CG437K P, který je určen pro ty nejnáročnější hráče. O tom ostatně svědčí už jeho úhlopříčka, ale vedle ní je tu i řada velice zajímavých specifikací a bohatá výbava.
Dnes, aktualita, Jan Vítek