www.svethardware.cz
>
>
>

Azza Pyramid Mini 806: doslova pyramidální skříň

Azza Pyramid Mini 806: doslova pyramidální skříň
, , aktualita
Pokud někoho nebaví nudné krabicoidní počítačové skříně, má dnes už možnost si vybírat z mnoha jiných, které mají zajímavější tvary, i když to v řadě případů znamená neefektivní využití prostoru. Jak to je v případě Azza Pyramid Mini 806?
K oblíbeným
reklama
Azza Pyramid Mini 806 je tak věrná sému názvu a jde o prosklený rám ve tvaru pyramidy, jehož interiér je rozdělen na několik pater určených pro různé komponenty. A vypadá to, že na podlahu si takovou skříň asi nikdo nepostaví, respektive by tam vypadala divně a ostatně nemá smysl si pořizovat skříň s netradičním designem, aby pak ležela odstrčená někde vedle stolu. Na něm si tak budeme muset pro ni vyhradit prostor alespoň 37 x 37 cm. 
 
 
Společnost Azza už má s tvorbou podobných skříní své zkušenosti, ostatně v nabídce má také model Pyramid 804, ovšem ten je určen pro počítače založené na deskách ATX. Zabere tak mnohem více prostoru než Pyramid Mini 806, která je určena pro desky Mini ITX a navíc se omezuje na zdroje formátu SFX. 
 
 
Jak je vidět, větrání a přístup kabeláže výrobce vyřešil prostě tak, že skleněné výplně nahoře ani dole nejsou úplné. Samotný rám pak byl vytvořen z 2mm hliníku (vnitřní části jsou z SPCC). Zcela dole pak máme jednak pozici pro SFX zdroj a dále diskové pozice a ihned nad nimi sedí tray pro základní desku a její komponenty. Pak už zbývá jen poslední patro vyhrazené skříňovému ventilátoru a ten lze doplnit ještě o 120mm radiátor, čili může jít o malý vodní AiO chladič. V základu ale dostaneme ventilátor Hurricane II RGB. 
 
 
Co se týče prostoru pro grafickou kartu, ta může mít na délku až 280 mm, což není nijak zvlášť omezující, ovšem procesorový chladič může mít na výšku maximálně 85 mm a to už je málo na využití věžovitých modelů a s jinými zase může být na Mini ITX desce problém s usazením vedle RAM či grafické karty.  
 
 
Celkové rozměry skříně jsou 435 x 368 x 368 mm a hmotnost 6,3 kg. Zklamat pak může výbava předního I/O panelu, kde je pouze vypínač, jeden USB 3.0 a audio. Azza Pyramid Mini 806 bude k dispozici od listopadu za 250 eur.  
 
Zdroj: Azzatek


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Objevila se zmínka o AMD Ryzen 7 5700U, prý to bude Renoir Objevila se zmínka o AMD Ryzen 7 5700U, prý to bude Renoir
Sotva se objeví jedna generace procesorů, už se řeší ta následující a mnohdy i ta další. Nyní tu máme první zmínky o procesoru AMD Ryzen 7 5700U, který se objevil v uniklém benchmarku. Výsledky ale nejsou moc povzbudivé.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Microsoft Edge v betaverzi už v říjnu zamíří na Linux Microsoft Edge v betaverzi už v říjnu zamíří na Linux
Už v červnu minulého roku se hovořilo o tom, že by se mohla objevit verze prohlížeče Edge také pro operační systém Linux. Nemělo by to dlouho trvat a měla by být uvolněna první betaverze nového browseru.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Quadro RTX generace Ampere se rýsují, jak vypadají a co nabídnou? Quadro RTX generace Ampere se rýsují, jak vypadají a co nabídnou?
Společnost NVIDIA by v dohledné době měla na trh vypustit také čistě pracovní grafické karty řady Quadro, které budou založeny na čipech rodiny Ampere. Zatím se objevila jedna, a to RTX A6000. Jaká je?
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
NVIDIA GeForce RTX 3090: jak se hraje v rozlišení 8K? NVIDIA GeForce RTX 3090: jak se hraje v rozlišení 8K?
NVIDIA ve své prezentaci nové generace herních karet ukázala také záběry z hraní v rozlišení 8K, na což se nyní zaměřili populární youtubeři Marques Brownlee a Linus z Linus Tech Tips. Jak se na dnešní možnost hrát v 8K dívají oni?
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
HP uvádí kompaktní počítače s Windows a Chrome OS pro dobu koronavirovou HP uvádí kompaktní počítače s Windows a Chrome OS pro dobu koronavirovou
HP se přizpůsobuje době koronavirové, která nahrává práci z domova nebo v menších kancelářích. Výrobce proto představil malé desktopy vybavené převážně procesory AMD, ale také monitory či tiskárny.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik