www.svethardware.cz
>
>
>

Azza Pyramid Mini 806: doslova pyramidální skříň

Azza Pyramid Mini 806: doslova pyramidální skříň
, , aktualita
Pokud někoho nebaví nudné krabicoidní počítačové skříně, má dnes už možnost si vybírat z mnoha jiných, které mají zajímavější tvary, i když to v řadě případů znamená neefektivní využití prostoru. Jak to je v případě Azza Pyramid Mini 806?
K oblíbeným
reklama
Azza Pyramid Mini 806 je tak věrná sému názvu a jde o prosklený rám ve tvaru pyramidy, jehož interiér je rozdělen na několik pater určených pro různé komponenty. A vypadá to, že na podlahu si takovou skříň asi nikdo nepostaví, respektive by tam vypadala divně a ostatně nemá smysl si pořizovat skříň s netradičním designem, aby pak ležela odstrčená někde vedle stolu. Na něm si tak budeme muset pro ni vyhradit prostor alespoň 37 x 37 cm. 
 
 
Společnost Azza už má s tvorbou podobných skříní své zkušenosti, ostatně v nabídce má také model Pyramid 804, ovšem ten je určen pro počítače založené na deskách ATX. Zabere tak mnohem více prostoru než Pyramid Mini 806, která je určena pro desky Mini ITX a navíc se omezuje na zdroje formátu SFX. 
 
 
Jak je vidět, větrání a přístup kabeláže výrobce vyřešil prostě tak, že skleněné výplně nahoře ani dole nejsou úplné. Samotný rám pak byl vytvořen z 2mm hliníku (vnitřní části jsou z SPCC). Zcela dole pak máme jednak pozici pro SFX zdroj a dále diskové pozice a ihned nad nimi sedí tray pro základní desku a její komponenty. Pak už zbývá jen poslední patro vyhrazené skříňovému ventilátoru a ten lze doplnit ještě o 120mm radiátor, čili může jít o malý vodní AiO chladič. V základu ale dostaneme ventilátor Hurricane II RGB. 
 
 
Co se týče prostoru pro grafickou kartu, ta může mít na délku až 280 mm, což není nijak zvlášť omezující, ovšem procesorový chladič může mít na výšku maximálně 85 mm a to už je málo na využití věžovitých modelů a s jinými zase může být na Mini ITX desce problém s usazením vedle RAM či grafické karty.  
 
 
Celkové rozměry skříně jsou 435 x 368 x 368 mm a hmotnost 6,3 kg. Zklamat pak může výbava předního I/O panelu, kde je pouze vypínač, jeden USB 3.0 a audio. Azza Pyramid Mini 806 bude k dispozici od listopadu za 250 eur.  
 
Zdroj: Azzatek


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn
Prohlížeč Brave je zaměřen na zachovávání soukromí, současně ale je také velmi aktivní na poli kryptoměn. Vedle už používaných vlastních tokenů BAT chce přinést agregátor směnáren Decentralized EXchange (DEX).
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Rocket Lake-S jsou v předprodeji, na kolik nás přijdou? Rocket Lake-S jsou v předprodeji, na kolik nás přijdou?
Právě dnes jsme zjistili, že na Mindfactory se už nabízí procesor Core i7-11700K v předprodeji. Nedlouho na to se ovšem objevuje už celá řada Rocket Lake-S v nabídce jiného obchodu, takže se můžeme podívat na další ceny.
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Navi 22 "Navy Flounder": specifikace a diagramy Navi 22 "Navy Flounder": specifikace a diagramy
AMD už příští týden představí nové Radeony, a to přinejmenším model RX 6700 XT. Ten využije GPU Navi 22 známé také jako Navy Flounder a to bude do jisté míry poloviční verzí dobře známého Big Navi, čili Navi 21. 
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Sociální síť Clubhouse potvrzuje úniky audio dat na jiné webové stránky Sociální síť Clubhouse potvrzuje úniky audio dat na jiné webové stránky
Sociální síť Cluhouse zatím funguje na systému pozvánek a spousta lidí by se do ní ráda dostala. Jedna chytrá hlava tak vymyslela, jak nabízet různé audio streamy jiným a nechala rozhovory unikat ven na Internet.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
RTX 3080 coby externí GPU: má to cenu? RTX 3080 coby externí GPU: má to cenu?
Rozhraní PCI Express 4.0 může mnohým uživatelům připadat jako zbytečnost, neboť verze 3.0 stále ještě stačí. Ovšem co když použijeme verzi 3.0 a ještě navíc s jen čtyřmi linkami a navěsíme na ně výkonnou RTX 3080? To uvidíme. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář