www.svethardware.cz
>
>
>

Azza Pyramid Mini 806: doslova pyramidální skříň

Azza Pyramid Mini 806: doslova pyramidální skříň
, , aktualita
Pokud někoho nebaví nudné krabicoidní počítačové skříně, má dnes už možnost si vybírat z mnoha jiných, které mají zajímavější tvary, i když to v řadě případů znamená neefektivní využití prostoru. Jak to je v případě Azza Pyramid Mini 806?
K oblíbeným
reklama
Azza Pyramid Mini 806 je tak věrná sému názvu a jde o prosklený rám ve tvaru pyramidy, jehož interiér je rozdělen na několik pater určených pro různé komponenty. A vypadá to, že na podlahu si takovou skříň asi nikdo nepostaví, respektive by tam vypadala divně a ostatně nemá smysl si pořizovat skříň s netradičním designem, aby pak ležela odstrčená někde vedle stolu. Na něm si tak budeme muset pro ni vyhradit prostor alespoň 37 x 37 cm. 
 
 
Společnost Azza už má s tvorbou podobných skříní své zkušenosti, ostatně v nabídce má také model Pyramid 804, ovšem ten je určen pro počítače založené na deskách ATX. Zabere tak mnohem více prostoru než Pyramid Mini 806, která je určena pro desky Mini ITX a navíc se omezuje na zdroje formátu SFX. 
 
 
Jak je vidět, větrání a přístup kabeláže výrobce vyřešil prostě tak, že skleněné výplně nahoře ani dole nejsou úplné. Samotný rám pak byl vytvořen z 2mm hliníku (vnitřní části jsou z SPCC). Zcela dole pak máme jednak pozici pro SFX zdroj a dále diskové pozice a ihned nad nimi sedí tray pro základní desku a její komponenty. Pak už zbývá jen poslední patro vyhrazené skříňovému ventilátoru a ten lze doplnit ještě o 120mm radiátor, čili může jít o malý vodní AiO chladič. V základu ale dostaneme ventilátor Hurricane II RGB. 
 
 
Co se týče prostoru pro grafickou kartu, ta může mít na délku až 280 mm, což není nijak zvlášť omezující, ovšem procesorový chladič může mít na výšku maximálně 85 mm a to už je málo na využití věžovitých modelů a s jinými zase může být na Mini ITX desce problém s usazením vedle RAM či grafické karty.  
 
 
Celkové rozměry skříně jsou 435 x 368 x 368 mm a hmotnost 6,3 kg. Zklamat pak může výbava předního I/O panelu, kde je pouze vypínač, jeden USB 3.0 a audio. Azza Pyramid Mini 806 bude k dispozici od listopadu za 250 eur.  
 
Zdroj: Azzatek


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Microsoft chce do Windows 10 dostat aplikace z Androidu Microsoft chce do Windows 10 dostat aplikace z Androidu
V roce 2021 by mohl světlo světa spatřit „Project Latte“ od Microsoftu. Cílem je přinést aplikace z Androidu do Windows 10. Pokud se vše povede, mohly by být aplikace dostupné v Microsoft Store.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
Apple M1X prý nabídne 12 procesorových jader Apple M1X prý nabídne 12 procesorových jader
Společnost Apple se se vší vážností pustila do vývoje vlastních procesorů založených na architektuře ARM, které mohou zcela nahradit hardware od společnosti Intel či potažmo AMD. Nyní tu máme model M1X. 
Včera, aktualita, Jan Vítek10 komentářů
Papírově silnější Xbox Series X zatím s PS5 prohrává v reálném výkonu Papírově silnější Xbox Series X zatím s PS5 prohrává v reálném výkonu
Dle specifikací je nová Xbox Series X sice výkonnější než PlayStation 5, ale jak jsme se mohli už kolikrát přesvědčit, údaje o výkonu v TFLOPS a megahertze nemusí ve výsledku rozhodovat. Na co ukazuje praxe?
Včera, aktualita, Jan Vítek
Další Super Mario Bros. zlomil rekord, hra byla vydražena za 156 tisíc USD Další Super Mario Bros. zlomil rekord, hra byla vydražena za 156 tisíc USD
Mít původní balení hry ze série Super Mario Bros. je v dnešní době velmi výnosné. Letos už některý díl této hry podruhé překonal všechny předchozí rekordy. Ten nynější se dostal na částku 156 tisíc USD, tedy zhruba 3,4 mil. Kč.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
NVIDIA prý prodala těžařům Ampere za 175 milionů dolarů NVIDIA prý prodala těžařům Ampere za 175 milionů dolarů
Těžba kryptoměn opět začíná ohrožovat trh s grafickými kartami, a to v tu nejméně vhodnou dobu. Do toho přichází zpráva, že NVIDIA měla přímo těžařům prodat nové Ampere v hodnotě 175 milionů dolarů. 
Včera, aktualita, Jan Vítek14 komentářů