reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

BBC News míří na dark web, užívá doménu .onion pro Tor

24.10.2019, Milan Šurkala, aktualita
BBC News míří na dark web, užívá doménu .onion pro Tor
Aby byly zprávy BBC News dostupné odkudkoliv včetně míst, kde je přístup na servery BBC zakázán, uvádí BBC speciální doménu pro dark web a známý prohlížeč Tor. Bude obsahovat i zahraniční mutace.
Některé státy zakazují svým občanům svobodný přístup k informacím a blokují přístupy na vybrané zpravodajské servery, jako je např. BBC. Mezi ně patří např. Čína, Írán nebo Vietnam. Aby měli uživatelé z těchto zemí usnadněný přístup na servery BBC a konkrétně zpravodajství BBC News, společnost spustila nový web na dark webu s adresou bbcnewsv2vjtpsuy.onion, přístupnou přes prohlížeč Tor (s normálním prohlížečem odkaz nefunguje). Ten umožní skrýt zdroj, ze kterého se na server přistupuje a informace tak budou dostupné i ze zemí, ze kterých by to bez Toru bylo takřka nemožné. Využívají ho i běžní uživatelé, kteří na internetu nechtějí být sledováni.
 
BBC News Tor
 
Obsah bude postaven na základě mezinárodní verze, k dispozici ale bude i BBC Arabic, BBC Persian a BBC Russian. I když je bbc.com/news přes Tor dostupný i v normální verzi, optimalizovaná varianta na doméně .onion přidává end-to-end šifrování, odolnost proti spoofing útokům a další funkce pro ještě větší bezpečnost a soukromí. BBC iPlayer bude nicméně kvůli autorským právům nepřístupný.
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.
reklama