BBC varuje před deepfakes, vytvořila umělé video s Borisem Johnsonem

BBC varuje před deepfakes, vytvořila umělé video s Borisem Johnsonem
, , aktualita
Deepfakes jsou čím dál tím větším problémem. Varuje před nimi stabice BBC, která se podílela na tvorbě falešného videa s Borisem Johnsonem a Jeremy Corbynem. Ukazuje, že je stále snazší udělat věrohodný podvrh.
K oblíbeným
reklama
Moderní technologie nám sice usnadňují život, ale také vytváří obrovské hrozby. Vedle ztráty soukromí kvůli všemožnému sledování v zájmu většího bezpečí a blaha tu máme i jiný obrovský problém pro demokracii. Jsou jimi tzv. deepfakes. Na základě předchozích nahrávek známých osobností lze dnes za pomoci pokročilého software (obvykle s umělou inteligencí) vytvořit falešné videonahrávky, které se tváří mnohdy opravdu velmi reálně.
 
 
Kvůli tomu hrozí, že se začnou objevovat např. falešná prohlášení politiků, která nikdy ve skutečnosti neřekli, ale u voličů jim mohou obrovsky uškodit, případně je úplně odepsat. Stanice BBC jako varování spolu s organizací Future Advocacy vytvořila video britských politiků Borise Johnsona a Jeremy Corbyna, kde oba politici schvalují toho druhého do pozice premiéra. V budoucnu tak můžeme čekat nejrůznější podvrhy, u kterých si budeme čím dál tím méně jistí, zda jim můžeme věřit, zda je o pravdivé video nebo o klip vytvořený uměle na počítači.
 
Zdroj: bbc.com


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Samsung údajně vyvíjí 5nm mobilní čip Exynos 1000 Samsung údajně vyvíjí 5nm mobilní čip Exynos 1000
Samsung sice zrušil vývoj svých vlastních procesorových jader pro procesory Exynos, ale  procesory této řady chce vyvíjet i nadále. Tentokrát ale mají být údajně plně založeny na jádrech ARM Cortex. Nový Exynos 1000 má využívat Cortex-A78.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Pirate Bay spouští streamovací službu BayStream na torrentech Pirate Bay spouští streamovací službu BayStream na torrentech
Nechvalně známá stránka The Pirate Bay se pouští do nových pirátských vod. Zavádí totiž streamovací službu BayStream, která bude umožňovat rovnou streamovat videa sdílená na torrentových sítích.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Toshiba uvádí 4TB a 6TB pevné disky P300 Toshiba uvádí 4TB a 6TB pevné disky P300
Toshiba nadále vyrábí pevné disky a nyní rozšiřuje nabídku 3,5" modelů P300 o vyšší kapacity 4 TB a 6 TB. Ty budou mít nově dvoustupňový pohon a zdvojnásobila se také kapacita vyrovnávacího bufferu.
13.12.2019, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
NICER pomohl vytvořit první mapu neutronové hvězdy s nečekaným závěrem NICER pomohl vytvořit první mapu neutronové hvězdy s nečekaným závěrem
NICER jako Neutron star Interior Composition Explorer má studium neutronových hvězd přímo v názvu a právě toto zařízení americké NASA nám poskytlo první mapu či detailní pohled na jeden z takových objektů. 
13.12.2019, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Člověk vs. AI: v závodech dronů vyhrává stále člověk Člověk vs. AI: v závodech dronů vyhrává stále člověk
Drone Racing League (DRL) dosud pořádala závody v ovládání dronů pro lidské závodníky. Letos se ale mezi účastníky mohla dostat poprvé také umělá inteligence. Prozatím se jí nepodařilo vyhrát.
13.12.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář