BBC varuje před deepfakes, vytvořila umělé video s Borisem Johnsonem

BBC varuje před deepfakes, vytvořila umělé video s Borisem Johnsonem
, , aktualita
Deepfakes jsou čím dál tím větším problémem. Varuje před nimi stabice BBC, která se podílela na tvorbě falešného videa s Borisem Johnsonem a Jeremy Corbynem. Ukazuje, že je stále snazší udělat věrohodný podvrh.
K oblíbeným
reklama
Moderní technologie nám sice usnadňují život, ale také vytváří obrovské hrozby. Vedle ztráty soukromí kvůli všemožnému sledování v zájmu většího bezpečí a blaha tu máme i jiný obrovský problém pro demokracii. Jsou jimi tzv. deepfakes. Na základě předchozích nahrávek známých osobností lze dnes za pomoci pokročilého software (obvykle s umělou inteligencí) vytvořit falešné videonahrávky, které se tváří mnohdy opravdu velmi reálně.
 
 
Kvůli tomu hrozí, že se začnou objevovat např. falešná prohlášení politiků, která nikdy ve skutečnosti neřekli, ale u voličů jim mohou obrovsky uškodit, případně je úplně odepsat. Stanice BBC jako varování spolu s organizací Future Advocacy vytvořila video britských politiků Borise Johnsona a Jeremy Corbyna, kde oba politici schvalují toho druhého do pozice premiéra. V budoucnu tak můžeme čekat nejrůznější podvrhy, u kterých si budeme čím dál tím méně jistí, zda jim můžeme věřit, zda je o pravdivé video nebo o klip vytvořený uměle na počítači.
 
Zdroj: bbc.com


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Objevila se zmínka o AMD Ryzen 7 5700U, prý to bude Renoir Objevila se zmínka o AMD Ryzen 7 5700U, prý to bude Renoir
Sotva se objeví jedna generace procesorů, už se řeší ta následující a mnohdy i ta další. Nyní tu máme první zmínky o procesoru AMD Ryzen 7 5700U, který se objevil v uniklém benchmarku. Výsledky ale nejsou moc povzbudivé.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Microsoft Edge v betaverzi už v říjnu zamíří na Linux Microsoft Edge v betaverzi už v říjnu zamíří na Linux
Už v červnu minulého roku se hovořilo o tom, že by se mohla objevit verze prohlížeče Edge také pro operační systém Linux. Nemělo by to dlouho trvat a měla by být uvolněna první betaverze nového browseru.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Quadro RTX generace Ampere se rýsují, jak vypadají a co nabídnou? Quadro RTX generace Ampere se rýsují, jak vypadají a co nabídnou?
Společnost NVIDIA by v dohledné době měla na trh vypustit také čistě pracovní grafické karty řady Quadro, které budou založeny na čipech rodiny Ampere. Zatím se objevila jedna, a to RTX A6000. Jaká je?
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
NVIDIA GeForce RTX 3090: jak se hraje v rozlišení 8K? NVIDIA GeForce RTX 3090: jak se hraje v rozlišení 8K?
NVIDIA ve své prezentaci nové generace herních karet ukázala také záběry z hraní v rozlišení 8K, na což se nyní zaměřili populární youtubeři Marques Brownlee a Linus z Linus Tech Tips. Jak se na dnešní možnost hrát v 8K dívají oni?
Dnes, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
HP uvádí kompaktní počítače s Windows a Chrome OS pro dobu koronavirovou HP uvádí kompaktní počítače s Windows a Chrome OS pro dobu koronavirovou
HP se přizpůsobuje době koronavirové, která nahrává práci z domova nebo v menších kancelářích. Výrobce proto představil malé desktopy vybavené převážně procesory AMD, ale také monitory či tiskárny.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik