www.svethardware.cz
>
>

BBC začala blokovat VPN přístupy ke streamovací službě iPlayer

BBC začala blokovat VPN přístupy ke streamovací službě iPlayer
, , aktualita
Použití VPN sítí je oblíbená metoda, jak se dostat k obsahu, který je určen výhradně jen pro vybrané země. Britská televize BBC ale tomuto nyní udělala přítrž a začala blokovat VPN přístupy ke svým serverům.
K oblíbeným
reklama
Streamovací služba BBC iPlayer je k dispozici pouze pro britské občany. Lidé z celého světla ale využívali britské VPN sítě, přes které přistupovali k serverům BBC jako by byli ve Spojeném království. To ale odporuje podmínkám této služby, a tak BBC začala blokovat přístupy z VPN sítí. Bohužel spolu s tím občas dochází i k odstřižení britských občanů na britských VPN sítích např. přes VPN svých zaměstnavatelů.


BBC iPLayer logo


BBC tvrdí, že zatím je pro ni těžké odlišit VPN používané k nelegálnímu sledování ze zahraničí a VPN používané v Británii např. z bezpečnostních důvodů. Postupně se ale na řešení tohoto problémů pracuje. Původně se hovořilo o tom, že v dalších zemích bude k dispozici mezinárodní verze iPlayeru, nicméně nyní se šušká spíše o tom, že vybrané programy BBC budou k dispozici na platformách jako je Netflix. Jak se situace vyvine, uvidíme v příštích měsících.

Zdroj: techradar.com, arstechnica.co.uk
reklama
Nejnovější články
AMD opravuje problematické ovladače Radeonů, uvádí verzi 20.2.2 AMD opravuje problematické ovladače Radeonů, uvádí verzi 20.2.2
Pokud máte grafickou kartu AMD Radeon a zažíváte s ovladači Radeon Software Adrenalin 2020 Edition nestabilitu, černé obrazovky a jiné chyby, má pro vás AMD řešení. Mnoho z těchto pádů má vyřešit nová verze 20.2.2.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Konečně jsou venku benchmarky mobilního CPU AMD Ryzen 7 4800H Konečně jsou venku benchmarky mobilního CPU AMD Ryzen 7 4800H
Poslední dobou uniklo mnoho benchmarků mobilních procesorů Intel, které by měly bojovat proti připravovanému Ryzenu 7 4800H, ale pořád jsme neměli výsledky tohoto procesoru od AMD. To se nyní mění a máme čísla z Geekbench 4 i 5.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
NASA otestovala motor pro příští měsíční mise NASA otestovala motor pro příští měsíční mise
Pokud se chce NASA v dohledné době vrátit na Měsíc, měla by se na to už zcela vážně připravovat. My se nyní přitom můžeme podívat na test jednoho z raketových motorů, který se má v misích Artemis uplatnit. 
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Steven Seagal dostal pokutu 314.000 USD za propagaci podvodné kryptoměny Steven Seagal dostal pokutu 314.000 USD za propagaci podvodné kryptoměny
Herec Steven Seagal bude muset zaplatit pokutu 314 tisíc dolarů za matoucí propagaci kryptoměny Bitcoiin2Gen. Stal se její tváří v roce 2018 a jen o chvíli později byla shledána jako podvod s pyramidovým schématem.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Intel testuje Command Centre a jeho funkci pro vysílání streamů Intel testuje Command Centre a jeho funkci pro vysílání streamů
Intel by měl pomalu postupovat k vydání svých prvních samostatných grafických karet po modelu 740 a k tomu bude potřebovat i příslušnou softwarovou výbavu. Nyní je tu jako novinka pro Command Centre také funkce pro streamování. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře