www.svethardware.cz
>
>
>
>

Beelink GT-R: mini PC s AMD Ryzen, čtečkou otisků prstů a kovovým šasi

Beelink GT-R: mini PC s AMD Ryzen, čtečkou otisků prstů a kovovým šasi
, , aktualita
Čínský výrobce Beelink se rozhodl svou nabídku mini PC rozšířit o nový model, který tentokrát nevyužívá procesor od Intelu, ale AMD. K tomu přidal několik prémiových funkcí a některé z nich, jako je čtečka otisků prstů, se objevují jen zřídka.
K oblíbeným
reklama
Beelink sice není žádným nováčkem na trhu, ale přesto se s jeho produkty setkáme jen zřídka, a to převážně v čínských e-shopech. Zaměřuje se převážně na TV boxy s Androidem nebo malé desktopy. A právě do druhé kategorie se řadí nejnovější produkt v nabídce: Beelink GT-R. Jedná se o mini PC, které měří 168 x 120 x 39 mm a jeho šasi je vyrobeno ze slitinu hliníku. Díky volbě prémiového materiálu namísto plastu a modrošedému barevnému provedení se jedná i o poměrně dobře vypadající kus hardwaru, což nelze prohlásit v případě každého mini PC. Ještě zajímavější ovšem mohou být komponenty, které tento počítač ukrývá.
 
 
Beelink GT-R využívá 35W procesor AMD Ryzen 5 3550H se čtyřmi jádry Zen+ a osmi vlákny. Jedná se tedy o loňský hardware ze série Picasso, ale není vyloučeno, že se v budoucnu objeví také konfigurace s Ryzeny 4000. Všechny dosavadní modely od společnosti Beelink spoléhaly na Intel, tentokrát vůbec poprvé dostalo přednost AMD. Počítač používá mobilní APU, a dokonce také systém chlazení s trojicí heat pipe i dvěma tichými ventilátory připomíná spíše notebooky. Výrobce svou novinku nejspíš nabídne jako barebone, který si mohou zákazníci osadit operační pamětí a úložištěm podle svých potřeb. K dispozici by ovšem měly být i připravené konfigurace.
 
Konkrétně bude možné Beelink GT-R sehnat s až 32GB RAM a 256 nebo 512GB NVMe SSD, přičemž zákazník bude mít k dispozici ještě jeden volný slot M.2 2280 SATA III. Integrovaná grafika Radeon Vega 8 údajně umožní připojit až čtyři monitory najednou, takže mini PC se může stát i vhodným kancelářským strojem. K připojení displejů poslouží dva výstupy HDMI a DisplayPort, ke kterým se přidává ještě USB-C 3.1. Dále počítač nabízí šestici portů USB-A 3.0 (dva na přední a čtyři na zadní straně). výstup na sluchátka, dvakrát Gigabit Ethernet a napájecí konektor. Duální mikrofony umožní používat hlasové asistentky jako Cortana.
 
 
Na horní straně šasi nalezneme vychytávku, se kterou se můžeme stále častěji setkávat na noteboocích, ale v případě mini PC se objevuji velmi zřídka. Řeč je o čtečce otisků prstů, která v kombinaci se službou Windows Hello umožní rychlé přihlášení k operačnímu systému. Díky přiloženému softwaru lze ovšem tento biometrický údaj využít také pro přihlášení k aplikacím nebo zabezpečení citlivých souborů. Beelink GT-R se zatím nedostal na trh a výrobce nezveřejnil cenu ani dostupnost. Můžeme ovšem předpokládat, že mini PC s procesory AMD bude na trhu přibývat. Nedávno své první modely představili i známější výrobci jako Asus a Lenovo.
 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
V Indonésii postaví obří plovoucí solární elektrárnu o rozloze 16 km2 V Indonésii postaví obří plovoucí solární elektrárnu o rozloze 16 km2
Singapurská společnost Sunseap Group chce v Indonésii na ostrově Batam postavit obrovskou solární elektrárnu, která bude plovoucí. Zemi by tak tento projekt měl pomoci v přechodu na obnovitelné zdroje energie.
Včera, aktualita, Milan Šurkala28 komentářů
Záhadná kometa konečně ukázala své koma Záhadná kometa konečně ukázala své koma
Nedávno zaujal astronomy záhadný objekt blížící se směrem do středu Sluneční soustavy, i když s úctyhodným odstupem, který byl později vyhodnocen jako velká kometa, a to možná taková, která tu ještě nikdy nebyla. 
23.7.2021, aktualita, Jan Vítek
PlasticArm: 32bitový procesor na kusu plastu PlasticArm: 32bitový procesor na kusu plastu
Společnost Arm ukázala procesor PlasticArm, který byl vyvinut v úzké spolupráci s PragmatIC, jež byla navázána už někdy před osmi lety. Máme tu tak fyzicky flexibilní 32bitové CPU Arm, které se může hodit pro celou řadu věcí. 
23.7.2021, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Radeon RX 6700 XT byl zprovozněn na desce s RISC-V CPU Radeon RX 6700 XT byl zprovozněn na desce s RISC-V CPU
Společnost SiFive dala minulý rok vývojářům k dispozici desky HiFive Unmatchd RISC-V s procesorem či SoC U7. Právě na jedné z nich byl nyní zprovozněn Radeon RX 6700 XT pod systémem Linux. 
23.7.2021, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Seagate plánuje vyslat na trh spotřebitelské 20TB pevné disky Seagate plánuje vyslat na trh spotřebitelské 20TB pevné disky
Seagate právě pracuje na nových pevných discích s vysokou kapacitou 20 TB, které budou určeny pro běžné spotřebitele a ne servery, NAS a podobně. Kdy přijdou a jaké technologie nám vůbec nabídnou?
23.7.2021, aktualita, Jan Vítek11 komentářů