Belgičané přišli o placené loot boxy v titulu EA FIFA Ultimate Team

Belgičané přišli o placené loot boxy v titulu EA FIFA Ultimate Team
, , aktualita
Belgie byla jednou z mála zemí, která začala v minulém roce opravdu řešit problém s placenými loot boxy spojenými s hazardem. Důsledkem je nyní i to, že EA souhlasila s tím, že FIFA v belgické verzi nebude nic takového obsahovat. 
K oblíbeným
reklama
Vše to odstartovalo pozdvižení kolem jiného titulu firmy Electronic Arts, a sice Star Wars Battlefront II. To už dávno utichlo a loot boxy samotné se už také moc neřeší. Vývojáři se jednak víceméně uklidnili a už se nesnaží zkoušet, kam až si mohou dovolit zajít a herní komunita se zase změnila a smířila se s tím, že mnohé AAA tituly už nejsou jako dříve. Odehrávají se na síti, vývojáři průběžně připravují nový obsah či různé události pro udržování zájmu hráčů a zkouší různé nabídky, skrz něž mámí další peníze formou mikrotransakcí. 
 
 
Pak tu jsou ale ještě třeba sportovní hry, a to slavné série jako NHL, Madden nebo právě FIFA a ta je pro Electronic Arts přímo zlatý důl, což je dané už celosvětovou popularitou hry zvané fotbal. Mnozí lidé mají zájem kompletovat si virtuální sbírku svých fotbalových hrdinů a jsou tak ochotni za to platit, přičemž Belgie měla problém především s mechanismy, které jsou s tím spojeny a které odpovídají hazardním praktikám. 
 
 
Jde prostě o loot boxy, které si můžeme kupovat za tvrdou měnu a zkoušet, jaké budeme mít štěstí. Princip je v podstatě stejný jako při hraní u výherního automatu, neboť tam také neustále zkoušíme, co nám štěstěna přinese a zda to bude nula-nula-nic nebo BAR-BAR-BAR. V případě FIFA Ultimate Team jde ale o kartičky s hráči a dá se říci, že tento hazard lze lépe pochopit než třeba protáčení loot boxů ve hrách jako Quake Champions.
 
Ve FIFA získáme kartičky s konkrétními světovými hráči, které fanoušci fotbalu dobře znají. V případě zmíněné hry to mohou být třebas unikátní součásti výstroje, u níž může být těžko k pochopení, čím je vůbec unikátní, když jde třeba jen o kosmetický doplněk. O to návykovější ale může být právě hra jako FIFA Ultimate Team, což by bylo celkem i v pořádku, kdyby to však nelezlo do peněz i těch lidí, kteří si je zatím sami nevydělávají a neznají jejich hodnotu. 
 
Dlouhodobý postoj firmy EA je prostě takový že loot boxy nepředstavují hazard, a to z toho prostého důvodu, že hráč jejich prostřednictvím v podstatě nezískává nic, co by mělo směnnou hodnotu (alespoň ne dle pravidel) a na druhou stranu každý loot box obsahuje nějakou odměnu. Tím hůř, chtělo by se říci.
 
Belgické orgány hrozily firmě EA, že ji poženou před soud a ta se raději rozhodla, že sama ustoupí a bude konečně jednat dle tamních zákonů. Od tohoto měsíce už si Belgičané nemohou kupovat loot boxy ve FIFA Ultimate Team za opravdové peníze a získávat je mohou už pouze jako odměnu za samotné hraní hry. Pokud budou chtít ve hraní rozumně pokračovat, bude to pro ně znamenat dlouhý "grinding", čili trávení obrovského množství času pro něco, co si hráči v jiných zemích mohou zaplatit. A právě k tomu byly herní mechanismy uzpůsobeny, vždyť firma EA už několikrát svými činy dokázala, že jí nejde o hráče, hraní a herní zážitek, ale prostě o peníze. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Elon Musk tvrdí, že kdo používá lidar, míří do záhuby Elon Musk tvrdí, že kdo používá lidar, míří do záhuby
Na Autonomy Day, kde automobilka Tesla hovořila o svých autonomních technologiích, se Elon Musk vyjádřil nelichotivě i na adresu lidaru. Podle něj je tento senzor pro autonomní auta cestou k záhubě.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Zaklínač 3 může díky novým nástrojům nabídnout ambiciózní modifikace Zaklínač 3 může díky novým nástrojům nabídnout ambiciózní modifikace
Pokud jde o modifikace nadšených fanoušků her, titul Zaklínač 3 na tom nikdy nebyl tak, jako třeba Skyrim ze série The Elder Scrolls. Modifikace to tak byly spíše kosmetické, ale nyní se otevírá úplně nová cesta. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Tesla se zbavila NVIDIE, už má nasazeny vlastní AI čipy Tesla se zbavila NVIDIE, už má nasazeny vlastní AI čipy
Vypadá to, že Tesla se s konečnou platností zbaví hardwaru firmy NVIDIA pro své AI systémy pro řízení vozů. Mluvilo se o tom už minulý rok a nyní tu máme informace o čipu Tesla FSD, který má nabídnout 21násobek výkonu NVIDIA DGX. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Výroční Ryzen 7 2700X potvrzen, přijde i speciální Radeon VII Výroční Ryzen 7 2700X potvrzen, přijde i speciální Radeon VII
Samotná společnost AMD už potvrdila, že se opravdu chystá oslavit své 50leté výročí i pomocí speciální edice procesorů Ryzen 7 2700X. Navíc se dozvídáme, že k nim přibudou také karty Radeon VII, ale ukázalo se konečně, v čem budou zvláštní?
Dnes, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
NASA chystá misi na Psyche, jeden z nejzajímavějších známých asteroidů NASA chystá misi na Psyche, jeden z nejzajímavějších známých asteroidů
Už dříve jsme se mohli dozvědět o misi Discovery, která se týká asteroidu 16 Psyche, což by mohlo být ve skutečnosti jádro protoplanety. Jde o asteroid typu M, který je tak i potenciálním zdrojem surovin v hodnotě kvadrilionů dolarů.
Dnes, aktualita, Jan Vítek