www.svethardware.cz
>
>
>
>

Benchmark potvdil, že Core i3 dostane Hyper-Threading

Benchmark potvdil, že Core i3 dostane Hyper-Threading
, , aktualita
Vypadá to, že v rámci konkurenčního boje s úspěšnými procesory AMD Ryzen se low-endové čipy Intel Core i3 dočkají výkonnostní vzpruhy. V 10. generaci Core by totiž měly dostat podporu Hyper-Threadingu.
K oblíbeným
reklama
Už nějakou dobu se šušká o tom, že low-endové čipy Intel Core i3 dostanou v 10. generaci čipů Core technologii Hyper-Threading. Díky tomu by tyto 4jádrové čipy měly být schopny spustit až 8 vláken najednou místo nynějších čtyř. Vícevláknový výkon by tak měl výrazně vzrůst a procesory by měly být více konkurenceschopné vůči procesorům AMD Ryzen, které zejména ve své 3. generace dělají Intelu nemalé problémy.
 
Intel Core i3 logo
 
TUM_APISAK na svém Twitteru zveřejnil uniklý výsledek z benchmarku od SiSoftware, kde se objevil čip Intel Core i3-10100. Z tohoto vyplývá, že procesor běží na frekvenci 3,6 GHz, má 256 kB L2 cache pro každé jádro a sdílenou 6MB L3 cache. Také se zde ukazuje především ten fakt, že procesor má skutečně při 4 jádrech podporu 8 vláken. Vypadá to tedy, že zatímco v minulosti se počet procesorů s podporou Hyper-Threadingu snižoval (zejména po problémech s bezpečností), nyní se naopak bude zvyšovat a patrně obsáhne celou řadu procesorů Core.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Apple Mac šlo hacknout přes zazipovaný dokument z Microsoft Office Apple Mac šlo hacknout přes zazipovaný dokument z Microsoft Office
Bezpečnostní výzkumník Patrick Wardle, který kdysi pracoval v NSA, objevil chybu v operačním systému macOS i kancelářském balíku Microsoft Office. Spolu dokázaly nabídnout hackerům cestu do systému.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Další únik potvrzuje DDR5 pro Intel Alder Lake, mohl by tak předběhnout AMD Další únik potvrzuje DDR5 pro Intel Alder Lake, mohl by tak předběhnout AMD
Intel připravuje mnoho nových generací procesorů a jednou z novinek bude Alder Lake. Nyní se objevil další únik, který opětovně potvrdil, že by tyto procesory měly podporovat paměti DDR5 a mít je tak dříve než AMD.
7.8.2020, aktualita, Milan Šurkala7 komentářů
Intel zpět ve světě 5G díky společnému modemu MediaTek T700 Intel zpět ve světě 5G díky společnému modemu MediaTek T700
V listopadu minulého roku se Intel nechal slyšet, že bude spolupracovat s firmou MediaTek na vývoji 5G modemů. Nyní se objevil první plod společné práce, nový 5G modem MediaTek T700 pro laptopy s procesory Intel.
7.8.2020, aktualita, Milan Šurkala
Robot Pepper skenuje obličeje a žádá lidi o nasazení roušky Robot Pepper skenuje obličeje a žádá lidi o nasazení roušky
Roboti pomáhají v době poznamenané pandemií onemocnění covid-19 různými způsoby. Humanoidní robot Pepper například dostal aktualizaci, aby byl schopen rozpoznávat lidské tváře s rouškou a bez roušky.
7.8.2020, aktualita, Kateřina Hoferková4 komentáře
Gigabyte G242-Z11 dostává AMD EPYC, NVIDIA A100 a PCIe 4.0 Gigabyte G242-Z11 dostává AMD EPYC, NVIDIA A100 a PCIe 4.0
Gigabyte představil nový HPC server, který využívá služeb výkonného 64jádrového procesoru AMD EPYC 7H12 i několika GPU, např. NVIDIA Ampere A100. To vše navíc doplňuje podpora rychlého rozhraní PCIe 4.0.
7.8.2020, aktualita, Milan Šurkala