www.svethardware.cz
>
>
>
>

Benchmark potvdil, že Core i3 dostane Hyper-Threading

Benchmark potvdil, že Core i3 dostane Hyper-Threading
, , aktualita
Vypadá to, že v rámci konkurenčního boje s úspěšnými procesory AMD Ryzen se low-endové čipy Intel Core i3 dočkají výkonnostní vzpruhy. V 10. generaci Core by totiž měly dostat podporu Hyper-Threadingu.
K oblíbeným
reklama
Už nějakou dobu se šušká o tom, že low-endové čipy Intel Core i3 dostanou v 10. generaci čipů Core technologii Hyper-Threading. Díky tomu by tyto 4jádrové čipy měly být schopny spustit až 8 vláken najednou místo nynějších čtyř. Vícevláknový výkon by tak měl výrazně vzrůst a procesory by měly být více konkurenceschopné vůči procesorům AMD Ryzen, které zejména ve své 3. generace dělají Intelu nemalé problémy.
 
Intel Core i3 logo
 
TUM_APISAK na svém Twitteru zveřejnil uniklý výsledek z benchmarku od SiSoftware, kde se objevil čip Intel Core i3-10100. Z tohoto vyplývá, že procesor běží na frekvenci 3,6 GHz, má 256 kB L2 cache pro každé jádro a sdílenou 6MB L3 cache. Také se zde ukazuje především ten fakt, že procesor má skutečně při 4 jádrech podporu 8 vláken. Vypadá to tedy, že zatímco v minulosti se počet procesorů s podporou Hyper-Threadingu snižoval (zejména po problémech s bezpečností), nyní se naopak bude zvyšovat a patrně obsáhne celou řadu procesorů Core.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Nový Exynos 2200 s GPU AMD bude prý procesorem pro notebooky s ARM Nový Exynos 2200 s GPU AMD bude prý procesorem pro notebooky s ARM
O připravovaných procesorech Exynos s GPU od AMD se mluví už hodně dlouhou dobu. Nyní to vypadá, že by mimo jiné mělo jít i o procesory určené pro úsporné notebooky postavené na architektuře ARM.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Fisker vzdal solid-state akumulátory, nedokáže je rozumně dokončit Fisker vzdal solid-state akumulátory, nedokáže je rozumně dokončit
Výbornou ukázkou toho, že vývoj nových typů akumulátorů není jednoduchá záležitost, je společnost Fisker. I když má solid-state akumulátory téměř hotové, nakonec jejich další vývoj zrušila. V dohledné době by je nebyla schopna dokončit.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala9 komentářů
Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn
Prohlížeč Brave je zaměřen na zachovávání soukromí, současně ale je také velmi aktivní na poli kryptoměn. Vedle už používaných vlastních tokenů BAT chce přinést agregátor směnáren Decentralized EXchange (DEX).
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Rocket Lake-S jsou v předprodeji, na kolik nás přijdou? Rocket Lake-S jsou v předprodeji, na kolik nás přijdou?
Právě dnes jsme zjistili, že na Mindfactory se už nabízí procesor Core i7-11700K v předprodeji. Nedlouho na to se ovšem objevuje už celá řada Rocket Lake-S v nabídce jiného obchodu, takže se můžeme podívat na další ceny.
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Navi 22 "Navy Flounder": specifikace a diagramy Navi 22 "Navy Flounder": specifikace a diagramy
AMD už příští týden představí nové Radeony, a to přinejmenším model RX 6700 XT. Ten využije GPU Navi 22 známé také jako Navy Flounder a to bude do jisté míry poloviční verzí dobře známého Big Navi, čili Navi 21. 
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře