www.svethardware.cz
>
>
>
>

Benchmark potvdil, že Core i3 dostane Hyper-Threading

Benchmark potvdil, že Core i3 dostane Hyper-Threading
, , aktualita
Vypadá to, že v rámci konkurenčního boje s úspěšnými procesory AMD Ryzen se low-endové čipy Intel Core i3 dočkají výkonnostní vzpruhy. V 10. generaci Core by totiž měly dostat podporu Hyper-Threadingu.
K oblíbeným
reklama
Už nějakou dobu se šušká o tom, že low-endové čipy Intel Core i3 dostanou v 10. generaci čipů Core technologii Hyper-Threading. Díky tomu by tyto 4jádrové čipy měly být schopny spustit až 8 vláken najednou místo nynějších čtyř. Vícevláknový výkon by tak měl výrazně vzrůst a procesory by měly být více konkurenceschopné vůči procesorům AMD Ryzen, které zejména ve své 3. generace dělají Intelu nemalé problémy.
 
Intel Core i3 logo
 
TUM_APISAK na svém Twitteru zveřejnil uniklý výsledek z benchmarku od SiSoftware, kde se objevil čip Intel Core i3-10100. Z tohoto vyplývá, že procesor běží na frekvenci 3,6 GHz, má 256 kB L2 cache pro každé jádro a sdílenou 6MB L3 cache. Také se zde ukazuje především ten fakt, že procesor má skutečně při 4 jádrech podporu 8 vláken. Vypadá to tedy, že zatímco v minulosti se počet procesorů s podporou Hyper-Threadingu snižoval (zejména po problémech s bezpečností), nyní se naopak bude zvyšovat a patrně obsáhne celou řadu procesorů Core.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Vyšel prohlížeč Brave, za sledování reklamy vám zaplatí kryptoměnou Vyšel prohlížeč Brave, za sledování reklamy vám zaplatí kryptoměnou
Zakladatel Mozilly Brendan Eich přichází s dalším svým zajímavým produktem. Představil finální verzi prohlížeče Brave, který cílí nejen na soukromí, ale také na reklamy. Za jejich sledování vám bude platit vlastní kryptoměnou.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
AMD je skoupé na poskytování vzorků R9 3950X a nových Threadripperů AMD je skoupé na poskytování vzorků R9 3950X a nových Threadripperů
Ochota firem se dělit o testovací vzorky svého nového hardwaru se případ od případu značně liší. AMD s velkou ochotou poskytovalo celé testovací sestavy v případě prvních dvou generací Ryzenů. Nyní je to už mnohem horší. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
NUC s Ryzeny se konečně ukazují: čtyři jádra a Vega 11 NUC s Ryzeny se konečně ukazují: čtyři jádra a Vega 11
O NUC v podání firmy AMD bychom asi správně neměli mluvit, neboť to je formát vymyšlený Intelem pro jeho vlastní minipočítače. Nicméně označení NUC už se vžilo pro malé desktopy určité velikosti a ty nyní konečně dorazí s Ryzeny.
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
IBM: naši zaměstnanci s Apple Mac podávají lepší výkony než ti s Windows IBM: naši zaměstnanci s Apple Mac podávají lepší výkony než ti s Windows
Společnost IBM zveřejnila závěry svého interního experimentu, který zkoumal výkon zaměstnanců vybavených počítači Mac s příslušným operačním systémem a klasickými PC se systémem Windows. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Rockstar reaguje na stížnosti a slibuje vylepšit výkon a stabilitu RDR2 Rockstar reaguje na stížnosti a slibuje vylepšit výkon a stabilitu RDR2
Rockstar Games tentokrát nepředvedli bezproblémové vypuštění přeportovaného titulu z konzolí na PC. K tomu má nová hra Red Dead Redemption 2 pro osobní počítače daleko. Slíbena byla ale náprava. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek5 komentářů