www.svethardware.cz
>
>
>

Benchmarky Apple M1 ukazují, že je lepší než Core i9 v MacBooku Pro

Benchmarky Apple M1 ukazují, že je lepší než Core i9 v MacBooku Pro
, , aktualita
Nedávno představený procesor Apple M1 slibuje velmi vysoké výkony a potvrzují to další benchmarky. Ten ukazuje, že Apple M1 překoná 8jádrové Core i9 v MacBooku Pro, a to zejména v jednovláknovém výkonu.
K oblíbeným
reklama
Společnost Apple před pár dny představila nový procesor Apple M1, který je postaven na architektuře ARM. Slibuje díky tomu vysoké výkony, ale současně také hodně nízkou spotřebu. A první benchmarky ukazují, že dosahuje velmi dobrých výkonů nejen na papíře, ale i ve skutečnosti. Už vývojové vzorky Apple A14X ukazovaly, že je na tom velmi dobře. Nyní se objevila srovnání MacBooku Air s procesorem Apple M1, kde v single-core testu dosáhl 1687 bodů a v multi-core pak 7433 bodů, proti MacBooku Pro, jenž byl vybaven 8jádrovým procesorem Core i9.
 
Apple M1
 
A výsledek není pro Intel příliš lichotivý. V jednovláknovém výkonu měl Intel 1096 bodů, což znamená, že Apple M1 nabídne o 54 % vyšší výkon. Mnohem menší rozdíl je ale v multi-core testu, kde měl Intel 6869 bodů, což nicméně i tak znamená 8,2 % k dobru pro Apple. Připomeňme, že vývojové vzorky Apple A14X měly 1634, resp. 7220 bodů, což docela dobře odpovídá rozdílům frekvencí. A14X běžel na 3,1 GHz, Apple M1 má frekvenci 3,2 GHz.
 
Nadšeni výkonem jsou i autoři softwaru Affinity pro úpravy fotografií. Benchmark v aplikaci ukázal, že nový procesor překonává spoustu jinak hodně výkonného hardwaru (např. jeho 6jádrový iMac s 3,7 GHz CPU). Také na fórech je hodně testů a např. Core i9-9900K dostává ve vektorizaci v Single CPU 295 bodů, zatímco Apple M1 504 bodů (+71 %). Multi CPU pak znamenalo 1762, resp. 2032 bodů (+15 %). Rastrování nicméně v Multi CPU znamenalo 668 bodů pro Intel, zatímco Apple se musel spokojit s 538 body (-19 %). Zajímavé je ale podívat se i na GPU. Rastrování v případě Applu M1 znamenalo 6966 bodů, což je na integrovanou grafiku v CPU velmi pěkný výsledek. GeForce GTX 2080 Super totiž nabídne 12237 bodů a GeForce RTX 2060 Super pak 9958 bodů.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
AMD představilo kartu Radeon RX 6700 XT, jaký má výkon? AMD představilo kartu Radeon RX 6700 XT, jaký má výkon?
Společnost AMD se konečně odhodlala alespoň představit další grafickou kartu z řady Radeonů RX 6000. Jedná se o model Radeon RX 6700 XT, čili nástupce dobře známého RX 5700 XT s čipem Navi 10. Tentokrát to bude Navi 22. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
DJI FPV: ovládejte dron z pohledu první osoby s rychlostí až 140 km/h DJI FPV: ovládejte dron z pohledu první osoby s rychlostí až 140 km/h
DJI uvedlo nový dron FPV. Ten nabízí možnost ovládání dronu pomocí brýlí FPV Goggles V2 s velmi nízkými latencemi. Působivá je také maximální rychlost stroje, která může dosahovat až 140 km/h.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Vnitřní Mongolsko zakázalo těžbu kryptoměn Vnitřní Mongolsko zakázalo těžbu kryptoměn
V oblasti Vnitřního Mongolska už nebude možné legálním způsobem těžit kryptoměny, o čemž nedávno rozhodla vláda tohoto autonomního regionu Čínské lidové republiky. Těžaři se tak budou muset přesunout jinam. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
TSMC má dle analytiků ještě letos zdvojnásobit kapacitu 5nm procesu TSMC má dle analytiků ještě letos zdvojnásobit kapacitu 5nm procesu
Obecně by se dalo očekávat, že nástup nových pokročilejších procesů bude stále pomalejší, ale tak tomu není a dá se říci, že je to do velké míry zásluha již konečně dostupné technologie EUVL. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Programátor rozběhal těžbu Etherea na Apple M1, nemá to však smysl Programátor rozběhal těžbu Etherea na Apple M1, nemá to však smysl
Těžba kryptoměn je dnes lákavá pro mnoho lidí stejně jako obchodování s nimi. Programátor Yifan Gu zkusil, zda by něco takového bylo možné i na novém procesoru Apple M1. A možné to opravdu je.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala