www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Apple A14X pro nové Macy otestován, jak si vede?

Apple A14X pro nové Macy otestován, jak si vede?
, , aktualita
Společnost Apple se chystá už za několik dní představit své nové počítače Mac, které budou založeny na jejích vlastních procesorech A14X Bionic. Díky serveru Apple Insider se můžeme podívat na to, jaký bude jejich výkon. 
K oblíbeným
reklama
Apple Insider objevil v databázi benchmarku Geekbench 5 záznamy o testech procesoru Apple A14X Bionic, který se má stát základem prvních počítačů Mac, jež po dlouhé době nebudou založeny na procesorech x86. Apple tak postupuje rychle, i když se samozřejmě nedá očekávat, že jeho vlastní procesory budou už nyní schopny nahradit x86 v celém produktovém spektru. Právě naopak, začne se zlehka a zvolna. 
 
 
Dne 10. listopadu by Apple měl představit pravděpodobně dva či tři počítače s A14X Bionic, a to konkrétně 13" MacBook Pro a také nový 13" MacBook Air, které dá dohromady Foxconn. A pokud by to měl být ještě třetí, dá se sázet na 16" MacBook Pro od společnosti Quanta. 
 
Samotný Apple už dříve v tomto roce rozdával svůj Apple Developer Transition Kit, který měl vývojáře aplikací připravit právě na notebooky s jeho hardwarem založeným na architektuře ARM. Ovšem tento počítač podobný modelu Mac Mini byl vybaven čipem A12Z, oproti němuž má nový 5nm A14X nabídnout výrazný pokrok ve výkonu a ten dle výsledků v Geekbench 5 skutečně přijde. 
 

CPU/Platforma

Geekbench 5 single

Geekbench 5 multi

A12Z

1.118

4.657

A14/iPhone

1.583

4.198

A14X/Mac

1.634

7.220

Intel Core i9/Mac

1.096

6.869

 
Je tu především velice slušný jednovláknový výkon, který se však dal očekávat vzhledem k tomu, co předvádí A14 pro iPhone. Vedle toho tu ale máme i vysoký vícevláknový výkon, takže to vypadá, že přechodem na ARM nové MacBooky nic neztratí, ostatně skóre je vyšší i v porovnání s Core i9 v 16" MacBook Pro. Ovšem jde pochopitelně jen o jeden test, takže si raději počkáme na příští úterý a na to, co Apple představí.  


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
AMD představilo kartu Radeon RX 6700 XT, jaký má výkon? AMD představilo kartu Radeon RX 6700 XT, jaký má výkon?
Společnost AMD se konečně odhodlala alespoň představit další grafickou kartu z řady Radeonů RX 6000. Jedná se o model Radeon RX 6700 XT, čili nástupce dobře známého RX 5700 XT s čipem Navi 10. Tentokrát to bude Navi 22. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
DJI FPV: ovládejte dron z pohledu první osoby s rychlostí až 140 km/h DJI FPV: ovládejte dron z pohledu první osoby s rychlostí až 140 km/h
DJI uvedlo nový dron FPV. Ten nabízí možnost ovládání dronu pomocí brýlí FPV Goggles V2 s velmi nízkými latencemi. Působivá je také maximální rychlost stroje, která může dosahovat až 140 km/h.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Vnitřní Mongolsko zakázalo těžbu kryptoměn Vnitřní Mongolsko zakázalo těžbu kryptoměn
V oblasti Vnitřního Mongolska už nebude možné legálním způsobem těžit kryptoměny, o čemž nedávno rozhodla vláda tohoto autonomního regionu Čínské lidové republiky. Těžaři se tak budou muset přesunout jinam. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
TSMC má dle analytiků ještě letos zdvojnásobit kapacitu 5nm procesu TSMC má dle analytiků ještě letos zdvojnásobit kapacitu 5nm procesu
Obecně by se dalo očekávat, že nástup nových pokročilejších procesů bude stále pomalejší, ale tak tomu není a dá se říci, že je to do velké míry zásluha již konečně dostupné technologie EUVL. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Programátor rozběhal těžbu Etherea na Apple M1, nemá to však smysl Programátor rozběhal těžbu Etherea na Apple M1, nemá to však smysl
Těžba kryptoměn je dnes lákavá pro mnoho lidí stejně jako obchodování s nimi. Programátor Yifan Gu zkusil, zda by něco takového bylo možné i na novém procesoru Apple M1. A možné to opravdu je.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala