www.svethardware.cz
>
>
>
>

Benchmarky potvdily, že Core i7 přijde o Hyper-Threading

Benchmarky potvdily, že Core i7 přijde o Hyper-Threading
, , aktualita
Nedávno uniklé informace napovídaly, že by procesory Core i7 mohly přijít o podporu Hyper-Threadingu. To nyní potvrzují i benchmarky ještě nevydaných procesorů Core i7-9700K. Podle nich se navýší počet jader, ale HT zmizí.
K oblíbeným
reklama
Intel by měl představit devátou generaci procesorů už velmi brzy, a tak není divu, že na svět unikají nové a nové informace. Frekvence a spotřeby jsme si představili už před pár dny, kde se v tabulce ukázala také jedna zajímavá skutečnost. Uvedený procesor Core i7-9700K dostal sice 8 jader, ale už neměl Hyper-Threading jak je u řady i7 zvykem. Později se objevily testy tohoto procesoru v databázi SiSoft Sandra a i zde je uvedeno, že procesor podporuje pouze 8 vláken, zatímco starší verze jich podporovala 12 (6×2).
 
Intel Core i7
 
Vypadá to tedy, že čipy Core i5 budou mít 6 vláken bez Hyper-Threadingu, Core i7 přijde s větším počtem 8 jader, ale bude také bez této technologie. Hyper-Threading se tak dostane jen do modelů Core i9. Tam bude figurovat např. v Core i9-9900K v konfiguraci 8C/16T se základním taktem 3,6 GHz a turbo frekvencí 5,0 GHz. Cache paměť bude mít 16 MB a TDP se zastaví na překvapivých 95 W.
 
Core i7-9700K by tedy měl být jen 8C/8T rovněž se základním taktem 3,6 GHz, přičemž turbo frekvence by měla být 4,9 GHz. V tomto případě počítejte s 12MB cache a také 95W TDP. A jako poslední je tu Core i5-9600K s konfigurací 6C/6T. Základní frekvence bude vyšších 3,7 GHz, nicméně turbo bude nižší se 4,6 GHz. Cache se zmenší na 9 MB a TDP zůstane na 95 W.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Jack Dorsey draží první tweet, zatím bylo přihozeno na 2,5 mil. USD Jack Dorsey draží první tweet, zatím bylo přihozeno na 2,5 mil. USD
Zakladatel Twitteru, Jack Dorsey, draží první tweet na světě z roku 2006. Nabízen je jako tzv. non-fungible token (NFT), což je koncept prodeje digitálních děl, který je v poslední době velmi populární.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
ICON už vyrábí domy pomocí 3D tisku i v Texasu ICON už vyrábí domy pomocí 3D tisku i v Texasu
Společnost ICON začala pro amerického developera 3Strands stavět domy pomocí 3D tisku. Ty by měly být bezpečnější, být odolnější vůči požáru a jiným přírodním živlům. Po Mexiku tak jde o druhý velký projekt.
Včera, aktualita, Milan Šurkala8 komentářů
SK Hynix začíná se sériovou výrobou LPDDR5 s 18 GB pro Asus SK Hynix začíná se sériovou výrobou LPDDR5 s 18 GB pro Asus
Telefony s Androidem mají poslední dobou takové množství operační paměti RAM, že by se za to nemuselo stydět ani solidní PC. SK Hynix nyní začalo sériovou výrobu 18GB setů pamětí LPDDR5 pro telefony Asus ROG Phone.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Muž měl vydávat PlayStation 5 za Wi-Fi router, aby oklamal manželku Muž měl vydávat PlayStation 5 za Wi-Fi router, aby oklamal manželku
Těžko uvěřitelný případ se měl odehrát ve Vietnamu. Muž si chtěl koupit herní konzoli, ale jeho manželka s tím nesouhlasila. Svůj nový PS5 proto vydával za Wi-Fi router. Dokonce jej nechal nainstalovat zaměstnancem v uniformě telefonní společnosti.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik3 komentáře
Po vydání Diabla II Resurrected Blizzard skončí s remastery, vyvine nové hry Po vydání Diabla II Resurrected Blizzard skončí s remastery, vyvine nové hry
Už dobře víme, že na konec letošního roku si Blizzard chystá remasterovanou verzi hry Diablo II: Resurrected. Ta ale bude také poslední takovou hrou a do budoucna se Blizzard chce věnovat vývoji nových her.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře