www.svethardware.cz
>
>
>

BenQ BL2480T: monitor i pro uživatele s poruchou barvocitu

BenQ BL2480T: monitor i pro uživatele s poruchou barvocitu
, , aktualita
BenQ uvádí svůj první monitor s režimem Color Weakness, který ocení uživatelé s poruchou vnímání některých barev. Jinak se jedná o běžný kancelářský monitor s 24" úhlopříčkou a důrazem na vysoký komfort při práci.
K oblíbeným
reklama
BenQ BL2480T je nový monitor pro kancelářské použití, který klade důraz na ochranu zraku. Základem se stal 24" LCD panel s technologií IPS pro široké pozorovací úhly 178 stupňů. Rozlišení 1920 x 1080 pixelů (Full HD) potom prozrazuje použití standardního poměru stran 16:9. Boční rámečky displeje se výrobci podařilo ztenčit na 6,63 mm, takže lze vedle sebe pohodlně umístit několik monitorů a snadno tak pracovat s více programy najednou. Počítač lze připojit pomocí několika různých konektorů včetně HDMI, DisplayPortu nebo VGA. Samozřejmostí jsou také integrované stereo reproduktory (s výkonem 2 x 1 W). Po designové stránce asi monitor nijak nepřekvapí, černé tělo osvěžuje otvor ve stojanu, který se stal typickým prvkem monitorů této značky.
 
 
Pro pohodlnější práci si může uživatel snadno přizpůsobit výšku, naklonění, zdvih a natočení monitoru, případně obrazovku otočit na výšku (tj. o 90 stupňů). Velký důraz výrobce kladl na šetrnost monitoru k lidskému zraku. Technologie Brightness Intelligence optimalizuje obraz tak, aby zabránila nadměrně jasným scénám a zároveň zlepšuje viditelnost tmavých částí obrazu. Zároveň sleduje okolní osvětlení v místnosti a upravuje podle toho hodnotu jasu. Takže obraz by měl být dobře čitelný bez ohledu na to, zda pracujete na denním světle nebo v noci za svitu lampičky. Technologie pro eliminaci blikání by měla přispět ke snížení únavy očí, stejně tak stále oblíbenější filtr modrého světla pomáhá předcházet pálení a odstraňovat potíže s usínáním.
 
 
Tyto funkce už jsme mohli vidět u předchozích monitorů od BenQ, ale novinkou modelu BL2480T je režim Color Weakness vytvořený pro uživatele s poruchami barvocitu, tedy vnímání červené nebo zelené barvy. Pomocí purpurových a azurových filtrů je možné přizpůsobit množství červené a zelené barvy, takže uživatelé pohodlněji rozliší jednotlivé odstíny.
 
 

Dostupnost a cena

 
BenQ BL2480T se prodává na českém trhu za cenu okolo 4 200 Kč včetně DPH.
 
Zdroj: Benq.cz


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Elon Musk tvrdí, že kdo používá lidar, míří do záhuby Elon Musk tvrdí, že kdo používá lidar, míří do záhuby
Na Autonomy Day, kde automobilka Tesla hovořila o svých autonomních technologiích, se Elon Musk vyjádřil nelichotivě i na adresu lidaru. Podle něj je tento senzor pro autonomní auta cestou k záhubě.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Zaklínač 3 může díky novým nástrojům nabídnout ambiciózní modifikace Zaklínač 3 může díky novým nástrojům nabídnout ambiciózní modifikace
Pokud jde o modifikace nadšených fanoušků her, titul Zaklínač 3 na tom nikdy nebyl tak, jako třeba Skyrim ze série The Elder Scrolls. Modifikace to tak byly spíše kosmetické, ale nyní se otevírá úplně nová cesta. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Tesla se zbavila NVIDIE, už má nasazeny vlastní AI čipy Tesla se zbavila NVIDIE, už má nasazeny vlastní AI čipy
Vypadá to, že Tesla se s konečnou platností zbaví hardwaru firmy NVIDIA pro své AI systémy pro řízení vozů. Mluvilo se o tom už minulý rok a nyní tu máme informace o čipu Tesla FSD, který má nabídnout 21násobek výkonu NVIDIA DGX. 
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Výroční Ryzen 7 2700X potvrzen, přijde i speciální Radeon VII Výroční Ryzen 7 2700X potvrzen, přijde i speciální Radeon VII
Samotná společnost AMD už potvrdila, že se opravdu chystá oslavit své 50leté výročí i pomocí speciální edice procesorů Ryzen 7 2700X. Navíc se dozvídáme, že k nim přibudou také karty Radeon VII, ale ukázalo se konečně, v čem budou zvláštní?
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
NASA chystá misi na Psyche, jeden z nejzajímavějších známých asteroidů NASA chystá misi na Psyche, jeden z nejzajímavějších známých asteroidů
Už dříve jsme se mohli dozvědět o misi Discovery, která se týká asteroidu 16 Psyche, což by mohlo být ve skutečnosti jádro protoplanety. Jde o asteroid typu M, který je tak i potenciálním zdrojem surovin v hodnotě kvadrilionů dolarů.
Včera, aktualita, Jan Vítek