reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Bleskovky  |  Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Google News  |  Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak  |   Svět mobilně
Proč mít u nás profil?

BenQ BL2480T: monitor i pro uživatele s poruchou barvocitu

, , aktualita
BenQ BL2480T: monitor i pro uživatele s poruchou barvocitu
BenQ uvádí svůj první monitor s režimem Color Weakness, který ocení uživatelé s poruchou vnímání některých barev. Jinak se jedná o běžný kancelářský monitor s 24" úhlopříčkou a důrazem na vysoký komfort při práci.
BenQ BL2480T je nový monitor pro kancelářské použití, který klade důraz na ochranu zraku. Základem se stal 24" LCD panel s technologií IPS pro široké pozorovací úhly 178 stupňů. Rozlišení 1920 x 1080 pixelů (Full HD) potom prozrazuje použití standardního poměru stran 16:9. Boční rámečky displeje se výrobci podařilo ztenčit na 6,63 mm, takže lze vedle sebe pohodlně umístit několik monitorů a snadno tak pracovat s více programy najednou. Počítač lze připojit pomocí několika různých konektorů včetně HDMI, DisplayPortu nebo VGA. Samozřejmostí jsou také integrované stereo reproduktory (s výkonem 2 x 1 W). Po designové stránce asi monitor nijak nepřekvapí, černé tělo osvěžuje otvor ve stojanu, který se stal typickým prvkem monitorů této značky.
 
 
Pro pohodlnější práci si může uživatel snadno přizpůsobit výšku, naklonění, zdvih a natočení monitoru, případně obrazovku otočit na výšku (tj. o 90 stupňů). Velký důraz výrobce kladl na šetrnost monitoru k lidskému zraku. Technologie Brightness Intelligence optimalizuje obraz tak, aby zabránila nadměrně jasným scénám a zároveň zlepšuje viditelnost tmavých částí obrazu. Zároveň sleduje okolní osvětlení v místnosti a upravuje podle toho hodnotu jasu. Takže obraz by měl být dobře čitelný bez ohledu na to, zda pracujete na denním světle nebo v noci za svitu lampičky. Technologie pro eliminaci blikání by měla přispět ke snížení únavy očí, stejně tak stále oblíbenější filtr modrého světla pomáhá předcházet pálení a odstraňovat potíže s usínáním.
 
 
Tyto funkce už jsme mohli vidět u předchozích monitorů od BenQ, ale novinkou modelu BL2480T je režim Color Weakness vytvořený pro uživatele s poruchami barvocitu, tedy vnímání červené nebo zelené barvy. Pomocí purpurových a azurových filtrů je možné přizpůsobit množství červené a zelené barvy, takže uživatelé pohodlněji rozliší jednotlivé odstíny.
 
 

Dostupnost a cena

 
BenQ BL2480T se prodává na českém trhu za cenu okolo 4 200 Kč včetně DPH.
 
Zdroj: Benq.cz


reklama
reklama
reklama
reklama