www.svethardware.cz
>
>
>

BenQ BL2480T: monitor i pro uživatele s poruchou barvocitu

BenQ BL2480T: monitor i pro uživatele s poruchou barvocitu
, , aktualita
BenQ uvádí svůj první monitor s režimem Color Weakness, který ocení uživatelé s poruchou vnímání některých barev. Jinak se jedná o běžný kancelářský monitor s 24" úhlopříčkou a důrazem na vysoký komfort při práci.
K oblíbeným
reklama
BenQ BL2480T je nový monitor pro kancelářské použití, který klade důraz na ochranu zraku. Základem se stal 24" LCD panel s technologií IPS pro široké pozorovací úhly 178 stupňů. Rozlišení 1920 x 1080 pixelů (Full HD) potom prozrazuje použití standardního poměru stran 16:9. Boční rámečky displeje se výrobci podařilo ztenčit na 6,63 mm, takže lze vedle sebe pohodlně umístit několik monitorů a snadno tak pracovat s více programy najednou. Počítač lze připojit pomocí několika různých konektorů včetně HDMI, DisplayPortu nebo VGA. Samozřejmostí jsou také integrované stereo reproduktory (s výkonem 2 x 1 W). Po designové stránce asi monitor nijak nepřekvapí, černé tělo osvěžuje otvor ve stojanu, který se stal typickým prvkem monitorů této značky.
 
 
Pro pohodlnější práci si může uživatel snadno přizpůsobit výšku, naklonění, zdvih a natočení monitoru, případně obrazovku otočit na výšku (tj. o 90 stupňů). Velký důraz výrobce kladl na šetrnost monitoru k lidskému zraku. Technologie Brightness Intelligence optimalizuje obraz tak, aby zabránila nadměrně jasným scénám a zároveň zlepšuje viditelnost tmavých částí obrazu. Zároveň sleduje okolní osvětlení v místnosti a upravuje podle toho hodnotu jasu. Takže obraz by měl být dobře čitelný bez ohledu na to, zda pracujete na denním světle nebo v noci za svitu lampičky. Technologie pro eliminaci blikání by měla přispět ke snížení únavy očí, stejně tak stále oblíbenější filtr modrého světla pomáhá předcházet pálení a odstraňovat potíže s usínáním.
 
 
Tyto funkce už jsme mohli vidět u předchozích monitorů od BenQ, ale novinkou modelu BL2480T je režim Color Weakness vytvořený pro uživatele s poruchami barvocitu, tedy vnímání červené nebo zelené barvy. Pomocí purpurových a azurových filtrů je možné přizpůsobit množství červené a zelené barvy, takže uživatelé pohodlněji rozliší jednotlivé odstíny.
 
 

Dostupnost a cena

 
BenQ BL2480T se prodává na českém trhu za cenu okolo 4 200 Kč včetně DPH.
 
Zdroj: Benq.cz


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Britská MET hackerovi zabavila Bitcoiny za 920.000 GBP, vrátí je obětem Britská MET hackerovi zabavila Bitcoiny za 920.000 GBP, vrátí je obětem
Mladý hacker Grant West souhlasil s tím, aby se jemu zabavené Bitcoiny prodaly a s jejich pomocí vyplatily prostředky zpět obětem, které hackersky napadl. Jinak by totiž ve vězení strávil ještě několik let navíc.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Čínská společnost chystá vlastní GPU s PCIe 4.0 a cílí na výkon GeForce GTX 1080 Čínská společnost chystá vlastní GPU s PCIe 4.0 a cílí na výkon GeForce GTX 1080
Ze všemožných výrobců grafických čipů pro PC nám zůstaly už jen dvě společnosti, které udávají krok a ty zde není třeba jmenovat. Nicméně jedna čínská firma se bude snažit o to, aby se mezi ne protlačila. 
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Lian Li TU150: vskutku přenosná skříň Lian Li TU150: vskutku přenosná skříň
Společnost Lian Li specializující se na hliníkové skříně nám přináší v obvyklém černém a stříbrném provedení nové skříně, a to TU150. Jde o základ pro skutečně přenosné počítače, což poznáme dle vestavěného madla. 
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
UniverseMachine na superpočítači simulovala vývoj 8 milionů vesmírů UniverseMachine na superpočítači simulovala vývoj 8 milionů vesmírů
Superpočítač Ocelote na Univerzitě v Arizoně posloužil pro vytvoření tzv. Universe Machine. Ta vytvořila miliony virtuálních vesmírů a sledovala jejich vývoj, aby se výsledky daly porovnat s tím, co můžeme vidět na vlastní oči. 
Včera, aktualita, Jan Vítek6 komentářů
Partneři Microsoftu naslouchali záznamům pořízeným Xboxy, je to ovšem problém? Partneři Microsoftu naslouchali záznamům pořízeným Xboxy, je to ovšem problém?
Už od roku 2014 dodavatelé společnosti Microsoft, kteří měli co do činění s Xboxem, nahrávali audio záznamy pořízené v domácnostech herními konzolemi. To probíhalo ve snaze vylepšit funkce hlasových příkazů, ovšem ne vždy.
Včera, aktualita, Jan Vítek