www.svethardware.cz
>
>
>

BenQ BL2480T: monitor i pro uživatele s poruchou barvocitu

BenQ BL2480T: monitor i pro uživatele s poruchou barvocitu
, , aktualita
BenQ uvádí svůj první monitor s režimem Color Weakness, který ocení uživatelé s poruchou vnímání některých barev. Jinak se jedná o běžný kancelářský monitor s 24" úhlopříčkou a důrazem na vysoký komfort při práci.
reklama
BenQ BL2480T je nový monitor pro kancelářské použití, který klade důraz na ochranu zraku. Základem se stal 24" LCD panel s technologií IPS pro široké pozorovací úhly 178 stupňů. Rozlišení 1920 x 1080 pixelů (Full HD) potom prozrazuje použití standardního poměru stran 16:9. Boční rámečky displeje se výrobci podařilo ztenčit na 6,63 mm, takže lze vedle sebe pohodlně umístit několik monitorů a snadno tak pracovat s více programy najednou. Počítač lze připojit pomocí několika různých konektorů včetně HDMI, DisplayPortu nebo VGA. Samozřejmostí jsou také integrované stereo reproduktory (s výkonem 2 x 1 W). Po designové stránce asi monitor nijak nepřekvapí, černé tělo osvěžuje otvor ve stojanu, který se stal typickým prvkem monitorů této značky.
 
 
Pro pohodlnější práci si může uživatel snadno přizpůsobit výšku, naklonění, zdvih a natočení monitoru, případně obrazovku otočit na výšku (tj. o 90 stupňů). Velký důraz výrobce kladl na šetrnost monitoru k lidskému zraku. Technologie Brightness Intelligence optimalizuje obraz tak, aby zabránila nadměrně jasným scénám a zároveň zlepšuje viditelnost tmavých částí obrazu. Zároveň sleduje okolní osvětlení v místnosti a upravuje podle toho hodnotu jasu. Takže obraz by měl být dobře čitelný bez ohledu na to, zda pracujete na denním světle nebo v noci za svitu lampičky. Technologie pro eliminaci blikání by měla přispět ke snížení únavy očí, stejně tak stále oblíbenější filtr modrého světla pomáhá předcházet pálení a odstraňovat potíže s usínáním.
 
 
Tyto funkce už jsme mohli vidět u předchozích monitorů od BenQ, ale novinkou modelu BL2480T je režim Color Weakness vytvořený pro uživatele s poruchami barvocitu, tedy vnímání červené nebo zelené barvy. Pomocí purpurových a azurových filtrů je možné přizpůsobit množství červené a zelené barvy, takže uživatelé pohodlněji rozliší jednotlivé odstíny.
 
 

Dostupnost a cena

 
BenQ BL2480T se prodává na českém trhu za cenu okolo 4 200 Kč včetně DPH.
 
Zdroj: Benq.cz


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Apple ztrácí titul největšího inovátora, padá na 17. místo Apple ztrácí titul největšího inovátora, padá na 17. místo
Společnost Apple má za sebou zvláštní období. Finančně je na tom dobře, ale prodeje iPhonů dost spadly a v tradičně vyhlašovaném seznamu nejvíce inovativních společností se nyní propadla z 1. na 17. místo.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
NVIDIA oficiálně představila GeForce GTX 1660 Ti, jak si vede? NVIDIA oficiálně představila GeForce GTX 1660 Ti, jak si vede?
Dle očekávání se dnes, a to úderem 15. hodiny našeho času dostaly na svět informace o kartě GeForce GTX 1660 Ti. Téměř vše už bylo řečeno, ale zbývalo vyřešit podstatné věci kolem výkonu a také podpory technologií. Takže jak to je? 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
NVIDIA GeForce GTX 1180: chyba, nebo reálná karta? NVIDIA GeForce GTX 1180: chyba, nebo reálná karta?
V dokumentaci firmy HP byla spatřena karta GTX 1180, která vyvolala nové spekulace a otázky o tom, jestli se nám NVIDIA chystá opravdu zamotat hlavu. Karta se měla dostat do počítačů HP Obelisk GTX 1180.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
SK Hynix zveřejnil detaily o pamětech DDR5, investovat bude přes 100 miliard USD SK Hynix zveřejnil detaily o pamětech DDR5, investovat bude přes 100 miliard USD
Na obzoru už je nová generace pamětí nejen pro naše počítače. Jde o DDR5, od nichž očekáváme logicky především vyšší pracovní frekvence, a tedy i propusnost při sníženém napětí a spotřebě. Co k tomu může říci SK Hynix?
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Prodeje NAND Flash se propadly, není poptávka Prodeje NAND Flash se propadly, není poptávka
Stejně jako v případě pamětí DRAM si mohou výrobci stěžovat na nízkou poptávku zákazníků po pamětech NAND Flash. Jejich prodeje se na konci minulého roku propadly a z toho bychom měli těžit právě my, zákazníci. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek