www.svethardware.cz
>
>
>

BenQ PD2720U: LCD s Thunderbolt 3 pro grafiky

BenQ PD2720U: LCD s Thunderbolt 3 pro grafiky
, , aktualita
BenQ u nás představil monitor PD2720U vybavený rozhraním Thunderbolt 3. Určen je především profesionálním grafikům a patří do řady DesignVue. Očekávat tak od něj máme hlavně vysokou kvalitu obrazu.
K oblíbeným
reklama
BenQ PD2720U se tak může chlubit podporou HDR10, plným pokrytím barevného prostoru sRGB i Rec. 709 a 95% pokrytím DCI-P3, což je slušný začátek. Z označení můžeme snadno vyčíst, že má 27" úhlopříčku, přičemž specifikace prozradí, že na ní máme rozlišení Ultra HD (3840 x 2160), což dělá celkem 163 ppi. Využit je panel typu IPS, jehož barvy byly zkalibrovány již v továrně. 
 
 
BenQ zde také poukazuje na jednoduchý design s prostým válcovým stojanem napojeným na rovný plech, na němž sedí kruhový ovladač Hotkey Puck pro nastavení monitoru. Tento stojan přitom umžoní nastavení výšky, otočení dle horizontální osy a nabízí i pivot. 
 
Barvy si budeme moci samozřejmě kalibrovat i sami, a to pomocí technologie BenQ AQCOLOR, vedle níž lze využít software CalMAN. Monitor sám nabízí také třeba ještě režim CAD/CAM, který dokáže zvýraznit linie v technických výkresech. Animation Mode má zase vylepšovat jas tmavých míst, aniž by přepálil ta světla, což je jakási obdoba dobře známé herní funkce a pak tu je Darkroom mode pro práci v temném prostředí, který příslušně optimalizuje jas a kontrast. 
 
Novinku v porovnání se staršími modely představuje ICCsync pro "přesné zobrazení vysoce kvalitních barev z vlastního barevného prostoru P3 používaného v zařízeních iMac a MacBook/MacBook Pro". A samozřejmě tu nechybí ani Low Blue Light a Flicker-Free. 
 
Pro připojení k počítači můžeme využít krom DisplayPortu a HDMI také Thunderbolt 3, který umožní monitor zároveň napájet a přenášet i audio pro dva 2W reproduktory. Dále tu máme hub s porty USB 3.0 a také funkce KVM Switch pro přepínání mezi dvěma počítači s využitím jedné sady monitoru a periferií. 
 
BenQ PD2720U je na trhu k dispozici za doporučenou koncovou cenu 25 699 Kč s DPH v České republice a 979,90 euro s DPH na Slovensku.
 
Zdroj: TZ BenQ


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Účty WhatsAppu lidí z Kašmíru ruší kvůli neaktivitě, nemají totiž Internet Účty WhatsAppu lidí z Kašmíru ruší kvůli neaktivitě, nemají totiž Internet
Odebrání autonomie Kašmíru v Indii má důsledky i na zdejší online život. Vláda zde totiž vypnula internet, aby se lidé nemohli radikalizovat na sociálních sítích, což v důsledku ruší  lidem účty na nich kvůli neaktivitě.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Intel vrací ze záhrobí na trh stařičké 22nm Pentium G3420 Intel vrací ze záhrobí na trh stařičké 22nm Pentium G3420
Nedostatek 14nm procesorů od Intelu se dá řešit třeba i tím, že se odvolá ukončení výroby stařičkých 22nm procesorů. Intel tak do hry vrací více než 6 let staré Pentium G3420, které se bude opět vyrábět.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Elon Musk vyhrál soud, záchranář svých 190 mil. USD nedostane Elon Musk vyhrál soud, záchranář svých 190 mil. USD nedostane
Soudní proces mezi Elonem Muskem a záchranářem Vernem Unsworthem skončil. Tweet s nařčením z pedofilie soud neshledal takovým, aby Unsworth vyhrál a s tím i získal až 190 mil. USD, které žádal jako odškodnění.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Kontroverzní TikTok se dohodl s rodiči, žaloba skončila za pouhý den Kontroverzní TikTok se dohodl s rodiči, žaloba skončila za pouhý den
Sociální síť TikTok, to je jeden problém za druhým. Jde zejména o získávání osobních údajů od dětí. Skupina rodičů tak na síť podala žalobu, která ale neměla dlouhého trvání. Za pouhý jeden den došlo k dohodě.
6.12.2019, aktualita, Milan Šurkala
Microsoft 365 Life, předplatné W10 i Office pro běžné spotřebitele už na jaře Microsoft 365 Life, předplatné W10 i Office pro běžné spotřebitele už na jaře
Microsoft nabízí už několik balíčků Microsoft 365, které kombinují operačním systém Windows 10, kancelářský balík Office a další funkce v jednom předplatném. Nově má být i pro běžné spotřebitele.
6.12.2019, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře