www.svethardware.cz
>
>
>

BenQ PD2720U: LCD s Thunderbolt 3 pro grafiky

BenQ PD2720U: LCD s Thunderbolt 3 pro grafiky
, , aktualita
BenQ u nás představil monitor PD2720U vybavený rozhraním Thunderbolt 3. Určen je především profesionálním grafikům a patří do řady DesignVue. Očekávat tak od něj máme hlavně vysokou kvalitu obrazu.
K oblíbeným
reklama
BenQ PD2720U se tak může chlubit podporou HDR10, plným pokrytím barevného prostoru sRGB i Rec. 709 a 95% pokrytím DCI-P3, což je slušný začátek. Z označení můžeme snadno vyčíst, že má 27" úhlopříčku, přičemž specifikace prozradí, že na ní máme rozlišení Ultra HD (3840 x 2160), což dělá celkem 163 ppi. Využit je panel typu IPS, jehož barvy byly zkalibrovány již v továrně. 
 
 
BenQ zde také poukazuje na jednoduchý design s prostým válcovým stojanem napojeným na rovný plech, na němž sedí kruhový ovladač Hotkey Puck pro nastavení monitoru. Tento stojan přitom umžoní nastavení výšky, otočení dle horizontální osy a nabízí i pivot. 
 
Barvy si budeme moci samozřejmě kalibrovat i sami, a to pomocí technologie BenQ AQCOLOR, vedle níž lze využít software CalMAN. Monitor sám nabízí také třeba ještě režim CAD/CAM, který dokáže zvýraznit linie v technických výkresech. Animation Mode má zase vylepšovat jas tmavých míst, aniž by přepálil ta světla, což je jakási obdoba dobře známé herní funkce a pak tu je Darkroom mode pro práci v temném prostředí, který příslušně optimalizuje jas a kontrast. 
 
Novinku v porovnání se staršími modely představuje ICCsync pro "přesné zobrazení vysoce kvalitních barev z vlastního barevného prostoru P3 používaného v zařízeních iMac a MacBook/MacBook Pro". A samozřejmě tu nechybí ani Low Blue Light a Flicker-Free. 
 
Pro připojení k počítači můžeme využít krom DisplayPortu a HDMI také Thunderbolt 3, který umožní monitor zároveň napájet a přenášet i audio pro dva 2W reproduktory. Dále tu máme hub s porty USB 3.0 a také funkce KVM Switch pro přepínání mezi dvěma počítači s využitím jedné sady monitoru a periferií. 
 
BenQ PD2720U je na trhu k dispozici za doporučenou koncovou cenu 25 699 Kč s DPH v České republice a 979,90 euro s DPH na Slovensku.
 
Zdroj: TZ BenQ


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Domino's Pizza začne v Houstonu využívat autonomní vozítka Nuro Domino's Pizza začne v Houstonu využívat autonomní vozítka Nuro
Autonomní vozítka se objevují v mnoha různých kategoriích dopravy, jednou z nich je i doručování zboží zákazníkům. V Houstonu to takto už brzy rozjede Domino's Pizza s vozítky od společnosti Nuro.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
BenQ uvádí monitory GL2480 a GL2780 s režimem ePaper BenQ uvádí monitory GL2480 a GL2780 s režimem ePaper
Společnost BenQ uvedla na trh dva nové monitory GL2480 a GL2780, které dostávají zajímavý režim ePaper. Monitor by tak měl nabídnout pohodlné čtení a zobrazení velmi podobné elektronickému papíru na elektronických čtečkách knih.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Intel a Qualcomm lobují proti banu na Huawei Intel a Qualcomm lobují proti banu na Huawei
Ban na společnost Huawei, který uvalila administrativa Donalda Trumpa, může poškodit nejen tuto čínskou společnost, ale do značné míry poškodit i americké firmy. Proti banu tak už lobuje Intel, Qualcomm nebo Xilinx.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
EU sjednocuje pravidla pro létání s drony EU sjednocuje pravidla pro létání s drony
Aby piloti dronů nemuseli v každé zemi EU zjišťovat, co si mohou a nemohou dovolit, rozhodl se Evropský parlament sjednotit tato pravidla. Ta tak budou ve všech zemích vycházet ze stejných nařízení. Zavádí se speciální zóny i kategorie dronů
Dnes, aktualita, Milan Šurkala11 komentářů
Doporučené PC sestavy: červen 2019 Doporučené PC sestavy: červen 2019
V tomto článku se podíváme na doporučené konfigurace vhodné pro různá využití. Od levných, malých a úsporných nettopů přes sestavy OFFICE a HOME až po herní a vysoce výkonné sestavy GAME a TOP.
Dnes, návod, Jan Vítek55 komentářů