www.svethardware.cz
>
>
>

BenQ PD2720U: LCD s Thunderbolt 3 pro grafiky

BenQ PD2720U: LCD s Thunderbolt 3 pro grafiky
, , aktualita
BenQ u nás představil monitor PD2720U vybavený rozhraním Thunderbolt 3. Určen je především profesionálním grafikům a patří do řady DesignVue. Očekávat tak od něj máme hlavně vysokou kvalitu obrazu.
K oblíbeným
reklama
BenQ PD2720U se tak může chlubit podporou HDR10, plným pokrytím barevného prostoru sRGB i Rec. 709 a 95% pokrytím DCI-P3, což je slušný začátek. Z označení můžeme snadno vyčíst, že má 27" úhlopříčku, přičemž specifikace prozradí, že na ní máme rozlišení Ultra HD (3840 x 2160), což dělá celkem 163 ppi. Využit je panel typu IPS, jehož barvy byly zkalibrovány již v továrně. 
 
 
BenQ zde také poukazuje na jednoduchý design s prostým válcovým stojanem napojeným na rovný plech, na němž sedí kruhový ovladač Hotkey Puck pro nastavení monitoru. Tento stojan přitom umžoní nastavení výšky, otočení dle horizontální osy a nabízí i pivot. 
 
Barvy si budeme moci samozřejmě kalibrovat i sami, a to pomocí technologie BenQ AQCOLOR, vedle níž lze využít software CalMAN. Monitor sám nabízí také třeba ještě režim CAD/CAM, který dokáže zvýraznit linie v technických výkresech. Animation Mode má zase vylepšovat jas tmavých míst, aniž by přepálil ta světla, což je jakási obdoba dobře známé herní funkce a pak tu je Darkroom mode pro práci v temném prostředí, který příslušně optimalizuje jas a kontrast. 
 
Novinku v porovnání se staršími modely představuje ICCsync pro "přesné zobrazení vysoce kvalitních barev z vlastního barevného prostoru P3 používaného v zařízeních iMac a MacBook/MacBook Pro". A samozřejmě tu nechybí ani Low Blue Light a Flicker-Free. 
 
Pro připojení k počítači můžeme využít krom DisplayPortu a HDMI také Thunderbolt 3, který umožní monitor zároveň napájet a přenášet i audio pro dva 2W reproduktory. Dále tu máme hub s porty USB 3.0 a také funkce KVM Switch pro přepínání mezi dvěma počítači s využitím jedné sady monitoru a periferií. 
 
BenQ PD2720U je na trhu k dispozici za doporučenou koncovou cenu 25 699 Kč s DPH v České republice a 979,90 euro s DPH na Slovensku.
 
Zdroj: TZ BenQ


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Přes 20 úřadů v Texasu napadl vyděračský ransomware Přes 20 úřadů v Texasu napadl vyděračský ransomware
Úřady v Texasu se staly terči koordinovaného útoku vyděračským softwarem, tzv. ransomware. Od pátku jim začaly kolabovat počítače a vyděrači se začali dožadovat výkupného za odemčení zašifrovaných souborů.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
AOC na Gamescomu představilo tři herní monitory G2 AOC na Gamescomu představilo tři herní monitory G2
Gamescom je ideální místo pro představení herních monitorů, a tak firma AOC přijela v plné síle a zařadila do nabídky také tři novinky patřící do řady G2. Jde o rychlé panely pro FreeSync ve dvou velikostech. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
NVIDIA ukázala devět herních blockbusterů s podporou RTX NVIDIA ukázala devět herních blockbusterů s podporou RTX
NVIDIA využila startující Gamescom k prezentaci další vlny AAA her, které budou podporovat její technologie RTX. Můžeme se tak podívat i na videa ukazující, to co ray tracing přinese a zde je o co stát. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
NVIDIA s Microsoftem přinesou ray tracing do Minecraftu NVIDIA s Microsoftem přinesou ray tracing do Minecraftu
NVIDIA navázala spolupráci s Microsoftem ve snaze vylepšit jednoduchou grafiku Minecraftu pomocí technologií RTX. Sám Microsoft přitom nedávno zrušil přípravy nového grafického vylepšení této hry.
Dnes, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
DRAMeXchange: ceny pamětí DRAM klesají, NAND se drží DRAMeXchange: ceny pamětí DRAM klesají, NAND se drží
Ceny pamětí DRAM jsou dlouhodobě na sestupu a vypadá to, že můžeme ještě počítat s jejich zlevňováním. Dolů by šla i cena NAND Flash, pokud by se Toshibě nestala nepříjemnost s výpadkem proudu.
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře