www.svethardware.cz
>
>
>

BenQ PD2720U: LCD s Thunderbolt 3 pro grafiky

BenQ PD2720U: LCD s Thunderbolt 3 pro grafiky
, , aktualita
BenQ u nás představil monitor PD2720U vybavený rozhraním Thunderbolt 3. Určen je především profesionálním grafikům a patří do řady DesignVue. Očekávat tak od něj máme hlavně vysokou kvalitu obrazu.
K oblíbeným
reklama
BenQ PD2720U se tak může chlubit podporou HDR10, plným pokrytím barevného prostoru sRGB i Rec. 709 a 95% pokrytím DCI-P3, což je slušný začátek. Z označení můžeme snadno vyčíst, že má 27" úhlopříčku, přičemž specifikace prozradí, že na ní máme rozlišení Ultra HD (3840 x 2160), což dělá celkem 163 ppi. Využit je panel typu IPS, jehož barvy byly zkalibrovány již v továrně. 
 
 
BenQ zde také poukazuje na jednoduchý design s prostým válcovým stojanem napojeným na rovný plech, na němž sedí kruhový ovladač Hotkey Puck pro nastavení monitoru. Tento stojan přitom umžoní nastavení výšky, otočení dle horizontální osy a nabízí i pivot. 
 
Barvy si budeme moci samozřejmě kalibrovat i sami, a to pomocí technologie BenQ AQCOLOR, vedle níž lze využít software CalMAN. Monitor sám nabízí také třeba ještě režim CAD/CAM, který dokáže zvýraznit linie v technických výkresech. Animation Mode má zase vylepšovat jas tmavých míst, aniž by přepálil ta světla, což je jakási obdoba dobře známé herní funkce a pak tu je Darkroom mode pro práci v temném prostředí, který příslušně optimalizuje jas a kontrast. 
 
Novinku v porovnání se staršími modely představuje ICCsync pro "přesné zobrazení vysoce kvalitních barev z vlastního barevného prostoru P3 používaného v zařízeních iMac a MacBook/MacBook Pro". A samozřejmě tu nechybí ani Low Blue Light a Flicker-Free. 
 
Pro připojení k počítači můžeme využít krom DisplayPortu a HDMI také Thunderbolt 3, který umožní monitor zároveň napájet a přenášet i audio pro dva 2W reproduktory. Dále tu máme hub s porty USB 3.0 a také funkce KVM Switch pro přepínání mezi dvěma počítači s využitím jedné sady monitoru a periferií. 
 
BenQ PD2720U je na trhu k dispozici za doporučenou koncovou cenu 25 699 Kč s DPH v České republice a 979,90 euro s DPH na Slovensku.
 
Zdroj: TZ BenQ


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn
Prohlížeč Brave je zaměřen na zachovávání soukromí, současně ale je také velmi aktivní na poli kryptoměn. Vedle už používaných vlastních tokenů BAT chce přinést agregátor směnáren Decentralized EXchange (DEX).
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Rocket Lake-S jsou v předprodeji, na kolik nás přijdou? Rocket Lake-S jsou v předprodeji, na kolik nás přijdou?
Právě dnes jsme zjistili, že na Mindfactory se už nabízí procesor Core i7-11700K v předprodeji. Nedlouho na to se ovšem objevuje už celá řada Rocket Lake-S v nabídce jiného obchodu, takže se můžeme podívat na další ceny.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Navi 22 "Navy Flounder": specifikace a diagramy Navi 22 "Navy Flounder": specifikace a diagramy
AMD už příští týden představí nové Radeony, a to přinejmenším model RX 6700 XT. Ten využije GPU Navi 22 známé také jako Navy Flounder a to bude do jisté míry poloviční verzí dobře známého Big Navi, čili Navi 21. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Sociální síť Clubhouse potvrzuje úniky audio dat na jiné webové stránky Sociální síť Clubhouse potvrzuje úniky audio dat na jiné webové stránky
Sociální síť Cluhouse zatím funguje na systému pozvánek a spousta lidí by se do ní ráda dostala. Jedna chytrá hlava tak vymyslela, jak nabízet různé audio streamy jiným a nechala rozhovory unikat ven na Internet.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
RTX 3080 coby externí GPU: má to cenu? RTX 3080 coby externí GPU: má to cenu?
Rozhraní PCI Express 4.0 může mnohým uživatelům připadat jako zbytečnost, neboť verze 3.0 stále ještě stačí. Ovšem co když použijeme verzi 3.0 a ještě navíc s jen čtyřmi linkami a navěsíme na ně výkonnou RTX 3080? To uvidíme. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář