www.svethardware.cz
>
>
>

BenQ PD3420Q: 34" LCD s pukem pro designéry

BenQ PD3420Q: 34" LCD s pukem pro designéry
, , aktualita
Společnost BenQ si přichystala nový model monitoru pro designéry, a sice PD3420Q z řady DesignVue. Tento 34" monitor by tak měl nabídnout v prvé řadě věrné zobrazení barev na svém panelu Nano IPS. 
K oblíbeným
reklama
BenQ PD3420Q z řady DesignVue je tak určen především pro tvořivé profesionály, přičemž jeho design vychází z ostatních modelů PD, což znamená, že má tenké okraje nahoře a po stranách, jednoduchý kovový stojan a zadní strana je z černého matného plastu. Jde zkrátka o vzhled. 
 
 
Na monitoru nás také ihned zaujme již známý ovládací "puk" (Hotkey Puck G2) připojený na kabelu, díky němuž bude nastavení v OSD menu mnohem pohodlnější než s využitím klasických postranních tlačítek přímo na monitoru.  
 
BenQ použil 34palcový a 10bitový displej Nano IPS s matným povrchem a maximální obnovovací frekvencí 60 Hz a rozlišením 3440 x 1440. Statický kontrast je obvyklých 1000:1, odezva 5 ms GtG, pozorovací úhly 178° a s tovární kalibrací DeltaE ≤3 dokáže monitor zcela pokrýt barevný prostor sRGB a DCI-P3 zvládne z 98 procent. Maximální jas je 350 cd/m², ovšem s aktivovaným HDR může být zvýšen na 400 cd/m², ostatně tu máme certifikaci VESA DisplayHDR 400.
 
 
 
Dále můžeme zmínit podporu funkce PbP (Picture by Picture), a to až ze 4 zdrojů signálu, samozřejmě nechybí režim z nízkým vyzařováním modré složky, podpora ICCSync pro ICC profily a nastavení z PC pomocí DisplayPilot. 
 
Samotný monitor obsahuje rozhraní 1x DisplayPort 1.4, 2x HDMI 2.0, 3x USB 3.1 a 1x USB Type-C port (DP alt mode). Na levém boku je ještě 3,5mm audio a jeden USB 3.1, do výbavy patří i dva 2,5W reproduktory, přičemž stojan je flexibilní a nabízí i nastavení výšky v rozsahu 150mm, anebo jej můžeme vyměnit za VESA stojan (100 x 100). O ceně a dostupnosti se výrobce zatím nezmínil. 
 
Zdroj: KitGuru


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Alphabet vlastnící Google dosáhl hodnoty 1 bilionu USD Alphabet vlastnící Google dosáhl hodnoty 1 bilionu USD
Společnost Alphabet, pod níž spadá i Google, je čtvrtou americkou společností, která dosáhla na hodnotu jednoho bilionu USD. Doplňuje tak předchozí trojici v podobě Applu, Amazonu a společnosti Microsoft.
Včera, aktualita, Milan Šurkala8 komentářů
PigeonBot: dron, který je inspirován holubem PigeonBot: dron, který je inspirován holubem
Výzkumný tým ze Stanfordovy univerzity se zabývá vývojem dronu, který by měl nabídnout lepší manévrovací schopnosti při letu. Při navrhování bezpilotního letounu jim inspirací byla holubí křídla. 
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář
Corsair K95 RGB Platinum XT: mechanika pro hráče i streamery Corsair K95 RGB Platinum XT: mechanika pro hráče i streamery
Corsair si připravil novou verzi své již známé klávesnice K95, a sice model s celkovým označením K95 RGB Platinum XT Mechanical Keyboard. Ten slibuje velice dobrou výbavu, která má vyhovovat i streamerům.
17.1.2020, aktualita, Jan Vítek
Grafenové baterie Real Graphene pomalu míří na trh Grafenové baterie Real Graphene pomalu míří na trh
Máme zde další průlom ve světě akumulátorů. Společnost Real Graphene totiž slibuje už velmi brzký příchod grafenových baterií, které se mají rychle nabíjet, být bezpečnější a vydržet mnohem více nabíjecích cyklů.
17.1.2020, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Mojo Vision připravuje kontaktní čočky s rozšířenou realitou Mojo Vision připravuje kontaktní čočky s rozšířenou realitou
Už i lehké brýle schopné poskytovat rozšířenou realitu je výkřik techniky, který zatím není připraven pro široký trh a Mojo Vision chce přitom nabídnout něco podobného prostřednictvím kontaktních čoček. 
17.1.2020, aktualita, Jan Vítek