www.svethardware.cz
>
>
>

BenQ PD3420Q: 34" LCD s pukem pro designéry

BenQ PD3420Q: 34" LCD s pukem pro designéry
, , aktualita
Společnost BenQ si přichystala nový model monitoru pro designéry, a sice PD3420Q z řady DesignVue. Tento 34" monitor by tak měl nabídnout v prvé řadě věrné zobrazení barev na svém panelu Nano IPS. 
K oblíbeným
reklama
BenQ PD3420Q z řady DesignVue je tak určen především pro tvořivé profesionály, přičemž jeho design vychází z ostatních modelů PD, což znamená, že má tenké okraje nahoře a po stranách, jednoduchý kovový stojan a zadní strana je z černého matného plastu. Jde zkrátka o vzhled. 
 
 
Na monitoru nás také ihned zaujme již známý ovládací "puk" (Hotkey Puck G2) připojený na kabelu, díky němuž bude nastavení v OSD menu mnohem pohodlnější než s využitím klasických postranních tlačítek přímo na monitoru.  
 
BenQ použil 34palcový a 10bitový displej Nano IPS s matným povrchem a maximální obnovovací frekvencí 60 Hz a rozlišením 3440 x 1440. Statický kontrast je obvyklých 1000:1, odezva 5 ms GtG, pozorovací úhly 178° a s tovární kalibrací DeltaE ≤3 dokáže monitor zcela pokrýt barevný prostor sRGB a DCI-P3 zvládne z 98 procent. Maximální jas je 350 cd/m², ovšem s aktivovaným HDR může být zvýšen na 400 cd/m², ostatně tu máme certifikaci VESA DisplayHDR 400.
 
 
 
Dále můžeme zmínit podporu funkce PbP (Picture by Picture), a to až ze 4 zdrojů signálu, samozřejmě nechybí režim z nízkým vyzařováním modré složky, podpora ICCSync pro ICC profily a nastavení z PC pomocí DisplayPilot. 
 
Samotný monitor obsahuje rozhraní 1x DisplayPort 1.4, 2x HDMI 2.0, 3x USB 3.1 a 1x USB Type-C port (DP alt mode). Na levém boku je ještě 3,5mm audio a jeden USB 3.1, do výbavy patří i dva 2,5W reproduktory, přičemž stojan je flexibilní a nabízí i nastavení výšky v rozsahu 150mm, anebo jej můžeme vyměnit za VESA stojan (100 x 100). O ceně a dostupnosti se výrobce zatím nezmínil. 
 
Zdroj: KitGuru


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Kontroverzní TikTok se dohodl s rodiči, žaloba skončila za pouhý den Kontroverzní TikTok se dohodl s rodiči, žaloba skončila za pouhý den
Sociální síť TikTok, to je jeden problém za druhým. Jde zejména o získávání osobních údajů od dětí. Skupina rodičů tak na síť podala žalobu, která ale neměla dlouhého trvání. Za pouhý jeden den došlo k dohodě.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Microsoft 365 Life, předplatné W10 i Office pro běžné spotřebitele už na jaře Microsoft 365 Life, předplatné W10 i Office pro běžné spotřebitele už na jaře
Microsoft nabízí už několik balíčků Microsoft 365, které kombinují operačním systém Windows 10, kancelářský balík Office a další funkce v jednom předplatném. Nově má být i pro běžné spotřebitele.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Nové snímky: největší černá díra i "galaxie v galaxii" Nové snímky: největší černá díra i "galaxie v galaxii"
Astronomům se povedlo díky sledování hvězd v cizí galaxii určit hmotnost tamní černé díry, která se ukázala jako dosud největší, jakou se podařilo najít. Hubble se vedle toho podíval na známý Hoagův objekt.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
G11 Iris Plus: 10nm grafika v herních testech G11 Iris Plus: 10nm grafika v herních testech
Server Techspot si vyzkoušel mobilní grafiku v procesoru Core i7-1065G7 generace Ice Lake. Jedná se o třídu G11 Iris Plus, která představuje to nejlepší, co Intel mezi iGPU dosud vyrobil. Jak se ukáže ve hrách?
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Cestování Uberem o život? Za minulý rok 9 vražd a 3045 sexuálních útoků Cestování Uberem o život? Za minulý rok 9 vražd a 3045 sexuálních útoků
Služba Uber zveřejnila svou bezpečnostní zprávu za uplynulé dva roky. Bohužel nebylo vše bez problémů a jen v USA se objevily tisíce případů sexuálních útoků, desítky úmrtí při nehodách a několik vražd.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala