www.svethardware.cz
>
>
>

BenQ PD3420Q: 34" LCD s pukem pro designéry

BenQ PD3420Q: 34" LCD s pukem pro designéry
, , aktualita
Společnost BenQ si přichystala nový model monitoru pro designéry, a sice PD3420Q z řady DesignVue. Tento 34" monitor by tak měl nabídnout v prvé řadě věrné zobrazení barev na svém panelu Nano IPS. 
K oblíbeným
reklama
BenQ PD3420Q z řady DesignVue je tak určen především pro tvořivé profesionály, přičemž jeho design vychází z ostatních modelů PD, což znamená, že má tenké okraje nahoře a po stranách, jednoduchý kovový stojan a zadní strana je z černého matného plastu. Jde zkrátka o vzhled. 
 
 
Na monitoru nás také ihned zaujme již známý ovládací "puk" (Hotkey Puck G2) připojený na kabelu, díky němuž bude nastavení v OSD menu mnohem pohodlnější než s využitím klasických postranních tlačítek přímo na monitoru.  
 
BenQ použil 34palcový a 10bitový displej Nano IPS s matným povrchem a maximální obnovovací frekvencí 60 Hz a rozlišením 3440 x 1440. Statický kontrast je obvyklých 1000:1, odezva 5 ms GtG, pozorovací úhly 178° a s tovární kalibrací DeltaE ≤3 dokáže monitor zcela pokrýt barevný prostor sRGB a DCI-P3 zvládne z 98 procent. Maximální jas je 350 cd/m², ovšem s aktivovaným HDR může být zvýšen na 400 cd/m², ostatně tu máme certifikaci VESA DisplayHDR 400.
 
 
 
Dále můžeme zmínit podporu funkce PbP (Picture by Picture), a to až ze 4 zdrojů signálu, samozřejmě nechybí režim z nízkým vyzařováním modré složky, podpora ICCSync pro ICC profily a nastavení z PC pomocí DisplayPilot. 
 
Samotný monitor obsahuje rozhraní 1x DisplayPort 1.4, 2x HDMI 2.0, 3x USB 3.1 a 1x USB Type-C port (DP alt mode). Na levém boku je ještě 3,5mm audio a jeden USB 3.1, do výbavy patří i dva 2,5W reproduktory, přičemž stojan je flexibilní a nabízí i nastavení výšky v rozsahu 150mm, anebo jej můžeme vyměnit za VESA stojan (100 x 100). O ceně a dostupnosti se výrobce zatím nezmínil. 
 
Zdroj: KitGuru


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Toshiba uvádí 4TB a 6TB pevné disky P300 Toshiba uvádí 4TB a 6TB pevné disky P300
Toshiba nadále vyrábí pevné disky a nyní rozšiřuje nabídku 3,5" modelů P300 o vyšší kapacity 4 TB a 6 TB. Ty budou mít nově dvoustupňový pohon a zdvojnásobila se také kapacita vyrovnávacího bufferu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
NICER pomohl vytvořit první mapu neutronové hvězdy s nečekaným závěrem NICER pomohl vytvořit první mapu neutronové hvězdy s nečekaným závěrem
NICER jako Neutron star Interior Composition Explorer má studium neutronových hvězd přímo v názvu a právě toto zařízení americké NASA nám poskytlo první mapu či detailní pohled na jeden z takových objektů. 
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Člověk vs. AI: v závodech dronů vyhrává stále člověk Člověk vs. AI: v závodech dronů vyhrává stále člověk
Drone Racing League (DRL) dosud pořádala závody v ovládání dronů pro lidské závodníky. Letos se ale mezi účastníky mohla dostat poprvé také umělá inteligence. Prozatím se jí nepodařilo vyhrát.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
WD: 24TB a větší disky už běžně využijí energeticky podpořený zápis dat WD: 24TB a větší disky už běžně využijí energeticky podpořený zápis dat
Společnost Western Digital máme v případě technologií pro energetický podpořený zápis dat spojenou především s MAMR. Ta se ale trošku překvapivě zatím ještě nepoužije, nicméně od 24TB modelů by to mělo být jiné. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Může mít Mléčná dráha dvě supermasivní černé díry? Může mít Mléčná dráha dvě supermasivní černé díry?
Dle běžně uváděných informací má naše galaxie jednu supermasivní černou díru zvanou Sagittarius A* (SgrA*) s hmotností kolem 4 milionů Sluncí. Nejsou ale přece jen nakonec tyto díry dvě?
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře