www.svethardware.cz
>
>
>

BenQ PD3420Q: 34" LCD s pukem pro designéry

BenQ PD3420Q: 34" LCD s pukem pro designéry
, , aktualita
Společnost BenQ si přichystala nový model monitoru pro designéry, a sice PD3420Q z řady DesignVue. Tento 34" monitor by tak měl nabídnout v prvé řadě věrné zobrazení barev na svém panelu Nano IPS. 
K oblíbeným
reklama
BenQ PD3420Q z řady DesignVue je tak určen především pro tvořivé profesionály, přičemž jeho design vychází z ostatních modelů PD, což znamená, že má tenké okraje nahoře a po stranách, jednoduchý kovový stojan a zadní strana je z černého matného plastu. Jde zkrátka o vzhled. 
 
 
Na monitoru nás také ihned zaujme již známý ovládací "puk" (Hotkey Puck G2) připojený na kabelu, díky němuž bude nastavení v OSD menu mnohem pohodlnější než s využitím klasických postranních tlačítek přímo na monitoru.  
 
BenQ použil 34palcový a 10bitový displej Nano IPS s matným povrchem a maximální obnovovací frekvencí 60 Hz a rozlišením 3440 x 1440. Statický kontrast je obvyklých 1000:1, odezva 5 ms GtG, pozorovací úhly 178° a s tovární kalibrací DeltaE ≤3 dokáže monitor zcela pokrýt barevný prostor sRGB a DCI-P3 zvládne z 98 procent. Maximální jas je 350 cd/m², ovšem s aktivovaným HDR může být zvýšen na 400 cd/m², ostatně tu máme certifikaci VESA DisplayHDR 400.
 
 
 
Dále můžeme zmínit podporu funkce PbP (Picture by Picture), a to až ze 4 zdrojů signálu, samozřejmě nechybí režim z nízkým vyzařováním modré složky, podpora ICCSync pro ICC profily a nastavení z PC pomocí DisplayPilot. 
 
Samotný monitor obsahuje rozhraní 1x DisplayPort 1.4, 2x HDMI 2.0, 3x USB 3.1 a 1x USB Type-C port (DP alt mode). Na levém boku je ještě 3,5mm audio a jeden USB 3.1, do výbavy patří i dva 2,5W reproduktory, přičemž stojan je flexibilní a nabízí i nastavení výšky v rozsahu 150mm, anebo jej můžeme vyměnit za VESA stojan (100 x 100). O ceně a dostupnosti se výrobce zatím nezmínil. 
 
Zdroj: KitGuru


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Objevila se zmínka o AMD Ryzen 7 5700U, prý to bude Renoir Objevila se zmínka o AMD Ryzen 7 5700U, prý to bude Renoir
Sotva se objeví jedna generace procesorů, už se řeší ta následující a mnohdy i ta další. Nyní tu máme první zmínky o procesoru AMD Ryzen 7 5700U, který se objevil v uniklém benchmarku. Výsledky ale nejsou moc povzbudivé.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Microsoft Edge v betaverzi už v říjnu zamíří na Linux Microsoft Edge v betaverzi už v říjnu zamíří na Linux
Už v červnu minulého roku se hovořilo o tom, že by se mohla objevit verze prohlížeče Edge také pro operační systém Linux. Nemělo by to dlouho trvat a měla by být uvolněna první betaverze nového browseru.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Quadro RTX generace Ampere se rýsují, jak vypadají a co nabídnou? Quadro RTX generace Ampere se rýsují, jak vypadají a co nabídnou?
Společnost NVIDIA by v dohledné době měla na trh vypustit také čistě pracovní grafické karty řady Quadro, které budou založeny na čipech rodiny Ampere. Zatím se objevila jedna, a to RTX A6000. Jaká je?
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
NVIDIA GeForce RTX 3090: jak se hraje v rozlišení 8K? NVIDIA GeForce RTX 3090: jak se hraje v rozlišení 8K?
NVIDIA ve své prezentaci nové generace herních karet ukázala také záběry z hraní v rozlišení 8K, na což se nyní zaměřili populární youtubeři Marques Brownlee a Linus z Linus Tech Tips. Jak se na dnešní možnost hrát v 8K dívají oni?
Dnes, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
HP uvádí kompaktní počítače s Windows a Chrome OS pro dobu koronavirovou HP uvádí kompaktní počítače s Windows a Chrome OS pro dobu koronavirovou
HP se přizpůsobuje době koronavirové, která nahrává práci z domova nebo v menších kancelářích. Výrobce proto představil malé desktopy vybavené převážně procesory AMD, ale také monitory či tiskárny.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik