www.svethardware.cz
>
>
>
>

BenQ uvádí monitory GL2480 a GL2780 s režimem ePaper

BenQ uvádí monitory GL2480 a GL2780 s režimem ePaper
, , aktualita
Společnost BenQ uvedla na trh dva nové monitory GL2480 a GL2780, které dostávají zajímavý režim ePaper. Monitor by tak měl nabídnout pohodlné čtení a zobrazení velmi podobné elektronickému papíru na elektronických čtečkách knih.
K oblíbeným
reklama
Od společnosti BenQ jsme se dočkali dvojice nových monitorů s označením GL2480 a GL2780, které jsou zajímavé zejména svým režimem ePaper. Jak už název napovídá, měl by simulovat vzhled elektronického papíru a inkoustu, tedy toho, jak vypadají elektronické čtečky knih. Nejde však o tutéž technologii. Jde jen o simulaci, takže je použito monochromatické zobrazení pomocí bílé a černé, přičemž monitor stáhne modré světlo a upraví kontrast. Výrobce také přišel s režimy, které pomáhají se zobrazením pro uživatele, kteří mají problémy s vnímáním červené a zelené barvy.
 
BenQ GL2480/GL2780
 
Jinak ale nejde o nijak pokročilé monitory. BenQ GL2480 je klasický 24" monitor s TN panelem, LED podsvícením a Full HD rozlišením 1920×1080 pixelů. Jeho jas dosahuje maximální hodnoty 250 cd/m2, kontrast má pak hodnotu nanejvýš 1000:1. Pozorovací úhly činí 170° do stran a 160° nahoru/dolů. Výrobce hovoří o obnovovací frekvenci standardních 60 Hz a výborné GTG odezvě 1 ms. Nepřekvapí podpora 8 bitových barev (16,7 milionu odstínů) a 72% pokrytí gamutu NTSC. Monitor nabíjdne jack pro připojení sluchátek a najdete zde podporu pro montáž na stěnu (VESA 100×100mm). Pokud jde o porty, je tu D-Sub, DVI a HDMI 1.4, každý po jednom kuse. Nechybí technologie Flicker Free a Low Blue Light. Spotřeba monitoru činí 25 W (17,48 W dle Energy Star) a hmotnost se zastavila na 3,9 kg.
 
BenQ GL2480/GL2780
 
Pokud jde o BenQ GL2780, ten se moc neliší. Jedním z rozdílů je pochopitelně úhlopříčka 27", nicméně Full HD rozlišení zůstává. Z technických údajů tu máme rozdíl např. v maximálním jasu 300 cd/m2 a tom, že jsou zde i dva 2W reproduktory. K výše zmíněným třem portům přibyl tentokrát i DisplayPort. Nepřekvapí pak o trochu vyšší spotřeba 35 W (20 W dle Energy Star) a hmotnost 5,7 kg. Do prodeje půjdou oba monitory v srpnu za cenu $149,99, resp. $179,99.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Windows 10 dostanou nové ikony a volitelné aktualizace ovladačů Windows 10 dostanou nové ikony a volitelné aktualizace ovladačů
Operační systém Windows 10 od Microsoftu měl v poslední době spíše jednoduché jednobarevné ikony coby dopad přechodu na design Metro. Nyní se ale dočkáme nových a vedle toho i jedné důležité možnosti. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Hudebník upravil svou myoelektrickou protézu, myšlenkami teď ovládá syntezátor Hudebník upravil svou myoelektrickou protézu, myšlenkami teď ovládá syntezátor
Bertolt Meyer je muž, který miluje taneční hudbu, od narození mu ale chybí část levé ruky a ani s moderní myoelektrickou protézou pro něj není jednoduché ovládat syntezátor. Ruku si tak upravil, aby mohl zařízení ovládat pouhými myšlenkami.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Indický politik využívá AI k tvorbě vlastních vícejazyčných "deepfake" Indický politik využívá AI k tvorbě vlastních vícejazyčných "deepfake"
Politické deepfake je závažným problémem, neboť lze vytvořit "důkaz", že nějaký politik něco řekl nebo udělal, i když to není pravda. Indický politik Manoj Tiwari si ale vytvořil záměrně vlastní videa s pomocí AI.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů
Asus po čtyřech letech upgradoval miniaturní počítač VivoStick Asus po čtyřech letech upgradoval miniaturní počítač VivoStick
Extrémně malý počítač Asus VivoStick (TS10) se po řadě let dočkal nové generace, která přináší větší operační paměť i úložiště. Také došlo k nasazení Windows 10 Pro usnadňující podnikové nasazení.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
HTC uvádí tři headsety VIVE Cosmos s rozšířenou realitou HTC uvádí tři headsety VIVE Cosmos s rozšířenou realitou
HTC přichází s rozšířenou řadou nových VR headsetů VIVE Cosmos, a to konkrétně se třemi modely: VIVE Cosmos Elite, VIVE Cosmos XR a VIVE Cosmos Play s vysokým rozlišením a rozšířenou realitou. 
Včera, aktualita, Jan Vítek