www.svethardware.cz
>
>
>
>

BenQ uvádí monitory GL2480 a GL2780 s režimem ePaper

BenQ uvádí monitory GL2480 a GL2780 s režimem ePaper
, , aktualita
Společnost BenQ uvedla na trh dva nové monitory GL2480 a GL2780, které dostávají zajímavý režim ePaper. Monitor by tak měl nabídnout pohodlné čtení a zobrazení velmi podobné elektronickému papíru na elektronických čtečkách knih.
K oblíbeným
reklama
Od společnosti BenQ jsme se dočkali dvojice nových monitorů s označením GL2480 a GL2780, které jsou zajímavé zejména svým režimem ePaper. Jak už název napovídá, měl by simulovat vzhled elektronického papíru a inkoustu, tedy toho, jak vypadají elektronické čtečky knih. Nejde však o tutéž technologii. Jde jen o simulaci, takže je použito monochromatické zobrazení pomocí bílé a černé, přičemž monitor stáhne modré světlo a upraví kontrast. Výrobce také přišel s režimy, které pomáhají se zobrazením pro uživatele, kteří mají problémy s vnímáním červené a zelené barvy.
 
BenQ GL2480/GL2780
 
Jinak ale nejde o nijak pokročilé monitory. BenQ GL2480 je klasický 24" monitor s TN panelem, LED podsvícením a Full HD rozlišením 1920×1080 pixelů. Jeho jas dosahuje maximální hodnoty 250 cd/m2, kontrast má pak hodnotu nanejvýš 1000:1. Pozorovací úhly činí 170° do stran a 160° nahoru/dolů. Výrobce hovoří o obnovovací frekvenci standardních 60 Hz a výborné GTG odezvě 1 ms. Nepřekvapí podpora 8 bitových barev (16,7 milionu odstínů) a 72% pokrytí gamutu NTSC. Monitor nabíjdne jack pro připojení sluchátek a najdete zde podporu pro montáž na stěnu (VESA 100×100mm). Pokud jde o porty, je tu D-Sub, DVI a HDMI 1.4, každý po jednom kuse. Nechybí technologie Flicker Free a Low Blue Light. Spotřeba monitoru činí 25 W (17,48 W dle Energy Star) a hmotnost se zastavila na 3,9 kg.
 
BenQ GL2480/GL2780
 
Pokud jde o BenQ GL2780, ten se moc neliší. Jedním z rozdílů je pochopitelně úhlopříčka 27", nicméně Full HD rozlišení zůstává. Z technických údajů tu máme rozdíl např. v maximálním jasu 300 cd/m2 a tom, že jsou zde i dva 2W reproduktory. K výše zmíněným třem portům přibyl tentokrát i DisplayPort. Nepřekvapí pak o trochu vyšší spotřeba 35 W (20 W dle Energy Star) a hmotnost 5,7 kg. Do prodeje půjdou oba monitory v srpnu za cenu $149,99, resp. $179,99.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
AMD potvrzuje 3. generaci Threadripperů a odkládá nástup CPU Ryzen 9 3950X AMD potvrzuje 3. generaci Threadripperů a odkládá nástup CPU Ryzen 9 3950X
Společnost AMD na závěr dnešního dne potvrdila příchod třetí generace procesorů Threadripper, což je jistě dobrá zpráva. Nicméně špatná je ta, že se firmě nepodaří splnit slib, aby vypustila na trh slíbený Ryzen 9 3950X včas. 
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Epic zdarma nabízí Batmanovskou kolekci šesti her a připravuje si Metro: 2033 Redux Epic zdarma nabízí Batmanovskou kolekci šesti her a připravuje si Metro: 2033 Redux
Společnost Epic Games nekončí s pravidelným nabízením her zdarma a nyní si připravila rovnou celou Batman Arkham Collection a Lego Batman čítající celkem šest her. Brzy pak přijde do nabídky zdarma i Metro: 2033 Redux.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Obrovský vulkán Loki na Io by mohl každou chvíli spustit Obrovský vulkán Loki na Io by mohl každou chvíli spustit
Jupiterův měsíc Io patří mezi geologicky činná tělesa Sluneční soustavy a brzy by to mohl velice názorně ukázat. Erupce jeho vulkánu zvaného Loki byla už dříve několikrát úspěšně předpovězena a nyní se očekává další. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
QNAP uvádí na trh NAS systém QTS 4.4.1 s novým linuxovým jádrem QNAP uvádí na trh NAS systém QTS 4.4.1 s novým linuxovým jádrem
Společnost QNAP si připravila novou verzi operačního systému pro své modely NAS, a sice QTS 4.4.1. Ta představuje nové funkce pro cloudová a hybridní cloudová úložiště či řešení Fibre Channel. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Valve by dle francouzského soudu nemělo uživatelům bránit v prodeji zakoupených her Valve by dle francouzského soudu nemělo uživatelům bránit v prodeji zakoupených her
Společnost Valve byla už dříve donucena k tomu, aby umožnila hráčům vracet hry, které mají šanci si krátce vyzkoušet. Nyní se na ni ale z Francie valí další a potenciálně mnohem větší ohrožení tržeb, které se týká přeprodeje her. 
Včera, aktualita, Jan Vítek