Beyond Good and Evil žije, pokračování bylo potvrzeno

Beyond Good and Evil žije, pokračování bylo potvrzeno
, , aktualita
Beyond Good and Evil je jedna z her, jejíž fanoušci neúnavně požadovali pokračování. Ubisoft už v minulosti naznačoval, že by se něco takového mohlo chystat, ale že opravdu chystá druhý díl, to bylo potvrzeno až nyní. Co o něm víme? 
K oblíbeným
reklama
Původní Beyond Good and Evil byl loni nabízen jako hra zdarma v rámci oslav třicetin studia Ubisoft. Jeho příběh se odehrává na planetě Hyllis a týká se mladé rebelantské reportérky Jade, která operuje především se svým fotoaparátem a pak také svou bojovou holí a odhaluje vládní konspiraci. Hra tak kombinuje boj, skrytou akci a logiku ve futuristickém cizím světě. 
 
 
Původní hra byla uvedena na trh už v roce 2003, takže fanoušci na druhý díl už čekají velice dlouho, zvláště když se v roce 2008 provalilo, že Ubisoft opravdu chystá pokračování, nebo alespoň hru, která bude duchovním nástupcem původního dílu. A nyní po téměř deseti letech byl Beyond Good and Evil 2 (BGA2) konečně oficiálně představen, ovšem Ubisoft zatím nezveřejnil ani video ze hry, natož pak aby prozradil, kdy asi tak přijde na trh. 
 
Dle novinářky Laury Kate Dale, která se věnuje především mobilním konzolím, však nový BGA2 přijde nejdříve ve verzi pro Nintendo Switch a až někdy rok poté budou přichystány i verze pro PC, Xbox One a PS4. To jsou ale starší informace, které se zatím nepotvrdily. 
 

Příběh Beyond Good and Evil 2 se už nebude týkat hlavních postav z prvního dílu a začne se odvíjet ještě před narozením Jade, a to ve vzdáleném slunečním systému nazývaném System 3, a to v našem 24. století. V tomto systému velké korporace ovládly a zotročily hybridy (spojení zvířat a lidí), jež si i vyvíjí ve svých laboratořích a do toho zasahují i piráti bojující o zdroje a své přežití. Právě do role piráta se vžijeme, přičemž náš cíl bude o něco vznešenější než plný žaludek, a to nic menšího než svoboda. 
 
 
Ubisoft slibuje otevřený svět, který budeme moci zkoumat sami nebo i v kooperaci s přáteli,
přičemž i bez nahrávacích obrazovek budeme moci přecházet z interiéru ven, vzlétnout do vesmíru a přistát na jiné planetě. To rozhodně nevypadá jako hra, kterou by měla zvládnout konzole Switch, ale uvidíme. 
 
Zveřejněné video je pouhý render, takže nejde o záběry ze samotné hry, ale Ubisoft uvádí, že styl grafiky a objekty v něm viděné budou samotné hře odpovídat. Uvidíme někdy příště, co dalšího se o BGA2 dozvíme a především to, kdy přijde na trh. 
 
reklama
Nejnovější články
PS5 byla otestována s běžným Samsungem 980 Pro vedle původního SSD PS5 byla otestována s běžným Samsungem 980 Pro vedle původního SSD
Sony minulý týden konečně zveřejnila dlouho očekávaný software, který uživatelům umožní využít běžně dostupná SSD pro rozšíření kapacity konzolí PlayStation 5. Prozatím jde o betaverzi, ale už tu máme slibné výsledky. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Australskou megabaterii Tesly a Neoenu zachvátil požár, hasili ji 3 dny Australskou megabaterii Tesly a Neoenu zachvátil požár, hasili ji 3 dny
Nová megabaterie Victoria Big Battery v Austrálii koncem minulého týdne zachvátil požár. Jde o jedno z největších akumulátorových úložišť na světě, které zde pomáhá vykrývat špičky a řešit zásahy FCAS.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
AMD s Valve vyvíjí lepší linuxové ovladače pro konzole Steam Deck AMD s Valve vyvíjí lepší linuxové ovladače pro konzole Steam Deck
AMD nebylo nikdy úspěšnějším výrobcem konzolového hardwaru, než je dnes. Za to aktuálně platí uživatelé PC, kteří nemají k dispozici tolik hardwaru od AMD, kolik by si mohli přát, ale s tím se nedá nic dělat. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Ceny pamětí GDDR: jak je ovlivňuje Ethereum a výprodeje grafik? Ceny pamětí GDDR: jak je ovlivňuje Ethereum a výprodeje grafik?
Těžba Etherea dnes už pro mnohé není výdělečný podnik kvůli nepříznivému mixu nákladů na energie, výši odměn a hodnoty samotného Etherea. To má svůj vliv i na cenu pamětí GDDR5 či především GDDR6 na trhu. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
CATL uvede na trh sodíkové akumulátory s vyšší odolností vůči chladu CATL uvede na trh sodíkové akumulátory s vyšší odolností vůči chladu
Společnost CATL dosáhla dalšího významného milníku. Sodíkové akumulátory se jí podařilo vyvinout do takové podoby, že by se už brzy měly dostat na trh. Zajímavé mají být např. vyšší odolností vůči chladu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře