www.svethardware.cz
>
>
>
>
>
>

Bill Gates lituje, že Microsoft neudělal něco jako Android

Bill Gates lituje, že Microsoft neudělal něco jako Android
, , aktualita
V rozhovoru pro Village Global se Bill Gates rozhovořil i o svých největších chybách, které ve světě IT provedl. Jednou z těch největších je fakt, že Microsoft nikdy nevytvořil něco jako operační systém Android.
K oblíbeným
reklama
I když Bill Gates vydělal ve svém životě miliardy dolarů a udělal z Microsoftu opravdového softwarového giganta, ne vše se mu povedlo. V rozhovoru pro Village Global tak zmínil i to, čeho opravdu moc lituje, a tím jsou přešlapy v mobilních systémech. I když Microsoft měl Windows Mobile a Windows Phone, nikdy se nepovedlo udělat systém a vše okolo něj tak, aby se dostatečně rozšířil, čímž Microsoftu utekla obrovská příležitost. A to je to, čeho Bill Gates nyní opravdu lituje.
 
Bill Gates
 
Bill Gates, zdroj: DFID - UK Department for International Development [CC BY 2.0]
 
Gates řekl, že vytvoření takového operačního systému byla věc, kterou měl Microsoft přirozeně vyhrát. A v této oblasti bohužel vítěz bere vše, je tu dle jeho slov místo pouze pro jeden jediný operační systém vedle Apple iOS. A tato chyba má hodnotu 400 miliard dolarů, které má nyní Google a naopak chybí Microsoftu.
 
Ani Gatesův nástupce Steve Ballmer v tomto Microsoftu nijak zvlášť nepomohl (finančně Microsoft sice ve své době hodně zvedl, ale je znám také svým výsměchem konkurenci, která pak těmito vysmívanými produkty nastolila nové trendy a výrazně bodovala, což je např. i případ Applu iPhone). Velký obrat pak přišel s příchodem Satya Nadelly. Ten společnost od mobilních telefonů sice úplně odvrátil, vsadil ale na služby včetně cloudu, což se nyní Microsoftu hodně vyplácí.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Radeony RX 5700 mohou jít s úpravou registrů nad 2,2 GHz Radeony RX 5700 mohou jít s úpravou registrů nad 2,2 GHz
Grafické karty Radeon budou asi mnohem oblíbenějším cílem overclockerů z řad běžných uživatelů než procesory Ryzen 3000, protože to vypadá, že s úpravou registrů lze získat nezanedbatelný frekvenční nárůst.
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
AMD vs. NVIDIA: jak zub času ovlivňuje výkon GPU? AMD vs. NVIDIA: jak zub času ovlivňuje výkon GPU?
Pokud by si někdo myslel, že se starým křemíkovým hardwarem je to podobné jako se starým spalovacím motorem, může být vcelku v klidu. Starý křemíkový čip časem nezíská horší výkon, ale o tom však nerozhoduje sám.
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
NVIDIA se chlubí 50 % výkonu navíc v Monster Hunter: World díky DLSS NVIDIA se chlubí 50 % výkonu navíc v Monster Hunter: World díky DLSS
NVIDIA se s námi podělila o benchmark, který ukazuje na výkon jejích GeForce RTX ve hře Monster Hunter: World. Ten má být díky Deep Learning Super Sampling (DLSS) o polovinu vyšší, což se v takové náročné hře bude hodit.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Ryzen 9 3900X: stačí na něj originální chladič Wraith Prism RGB? Ryzen 9 3900X: stačí na něj originální chladič Wraith Prism RGB?
Dvanáctijádrový procesor Ryzen 9 3900X je pochopitelně aktuálně ve středu zájmu, a to i z hlediska spotřeby a chlazení. Na spotřebu a schopnost levnějších desek jej napájet jsme se už podívali a nyní je tu chlazení. 
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Severní Karolína zvažuje vysokorychlostní dráhu od Virgin Hyperloop One Severní Karolína zvažuje vysokorychlostní dráhu od Virgin Hyperloop One
Projekt Hyperloop byl navržený podnikatelem a vizionářem Elonem Muskem. Jeho realizace se ujaly soukromé společnosti, jednou z nich je Virgin Hyperloop One. Ta by mohla vybudovat vysokorychlostní trať i v Severní Karolíně. 
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková