www.svethardware.cz
>
>
>
>
>
>

Bill Gates lituje, že Microsoft neudělal něco jako Android

Bill Gates lituje, že Microsoft neudělal něco jako Android
, , aktualita
V rozhovoru pro Village Global se Bill Gates rozhovořil i o svých největších chybách, které ve světě IT provedl. Jednou z těch největších je fakt, že Microsoft nikdy nevytvořil něco jako operační systém Android.
K oblíbeným
reklama
I když Bill Gates vydělal ve svém životě miliardy dolarů a udělal z Microsoftu opravdového softwarového giganta, ne vše se mu povedlo. V rozhovoru pro Village Global tak zmínil i to, čeho opravdu moc lituje, a tím jsou přešlapy v mobilních systémech. I když Microsoft měl Windows Mobile a Windows Phone, nikdy se nepovedlo udělat systém a vše okolo něj tak, aby se dostatečně rozšířil, čímž Microsoftu utekla obrovská příležitost. A to je to, čeho Bill Gates nyní opravdu lituje.
 
Bill Gates
 
Bill Gates, zdroj: DFID - UK Department for International Development [CC BY 2.0]
 
Gates řekl, že vytvoření takového operačního systému byla věc, kterou měl Microsoft přirozeně vyhrát. A v této oblasti bohužel vítěz bere vše, je tu dle jeho slov místo pouze pro jeden jediný operační systém vedle Apple iOS. A tato chyba má hodnotu 400 miliard dolarů, které má nyní Google a naopak chybí Microsoftu.
 
Ani Gatesův nástupce Steve Ballmer v tomto Microsoftu nijak zvlášť nepomohl (finančně Microsoft sice ve své době hodně zvedl, ale je znám také svým výsměchem konkurenci, která pak těmito vysmívanými produkty nastolila nové trendy a výrazně bodovala, což je např. i případ Applu iPhone). Velký obrat pak přišel s příchodem Satya Nadelly. Ten společnost od mobilních telefonů sice úplně odvrátil, vsadil ale na služby včetně cloudu, což se nyní Microsoftu hodně vyplácí.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Bohatý podzim: kdy přijdou nové procesory a grafické karty? Bohatý podzim: kdy přijdou nové procesory a grafické karty?
Během příštích dvou týdnů bude představena či rovnou i vypuštěna na trh řada nových produktů a my se nyní v krátkosti podíváme na to, co to bude a kdy to bude. Jde o produkty firem AMD, NVIDIA i Intel. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Specifikace GTX 1660 Super jsou na světě: za kolik a kdy bude k dispozici? Specifikace GTX 1660 Super jsou na světě: za kolik a kdy bude k dispozici?
Aktualizováno: NVIDIA by snad již dnes měla vypustit na trh přinejmenším novou GeForce GTX 1660 Super, která by měla lépe zachytit nástup nových Radeonů, i když není zrovna jasné, co můžeme od AMD čekat. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Velká Británie vyšle na Měsíc pavoučího robota Velká Británie vyšle na Měsíc pavoučího robota
Velká Británie, respektive přesněji londýnská společnost Spacebit, se chystá vypustit na Měsíc chodícího robota, který bude chodit v pavoučím stylu. Namísto osmi končetin však bude mít čtyři, což jej řadí spíše vedle Spider Mastermind.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Intel Ghost Canyon: nová třída modulárních PC odhalena Intel Ghost Canyon: nová třída modulárních PC odhalena
Intel nedávno ukázal nový modulární koncept PC, který je založen na systémech v podobě karet pro PCIe. Tehdy o něm mluvil prostě jako o Elementu, ovšem nyní je zřejmé, že ten se dostane i mezi NUC Ghost Canyon. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Xiaomi se pouští do výroby herních LCD, představuje Mi Surface Xiaomi se pouští do výroby herních LCD, představuje Mi Surface
Společnost Xiaomi jsme dříve znali jen jako výrobce mobilních telefonů a jejich příslušenství, ale od té doby se její portfolio značně rozrostlo. Nyní tato společnost přináší na trh vlastní "Povrch", ale o počítače nejde. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek