www.svethardware.cz
>
>
>

Binance chystá vlastní kryptoměnu: Project Venus

Binance chystá vlastní kryptoměnu: Project Venus
, , aktualita
Chystá se další kryptoměna, jako by jich zatím nebylo málo. Novinku bude mít na svědomí kryptoměnová burza Binance, která chce v tomto případě vytvořit stablecoin. Zatím nese název Project Venus a bojovat bude i proti Facebooku a jeho Libře.
K oblíbeným
reklama
Zatímco Facebook a jeho připravovaná kryptoměna Libra jsou terčem mnohých úřadů, kryptoměnová burza Binance chce zkusit své štěstí také s Projectem Venus. Ten by neměl být klasickou kryptoměnou jako Bitcoin a jemu podobné, ale tzv. stablecoinem, tedy kryptoměnou navázanou na jinou fiat měnu. S navazováním má už Binance nějaké ty zkušenosti, vytvořila např. Binance BGBP Stable Coin (BGBP) navázaný na libru a BTCB navázaný na Bitcoin (což zas tak "stable" není). Binance si věří, že s novou kryptoměnou uspěje, neboť u těchto dvou už prokázala, že je schopna zajistit dostatečnou podporu celému ekosystému.
 
Binance logo
 
Zajímavostí bude především to, že Venus mají být lokalizované (regionální) stablecoiny, tedy navázány na různé fiat měny. Zatímco za Librou stojí desítky různých společností (včetně PayPalu, Visy nebo Mastercardu), Binance teprve své partnery hledá. Těmi mohou být jiné kryptoměnové společnosti, technologické firmy, vlády a jiné projekty pracující na technologii blockchainu. Jedna ze spoluzakladatelů společnosti Binance, Yi He, tvrdí, že stablecoiny budou v následujících letech nahrazovat klasické fiat měny a přinesou nové standardy do digitální ekonomiky. Tak uvidíme, zda s novinkou Binance prorazí, nebo umře dříve, než vznikne (což hrozí výše zmíněné Libře od Facebooku).
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
GeForce NOW nově ztrácí i Bethesdu, až na jediný titul GeForce NOW nově ztrácí i Bethesdu, až na jediný titul
Takovýto úvod do provozu služba GeForce NOW rozhodně nepotřebovala. Krátce po jejím spuštění byla zákazníkům upřena nabídka firmy Activision Blizzard a nyní se nově stahuje i Bethesda, a to až na jeden titul. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Apple chce zakázat prodej knihy bývalého zaměstnance, prý prozrazuje příliš Apple chce zakázat prodej knihy bývalého zaměstnance, prý prozrazuje příliš
Společnost Apple vůbec není spokojena se zahájením prodeje knihy App Store Confidental od Tom Sadowskiho, bývalého vedoucího App Store. Podle ní prozrazuje obchodní tajemství a žádá stažení knihy z obchodů.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Shopify se připojuje ke kryptoměně Libra od Facebooku, zatímco jiní utíkají Shopify se připojuje ke kryptoměně Libra od Facebooku, zatímco jiní utíkají
Kryptoměnu Libra od Facebooku, resp. jeho dceřinné společnosti Calibra, zpočátku podporovalo velké množství zavedených společností. Mnoho se však od projektu odvrátilo. Shopify jde proti proudu a naopak se připojuje.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
NOAA si ztrojnásobí superpočítačový výkon NOAA si ztrojnásobí superpočítačový výkon
National Oceanic and Atmospheric Administration (NOAA) se může těšit na to, že její superpočítačová výbava projde zásadní modernizací. Získá totiž nové superpočítače založené na platformě Cray.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Plextor M9P Plus SSD: až 3,4 GB/s ve třech podobách Plextor M9P Plus SSD: až 3,4 GB/s ve třech podobách
Plextor si připravil celkem tři verze SSD M9P Plus, SSD nabízejících datovou propustnost až 3,4 GB/s. Založena jsou na pamětech firmy Kioxia, dříve Toshiba Memory, vedle nichž je tu kontroler od Marvellu. 
Včera, aktualita, Jan Vítek