www.svethardware.cz
>
>
>

Binance chystá vlastní kryptoměnu: Project Venus

Binance chystá vlastní kryptoměnu: Project Venus
, , aktualita
Chystá se další kryptoměna, jako by jich zatím nebylo málo. Novinku bude mít na svědomí kryptoměnová burza Binance, která chce v tomto případě vytvořit stablecoin. Zatím nese název Project Venus a bojovat bude i proti Facebooku a jeho Libře.
K oblíbeným
reklama
Zatímco Facebook a jeho připravovaná kryptoměna Libra jsou terčem mnohých úřadů, kryptoměnová burza Binance chce zkusit své štěstí také s Projectem Venus. Ten by neměl být klasickou kryptoměnou jako Bitcoin a jemu podobné, ale tzv. stablecoinem, tedy kryptoměnou navázanou na jinou fiat měnu. S navazováním má už Binance nějaké ty zkušenosti, vytvořila např. Binance BGBP Stable Coin (BGBP) navázaný na libru a BTCB navázaný na Bitcoin (což zas tak "stable" není). Binance si věří, že s novou kryptoměnou uspěje, neboť u těchto dvou už prokázala, že je schopna zajistit dostatečnou podporu celému ekosystému.
 
Binance logo
 
Zajímavostí bude především to, že Venus mají být lokalizované (regionální) stablecoiny, tedy navázány na různé fiat měny. Zatímco za Librou stojí desítky různých společností (včetně PayPalu, Visy nebo Mastercardu), Binance teprve své partnery hledá. Těmi mohou být jiné kryptoměnové společnosti, technologické firmy, vlády a jiné projekty pracující na technologii blockchainu. Jedna ze spoluzakladatelů společnosti Binance, Yi He, tvrdí, že stablecoiny budou v následujících letech nahrazovat klasické fiat měny a přinesou nové standardy do digitální ekonomiky. Tak uvidíme, zda s novinkou Binance prorazí, nebo umře dříve, než vznikne (což hrozí výše zmíněné Libře od Facebooku).
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Britské Tesco nechalo na internetu snímky desítek milionů RZ aut zákazníků Britské Tesco nechalo na internetu snímky desítek milionů RZ aut zákazníků
Citlivým údajem může být i fotografie registrační značky. To postihlo obchodní řetězec Tesco ve Velké Británii, který měl nedávno problém s tím, že databázi snímků RZ svých zákazníků nechal povalovat volně na internetu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
AMD potvrzuje 3. generaci Threadripperů a odkládá nástup CPU Ryzen 9 3950X AMD potvrzuje 3. generaci Threadripperů a odkládá nástup CPU Ryzen 9 3950X
Společnost AMD na závěr dnešního dne potvrdila příchod třetí generace procesorů Threadripper, což je jistě dobrá zpráva. Nicméně špatná je ta, že se firmě nepodaří splnit slib, aby vypustila na trh slíbený Ryzen 9 3950X včas. 
20.9.2019, aktualita, Jan Vítek23 komentářů
Epic zdarma nabízí Batmanovskou kolekci šesti her a připravuje si Metro: 2033 Redux Epic zdarma nabízí Batmanovskou kolekci šesti her a připravuje si Metro: 2033 Redux
Společnost Epic Games nekončí s pravidelným nabízením her zdarma a nyní si připravila rovnou celou Batman Arkham Collection a Lego Batman čítající celkem šest her. Brzy pak přijde do nabídky zdarma i Metro: 2033 Redux.
20.9.2019, aktualita, Jan Vítek
Obrovský vulkán Loki na Io by mohl každou chvíli spustit Obrovský vulkán Loki na Io by mohl každou chvíli spustit
Jupiterův měsíc Io patří mezi geologicky činná tělesa Sluneční soustavy a brzy by to mohl velice názorně ukázat. Erupce jeho vulkánu zvaného Loki byla už dříve několikrát úspěšně předpovězena a nyní se očekává další. 
20.9.2019, aktualita, Jan Vítek
QNAP uvádí na trh NAS systém QTS 4.4.1 s novým linuxovým jádrem QNAP uvádí na trh NAS systém QTS 4.4.1 s novým linuxovým jádrem
Společnost QNAP si připravila novou verzi operačního systému pro své modely NAS, a sice QTS 4.4.1. Ta představuje nové funkce pro cloudová a hybridní cloudová úložiště či řešení Fibre Channel. 
20.9.2019, aktualita, Jan Vítek