www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Biostar nabízí nové BIOSy s AGESA 1.0.0.4 pro všechny desky s AM4

Biostar nabízí nové BIOSy s AGESA 1.0.0.4 pro všechny desky s AM4
, , aktualita
Společnost Biostar si pro všechny své desky s paticí AM4 připravila nové verze BIOSu, které jsou založeny na mikrokódu AGESA 1.0.0.4. Slibují jednak rychlejší nabíhání systému i podporu 16jádrového Ryzenu. 
K oblíbeným
reklama
Mluvit budeme konkrétně o společnosti Biostar, ale výhody plynoucí z AGESA 1.0.0.4 by logicky měly platit i v jiných případech. My již víme, že nový mikrokód pomůže zrychlit nabíhání systému, přičemž se obecně mluví o bootování, ale ze starších informací je zřejmé (a je to i logické), že půjde o rychlejší POST (Power-On Self-Test). Mluvilo se totiž o rychlejším naběhnutí do prostředí pro nastavení BIOSu, čili v takovém případě boot systému ještě ani nezačal. Na druhou stranu rychlejší POST samozřejmě ovlivní i celkový bootovací čas.
 
 
Nové BIOSy s AGESA 1.0.0.4 dostaly veškeré desky Biostar s čipovými sadami A320, B350, B450, X470 a X570, což znamená i to, že přicházející 16jádrový Ryzen 9 3950X si můžeme klidně nainstalovat i do levné a staré desky s A320, kterou si můžeme koupit i za tisícovku. Nicméně že by se taková kombinace dala doporučit, to rozhodně nelze říci a jde především o to, že tak levná deska bude mít i odpovídající napájecí systém, který by danému procesoru nemusel stačit. 
 
Ostatně procesor Ryzen 9 3950X má TDP 105 W a desky s A320 či B350 by měly být stavěny nanejvýš pro 95W procesory, přičemž TDP je jedna věc a reálná spotřeba, a to zvláště ta nárazová při využití turba, je věc druhá. Zkrátka a dobře, pro Ryzen 9 3950X bude ideální deska s čipsetem X570 nebo X470, u níž se dá předpokládat dostatečně dimenzované napájení. To znamená investici alespoň 3000 - 3500 Kč, což je celkem v adekvátní cena. 
 
Biostar nám také připravil přehled o tom, jaké bootovací časy můžeme díky novým BIOSům očekávat: 
 
Bootovací čas s AGESA ComboAM4 PI 1.0.0.4B (Beta)
Model BIOSTAR RACING X570GT8
CPU Ryzen 5 3600
Paměti 2x 8 GB
VGA RX 480
BIOS X57AGA25.BST X57AG910.BST
BIOS Agesa

AGESA1.0.0.4 Patch B

AGESA1.0.0.3ABBA

Boot systému s výchozím nastavením BIOSu 34 s 41 s
Save & Exit (F10) - otevření nastavení BIOSu 13 s 16 s
Studený start do otevření nastavení BIOSu 13 s 16 s
 
Jak je vidět, rychlejší by měl být nejen POST, ale také bootování systému, neboť to se nezkrátí pouze o tři sekundy jako při startu/restartu do nastavení BIOSu, ale rovnou o sedm sekund.  
 
Co se týče nového 16jádrového Ryzenu, otázka je, zda bude představen a uveden na trh již dnes společně s Threadrippery 3. generace, nebo až někdy později. AMD už jednou jeho nástup odložilo a nyní platí, že přijde někdy v tomto měsíci. 
 
Zdroj: Biostar 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Google Stadia má problém: Chromecast Ultra se hodně přehřívá Google Stadia má problém: Chromecast Ultra se hodně přehřívá
Google před pár dny spustil herní streamovací službu Stadia. Někteří jsou z ní nadšeni, jiní mají naopak problémy. A vypadá to, že těch problémů bude více. Chromecast Ultra, který je součástí systému, se totiž výrazně přehřívá.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Uber bude odposlouchávat jízdu autem v zájmu bezpečnosti Uber bude odposlouchávat jízdu autem v zájmu bezpečnosti
Aby bylo více důkazů pro řešení případných incidentů mezi řidičem a pasažérem služby Uber, bude zavedena možnost nahrávání audio záznamu celé jízdy. Zatím má být k dispozici pro vybrané země.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
V-Ray a Blender's Cycles získávají podporu GeForce RTX V-Ray a Blender's Cycles získávají podporu GeForce RTX
NVIDIA se snaží podporu svého RTX hardwaru prosazovat nejen ve hrách, ale také v grafickém softwaru. Nyní přišla řada na V-Ray a Blender's Cycles od Chaos Group s příslušným urychlením renderování. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Tesla ukázala extravagantní elektrický pickup Cybertruck Tesla ukázala extravagantní elektrický pickup Cybertruck
Před pár hodinami představila automobilka Tesla svůj dlouho připravovaný pickup Cybertruck. Tato elektrická bestie přináší hranatý design jak ze sci-fi filmu, velmi slušný dojezd a akceleraci na 60 mph za méně než 3 sekundy.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Colorful si připravil Micro ATX desku s AMD X570 Colorful si připravil Micro ATX desku s AMD X570
Společnost Colorful se chystá vypustit na trh menší základní desku formátu Micro ATX, která je založena na větší desce X570 Gaming Pro V14. Jedná se o model CVN X570M GAMING Pro, jenž také nese čipovou sadu X570. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek