www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Biostar nabízí nové BIOSy s AGESA 1.0.0.4 pro všechny desky s AM4

Biostar nabízí nové BIOSy s AGESA 1.0.0.4 pro všechny desky s AM4
, , aktualita
Společnost Biostar si pro všechny své desky s paticí AM4 připravila nové verze BIOSu, které jsou založeny na mikrokódu AGESA 1.0.0.4. Slibují jednak rychlejší nabíhání systému i podporu 16jádrového Ryzenu. 
K oblíbeným
reklama
Mluvit budeme konkrétně o společnosti Biostar, ale výhody plynoucí z AGESA 1.0.0.4 by logicky měly platit i v jiných případech. My již víme, že nový mikrokód pomůže zrychlit nabíhání systému, přičemž se obecně mluví o bootování, ale ze starších informací je zřejmé (a je to i logické), že půjde o rychlejší POST (Power-On Self-Test). Mluvilo se totiž o rychlejším naběhnutí do prostředí pro nastavení BIOSu, čili v takovém případě boot systému ještě ani nezačal. Na druhou stranu rychlejší POST samozřejmě ovlivní i celkový bootovací čas.
 
 
Nové BIOSy s AGESA 1.0.0.4 dostaly veškeré desky Biostar s čipovými sadami A320, B350, B450, X470 a X570, což znamená i to, že přicházející 16jádrový Ryzen 9 3950X si můžeme klidně nainstalovat i do levné a staré desky s A320, kterou si můžeme koupit i za tisícovku. Nicméně že by se taková kombinace dala doporučit, to rozhodně nelze říci a jde především o to, že tak levná deska bude mít i odpovídající napájecí systém, který by danému procesoru nemusel stačit. 
 
Ostatně procesor Ryzen 9 3950X má TDP 105 W a desky s A320 či B350 by měly být stavěny nanejvýš pro 95W procesory, přičemž TDP je jedna věc a reálná spotřeba, a to zvláště ta nárazová při využití turba, je věc druhá. Zkrátka a dobře, pro Ryzen 9 3950X bude ideální deska s čipsetem X570 nebo X470, u níž se dá předpokládat dostatečně dimenzované napájení. To znamená investici alespoň 3000 - 3500 Kč, což je celkem v adekvátní cena. 
 
Biostar nám také připravil přehled o tom, jaké bootovací časy můžeme díky novým BIOSům očekávat: 
 
Bootovací čas s AGESA ComboAM4 PI 1.0.0.4B (Beta)
Model BIOSTAR RACING X570GT8
CPU Ryzen 5 3600
Paměti 2x 8 GB
VGA RX 480
BIOS X57AGA25.BST X57AG910.BST
BIOS Agesa

AGESA1.0.0.4 Patch B

AGESA1.0.0.3ABBA

Boot systému s výchozím nastavením BIOSu 34 s 41 s
Save & Exit (F10) - otevření nastavení BIOSu 13 s 16 s
Studený start do otevření nastavení BIOSu 13 s 16 s
 
Jak je vidět, rychlejší by měl být nejen POST, ale také bootování systému, neboť to se nezkrátí pouze o tři sekundy jako při startu/restartu do nastavení BIOSu, ale rovnou o sedm sekund.  
 
Co se týče nového 16jádrového Ryzenu, otázka je, zda bude představen a uveden na trh již dnes společně s Threadrippery 3. generace, nebo až někdy později. AMD už jednou jeho nástup odložilo a nyní platí, že přijde někdy v tomto měsíci. 
 
Zdroj: Biostar 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Corsair K95 RGB Platinum XT: mechanika pro hráče i streamery Corsair K95 RGB Platinum XT: mechanika pro hráče i streamery
Corsair si připravil novou verzi své již známé klávesnice K95, a sice model s celkovým označením K95 RGB Platinum XT Mechanical Keyboard. Ten slibuje velice dobrou výbavu, která má vyhovovat i streamerům.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Grafenové baterie Real Graphene pomalu míří na trh Grafenové baterie Real Graphene pomalu míří na trh
Máme zde další průlom ve světě akumulátorů. Společnost Real Graphene totiž slibuje už velmi brzký příchod grafenových baterií, které se mají rychle nabíjet, být bezpečnější a vydržet mnohem více nabíjecích cyklů.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Mojo Vision připravuje kontaktní čočky s rozšířenou realitou Mojo Vision připravuje kontaktní čočky s rozšířenou realitou
Už i lehké brýle schopné poskytovat rozšířenou realitu je výkřik techniky, který zatím není připraven pro široký trh a Mojo Vision chce přitom nabídnout něco podobného prostřednictvím kontaktních čoček. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
2020 AV2: objeven byl první asteroid obíhající Slunce blíže než Venuše 2020 AV2: objeven byl první asteroid obíhající Slunce blíže než Venuše
Astronomové hlásí zajímavý objev, který může být pro leckoho podivný. Jedná se totiž o první známý asteroid, jehož oběžná dráha ani v jednom bodě nesahá za dráhu Venuše. Proč takových neznáme víc?
Včera, aktualita, Jan Vítek
Cyberpunk 2077 letos na jaře na trh nepřijde Cyberpunk 2077 letos na jaře na trh nepřijde
Nemilá zpráva pro natěšené zákazníky přichází od vývojářského studia CD Projekt Red, které ohlásilo, že očekávaný titul Cyberpunk 2077 nepřijde na trh na jaře, jak bylo původně slíbeno, ale o několik měsíců později. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář