BioWare zkusili několikrát oživit Knights of the Old Republic, proč neměli úspěch?

BioWare zkusili několikrát oživit Knights of the Old Republic, proč neměli úspěch?
, , aktualita
Studio BioWare se prý hned několikrát pokusilo oživit slavnou herní sérii Knights of the Old Republic, která padla za oběť i tomu, jak EA nakládali a nakládají s licencí na hry s tématikou Star Wars. Tento příběh nyní opět ožívá. 
K oblíbeným
reklama
Knights of the Old Republic nabídly velice podařený mix kvalitní hry a tématiky Star Wars, takže úspěch byl v podstatě zaručen a vypadalo to na dlouhou sérii, která jen tak neskončí. Ta ale naopak skončila velice brzy, a to již druhým dílem The Sith Lords z roku 2004. Před dvěma lety se začalo mluvit o tom, že BioWare se pokusí o znovuzrození své série, přičemž se ukázalo, že o tom v daném studiu skutečně uvažovali, posuzovali své možnosti, ale žádný projekt z toho nakonec nevzešel. Namísto toho se BioWare naplno pustili do titulu Anthem, který přijde na trh příští měsíc. 
 
 
Proč se tedy nyní téma KOTOR opět vrací? Nejde o to, že by BioWare měli za sebou práce na Anthem a najednou nevěděli co dělat. Jde o firmu EA, která v průběhu minulého týdne zrušila svůj projekt s tématikou Star Wars, který měl přinést hru s otevřeným světem. 
 
Jason Schreier z Kotaku pak dal dohromady zprávu o tom, jak EA s herní licencí na Star Wars naložilo a jedna věc se ukázala jako zásadní. CEO firmy EA (Andrew Wilson) prý nikdy nebyl nadšen z toho, že EA získalo licenci na Star Wars a osobně by raději rozvíjel nějaké vlastní téma. To by bylo poněkud zvláštní, kdyby EA získalo tuto licenci pod Wilsonovým vedením, ale tato věc byla ukuchtěna ještě před tím, než se on sám stal výkonným ředitelem. 
 
Čili pokud EA už od roku 2007 vlastní studio BioWare a Wilson je CEO firmy EA od roku 2013, mohl by jeho údajný postoj snadno vysvětlit, proč jsme už od BioWare neviděli další hru série KOTOR a proč samotné firma EA nechce téma Star Wars moc rozvíjet. Však v posledních letech jich bylo snad více takových her zrušeno, než kolik se jich objevilo na trhu.
 
Schreier k tomu také tweetoval, že BioWare se vícekrát snažili o pokračování série KOTOR, ale neměli úspěch, což napovídá, že to zatrhl někdo shora. 
 
Zdroj: KitGuru 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
NASA pátrá po zbytcích Beresheet, přežít mohlo laserové "zrcátko" NASA pátrá po zbytcích Beresheet, přežít mohlo laserové "zrcátko"
Beresheet narazil do Měsíce rychlostí, že neměl šanci přežít v celku, ovšem NASA předpokládá, že zařízení Lunar Retroreflector Array (LRA) přežít mohlo. Jeho úkolem je odrážet laserové paprsky a přesně tak se jej NASA pokusí najít.
19.4.2019, aktualita, Jan Vítek
Sega Mega Drive Mini jsou k předobjednání Sega Mega Drive Mini jsou k předobjednání
Nedávno byly představeny nové mini-retro konzole Sega Mega Drive Mini, které mají dorazit na trh během letošního září. Sega přitom změnila vývojářský tým, který na nich pracuje a slíbila další hry nad rámec těch původně slíbených. 
19.4.2019, aktualita, Jan Vítek
NASA konečně detekovala nejstarší typ molekul vesmíru NASA konečně detekovala nejstarší typ molekul vesmíru
Už dlouho se předpokládá, že pravděpodobně nejstarší typ molekul ve vesmíru byla HeH, čili prostý dvouprvkový hydrid helia. Je to celkem logické uvažování, když helium a vodík jsou nejstarší prvky. Až nyní to ale máme potvrzeno pozorováním.
19.4.2019, aktualita, Jan Vítek
Jiří Olšanský 'Rik_Leah': co to znamená být streamer? Jiří Olšanský 'Rik_Leah': co to znamená být streamer?
YouTube je sice coby platforma pro upload videí nadále velmi populární, ale v případě pravidelného streamování (živého vysílání i několik hodin v kuse) se těší větší oblibě Twitch.tv. Přinášíme vám tak rozhovor s někým, kdo se tomu už delší dobu věnuje.
19.4.2019, rozhovor, Karel Polívka
Video: Kolik robotů SpotMini od Boston Dynamics utáhne náklaďák? Video: Kolik robotů SpotMini od Boston Dynamics utáhne náklaďák?
Společnost Boston Dynamics, která je známá svými pokročilými roboty, zveřejnila na YouTube krátké video, ve němž předvádí další kousky, které jsou její stroje schopné vykonat. Tentokrát se zaměřila na celou smečku robotů SpotMini. 
18.4.2019, aktualita, Kateřina Hoferková