BioWare zkusili několikrát oživit Knights of the Old Republic, proč neměli úspěch?

BioWare zkusili několikrát oživit Knights of the Old Republic, proč neměli úspěch?
, , aktualita
Studio BioWare se prý hned několikrát pokusilo oživit slavnou herní sérii Knights of the Old Republic, která padla za oběť i tomu, jak EA nakládali a nakládají s licencí na hry s tématikou Star Wars. Tento příběh nyní opět ožívá. 
reklama
Knights of the Old Republic nabídly velice podařený mix kvalitní hry a tématiky Star Wars, takže úspěch byl v podstatě zaručen a vypadalo to na dlouhou sérii, která jen tak neskončí. Ta ale naopak skončila velice brzy, a to již druhým dílem The Sith Lords z roku 2004. Před dvěma lety se začalo mluvit o tom, že BioWare se pokusí o znovuzrození své série, přičemž se ukázalo, že o tom v daném studiu skutečně uvažovali, posuzovali své možnosti, ale žádný projekt z toho nakonec nevzešel. Namísto toho se BioWare naplno pustili do titulu Anthem, který přijde na trh příští měsíc. 
 
 
Proč se tedy nyní téma KOTOR opět vrací? Nejde o to, že by BioWare měli za sebou práce na Anthem a najednou nevěděli co dělat. Jde o firmu EA, která v průběhu minulého týdne zrušila svůj projekt s tématikou Star Wars, který měl přinést hru s otevřeným světem. 
 
Jason Schreier z Kotaku pak dal dohromady zprávu o tom, jak EA s herní licencí na Star Wars naložilo a jedna věc se ukázala jako zásadní. CEO firmy EA (Andrew Wilson) prý nikdy nebyl nadšen z toho, že EA získalo licenci na Star Wars a osobně by raději rozvíjel nějaké vlastní téma. To by bylo poněkud zvláštní, kdyby EA získalo tuto licenci pod Wilsonovým vedením, ale tato věc byla ukuchtěna ještě před tím, než se on sám stal výkonným ředitelem. 
 
Čili pokud EA už od roku 2007 vlastní studio BioWare a Wilson je CEO firmy EA od roku 2013, mohl by jeho údajný postoj snadno vysvětlit, proč jsme už od BioWare neviděli další hru série KOTOR a proč samotné firma EA nechce téma Star Wars moc rozvíjet. Však v posledních letech jich bylo snad více takových her zrušeno, než kolik se jich objevilo na trhu.
 
Schreier k tomu také tweetoval, že BioWare se vícekrát snažili o pokračování série KOTOR, ale neměli úspěch, což napovídá, že to zatrhl někdo shora. 
 
Zdroj: KitGuru 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Apple ztrácí titul největšího inovátora, padá na 17. místo Apple ztrácí titul největšího inovátora, padá na 17. místo
Společnost Apple má za sebou zvláštní období. Finančně je na tom dobře, ale prodeje iPhonů dost spadly a v tradičně vyhlašovaném seznamu nejvíce inovativních společností se nyní propadla z 1. na 17. místo.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
NVIDIA oficiálně představila GeForce GTX 1660 Ti, jak si vede? NVIDIA oficiálně představila GeForce GTX 1660 Ti, jak si vede?
Dle očekávání se dnes, a to úderem 15. hodiny našeho času dostaly na svět informace o kartě GeForce GTX 1660 Ti. Téměř vše už bylo řečeno, ale zbývalo vyřešit podstatné věci kolem výkonu a také podpory technologií. Takže jak to je? 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
NVIDIA GeForce GTX 1180: chyba, nebo reálná karta? NVIDIA GeForce GTX 1180: chyba, nebo reálná karta?
V dokumentaci firmy HP byla spatřena karta GTX 1180, která vyvolala nové spekulace a otázky o tom, jestli se nám NVIDIA chystá opravdu zamotat hlavu. Karta se měla dostat do počítačů HP Obelisk GTX 1180.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
SK Hynix zveřejnil detaily o pamětech DDR5, investovat bude přes 100 miliard USD SK Hynix zveřejnil detaily o pamětech DDR5, investovat bude přes 100 miliard USD
Na obzoru už je nová generace pamětí nejen pro naše počítače. Jde o DDR5, od nichž očekáváme logicky především vyšší pracovní frekvence, a tedy i propusnost při sníženém napětí a spotřebě. Co k tomu může říci SK Hynix?
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Prodeje NAND Flash se propadly, není poptávka Prodeje NAND Flash se propadly, není poptávka
Stejně jako v případě pamětí DRAM si mohou výrobci stěžovat na nízkou poptávku zákazníků po pamětech NAND Flash. Jejich prodeje se na konci minulého roku propadly a z toho bychom měli těžit právě my, zákazníci. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek