BioWare zkusili několikrát oživit Knights of the Old Republic, proč neměli úspěch?

BioWare zkusili několikrát oživit Knights of the Old Republic, proč neměli úspěch?
, , aktualita
Studio BioWare se prý hned několikrát pokusilo oživit slavnou herní sérii Knights of the Old Republic, která padla za oběť i tomu, jak EA nakládali a nakládají s licencí na hry s tématikou Star Wars. Tento příběh nyní opět ožívá. 
K oblíbeným
reklama
Knights of the Old Republic nabídly velice podařený mix kvalitní hry a tématiky Star Wars, takže úspěch byl v podstatě zaručen a vypadalo to na dlouhou sérii, která jen tak neskončí. Ta ale naopak skončila velice brzy, a to již druhým dílem The Sith Lords z roku 2004. Před dvěma lety se začalo mluvit o tom, že BioWare se pokusí o znovuzrození své série, přičemž se ukázalo, že o tom v daném studiu skutečně uvažovali, posuzovali své možnosti, ale žádný projekt z toho nakonec nevzešel. Namísto toho se BioWare naplno pustili do titulu Anthem, který přijde na trh příští měsíc. 
 
 
Proč se tedy nyní téma KOTOR opět vrací? Nejde o to, že by BioWare měli za sebou práce na Anthem a najednou nevěděli co dělat. Jde o firmu EA, která v průběhu minulého týdne zrušila svůj projekt s tématikou Star Wars, který měl přinést hru s otevřeným světem. 
 
Jason Schreier z Kotaku pak dal dohromady zprávu o tom, jak EA s herní licencí na Star Wars naložilo a jedna věc se ukázala jako zásadní. CEO firmy EA (Andrew Wilson) prý nikdy nebyl nadšen z toho, že EA získalo licenci na Star Wars a osobně by raději rozvíjel nějaké vlastní téma. To by bylo poněkud zvláštní, kdyby EA získalo tuto licenci pod Wilsonovým vedením, ale tato věc byla ukuchtěna ještě před tím, než se on sám stal výkonným ředitelem. 
 
Čili pokud EA už od roku 2007 vlastní studio BioWare a Wilson je CEO firmy EA od roku 2013, mohl by jeho údajný postoj snadno vysvětlit, proč jsme už od BioWare neviděli další hru série KOTOR a proč samotné firma EA nechce téma Star Wars moc rozvíjet. Však v posledních letech jich bylo snad více takových her zrušeno, než kolik se jich objevilo na trhu.
 
Schreier k tomu také tweetoval, že BioWare se vícekrát snažili o pokračování série KOTOR, ale neměli úspěch, což napovídá, že to zatrhl někdo shora. 
 
Zdroj: KitGuru 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Gartner: nadbytek DRAM bude pokračovat a ceny klesat Gartner: nadbytek DRAM bude pokračovat a ceny klesat
Zatímco z neshod pramenící průtahy v obchodování mezi Jižní Koreou a Japonskem tlačí ceny pamětí nahoru, Gartner i tak tvrdí, že ceny DRAM v tomto roce celkově poklesnou o 42 procent. Kvůli čemu?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Apple chce údajně koupit část Intelu s 5G modemy Apple chce údajně koupit část Intelu s 5G modemy
Apple to měl poslední dobou ohledně 5G modemů hodně těžké. Soudní tahanice se společností Qualcomm nakonec dopadly dobře, nyní to však vypadá, že si 5G modemy zajistí sám. Chce prý převzít část Intelu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
GeForce RTX 2080 Super je na trhu, jak si vede? GeForce RTX 2080 Super je na trhu, jak si vede?
NVIDIA včera odpoledne konečně vyslala na trh GeForce RTX 2080 Super, poslední z ohlášených vylepšených Turingů. Stejně jako ostatní dostala více CUDA jader i jiných jednotek a jako jediná pak výše taktované paměti. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Facebook sleduje uploadované fotky přes IPTC tagy Facebook sleduje uploadované fotky přes IPTC tagy
Kauzy ohledně sledování uživatelů ve spojitosti s Facebookem neutuchají a možná se začne opět mluvit o jedné z těch, o kterých se už mluvilo i v minulosti. Facebook totiž sleduje fotografie uživatelů pomocí IPTC tagů, což může být zneužito k dalším účelům.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
NVIDIA začala vyvíjet RTX před deseti lety, vidí v ní budoucnost NVIDIA začala vyvíjet RTX před deseti lety, vidí v ní budoucnost
Tony Tamasi z NVIDIE se rozmluvil o tom, jak celá RTX mašinerie v jeho firmě vůbec vznikla a kde se vzala. Práce na tom všem odstartovaly už před deseti lety a vyústily zatím v jádra RT architektury Turing. 
Včera, aktualita, Jan Vítek15 komentářů