www.svethardware.cz
>
>
>

Bitcoin za 24 hodin posílil o 25 %, už je daleko za $15000

Bitcoin za 24 hodin posílil o 25 %, už je daleko za $15000
, , aktualita
Analytici ani v nejmenším neví, co si počít s bitcoinem. Tvrdili, že by se do konce roku mohl dostat nad 10 tisíc dolarů, on to stihl za pár dní už v listopadu a dnes, na začátku prosince, je už nad $15000. Bitcoin nicméně začíná být ekologickou katastrofou.
reklama
Krytoměna bitcoin je opravdu velmi nevyzpytatelná. Finanční analytici mu už mnohokrát předpovídali strmý pád na zlomky dnešní hodnoty po překonání význačných hranic, nikdy ale během posledních měsíců nedošlo k více než zhruba čtvrtinovému poklesu. Také tvrdili, že by se mu do konce roku mohlo podařit překonat hranici 10 tisíc dolarů. Jenže on to stihl během několika dní od vyřčení těchto odhadů ještě v listopadu a jenom pouhý týden poté už překonává hranici $15000. A padat se mu stále nechce.
 
Vývoj bitcoinu
 
klikněte pro zvětšení
 
Ještě včera kolem páté hodiny odpolední činila jeho hodnota zhruba $12500. Po pouhých 24 hodinách hodnota stoupla o celých 25 % a nyní se pohybuje okolo $15500 s tím, že v řádech minut lítá stovky dolarů sem a tam. Vzhledem k jeho nynější hodnotě jsou tohle nicméně už jen jednotky procent.
 
Bitcoin má ale jeden závažný problém. Tou je ukrutná energetická neefektivita aneb velmi vysoká spotřeba elektřiny nutná k jeho fungování (potvrzení transakcí). Už dnes se bitcoinové transakce podílí na celosvětové spotřebě elektřiny 0,13 %, což je mimochodem 4krát více než spotřeba všech elektromobilů na světě, případně polovina spotřeby celé ČR. To sice zatím není nic hrozného, předpokládá se však, že pokud bude bitcoin nadále tak populární a jeho hodnota dále poroste (čímž bude stále lákat další a další těžaře), může už jeho těžba okolo roku 2020 spotřebovat tolik energie jako celé USA. Pak už takové snahy, jako je např. tlak EU na nízké emise aut a z toho plynoucí milovaný i nenáviděný downsizing motorů, začnou za chvilku pro životní prostředí vypadat nedůležitě.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Facebook brzy vypustí satelity pro golbální internet Facebook brzy vypustí satelity pro golbální internet
Především chudé země mají velký problém s pokrytím internetem i jeho cenou. Facebook se to už dlouho snaží vyřešit a nyní to vypadá, že použije satelity systému Athena na nízké orbitě. Ty by se mohly objevit už velmi brzy.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Doporučené PC sestavy: červenec 2018 Doporučené PC sestavy: červenec 2018
V tomto článku se podíváme na doporučené konfigurace vhodné pro různá využití. Od levných, malých a úsporných nettopů přes sestavy OFFICE a HOME až po herní a vysoce výkonné sestavy GAME a TOP.
Dnes, návod, Jan Vítek52 komentářů
Microsoft Identity Bounty Program, za nalezení chyby až $100 000 Microsoft Identity Bounty Program, za nalezení chyby až $100 000
Microsoft spustil Identity Bounty Program, kdy za nalezení závažné chyby v systémech přihlašování u vybraných služeb Microsoftu můžete dostat nemalou peněžní odměnu. Ta může činit až 100 tisíc dolarů.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Hackeři z MoneyTaker ukradli v ruské bance 20 mil. Kč Hackeři z MoneyTaker ukradli v ruské bance 20 mil. Kč
Nesprávně nastavený a neaktualizovaný router stál za úspěšným útokem hackerské skupiny MoneyTaker na ruskou banku PIR Bank. Hackeři byli schopni převést a vybrat peníze v hodnotě téměř 20 milionů korun.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Samsung uvádí obří 43" zakřivený monitor C43J89 Samsung uvádí obří 43" zakřivený monitor C43J89
Samsung představil nový obrovský 43" monitor C43J89, který pochopitelně disponuje zakřivenou obrazovkou s poměrem stran 32:10. Díky VA panelu potěší vysokým kontrastem 3000:1 a nabídne i 120Hz frekvenci.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář