www.svethardware.cz
>
>
>

Bitcoin za 24 hodin posílil o 25 %, už je daleko za $15000

Bitcoin za 24 hodin posílil o 25 %, už je daleko za $15000
, , aktualita
Analytici ani v nejmenším neví, co si počít s bitcoinem. Tvrdili, že by se do konce roku mohl dostat nad 10 tisíc dolarů, on to stihl za pár dní už v listopadu a dnes, na začátku prosince, je už nad $15000. Bitcoin nicméně začíná být ekologickou katastrofou.
reklama
Krytoměna bitcoin je opravdu velmi nevyzpytatelná. Finanční analytici mu už mnohokrát předpovídali strmý pád na zlomky dnešní hodnoty po překonání význačných hranic, nikdy ale během posledních měsíců nedošlo k více než zhruba čtvrtinovému poklesu. Také tvrdili, že by se mu do konce roku mohlo podařit překonat hranici 10 tisíc dolarů. Jenže on to stihl během několika dní od vyřčení těchto odhadů ještě v listopadu a jenom pouhý týden poté už překonává hranici $15000. A padat se mu stále nechce.
 
Vývoj bitcoinu
 
klikněte pro zvětšení
 
Ještě včera kolem páté hodiny odpolední činila jeho hodnota zhruba $12500. Po pouhých 24 hodinách hodnota stoupla o celých 25 % a nyní se pohybuje okolo $15500 s tím, že v řádech minut lítá stovky dolarů sem a tam. Vzhledem k jeho nynější hodnotě jsou tohle nicméně už jen jednotky procent.
 
Bitcoin má ale jeden závažný problém. Tou je ukrutná energetická neefektivita aneb velmi vysoká spotřeba elektřiny nutná k jeho fungování (potvrzení transakcí). Už dnes se bitcoinové transakce podílí na celosvětové spotřebě elektřiny 0,13 %, což je mimochodem 4krát více než spotřeba všech elektromobilů na světě, případně polovina spotřeby celé ČR. To sice zatím není nic hrozného, předpokládá se však, že pokud bude bitcoin nadále tak populární a jeho hodnota dále poroste (čímž bude stále lákat další a další těžaře), může už jeho těžba okolo roku 2020 spotřebovat tolik energie jako celé USA. Pak už takové snahy, jako je např. tlak EU na nízké emise aut a z toho plynoucí milovaný i nenáviděný downsizing motorů, začnou za chvilku pro životní prostředí vypadat nedůležitě.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Intel Core i9-9900K je tu, jak si vede? Intel Core i9-9900K je tu, jak si vede?
Dnes už konečně padlo informační embargo na nové procesory Intel, a tak se můžeme podívat na první nezávislé testy procesoru Core i9-9900K, o jehož testování firmou Principled Technologies se tak moc mluvilo. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Crucial P1, nová rychlá SSD s QLC čipy Crucial P1, nová rychlá SSD s QLC čipy
Také společnost Crucial představila nová velmi rychlá SSD. Využívají M.2 2280 formátu a sběrnice PCIe s NVMe podporou. Může se chlubit rychlostí až 2000 MB/s díky vyrovnávacímu SLC bufferu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Ve vesmíru byl poprvé vytvořen Boseho-Einsteinův kondenzát Ve vesmíru byl poprvé vytvořen Boseho-Einsteinův kondenzát
Pomocí experimentálního čipu vyslaného do vesmíru byl lidmi poprvé v jeho prostředí vytvořen Boseho-Einsteinův kondenzát. Ten by mohl přispět k rozšíření přehledu o fyzice a ke studiu temné hmoty a gravitačních vln. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
AMD vyjádřilo svou nespokojenost s benchmarky zveřejněnými Intelem AMD vyjádřilo svou nespokojenost s benchmarky zveřejněnými Intelem
Intel si u firmy Principled Technologies objednal benchmarky nových Core a konkurenčních procesorů. Ty byly značně nepřesné vlivem nevhodného nastavení platforem AMD. A právě firma AMD k tomu dosud mlčela. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Začíná mise BepiColombo: dvě sondy zítra startují na cestu k Merkuru Začíná mise BepiColombo: dvě sondy zítra startují na cestu k Merkuru
Evropská ESA a japonská JAXA se spojily v rámci mise BepiColombo, která má za úkol zmapovat planetu Merkur. Vzhledem k extrémním teplotním výkyvům to nebude snadné a snadná nebude ani cesta. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek