www.svethardware.cz
>
>
>

Bitcoin za 24 hodin posílil o 25 %, už je daleko za $15000

Bitcoin za 24 hodin posílil o 25 %, už je daleko za $15000
, , aktualita
Analytici ani v nejmenším neví, co si počít s bitcoinem. Tvrdili, že by se do konce roku mohl dostat nad 10 tisíc dolarů, on to stihl za pár dní už v listopadu a dnes, na začátku prosince, je už nad $15000. Bitcoin nicméně začíná být ekologickou katastrofou.
reklama
Krytoměna bitcoin je opravdu velmi nevyzpytatelná. Finanční analytici mu už mnohokrát předpovídali strmý pád na zlomky dnešní hodnoty po překonání význačných hranic, nikdy ale během posledních měsíců nedošlo k více než zhruba čtvrtinovému poklesu. Také tvrdili, že by se mu do konce roku mohlo podařit překonat hranici 10 tisíc dolarů. Jenže on to stihl během několika dní od vyřčení těchto odhadů ještě v listopadu a jenom pouhý týden poté už překonává hranici $15000. A padat se mu stále nechce.
 
Vývoj bitcoinu
 
klikněte pro zvětšení
 
Ještě včera kolem páté hodiny odpolední činila jeho hodnota zhruba $12500. Po pouhých 24 hodinách hodnota stoupla o celých 25 % a nyní se pohybuje okolo $15500 s tím, že v řádech minut lítá stovky dolarů sem a tam. Vzhledem k jeho nynější hodnotě jsou tohle nicméně už jen jednotky procent.
 
Bitcoin má ale jeden závažný problém. Tou je ukrutná energetická neefektivita aneb velmi vysoká spotřeba elektřiny nutná k jeho fungování (potvrzení transakcí). Už dnes se bitcoinové transakce podílí na celosvětové spotřebě elektřiny 0,13 %, což je mimochodem 4krát více než spotřeba všech elektromobilů na světě, případně polovina spotřeby celé ČR. To sice zatím není nic hrozného, předpokládá se však, že pokud bude bitcoin nadále tak populární a jeho hodnota dále poroste (čímž bude stále lákat další a další těžaře), může už jeho těžba okolo roku 2020 spotřebovat tolik energie jako celé USA. Pak už takové snahy, jako je např. tlak EU na nízké emise aut a z toho plynoucí milovaný i nenáviděný downsizing motorů, začnou za chvilku pro životní prostředí vypadat nedůležitě.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Město zakázalo nové minery bitcoinů, spotřebují více než 100% elektromobilita Město zakázalo nové minery bitcoinů, spotřebují více než 100% elektromobilita
Těžba kryptoměn je velkým problémem pro spotřebu elektrické energie a ve městě Plattsburgh v USA už toho mají dost. Zavedli 18měsíční ban na výstavbu nových center pro těžbu kryptoměn. Ta totiž spotřebují enormní množství elektřiny.
Včera, aktualita, Milan Šurkala9 komentářů
Ford Mustang dostane Shelby GT500 se 700 koňmi i hybridní verzi Ford Mustang dostane Shelby GT500 se 700 koňmi i hybridní verzi
Slavný Ford Mustang brzy dostane nejsilnější verzi Shelby GT500, která slibuje velmi vysoký výkon přes 700 koní. Poněvadž je elektrická a "ekologická" doba, nezapomene se dokonce ani na hybridní variantu.
16.3.2018, aktualita, Milan Šurkala
Astronomové: všechny diskové galaxie rotují jednou za miliardu let Astronomové: všechny diskové galaxie rotují jednou za miliardu let
Studie zveřejněná v The Monthly Notices of the Royal Astronomical Society dne 9. března tvrdí, že veškeré diskové galaxie bez ohledu na velikost či celkovou masu rotují rychlostí jedné otáčky za zhruba miliardu let. 
16.3.2018, aktualita, Jan Vítek
Masarykova univerzita využije Kingdom Come k výuce Masarykova univerzita využije Kingdom Come k výuce
Daniel Vávra oznámil, že Masarykova univerzita se chystá využít hru Kingdom Come: Deliverance pro výuku. Vedle toho nám i přislíbil, že se do hry dostane i ženská postava, za niž si budeme moci zahrát. 
16.3.2018, aktualita, Jan Vítek
Smrtící kyberútok: když se hackeři zaměří na petrochemickou továrnu Smrtící kyberútok: když se hackeři zaměří na petrochemickou továrnu
Hackerské útoky obvykle neohrožují přímo lidské životy, i když už bychom mohli najít nějaké příklady. Asi nic z toho by ale nešlo postavit na úroveň podařeného útoku na petrochemické zařízení v Saúdské Arábii. Ten se ale naštěstí nevyvedl.
16.3.2018, aktualita, Jan Vítek2 komentáře