www.svethardware.cz
>
>

Bitcoin za 24 hodin posílil o 25 %, už je daleko za $15000

Bitcoin za 24 hodin posílil o 25 %, už je daleko za $15000
, , aktualita
Analytici ani v nejmenším neví, co si počít s bitcoinem. Tvrdili, že by se do konce roku mohl dostat nad 10 tisíc dolarů, on to stihl za pár dní už v listopadu a dnes, na začátku prosince, je už nad $15000. Bitcoin nicméně začíná být ekologickou katastrofou.reklama
Krytoměna bitcoin je opravdu velmi nevyzpytatelná. Finanční analytici mu už mnohokrát předpovídali strmý pád na zlomky dnešní hodnoty po překonání význačných hranic, nikdy ale během posledních měsíců nedošlo k více než zhruba čtvrtinovému poklesu. Také tvrdili, že by se mu do konce roku mohlo podařit překonat hranici 10 tisíc dolarů. Jenže on to stihl během několika dní od vyřčení těchto odhadů ještě v listopadu a jenom pouhý týden poté už překonává hranici $15000. A padat se mu stále nechce.
 
Vývoj bitcoinu
 
klikněte pro zvětšení
 
Ještě včera kolem páté hodiny odpolední činila jeho hodnota zhruba $12500. Po pouhých 24 hodinách hodnota stoupla o celých 25 % a nyní se pohybuje okolo $15500 s tím, že v řádech minut lítá stovky dolarů sem a tam. Vzhledem k jeho nynější hodnotě jsou tohle nicméně už jen jednotky procent.
 
Bitcoin má ale jeden závažný problém. Tou je ukrutná energetická neefektivita aneb velmi vysoká spotřeba elektřiny nutná k jeho fungování (potvrzení transakcí). Už dnes se bitcoinové transakce podílí na celosvětové spotřebě elektřiny 0,13 %, což je mimochodem 4krát více než spotřeba všech elektromobilů na světě, případně polovina spotřeby celé ČR. To sice zatím není nic hrozného, předpokládá se však, že pokud bude bitcoin nadále tak populární a jeho hodnota dále poroste (čímž bude stále lákat další a další těžaře), může už jeho těžba okolo roku 2020 spotřebovat tolik energie jako celé USA. Pak už takové snahy, jako je např. tlak EU na nízké emise aut a z toho plynoucí milovaný i nenáviděný downsizing motorů, začnou za chvilku pro životní prostředí vypadat nedůležitě.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Norsko jako první na světě ruší FM rádio Norsko jako první na světě ruší FM rádio
Norsko je v mnoha oblastech průlomovou zemí. Vede např. v počtu elektromobilů nebo je zajímavé skladbou elektráren, nyní překvapuje tím, že se stává první zemí na světě, která zrušila FM vysílání.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Bitcoinový milionář rozdá přes 90 milionů USD na charitu Bitcoinový milionář rozdá přes 90 milionů USD na charitu
Na bitcoinu se dá hodně ztratit, ale i hodně zbohatnout. To se některým skutečně povedlo, a to do takové výše, že by peníze nikdy neuměli utratit. Proto jeden z bitcoinových milionářů založil fond, který rozdá přes 90 milionů dolarů v bitcoinech.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Microsoft zvažuje Python jako skriptovací jazyk pro Excel Microsoft zvažuje Python jako skriptovací jazyk pro Excel
Aplikace Microsoft Office a zejména tabulkový procesor Excel se možná v budoucnu dočká dalšího skriptovacího jazyka. Vedle dnes používaného Visual Basicu by se zde mohl objevit i dnes velmi oblíbený Python.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Synology uvádí NAS DS218 a FlashStation FS1018 pro 12 SSD disků Synology uvádí NAS DS218 a FlashStation FS1018 pro 12 SSD disků
Společnost Synology představilo dva nové NAS servery DiskStation DS218 a FlashStation FS1018. Prvně jmenovaný umí kódování do 10bitového H.265, druhý zase pojme rovnou 12 velmi výkonných SSD disků.
15.12.2017, aktualita, Milan Šurkala10 komentářů
Elite: Dangerous přiostřuje, Thargoidi útočí i na přístavy Elite: Dangerous přiostřuje, Thargoidi útočí i na přístavy
Hmyzácká rasa Thargoidů začala znepříjemňovat život hráčů v Elite: Dangerous, jak nám tvůrci ostatně slibovali. I nové video ukazuje, že ušetřeny nezůstanou ani velké vesmírné stanice a že tak bude svět v této hře jiný než dřív.
15.12.2017, aktualita, Jan Vítek1 komentář