www.svethardware.cz
>
>
>

Bitfi, nehacknutelná peněženka Johna McAfee, hacknuta už potřetí

Bitfi, nehacknutelná peněženka Johna McAfee, hacknuta už potřetí
, , aktualita
John McAfee si uřezává čím dál větší ostudu. Jeho údajně nahacknutelnou kryptoměnovou peněženku Bitfi už dvakrát nabourali a ani jednou nevyplatil slíbenou odměnu. Nyní ji nabourali potřetí. Systém odměn raději zrušil.
reklama
Tvrzení o nehacknutelnosti kryptoměnové peněženky Bitfi bylo od Johna McAfee dosti troufalé a hodně se mu vymstilo. I když poprvé mu výzkumníci jen začali na peněžence hrát Dooma, podruhé už šlo o pořádné nabourání se do peněženky. Přesto McAfee tvrdil, že nebyly splněny všechny tři body bug bounty programu. Dle něj nebyly převedeny žádné peníze, a tak se nejedná o úspěšný hack (výzkumníkům se ale podařilo získat soukromé klíče i heslo k peněžence). A tak se do Bitfi pustili znovu a údajně nehacknutelnou peněženku Bitfi nabourali už potřetí.
 
Kryptoměnová peněženka Bitfi
 
Tým, který na ní poprvé pustil zmíněného Dooma, to zkusil znovu a lépe. Tentokrát se jim povedlo získat obě tajná hesla a fráze, která zabezpečují data na peněžence. Podle výzkumníků je problém v uchovávání dat v paměti RAM, která nebývá úplně vyčištěna. John McAfee už toho má očividně dost, a tak se rozhodl celý bug bounty program raději zrušit. To, zda vyplatí alespoň tuto odměnu, nebo si zase vymyslí nějakou výmluvu, teprve uvidíme. Společnost už najala bezpečnostního manažera, který prověří, zda byl poslední útok dostatečný na to, aby byla vyplacena zmíněná odměna. Ta totiž může činit 250 tisíc dolarů.
 
Každopádně společnost vedle zrušení systému odměn také zrušila slovo "nehacknutelná" z propagačních materiálů. Nicméně, i kdyby se vše vyřešilo, bude Bitfi ještě někdo po takovém množství negativní reklamy věřit?
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Intel Core i9-9900K je tu, jak si vede? Intel Core i9-9900K je tu, jak si vede?
Dnes už konečně padlo informační embargo na nové procesory Intel, a tak se můžeme podívat na první nezávislé testy procesoru Core i9-9900K, o jehož testování firmou Principled Technologies se tak moc mluvilo. 
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Crucial P1, nová rychlá SSD s QLC čipy Crucial P1, nová rychlá SSD s QLC čipy
Také společnost Crucial představila nová velmi rychlá SSD. Využívají M.2 2280 formátu a sběrnice PCIe s NVMe podporou. Může se chlubit rychlostí až 2000 MB/s díky vyrovnávacímu SLC bufferu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Ve vesmíru byl poprvé vytvořen Boseho-Einsteinův kondenzát Ve vesmíru byl poprvé vytvořen Boseho-Einsteinův kondenzát
Pomocí experimentálního čipu vyslaného do vesmíru byl lidmi poprvé v jeho prostředí vytvořen Boseho-Einsteinův kondenzát. Ten by mohl přispět k rozšíření přehledu o fyzice a ke studiu temné hmoty a gravitačních vln. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
AMD vyjádřilo svou nespokojenost s benchmarky zveřejněnými Intelem AMD vyjádřilo svou nespokojenost s benchmarky zveřejněnými Intelem
Intel si u firmy Principled Technologies objednal benchmarky nových Core a konkurenčních procesorů. Ty byly značně nepřesné vlivem nevhodného nastavení platforem AMD. A právě firma AMD k tomu dosud mlčela. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Začíná mise BepiColombo: dvě sondy zítra startují na cestu k Merkuru Začíná mise BepiColombo: dvě sondy zítra startují na cestu k Merkuru
Evropská ESA a japonská JAXA se spojily v rámci mise BepiColombo, která má za úkol zmapovat planetu Merkur. Vzhledem k extrémním teplotním výkyvům to nebude snadné a snadná nebude ani cesta. 
Včera, aktualita, Jan Vítek