www.svethardware.cz
>
>
>

Bitfi, nehacknutelná peněženka Johna McAfee, hacknuta už potřetí

Bitfi, nehacknutelná peněženka Johna McAfee, hacknuta už potřetí
, , aktualita
John McAfee si uřezává čím dál větší ostudu. Jeho údajně nahacknutelnou kryptoměnovou peněženku Bitfi už dvakrát nabourali a ani jednou nevyplatil slíbenou odměnu. Nyní ji nabourali potřetí. Systém odměn raději zrušil.
K oblíbeným
reklama
Tvrzení o nehacknutelnosti kryptoměnové peněženky Bitfi bylo od Johna McAfee dosti troufalé a hodně se mu vymstilo. I když poprvé mu výzkumníci jen začali na peněžence hrát Dooma, podruhé už šlo o pořádné nabourání se do peněženky. Přesto McAfee tvrdil, že nebyly splněny všechny tři body bug bounty programu. Dle něj nebyly převedeny žádné peníze, a tak se nejedná o úspěšný hack (výzkumníkům se ale podařilo získat soukromé klíče i heslo k peněžence). A tak se do Bitfi pustili znovu a údajně nehacknutelnou peněženku Bitfi nabourali už potřetí.
 
Kryptoměnová peněženka Bitfi
 
Tým, který na ní poprvé pustil zmíněného Dooma, to zkusil znovu a lépe. Tentokrát se jim povedlo získat obě tajná hesla a fráze, která zabezpečují data na peněžence. Podle výzkumníků je problém v uchovávání dat v paměti RAM, která nebývá úplně vyčištěna. John McAfee už toho má očividně dost, a tak se rozhodl celý bug bounty program raději zrušit. To, zda vyplatí alespoň tuto odměnu, nebo si zase vymyslí nějakou výmluvu, teprve uvidíme. Společnost už najala bezpečnostního manažera, který prověří, zda byl poslední útok dostatečný na to, aby byla vyplacena zmíněná odměna. Ta totiž může činit 250 tisíc dolarů.
 
Každopádně společnost vedle zrušení systému odměn také zrušila slovo "nehacknutelná" z propagačních materiálů. Nicméně, i kdyby se vše vyřešilo, bude Bitfi ještě někdo po takovém množství negativní reklamy věřit?
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Britská MET hackerovi zabavila Bitcoiny za 920.000 GBP, vrátí je obětem Britská MET hackerovi zabavila Bitcoiny za 920.000 GBP, vrátí je obětem
Mladý hacker Grant West souhlasil s tím, aby se jemu zabavené Bitcoiny prodaly a s jejich pomocí vyplatily prostředky zpět obětem, které hackersky napadl. Jinak by totiž ve vězení strávil ještě několik let navíc.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Čínská společnost chystá vlastní GPU s PCIe 4.0 a cílí na výkon GeForce GTX 1080 Čínská společnost chystá vlastní GPU s PCIe 4.0 a cílí na výkon GeForce GTX 1080
Ze všemožných výrobců grafických čipů pro PC nám zůstaly už jen dvě společnosti, které udávají krok a ty zde není třeba jmenovat. Nicméně jedna čínská firma se bude snažit o to, aby se mezi ne protlačila. 
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Lian Li TU150: vskutku přenosná skříň Lian Li TU150: vskutku přenosná skříň
Společnost Lian Li specializující se na hliníkové skříně nám přináší v obvyklém černém a stříbrném provedení nové skříně, a to TU150. Jde o základ pro skutečně přenosné počítače, což poznáme dle vestavěného madla. 
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
UniverseMachine na superpočítači simulovala vývoj 8 milionů vesmírů UniverseMachine na superpočítači simulovala vývoj 8 milionů vesmírů
Superpočítač Ocelote na Univerzitě v Arizoně posloužil pro vytvoření tzv. Universe Machine. Ta vytvořila miliony virtuálních vesmírů a sledovala jejich vývoj, aby se výsledky daly porovnat s tím, co můžeme vidět na vlastní oči. 
Včera, aktualita, Jan Vítek6 komentářů
Partneři Microsoftu naslouchali záznamům pořízeným Xboxy, je to ovšem problém? Partneři Microsoftu naslouchali záznamům pořízeným Xboxy, je to ovšem problém?
Už od roku 2014 dodavatelé společnosti Microsoft, kteří měli co do činění s Xboxem, nahrávali audio záznamy pořízené v domácnostech herními konzolemi. To probíhalo ve snaze vylepšit funkce hlasových příkazů, ovšem ne vždy.
Včera, aktualita, Jan Vítek