www.svethardware.cz
>
>
>

Bitfi, nehacknutelná peněženka Johna McAfee, hacknuta už potřetí

Bitfi, nehacknutelná peněženka Johna McAfee, hacknuta už potřetí
, , aktualita
John McAfee si uřezává čím dál větší ostudu. Jeho údajně nahacknutelnou kryptoměnovou peněženku Bitfi už dvakrát nabourali a ani jednou nevyplatil slíbenou odměnu. Nyní ji nabourali potřetí. Systém odměn raději zrušil.
reklama
Tvrzení o nehacknutelnosti kryptoměnové peněženky Bitfi bylo od Johna McAfee dosti troufalé a hodně se mu vymstilo. I když poprvé mu výzkumníci jen začali na peněžence hrát Dooma, podruhé už šlo o pořádné nabourání se do peněženky. Přesto McAfee tvrdil, že nebyly splněny všechny tři body bug bounty programu. Dle něj nebyly převedeny žádné peníze, a tak se nejedná o úspěšný hack (výzkumníkům se ale podařilo získat soukromé klíče i heslo k peněžence). A tak se do Bitfi pustili znovu a údajně nehacknutelnou peněženku Bitfi nabourali už potřetí.
 
Kryptoměnová peněženka Bitfi
 
Tým, který na ní poprvé pustil zmíněného Dooma, to zkusil znovu a lépe. Tentokrát se jim povedlo získat obě tajná hesla a fráze, která zabezpečují data na peněžence. Podle výzkumníků je problém v uchovávání dat v paměti RAM, která nebývá úplně vyčištěna. John McAfee už toho má očividně dost, a tak se rozhodl celý bug bounty program raději zrušit. To, zda vyplatí alespoň tuto odměnu, nebo si zase vymyslí nějakou výmluvu, teprve uvidíme. Společnost už najala bezpečnostního manažera, který prověří, zda byl poslední útok dostatečný na to, aby byla vyplacena zmíněná odměna. Ta totiž může činit 250 tisíc dolarů.
 
Každopádně společnost vedle zrušení systému odměn také zrušila slovo "nehacknutelná" z propagačních materiálů. Nicméně, i kdyby se vše vyřešilo, bude Bitfi ještě někdo po takovém množství negativní reklamy věřit?
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Honda testuje autonomní čtyřkolky, budou i na CES 2019 Honda testuje autonomní čtyřkolky, budou i na CES 2019
Na začátku letošního roku představila společnost Honda koncept autonomních vozítek 3E-D18, které dále vyvíjí a testuje. Tyto terénní čtyřkolky už jsou nasazeny ve třech úplně odlišných projektech.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Google Chrome chce řešit stránky s nefunkčním tlačítkem "zpět" Google Chrome chce řešit stránky s nefunkčním tlačítkem "zpět"
Na internetu je spousta stránek, a to nejen vždy těch dobrých. Spousta z nich v zájmu navyšovat počty zobrazených reklam manipuluje historií prohlížeče, čímž znemožňují jít zpět. Prohlížeč Chrome toto možná bude řešit.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Cenzurovaný Google Dragonfly pro Čínu byl poslán k ledu Cenzurovaný Google Dragonfly pro Čínu byl poslán k ledu
Cenzurovaný vyhledávač Google Dragonfly je velkým tématem, proti kterému se bouří i samotní pracovníci v Googlu. Negativní odezva i další problémy ale stojí za tím, že se Google rozhodl projekt ukončit.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Astronomové našli nejvzdálenější známý objekt naší soustavy: Farout Astronomové našli nejvzdálenější známý objekt naší soustavy: Farout
Astronomové potvrdili, že stále ještě nemusíme znát všechny velké objekty naší soustavy. Tím narážíme na tzv. devátou planetu, která tedy nyní objevena nebyla, ale máme tu něco jiného: asi 500km planetku Farout. 
Včera, aktualita, Jan Vítek5 komentářů
JEDEC aktualizovala specifikace HBM pro propustnost až 307 GB/s JEDEC aktualizovala specifikace HBM pro propustnost až 307 GB/s
JEDEC Solid State Technology Association přišla s vylepšeným standardem pro paměti typu High Bandwidth Memory (HBM). Jedná se o verzi slibující paměťovou propustnost 307 GB/s. Co to znamená? 
Včera, aktualita, Jan Vítek