www.svethardware.cz
>
>
>

Bitfi, nehacknutelná peněženka Johna McAfee, hacknuta už potřetí

Bitfi, nehacknutelná peněženka Johna McAfee, hacknuta už potřetí
, , aktualita
John McAfee si uřezává čím dál větší ostudu. Jeho údajně nahacknutelnou kryptoměnovou peněženku Bitfi už dvakrát nabourali a ani jednou nevyplatil slíbenou odměnu. Nyní ji nabourali potřetí. Systém odměn raději zrušil.
reklama
Tvrzení o nehacknutelnosti kryptoměnové peněženky Bitfi bylo od Johna McAfee dosti troufalé a hodně se mu vymstilo. I když poprvé mu výzkumníci jen začali na peněžence hrát Dooma, podruhé už šlo o pořádné nabourání se do peněženky. Přesto McAfee tvrdil, že nebyly splněny všechny tři body bug bounty programu. Dle něj nebyly převedeny žádné peníze, a tak se nejedná o úspěšný hack (výzkumníkům se ale podařilo získat soukromé klíče i heslo k peněžence). A tak se do Bitfi pustili znovu a údajně nehacknutelnou peněženku Bitfi nabourali už potřetí.
 
Kryptoměnová peněženka Bitfi
 
Tým, který na ní poprvé pustil zmíněného Dooma, to zkusil znovu a lépe. Tentokrát se jim povedlo získat obě tajná hesla a fráze, která zabezpečují data na peněžence. Podle výzkumníků je problém v uchovávání dat v paměti RAM, která nebývá úplně vyčištěna. John McAfee už toho má očividně dost, a tak se rozhodl celý bug bounty program raději zrušit. To, zda vyplatí alespoň tuto odměnu, nebo si zase vymyslí nějakou výmluvu, teprve uvidíme. Společnost už najala bezpečnostního manažera, který prověří, zda byl poslední útok dostatečný na to, aby byla vyplacena zmíněná odměna. Ta totiž může činit 250 tisíc dolarů.
 
Každopádně společnost vedle zrušení systému odměn také zrušila slovo "nehacknutelná" z propagačních materiálů. Nicméně, i kdyby se vše vyřešilo, bude Bitfi ještě někdo po takovém množství negativní reklamy věřit?
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Apple ztrácí titul největšího inovátora, padá na 17. místo Apple ztrácí titul největšího inovátora, padá na 17. místo
Společnost Apple má za sebou zvláštní období. Finančně je na tom dobře, ale prodeje iPhonů dost spadly a v tradičně vyhlašovaném seznamu nejvíce inovativních společností se nyní propadla z 1. na 17. místo.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
NVIDIA oficiálně představila GeForce GTX 1660 Ti, jak si vede? NVIDIA oficiálně představila GeForce GTX 1660 Ti, jak si vede?
Dle očekávání se dnes, a to úderem 15. hodiny našeho času dostaly na svět informace o kartě GeForce GTX 1660 Ti. Téměř vše už bylo řečeno, ale zbývalo vyřešit podstatné věci kolem výkonu a také podpory technologií. Takže jak to je? 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
NVIDIA GeForce GTX 1180: chyba, nebo reálná karta? NVIDIA GeForce GTX 1180: chyba, nebo reálná karta?
V dokumentaci firmy HP byla spatřena karta GTX 1180, která vyvolala nové spekulace a otázky o tom, jestli se nám NVIDIA chystá opravdu zamotat hlavu. Karta se měla dostat do počítačů HP Obelisk GTX 1180.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
SK Hynix zveřejnil detaily o pamětech DDR5, investovat bude přes 100 miliard USD SK Hynix zveřejnil detaily o pamětech DDR5, investovat bude přes 100 miliard USD
Na obzoru už je nová generace pamětí nejen pro naše počítače. Jde o DDR5, od nichž očekáváme logicky především vyšší pracovní frekvence, a tedy i propusnost při sníženém napětí a spotřebě. Co k tomu může říci SK Hynix?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Prodeje NAND Flash se propadly, není poptávka Prodeje NAND Flash se propadly, není poptávka
Stejně jako v případě pamětí DRAM si mohou výrobci stěžovat na nízkou poptávku zákazníků po pamětech NAND Flash. Jejich prodeje se na konci minulého roku propadly a z toho bychom měli těžit právě my, zákazníci. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek