www.svethardware.cz
>
>
>
>

Blackmagic eGPU Pro: ne černá magie, ale externí Vega

Blackmagic eGPU Pro: ne černá magie, ale externí Vega
, , aktualita
Blackmagic Design ve spolupráci s firmou Apple přinese na trh produkt eGPU Pro. Jde o externí GPU stanici, která je vybavená grafikou AMD Radeon RX Vega 56. Tento výběr ostatně není vzhledem k jiným novinkám od Apple vůbec překvapivý. 
K oblíbeným
reklama
AMD totiž pro Apple a jeho nové MacBooky Pro připravila mobilní verzi GPU Vega, takže spolupráce obou firem je naprosto zřejmá. S Apple spolupracovala také společnost Blackmagic Design na vývoji eGPU Pro, takže to bude mít jako hlavní výbavu zabudovanou kartu AMD Radeon RX Vega 56. Zařízení bude určeno pro akceleraci softwaru jako DaVinci Resolve, virtuální realitu a samozřejmě i hry. 
 
 
Aby nechybělo nějaké porovnání, pak dle oficiálních informací nám toto eGPU v DaVinci Resolve nabídne 22x vyšší grafický výkon než GPU v 13palcových MacBook Pro. Podívejme se ale na nějaké hodnotnější údaje. 
 
 
Jak ukazuje tento snímek, eGPU Pro má zabudovaný napájecí zdroj, dále dva porty Thunderbolt 3 (40 Gb/s), DisplayPort pro napojení monitoru s rozlišením až 5K, HDMI 2.0 a čtyři USB 3.1. Přes Thunderbolt také dokáže zásobovat připojený notebook až 85 W energie, takže může posloužit jako dokovací stanice, k níž stačí notebook připojit jedním jediným kabelem, který zajistí přenos dat i napájení a máme k dispozici desktopové pracoviště/herní počítač. Co tu ale může velice citelně chybět, je Ethernet, protože Wi-Fi se nedá považovat za ideální rozhraní, které bychom měli využívat pro herní účely, nebo prostě tam, kde se cení odezva. Samozřejmě může posloužit také dobře, pokud máme ideální podmínky, ale kabel je prostě jistota. 
 
Blackmagic eGPU Pro bude k dispozici přímo od Apple, a to od listopadu za 1199 USD. Jeho Vega 56 je obvyklá desktopová verze s 56 Compute Unit a 8 GB HBM2 na 2048bitovém rozhraní s propustností 410 GB/s. Celkový výkon činí 10,5 TFLOPS v FP32. Na strojích Apple bude tato grafika podporovat API Metal. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
NASA pátrá po zbytcích Beresheet, přežít mohlo laserové "zrcátko" NASA pátrá po zbytcích Beresheet, přežít mohlo laserové "zrcátko"
Beresheet narazil do Měsíce rychlostí, že neměl šanci přežít v celku, ovšem NASA předpokládá, že zařízení Lunar Retroreflector Array (LRA) přežít mohlo. Jeho úkolem je odrážet laserové paprsky a přesně tak se jej NASA pokusí najít.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Sega Mega Drive Mini jsou k předobjednání Sega Mega Drive Mini jsou k předobjednání
Nedávno byly představeny nové mini-retro konzole Sega Mega Drive Mini, které mají dorazit na trh během letošního září. Sega přitom změnila vývojářský tým, který na nich pracuje a slíbila další hry nad rámec těch původně slíbených. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
NASA konečně detekovala nejstarší typ molekul vesmíru NASA konečně detekovala nejstarší typ molekul vesmíru
Už dlouho se předpokládá, že pravděpodobně nejstarší typ molekul ve vesmíru byla HeH, čili prostý dvouprvkový hydrid helia. Je to celkem logické uvažování, když helium a vodík jsou nejstarší prvky. Až nyní to ale máme potvrzeno pozorováním.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Jiří Olšanský 'Rik_Leah': co to znamená být streamer? Jiří Olšanský 'Rik_Leah': co to znamená být streamer?
YouTube je sice coby platforma pro upload videí nadále velmi populární, ale v případě pravidelného streamování (živého vysílání i několik hodin v kuse) se těší větší oblibě Twitch.tv. Přinášíme vám tak rozhovor s někým, kdo se tomu už delší dobu věnuje.
Dnes, rozhovor, Karel Polívka
Video: Kolik robotů SpotMini od Boston Dynamics utáhne náklaďák? Video: Kolik robotů SpotMini od Boston Dynamics utáhne náklaďák?
Společnost Boston Dynamics, která je známá svými pokročilými roboty, zveřejnila na YouTube krátké video, ve němž předvádí další kousky, které jsou její stroje schopné vykonat. Tentokrát se zaměřila na celou smečku robotů SpotMini. 
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková